Кавказький Вузол | Святкування з нагоди Новруз-байрам проходять в Азербайджані

Жителі Азербайджану сьогодні традиційними застіллями відзначають свято весни і пробудження природи Новруз-байрам, історія якого налічує більше трьох тисяч років.

як писав "Кавказький вузол" , В Азербайджані святкування Новруз-байрам - приходу весни і пробудження природи - триватиме до 27 березня . Витрати на святковий стіл у азербайджанців за рік зросли на 38%. Багато бакинці вирішили не проводити в цьому році традиційний відпочинок за кордоном у зв'язку з девальвацією маната.

Новруз-байрам - свято весни, він символізує пробудження всього живого. У ритуалах Новруза відображені чотири стихії, за допомогою яких, згідно з давнім повір'ям Сходу, була створена людина, - Вогонь, Вода, Земля і Повітря. Один з головних атрибутів Новруза - багаття, стрибаючи через який люди очищаються від усього поганого за минулий рік. На згадку про покійних в свято прийнято запалювати свічки, також існує традиція примирення всіх тих, що посварилися.

«У перший день Новруза вся сім'я повинна бути вдома»

В Азербайджані всі попередні свята дні присвячені грунтовної прибирання будинку і приготування святкової їжі, яка також має свої власні традиції. Приготована до свята їжа повинна була включати компоненти, які не використовувалися для приготування повсякденної їжі, говориться в довідковому матеріалі, розміщеному на сайті «Баку.ру».

Головною стравою столу є святковий плов. За звичаєм, на столі також повинна бути їжа, що складається з семи страв, назва яких починається на букву "з" ( "сумах» - приправа, «сюд» - молоко, «Сірка» - оцет, «Семеном» - проросла в тарілці пшениця , «сабзи» - зелень).

Крім перерахованих страв на стіл ставляться дзеркало, свічки і фарбовані яйця. «Семеном», проросла в тарілці пшениця, є неодмінним атрибутом свята, відзначається в статті азербайджанського професора Рафаеля Гусейнова, опублікованій в регіональному журналі IRS.

Автор   блогу Вітер з Апшерону   На Кавказькому вузлі Кямал Алі сьогодні розмістив пост з фотографією святкового столу, зазначивши, що центральне місце займає блюдо під назвою« насіння »(« Семеном ») Автор блогу "Вітер з Апшерону "На" Кавказькому вузлі "Кямал Алі сьогодні розмістив пост з фотографією святкового столу, зазначивши, що центральне місце займає блюдо під назвою« насіння »(« Семеном »).« Природа оновлюється сьогодні, 20-21 березня, світлий час доби прирівнюється до темних , співають радісні птиці і можна, нарешті, вдосталь бачити сонце. Вітаю всіх зі святом Новруз і пропоную насолодитися видом наших святкових солодощів. А в середині столу - насіння, свіжі проростки пшениці як символ нового життя », - зазначив блогер у своєму сьогоднішньому пості «C новим роком, дорогі КУ-чані».

За давньою традицією, для того, щоб встановити закінчення старого року і настання першого дня нового в Азербайджані ставлять фарбоване яйце на дзеркало. І як тільки яйце хитнеться, значить, бик "перекинув" земну кулю на інший ріг і прийшов Новий рік, повідомляє видання Day.az.

У перший день Новруза вся сім'я повинна бути вдома. Кажуть: «Якщо в перший день Новруза не будеш вдома, то сім років не бачити тобі вдома». В той день вогонь не гаситься, це означало б нещастя, відзначається в матеріалі видання «Азері».

В Азербайджані існує ще один, котрий дійшов з глибини століть, звичай Новруза - вночі в горах молодь розводить багаття і не спить до ранку. Звичай цей називається "Зустріч Сонця". До світанку, поки не зійде сонце, молоді люди хором виконують пісню "Годухан", інформує видання Trend.

У дні свята прийнято обдаровувати людей святкової «часткою» (Новруз пайи). У піднос укладаються святкові ласощі, насіння, свічки, хонча і відсилається сусідам і друзям. Якщо в сім'ї є заручена дівчина, то з боку нареченого на її ім'я приносять особливу хончу. У цей день родина нареченого неодмінно повинна відправити подарунки в будинок нареченої - солодощі, золоті і срібні вироби, йдеться в статті етнографа Наілі Керімової, розміщеної на сайті Open.az.

Сьогодні святкові заходи в Азербайджані з нагоди свята проходять з 08:30 за місцевим часом, повідомляє видання Apa.az.

На Північному Кавказі Новруз відзначається в Дагестані, особливо в Акушінского і лакська районах. У Дагестані на Новруз готують рясне частування. Всю їжу прийнято готувати на вогні - одному з головних символів Новруза. А для того, щоб рік став багатим, страви за звичаєм треба щедро присмачити топленим маслом, відзначається в розміщеному на "Кавказькому вузлі" в розділі "Довідник" матеріалі про свято «Новруз» ( «Навруз»).

«У період репресій святкування Новруза було заборонено»

Новруз - свято нового року за астрономічним сонячним календарем у іранських і тюркських народів. Новруз є національною традицією, яка не має прямого відношення до ісламськими звичаями, повідомляється на сайті «Центру татарської культури».

На думку вчених, історія свята сходить до Стародавньої Месопотамії. У Вавилоні Новий рік відзначався 21-го дня нісану (березень-квітень) і тривав 12 днів. Походження свята також пов'язують з давньою релігією - зороастризмом. Офіційний статус він придбав в Ахеменидской Імперії, більше 3 тисяч років тому, як релігійне свято зороастризму, відзначається на етнографічному сайті «ЕтноІнфо».

Слово «Новруз» вперше з'явилося в перських джерелах в другому столітті нової ери, однак сама подія зазначалося вже за часів династії Ахеменідів приблизно в 648-330 рр. до н. е. У ці дні правителі провінцій Перської імперії приносили дари шахові, повідомляється в статті «Novrouz in the Course of History», розміщеної на сайті іранського агентства IRNA.

У вересні 2009 року Новруз був включений в репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО, а в наприкінці лютого 2010 року 64-а сесія Генеральної Асамблеї ООН оголосила 21 березня Міжнародним днем ​​Новруза, відзначається на сайті ЮНЕСКО.

В Азербайджані на державному рівні свято почали відзначати з 1921 року, коли постановою Азербайджанського Революційного Комітету 20-21 березня були оголошені святковими днями. У період репресій 1930-х років святкування Новруза на державному рівні було заборонено. Декретом Верховної Ради Азербайджанської РСР від 13 березня 1990 року святкування Новруза на державному рівні було відновлено, йдеться на сайті президента Азербайджану.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация