Кавказький Вузол | Чечня обійшла Дагестан в рейтингу нестабільних регіонів Північного Кавказу

  1. Напередодні виборів виникли сумніви в чеченської "стабільності"
  2. Чечня: число жертв конфлікту зросла на тлі безсудних страт
  3. Дагестан: істотне зменшення числа жертв
  4. Ситуація погіршилася в Інгушетії та Північної Осетії
  5. Ставропіллі: бойовики вперше з 2010 року активізувалися в крайовому центрі
  6. Карачаєво-Черкесія: республіка перестала бути найспокійнішим регіоном
  7. Кабардино-Балкарія: регіон стає найбезпечнішим в ПКФО
  8. Масове повернення бойовиків з Сирії не фіксується
  9. Силовики рапортували про вбивства лідерів дагестанських угруповань
  10. Бойовики ІГ * відмовилися від проведення складних атак
  11. 2017 рік запам'ятався провалами в роботі Росгвардіі

Зміст:

У 2017 році в більшості регіонів ПКФО, за винятком Дагестану і Кабардино-Балкарії, зафіксовано зростання числа жертв збройного конфлікту, особливо серед цивільного населення. У Чечні та Інгушетії зросла також кількість жертв серед силовиків. Це особливо помітно на тлі загальної тенденції до зменшення числа поранених і вбитих, на яку вказували підрахунки "Кавказького вузла" за останні вісім років. Тривожна статистика жертв конфлікту в 2017 році ставить під сумнів ефективність виключно силової боротьби з тероризмом.

Напередодні виборів виникли сумніви в чеченської "стабільності"

Різке зростання числа жертв конфлікту на тлі безсудних страт зафіксований в Чечні. Вперше з 2010 року Чечню можна назвати найгарячішим регіоном Північного Кавказу - в попередні роки сумне лідерство за кількістю жертв було у Дагестану.

Раніше Чечня ставилася федеральним центром в приклад. У 2016 році Володимир Путін двічі - у вересні в інтерв'ю агентству Bloomberg і в березні в ході зустрічі з Рамзаном Кадировим - хвалив керівництво республіки за те, що "Чечня стала безпечним місцем для життя ... може бути, навіть більш безпечним, ніж деякі інші точки на карті Росії ". Однак уже на зустрічі з Кадировим в квітні 2017 року Путін публічно, під об'єктивами телекамер нагадав про напад на базу Росгвардіі.

У зв'язку з цим особливого значення, що знижує гостроту проблеми з безпекою в Чечні, набуває активність керівництва республіки в справі повернення з Близького Сходу членів сімей бойовиків ІГ *.
У відкритому доступі немає офіційної зведеної статистики про кількість тих, хто повернувся, цифри зі звітів чиновників збільшуються, але перевірити їх неможливо. 13 листопада глава Чечні Рамзан Кадиров заявив, що влада республіки "повернули в свої сім'ї 89 осіб".

Через місяць представник Чечні в Раді Федерації Зіяд Сабсабі рапортував про повернення 93 дітей і жінок, проте інформації про те, що в Росію з Сирії або Іраку доставлені ще жінки і діти з 13 листопада по 13 грудня не надходило. Хто ці четверо осіб, а також їх доля, невідомо.

Зведені дані, озвучені Кадировим 13 листопада, також не підтверджуються даними з відкритих джерел, які повідомили про повернення НЕ 89, а 87 осіб. Доля двох залишилася невідома.

Процес повернення жінок і дітей з Близького Сходу влади Чечні використовують в цілях пропаганди: під об'єктивами телекамер вдячні родичі зустрічають своїх врятованих дочок і онуків, які виходять з літаків з табличками: "Спасибі, Росія". Пізніше вони ж розповідають, що живуть в Чечні звичайним життям . Представлена ​​таким чином ситуація в республіці вигідно виділяється на тлі ставлення до повернулися в Інгушетії і Дагестані. Там відносно колишніх резидентів ІГ * вважають за необхідне кримінальне переслідування. Деякі з жінок після повернення були затримані в Дагестані.

Разом з тим російські спецслужби, раніше спокійно спостерігали за поверненням жінок з Сирії, раптово вирішили призупинити цей процес Про це повідомили джерела телеканалу "Дождь", близькі до чеченських владі. У розміщеному 7 березня на сайті телеканалу репортажі з Північного Кавказу відзначається, що Дагестан і Чечня абсолютно по-різному ставляться до тих, хто повернувся з "Ісламської держави" *.

Це вже призводить до напруження між Дагестаном і Чечнею. У Грозному вважають, що роблять добру справу, а в Махачкалі відповідають, що ті навіть не радилися з владою Дагестану, чи варто повертати їх громадян додому і що з ними треба робити ", - йдеться в репортажі, в якому розповідається про долю трьох повернулися з ІГІЛ * мешканок Північного Кавказу.

Напередодні виборів президента Росії найбільше в ПКФО число жертв збройного конфлікту викликає сумніви в чеченської "стабільності" і необхідності зберігати особливий статус Кадирова у відносинах з Кремлем.

Чечня: число жертв конфлікту зросла на тлі безсудних страт

після   скасування в 2009 році   режиму контртерористичної операції, що діяла в Чечні з 1999 року, в республіці в цілому спостерігалася тенденція до зменшення кількості жертв конфлікту після скасування в 2009 році режиму контртерористичної операції, що діяла в Чечні з 1999 року, в республіці в цілому спостерігалася тенденція до зменшення кількості жертв конфлікту.

Так, в 2013 році в Чечні жертвами збройного конфлікту стали не менше 101 чоловік , З яких як мінімум 39 були вбиті і 62 отримали поранення. За 2012 рік у республіці жертвами конфлікту стали 174 людини (82 убитих і 92 поранених), за 2011 рік - як мінімум 201 осіб (95 убитих і 106 поранених), за 2010 рік - 250 осіб (127 убитих і 123 поранених).

Однак за підсумками 2014 року, при загальному тренді зниження числа жертв збройного конфлікту на Північному Кавказі, Чечня стала єдиним регіоном ПКФО, де були зафіксовані прямо протилежні тенденції. Тоді експерти звернули увагу, що саме з 2014 року влада Чечні стали домагатися легалізації методів колективного покарання в республіці.

Про це, зокрема, йдеться в доповіді Міжнародної кризової групи " Чечня: внутрішнє зарубіжжі ", Який опублікований в розділі" Доповіді "на" Кавказькому вузлі ". Автори дослідження прогнозували, що глава Чечні" може зіткнутися з серйозними проблемами з боку бойовиків і просто громадян, незадоволених його правлінням ".

У 2015 році загальне число жертв конфлікту в Чечні знизилося, хоча збільшилася в порівнянні з 2014 роком число жертв серед мирного населення. У 2016 році, в порівнянні з 2015 роком, кількість жертв в Чечні зросла на 43%.

У 2017 році тенденція до зростання числа жертв зміцнилася: в порівнянні з попереднім роком загальна кількість жертв збільшилася більш ніж на 74%. Регіон відзначився і зростанням кількості збройних інцидентів - їх число виросло в порівнянні з 2016 роком на 33%, а число постраждалих в них - на 29%.

Підкреслимо, що наведена статистика не може із стовідсотковою точністю відобразити число жертв по кожній з виділених в огляді категорій. Не всі дані потрапляють у зведення новин. Не завжди можливо перевірити, наскільки відповідають дійсності заяви правоохоронних органів, а також встановити причетність до конкретних злочинів представників збройного підпілля. При цьому число загиблих і поранених бойовиків і цивільних осіб, підрахована за даними "Кавказького вузла", наведено без урахування інформації про викрадені в рамках сфабрикованих кримінальних справ жителів регіону.

Слід зазначити, що число жертв конфлікту в Чечні істотно збільшилася в зв'язку з свавільні стратами і репресивними діями влади. Так, в число жертв входять 25 убитих мирних громадян, про яких 9 липня 2017 року написала "Нова газета". За її даними, в республіці в ніч на 26 січня 2017 року були страчені щонайменше 27 людей , Затриманих у зв'язку з нападом на поліцейських в Грозному в грудні 2016 року. Влада республіки назвали ці відомості брехнею.

На основі підрахунків "Кавказького вузла" простежується ще одна тенденція - зростання числа жертв серед цивільного населення в ПКФО. У 2017 році загинули 30 мирних жителів і дев'ять отримали поранення. Загальна кількість жертв серед мирних жителів майже на 63% більше, ніж в 2016 році - тоді постраждали 24 людини з цивільних осіб, в тому числі вісім були вбиті і 16 отримали поранення.

Таким чином, на тлі легалізації методів колективного покарання в республіці, Чечня в 2017 році стала найбільш нестабільним регіоном Північного Кавказу. При збереженні тренда на безсудні кари і репресивні дії республіка ризикує залишитися лідером у рейтингу нестабільних регіонів Північного Кавказу і в 2018 році.

Дагестан: істотне зменшення числа жертв

У 2017 році в Дагестані жертвами збройного конфлікту стали не менше 55 осіб У 2017 році в Дагестані жертвами збройного конфлікту стали не менше 55 осіб. Загальна кількість жертв конфлікту в порівнянні з 2016 роком знизилося на 73%. Для порівняння, в 2016 році в Дагестані був зафіксований різкий ріст кількості збройних інцидентів (на 12%) і вибухів (на 225%).

Згідно з підрахунками "Кавказького вузла", саме Дагестан протягом останніх семи років утримував на Північному Кавказі першість за кількістю жертв збройного конфлікту. У 2009 році лідером за кількістю жертв конфлікту була Інгушетія , В якій тоді масштабні теракти призвели до різкого зростання числа постраждалих.

Влада Дагестану експериментували зі стратегією "м'якої сили": один з колишніх глав регіону Магомедсалам Магомедов створив комісію з адаптації в листопаді 2010 року. Однак уже в лютому 2013 року змінив його Рамазан Абдулатипов заявив, що роль комісії з адаптації бойовиків була незначною, в республіці має бути створений інший орган, який буде займатися профілактикою екстремізму.

Стратегія "м'якої сили" в 2009-2012 роках в Дагестані на увазі діалог з різними верствами суспільства, взаємодія з правозахисниками, повернення до мирного життя бойовиків, готових скласти зброю, сприяння діалогу між послідовниками різних напрямків в ісламі.

З приходом до влади Рамзана Абдулатіпова в Дагестані стався поступове повернення до методів "державного терору". Цей висновок ілюструє графіка "Кавказького вузла" "Збройні інциденти і жертви на Північному Кавказі" , В якій зібрані зведені дані по числу інцидентів і їх жертв за останні чотири роки. Наслідки відмови від методів "м'якої сили" в Дагестані наочно простежуються як за окремими річним масивів даних, так і за весь представлений в графіку період 2014-2017 років.

У 2017 році, в порівнянні з 2016 роком, на Північному Кавказі число жертв знизилося на 112 осіб - з 287 до 175. При цьому в Дагестані в 2017 році, в порівнянні з 2016 роком, число жертв конфлікту знизилося на 149 осіб (з 204 до 55). У Кабардино-Балкарії число жертв конфлікту знизилося на 14 осіб - з 15 жертв у 2016 році до однієї жертви в 2017 році.

Можна зробити висновок, що зменшення числа жертв збройного конфлікту в цілому по Північному Кавказу пов'язано саме з поліпшенням ситуації в Дагестані і Кабардино-Балкарії. У цих республіках зберігається тенденція до зниження як числа жертв, так і збройних інцидентів.

Ситуація погіршилася в Інгушетії та Північної Осетії

Крім Чечні, тенденція до зростання напруженості відзначається в Інгушетії та Північної Осетії, Карачаєво-Черкесії та на Ставропіллі.

В Інгушетії в 2017 році жертвами збройного конфлікту стали не менше 24 осіб, загальна кількість жертв зросла на 26%, Статистика за 2017 рік дозволяє зробити висновок про дестабілізацію обстановки в Інгушетії, адже до цього в регіоні зазначалося послідовне щорічне зниження числа жертв, починаючи з 2013 року і аж до 2016.

У Північній Осетії в 2017 році жертвами збройного конфлікту стали дев'ять осіб. У 2016 і 2015 роках жертв конфлікту в республіці не було, а зростання кількості жертв не фіксувався останні сім років. Таким чином, жертви збройного конфлікту з'явилися в регіоні після двох років спокою.

Ставропіллі: бойовики вперше з 2010 року активізувалися в крайовому центрі

З 2010 року по 2016 рік включно в ході збройного конфлікту в Ставропольському краї були вбиті 92 людини, йдеться в інтерактивної круговій діаграмі , В якій представлені підрахунки " Кавказького вузла ", Засновані на власних даних і інформації з відкритих джерел.

У 2017 році в ході збройного протистояння на Ставропіллі були вбиті щонайменше шестеро людей . Число жертв таке ж, як в 2016 році. Однак слід звернути увагу, що в 2017 році пройшли дві спецоперації в Ставрополі. При цьому крайової центр бойовики не атакували з 2010 року, коли був здійснений теракт перед будівлею палацу культури. Починаючи з 2010 року в основному збройні інциденти відбувалися в населених пунктах, розташованих на кордонах краю з Карачаєво-Черкесії, Кабардино-Балкарией, Дагестаном і Чечнею. Режими ХТО також вводилися в П'ятигорську і Мінводах.

Карачаєво-Черкесія: республіка перестала бути найспокійнішим регіоном

Серед республік Північного Кавказу Карачаєво-Черкесія раніше вважалася однією з найспокійніших Серед республік Північного Кавказу Карачаєво-Черкесія раніше вважалася однією з найспокійніших. Почасти це було справедливо і підтверджувалося, зокрема, статистичними викладками про ситуацію в регіоні, а в кримінальних процесах по "терористичним статтями" журналісти і правозахисники бачили ознаки фальсифікації звинувачень.

У 2016 році жертв конфлікту в республіці зафіксовано не було. У 2017 році жертвами збройного конфлікту в Карачаєво-Черкесії стали п'ятеро людей . Всі вони загинули в ході одного збройного інциденту в грудні 2017 року дачному селищі на околиці станиці Зеленчукская. За версією силовиків, убиті планували теракти в людних місцях .

Спецоперації в Ставрополі і бойове зіткнення в Карачаєво-Черкесії пов'язані між собою і свідчать про посилення бойовиків , Вважають що працюють в Ставропольському краї журналісти.

Таким чином, дані по Карачаєво-Черкесії свідчать про загострення ситуації в республіці. При цьому силовики регулярно звітують про виявлення в КЧР збройних угруповань, які виношують плани по захопленню влади.

За підрахунками "Кавказького вузла", за останні 10 років були засуджені не менше 70 осіб, яким пред'являлися звинувачення в спробі захопити владу в Карачаєво-Черкесії. нерідко обвинувачені заявляли про фабрикацію справ.

Так, вже в році, що наступив Північно-Кавказький окружний військовий суд виніс вирок у справі про створення осередку терористичної організації "Ісламська держава" * в Карачаєво-Черкесії. На лаві підсудних опинилися Олександр Бенденко, Аміче Сапігулаев, Бац Хабібов, Расул Сайпудінов, Ліліт Хозіева і Музакір Паунежев. Їм були пред'явлені звинувачення в організації і участі в незаконному збройному формуванні та незаконний обіг вогнепальної зброї, вчиненому групою осіб за попередньою змовою. Підсудні поскаржилися суду на тортури в ході слідства і фабрикацію кримінальної справи, однак суд засудив їх до різних термінів від 8,5 року до 17 років позбавлення волі.

У червні 2017 року суд в Черкеську засудив до тривалих термінів укладення шістьох жителів республіки за звинуваченням у створенні озброєної групи. Під час слідства в будинках цих людей були проведені обшуки, в ході яких вилучено боєприпаси, вибухові речовини, вибухові пристрої, кілька комплектів камуфляжній одягу, а також прапор з символікою забороненої судом в Росії терористичної організації "Ісламська держава". Підсудні заявили про свою невинність і оскаржили вирок, однак Верховний суд республіки залишив рішення в силі.

Тривожні ознаки активізації підпілля в колись тихих регіонах псують загальну благополучну картину зниження числа жертв, бойових інцидентів і терактів. Інтенсивність протистояння знижується в цілому, але саме протистояння стає ширше, захоплюючи нові території.

Кабардино-Балкарія: регіон стає найбезпечнішим в ПКФО

Виходячи з кількості жертв збройного конфлікту в 2017 році, Кабардино-Балкарія виявилася найбезпечнішим регіоном ПКФО. У 2017 році в республіці було зафіксовано тільки одна жертва збройного конфлікту - убитий один передбачуваний бойовик. У 2016 році в ході конфлікту постраждали не менше 15 осіб.

Число збройних інцидентів, як і загальне число жертв конфлікту, в республіці знижується кілька років поспіль, починаючи з 2011 року, коли в республіці в ході конфлікту були вбиті 129 осіб і ще 44 отримали поранення.

Особливістю стало те, що майже рік - з 1 січня 2017 року по 15 грудня 2017 року - збройних інцидентів і, відповідно, жертв в республіці не було зовсім. Крім того, не зафіксовано підриви, тоді як в 2016 році відбувся перший за два роки такий інцидент.

Про те, що в 2017 році Кабардино-Балкарія стала найбезпечнішим регіоном в ПКФО, наочно свідчить інфографіка "Статистика жертв на Північному Кавказі за 2017 рік за даними Кавказького Вузла".

Тренд на постійне зниження числа жертв конфлікту, який так яскраво проявився в Кабардино-Балкарії, трохи псує зростання числа жертв протистояння в ряді інших регіонів Північного Кавказу. Успіхи силовиків в Кабардино-Балкарії (очевидні самі по собі) можна пояснити і тим, що самі бойовики не складають зброю, а переносять свою активність на інші території.

Масове повернення бойовиків з Сирії не фіксується

Разом з тим підрахунки "Кавказького вузла" свідчать, що з кожним роком на Північному Кавказі впевнено знижується кількість збройних інцидентів.

У категорію "збройні інциденти" входять: перестрілки, обстріли, тобто будь-яка подія, що залучає присутність двох сторін (бойовики, силовики) одночасно.

Число жертв збройного конфлікту в 2017 році в порівнянні з 2016 роком знизилося на 39% - з 287 до 175 осіб. При цьому в 2017 році вперше за весь час спостережень жертвами конфлікту стали щонайменше 200 осіб.

Різке зниження кількості інцидентів сталося в 2015 році, в 2017 році ця тенденція знову проявилася, що можна пояснити   відтоком бойовиків в Сирії в 2013-2014 роках Різке зниження кількості інцидентів сталося в 2015 році, в 2017 році ця тенденція знову проявилася, що можна пояснити відтоком бойовиків в Сирії в 2013-2014 роках.

Однак після скорочення контрольованої ІГ * території в Сирії і Іраку масового повернення додому уродженців Північного Кавказу, які воювали на боці бойовиків, поки не спостерігається. Влада жодного разу не відзвітували про вбивство в бойовому зіткненні або спецоперації воював в Сирії бойовика, хоча періодично надходять повідомлення про затримання людей за підозрою в тому, що вони раніше воювали в Сирії на боці противників Асада.

Побоювання можливої ескалації конфлікту на Північному Кавказі, пов'язаної з ураженнями ІГ * в Сирії і Іраку і поверненням бойовиків на Кавказ, поки не виправдалися. Однак це може бути пояснено не тільки хорошою роботою силовиків, які перешкоджають поверненню на батьківщину учасників конфлікту на Близькому Сході, або великими втратами серед бойовиків безпосередньо в Сирії та Іраку. Можна припустити, що частина з бойовиків переходить з розгромлених підрозділів ІГ в інші джихадистська угруповання, а також їх від'їздом в інші країни. Якщо остання версія обгрунтована, то в році, що наступив ми побачимо "кавказький слід" у повідомленнях про збройні інциденти і терактах в інших країнах.

Силовики рапортували про вбивства лідерів дагестанських угруповань

Зниження кількості збройних інцидентів також можна пояснити тим, що 2017 році, згідно з рапортами силовиків, були   вбиті лідери   Махачкалінська, губденської, Кадарской, Малгобекського, Хасав'юртівського і хунзахской угруповань Зниження кількості збройних інцидентів також можна пояснити тим, що 2017 році, згідно з рапортами силовиків, були вбиті лідери "Махачкалінська", "губденської", "Кадарской", "Малгобекського", "Хасав'юртівського" і "хунзахской" угруповань.

При цьому неможливо стверджувати, що всі "лідери" дійсно займали високе положення в ієрархії бойовиків. Сайти, що підтримують збройне підпілля на Північному Кавказі, звіти силовиків не підтвердили, хоча раніше регулярно звітували про "Шахаду" своїх керівників.

У 2016 році силовики повідомляли про вбивство в цій же республіці 17 лідерів бойовиків.

19 грудня 2017 року був убитий який перебував у федеральному розшуку Ільяс Шаріпов - брат смертниці Маріам Шаріпової, яка підірвала себе в метро в Москві в 2010 році. Силовики оголосили його "лідером" Балахнінськой "угруповання". Відзначимо, що в 2010 році Ільяс Шаріпов звертався з відкритим листом до президента Дагестану з проханням захистити його від переслідувань співробітниками правоохоронних органів.

Вбивство лідерів диверсійно-терористичних груп зі збереженням потенційної бази поповнення бойовиків призвело до зниження числа атак, які потребують групової підготовки та координації серед бойовиків

Як випливає з хроніки терактів, скоєних смертниками в Росії , Яку веде "Кавказький вузол", єдиним в 2017 році підривом смертника став самопідрив біля посту ДПС у села Яндаре в Інгушетії. Решта бойовики вступили в бій з силовиками. Двоє поліцейських померли від поранень, отриманих під час вибуху. НАК рапортував про двох убитих в бойовому зіткненні бойовиках.

Бойовики ІГ * відмовилися від проведення складних атак

У серпні 2016 року заборонена в Росії судом і визнана терористичною угруповання Ісламська держава   поширила відео із закликом до джихаду в Росії У серпні 2016 року заборонена в Росії судом і визнана терористичною угруповання "Ісламська держава" поширила відео із закликом до джихаду в Росії . Після цього "Ісламська держава" стало все частіше заявляти про атаки на Північному Кавказі.

При цьому кількість акцій, за які взяло на себе відповідальність ІГ *, незначно знизилося на Північному Кавказі, але збільшилася в цілому по Росії. Так, в 2016 році ІГ * взяло відповідальність за напади на силовиків на Північному Кавказі не менше шести разів: п'ять разів - в 2016 році в Дагестані и один раз - в Чечні.

У 2017 році ІГ * взяло на себе відповідальність за п'ять атак на Північному Кавказі і за чотири атаки, вчинені в інших регіонах Росії. Зокрема, ІГ * взяло на себе відповідальність за дві атаки в квітні 2017 року в Астрахані, одну атаку в Сургуті в серпні 2017 року, одну атаку в Котельникова в листопаді і одну атаку в Санкт-Петербурзі в грудні 2017 року.

Відзначимо, що в Астрахані нападники обстріляли поліцейських, в Санкт-Петербурзі був організований вибух в супермаркеті, в Сургуті і Котельникова нападники користувалися холодною зброєю. Якщо інциденти в Санкт-Петербурзі і Астрахані можна за зовнішніми ознаками віднести до "класичним" терористичним атакам, то нападу в Сургуті і Котельникова можна віднести до "атакам натхнення", які здійснюють люди, спровоковані пропагандою ІГ *.

Судячи з проведеним бойовиками в 2017 році атакам, можна зробити висновок, що від складно організованих групових атак бойовики "Ісламського держави" * переходять до одиночних акцій , Що вимагає мінімальної організації і засобів.

Російські реалії надають для ідеологів ІГ * благодатне середовище, зазначив в 2017 році глава Центру соціально-економічних досліджень регіонів RAMCOM Денис Соколов в матеріалі " Соколов: в Сургуті ІГ * виграло війну за уми мусульман ".

Зниження складності і "терористичної технологічності" атак призводить з зниження числа їх жертв, проте робить вкрай складною роботу по їх запобіганню. У силовиків набагато менше можливостей запобігти атаці розпропагандованих одинаки, ніж зірвати приготування терористів на стадії підготовки теракту. Резонансна атака на прихожан в Кизлярі, що відбулася вже в поточному році, підтверджує цю тезу.

2017 рік запам'ятався провалами в роботі Росгвардіі

Другий рік в Україні діє силове відомство прямого підпорядкування президенту Росії - Федеральна служба військ національної гвардії (Росгвардія). Відомство було створено Володимиром Путіним 5 квітня 2016 року у базі внутрішніх військ МВС, керівником був призначений Віктор Золотов.

При цьому 2017 рік був відзначений як провалами в роботі Росгвардіі, так і атаками бойовиків на його співробітників. В двох атаках в січні і березні в Чечні були вбиті вісім бійців Росгвардіі, поранені троє. У квітні в Астрахані при обстрілі були поранені троє бійців цього силового відомства.

Це не завадило розширенню повноважень Віктора Золотова, якому 29 липня 2017 року президент Росії доручив керувати антитерористичної угрупованням на Північному Кавказі. Росгвардія володіє найширшими повноваженнями серед силових структур, і Золотов отримав можливість залучати до участі в контртерористичних операціях співробітників інших силових відомств, МНС і військовослужбовців.

Незважаючи на це, як і раніше траплялися інциденти за участю бійців Росгвардіі. У минулому році стало відомо про бійки і побиття командирів частин, розстріл товаришів по службі співробітником Росгвардіі, а також загибелі офіцера цієї силової структури в перестрілці в кафе .

Можна зробити висновок, що новий керівник, який не має великого досвіду військового керівництва, не зміг змінити ситуацію. Не сталося поліпшення ні в зв'язку з інцидентами серед самих силовиків, ні в збройному протистоянні з бойовиками. Немає ніяких підстав вважати, що сформувався в 2017 році тренд на збільшення числа інцидентів за участю бійців Росгвардіі, а також втрат силовиків через конфлікти і сутичок один з одним зміниться і в поточному, 2018 році.

* - ІГ ( "Ісламська держава", раніше ІГІЛ) - організація визнана терористичною і заборонена в Росії судом.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация