Кавказький Вузол | Парад в Баку позначив готовність Азербайджану до війни за Нагорний Карабах

Американські вертольоти, крилаті ракети та інші озброєння, представлені на параді в Баку, підтвердили заяви про перевагу азербайджанської армії над супротивником і свідчать про готовність Азербайджану до масштабних бойових дій в зоні карабаського конфлікту, вважають опитані Кавказьким вузлом експерти Американські вертольоти, крилаті ракети та інші озброєння, представлені на параді в Баку, підтвердили заяви про перевагу азербайджанської армії над супротивником і свідчать про готовність Азербайджану до масштабних бойових дій в зоні карабаського конфлікту, вважають опитані "Кавказьким вузлом" експерти.

В основі свята лежать події 26 червня 1918, коли була створена перша регулярна військова частина - особливий корпус Азербайджанської демократичної республіки (АДР - 1918-1920 рр.). У 2018 році відзначається 100-річчя створення збройних сил країни.

Військовий парад, присвячений Дню Збройних сил Азербайджану і 100-річного ювілею національної армії, пройшов 26 червня в Баку. За даними Міноборони Азербайджану, в ньому взяли участь близько 4000 осіб - військовослужбовці, співробітники силових структур - МВС, МНС, Служби державної безпеки, Державної прикордонної служби та Спеціальної служби державної охорони, а також парадний складу турецьких збройних сил, повідомив кореспондент "Кавказького вузла" .

Військовий парад, який пройшов на центральній площі Баку «Азадлиг», транслювався по державному телебаченню Азербайджану. На параді були представлені понад 240 одиниць військової техніки і понад 70 льотних засобів, в тому числі найсучасніші види озброєння і техніки, нещодавно прийняті на озброєння. Парадна хода почали військові частини, які брали участь в боях в квітні 2016 року і в травневої операції 2018 у Нахічевані.

2 квітня 2016 році конфлікт в Нагірному Карабаху різко загострився, протягом трьох днів йшли бої із застосуванням танків, авіації і артилерійських знарядь. 5 квітня було оголошено про укладення перемир'я. Сторони конфлікту робили суперечливі заяви про зміну займаних позицій. На основі озвученої сторонами конфлікту інформації "Кавказький вузол" зробив висновки про фіксації нового статус-кво, вигідного Азербайджану , Який взяв під контроль нові позиції.

8 червня 2018 року прес-служба Окремою загальновійськової армії Нахічеванської Автономної Республіки (НАР) Азербайджану заявила про відновлення контролю над селом Гюннют і навколишніми висотами. Взяття висоти Гизилгая, розташованої на висоті 1 683 метрів над рівнем моря, дозволяє азербайджанської армії контролювати автомобільну дорогу Єреван - Єхегнадзор - Горіс - Лачин - Ханкенді (Степанакерт).

За ними пройшли курсанти військових училищ країни, кілька частин спецназу, десантних військ і морської піхоти, підрозділи спецпризначення силових структур і парадне підрозділ збройних Туреччини.

Потім на парад вийшла перша колона військових броньованих автомобілів різних модифікацій, озброєних ракетами, мінометами і зенітними системами для знищення БПЛА, ведення розвідки і придушення радіоперешкод Потім на парад вийшла перша колона військових броньованих автомобілів різних модифікацій, озброєних ракетами, мінометами і зенітними системами для знищення БПЛА, ведення розвідки і придушення радіоперешкод. Другий колоною пройшли БТР-82А з супутниковою системою наведення, розвідувальні та ударні БПЛА різних типів, в тому числі ізраїльські «Гермес», здатні вести розвідку з висоти 11 км протягом 45 годин. Артилерія була представлена ​​самохідними гаубицями МСТА, "Півонія", ТОС-1А, DANA і різними типами гармат. Були показані РСЗВ - російські "Гради", "Смерч", турецькі "Сакарія" і "Гасирга», бронетехніка, системи ППО і ракетні комплекси.

У Бакинській бухті вишикувалися кораблі ВМС Азербайджану і катери берегової охорони Прикордонних військ. Авіація була представлена ​​американськими вертольотами Bell-412, російськими МІ-24, Мі-24G, Мі-35M, КА-17, МІ-8 і літаками СУ-25, МІГ-29. Військові літаки продемонстрували фігури вищого пілотажу.

Алієв: визначальним є фактор сили, а не права

Президент Азербайджану Ільхам Алієв присвятив військового протистояння в зоні карабаського конфлікту більшу частину свого виступу перед початком параду Президент Азербайджану Ільхам Алієв присвятив військового протистояння в зоні карабаського конфлікту більшу частину свого виступу перед початком параду. Він підкреслив, що «війна не закінчилася, завершився тільки її перший етап», повідомив кореспондент "Кавказького вузла".

За словами Алієва, на початку збройного конфлікту в 1992-1993 роках Вірменії вдалося зайняти Нагорний Карабах завдяки помилкам правління Народного фронту Азербайджану і партії "Мусават", які фактично керували країною в період президента Азербайджану Абульфаза Ельчібея. «Згідно з міжнародним правом, Нагорний Карабах - земля Азербайджану. ООН та інші міжнародні організації прийняли в зв'язку з цим багато рішень і резолюцій. У чотирьох резолюціях Ради безпеки ООН відзначено, що вірменські збройні сили повинні покинути окуповані землі негайно і беззастережно. Ці резолюції залишаються в силі і сьогодні », - сказав Алієв.

Алієв висловив переконання, що «Азербайджан відновить свою територіальну цілісність», зазначивши, що військові витрати Азербайджану з 2003 року виросли в 15 разів, армія забезпечена «новітніми видами озброєнь». «Ми озброюємось, так як міжнародні норми не виконуються і визначальним фактором є фактор сили, а не права. Bесь цей потенціал нам потрібен для звільнення окупованих територій », - заявив Ільхам Алієв. Він зазначив, що Азербайджан продовжить закупівлю нових видів озброєнь.

Аналітики вказали на готовність Азербайджану до масштабної війни

Демонстрація показала оснащення азербайджанської армії якісно новими видами озброєнь, звернув увагу військовий експерт, колишній співробітник інформаційно-аналітичного управління Міноборони Азербайджану Азад Ісазаде.

«Це абсолютно якісно нові види озброєнь останнього покоління, наявність яких необхідна при веденні сучасних бойових дій», - сказав Ісазаде кореспонденту «Кавказького вузла» «Це абсолютно якісно нові види озброєнь останнього покоління, наявність яких необхідна при веденні сучасних бойових дій», - сказав Ісазаде кореспонденту «Кавказького вузла».

Серед новинок азербайджанської армії, які раніше ніколи не демонструвалися, він назвав, зокрема, американські вертольоти Bell-412. Це перші бойові вертольоти азербайджанської армії, вироблені за межами пострадянського простору, підкреслив експерт

«Ці машини призначені як для транспортування десанту, так і для нанесення ударів з дальньої відстані, що дуже важливо для мінімізації своїх втрат», - сказав Ісазаде.

Міністр оборони Азербайджану Закір Гасанов виступив 21 червня перед журналістами на військовому полігоні з докладною розповіддю про можливості армії. "Знищення ворожої сили буде проводитися дистанційно і масштабно, для мінімалізації втрат нашої живої сили", - резюмував за підсумками виступу Гасанова блогер "Кавказького вузла" Кямал Алі в своєму блозі " Вітер з Апшерону ". Заяви глави Міноборони Азербайджану про перевагу азербайджанської армії над противником мають на меті привернути увагу посередників до загрози нової війни і активізувати переговорний процес , Заявили опитані "Кавказьким вузлом" азербайджанські військові аналітики.

Турецькі крилаті ракети великої дальності SOM також були продемонстровані вперше. Ці ракети, за словами Ісазаде, здатні наносити удари по стаціонарним і рухомих мішенях на відстані до 200 км, причому ракета може бути запущена як з землі, так і повітря. Особливою перевагою ракети експерт назвав оснащення її системою, яка пригнічує спроби противника ставити перешкоди сигналам GPS.

Також Азербайджан вперше показав ізраїльські ракети EXTRA, які можуть вражати цілі на відстані до 150 км з відхиленням від точки прицілювання не більше ніж на 10 метрів. Нові розвідувальні безпілотники ізраїльського виробництва труднодосягаеми для засобів ППО, а оперативно-тактичні ракетні комплекси LORA (Ізраїль) і «Полонез» (Білорусія) вражають цілі противника на відстані 200 км і нейтралізують можливості Вірменії нанести удар ракетами «Іскандер», зазначив він.

Наміри Баку посилювати міць армії за рахунок закупівель якісних озброєнь, продемонстровані на параді, говорять про високу ймовірність нової війни за Нагорний Карабах, констатував оглядач агентства Turan Тофіг Тюркель.

«Азербайджан не приховує, що озброюється і це необхідно в кінцевому підсумку для відновлення його територіальної цілісності «Азербайджан не приховує, що озброюється і це необхідно в кінцевому підсумку для відновлення його територіальної цілісності. Баку запросив на парад близько 100 високопоставлених військових представників з Туреччини, Росії, Ірану, Ізраїлю, Грузії, України, Пакистану, Білорусії, Бахрейну, ОАЕ, Казахстану, Саудівської Аравії та інших країн. Це не тільки країни, що продають Азербайджану зброю, і але і ті, хто може стати потенційним покупцем азербайджанських озброєнь Азербайджану. В останні роки Баку налагодив виробництво броньованих автомобілів, різних видів стрілецької зброї, снарядів, боєприпасів та БПЛА », - сказав Тюркель кореспонденту« Кавказького вузла ».

Участь на демонстрації парадного складу Збройних Сил Туреччини та проведення авіашоу «турецьких соколів» - військових літаків Туреччини в небі над Баку, експерт назвав показником «непорушності азербайджано-турецького братства».

«Туреччина - найприродніший союзник Азербайджанп «Туреччина - найприродніший союзник Азербайджанп. Поява турецьких літаків в небі над Баку мало певний політичний сенс. Це підтримка Туреччини, і її меседж, що Азербайджан не самотній. Тут навіть не йдеться про конфлікт з Вірменією, це послання і іншим регіональним гравцям. У липні 2001 року іранські ВПС кілька разів вторгалися повітряний простір Азербайджану над Каспієм. Ці порушення повітряного кордону припинилися після того, як «турецькі соколи» провели такі ж показові польоти в небі над Баку », - сказав Тюркель.

Він також зазначив, що участь іноземних військових на парадах - не рідкість випадок в міжнародній практиці, нагадавши про участь військовослужбовців російської бази в Гюмрі в параді збройних Вірменії в Єревані.

"Кавказький вузол" публікує новини про ситуацію в зоні карабаського конфлікту на тематичній сторінці "Карабах: поганий мир або війна" .

Автор: Фаїк Меджид; джерело: кореспондент "Кавказького вузла"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация