Кавказький Вузол | Жителі Чечні розкритикували рішення Росгвардіі відзначити ювілей генерала Романова

Територіальне управління Росгвардіі в Чечні оголосило про підготовку до урочистостей, присвячених 70-річчю колишнього командувача Внутрішніми військами МВС Росії Анатолія Романова. Романов вважається одним з керівників спецоперації в селі Самашки в 1995 році, в результаті якої вбито понад 100 місцевих жителів, тому подібні торжества виглядають по-блюзнірськи, вважають опитані "Кавказьким вузлом" жителі республіки.

Як інформував " Кавказький вузол ", 10 квітня 2008 року керівник Комітету із захисту прав вимушених переселенців, експерт Московської Гельсінської Федерації з Північного Кавказу Асламбек Апаєв заявив, що одним з керівників спецоперації в селі Самашки в 1995 році був генерал Романов , Який діяв тоді під псевдонімом Антонов.

7-8 квітня 1995 року силами МВС Росії була проведена спецоперація по "зачистці" села Самашки Ачхой-Мартанівського району Чечні, в ході якої, крім втрат з боку силовиків і чеченських бойовиків, було вбито понад 100 місцевих жителів. Ця подія стала найвідомішим випадком масового вбивства мирних громадян. Сам генерал Романов був важко поранений 6 жовтня 1995 в результаті теракту в Грозному, він вижив, але впав у кому. Після цього замаху на Романова були відновлені військові дії в Чечні, де велися переговори про політичний розв'язанні кризи, відзначається в довідці " Як закінчилася Перша чеченська: пам'ять і хроніка ", Опублікованій в розділі" Довідник "на" Кавказькому вузлі ".

Територіальне управління Федеральної служби військ національної гвардії (ФСВНГ) в Чечні має намір провести в Грозному заходи, присвячені 70-річчю генерала Анатолія Романова, повідомив кореспонденту "Кавказького вузла" співробітник республіканського управління Росгвардіі.

"Герой Росії генерал Анатолій Романов був командувачем Внутрішніх військ МВС Росії в найскладніший період. З нагоди його 70-річчя, яке відзначатиметься 27 вересня, в частинах і з'єднаннях ФСВНГ Північно-Кавказького округу військ Росгвардіі пройдуть урочисті заходи. У Грозному в честь генерала Романова 27 вересня відбудеться великий святковий концерт, в якому візьмуть участь військовослужбовці Росгвардіі і члени їх сімей. Також в цей день в грозненському храмі Михайла Архангела відбудеться урочиста літургія во здравіє генерал а ", - сказав він.

Інформація про проведення в Грозному урочистостей на честь генерала Романова викликала негативну оцінку серед користувачів соцмереж в Чечні.

"27 вересня управління Росгвардіі по Чечні організовує заходи на честь 70-річчя генерала Романова. В церкві Грозного відбудеться урочиста літургія за здоров'я генерала, в концертному залі« Вайна »- святковий концерт. Це той самий Романов, що командував звірствами в Самашках в 1995 році . Ганьба! Дожили "- написав один з користувачів месенджера WhatsApp. Це повідомлення з'явилося в двох групах WhatsApp - "Друзі спецназу", учасниками якої є дев'ять чоловік, і "5Е клас", до якої приєдналися 26 користувачів.

"Вони б ще траур по Буданову в Грозному провели", - зазначив інший користувач месенджера. "Проведуть. Не переживай", - відповів йому ще один учасник групи. "Цхьан тейпан ма бу уьш [Вони ж одного тейпа]", - додав четвертий.

За даними суду, командир танкового полку Юрій Буданов 27 березня 2000 року захопив 18-річну чеченку Ельзу Кунгаєвих, яку вважав снайпером бойовиків, і відвіз в розташування частини. Там офіцер допитував її, а потім задушив і наказав солдатам закопати тіло. Були свідоцтва того, що перед смертю дівчина піддалася нарузі, однак пізніше слідство не стало розглядати цей епізод, йдеться в матеріалі "Кавказького вузла" " Вбивство Юрія Буданова " . На "Кавказькому вузлі" також розміщена біографія Юрія Буданова .

Спецоперація федеральних сил в Самашках, що проводилася 7-8 квітня 1995 року, стала першою масштабною акцією військових, що завершилася масовою загибеллю мирних громадян, розповів "Кавказького вузла" один з колишніх представників керівництва Чечні.

"Це була справжнісінька каральна акція, і командував тоді саме Романов, правда, під псевдонімом« Антонов ». Тоді в Самашках були по-звірячому вбиті понад 100 осіб, практично всі чоловіки пройшли через тортури в так званому« фільтраційному таборі ». До другої війну такі «зачистки» стали чимось буденним, але тоді це був перший страшний інцидент, коли військові цілеспрямовано знищували мирних жителів. це була каральна акція, акція залякування. те, що зараз у нас збираються влаштовувати якісь урочистості з нагоди дня народження Ром нова, виглядає просто блюзнірство ", - вважає він.

Житель села Самашки Шаріпов розповів "Кавказького вузла", що під час "зачистки" в Самашках були вбиті двоє його родичів.

За день до початку "зачистки" генерал Романов ( "Антонов") висунув керівникам села Самашки ультиматум: здати до ранку 7 квітня 1995 року 264 автомата, два кулемети і одну БМП, а також пропустити частини внутрішніх військ в село. Старійшини і адміністрація села заперечували наявність такої кількості зброї у жителів, йдеться в доповіді ПЦ "Меморіал" "Всіма наявними засобами ..." , Виданому в 1995 році.

Обстріл околиць села почався задовго до закінчення терміну ультиматуму, в ніч з 6 на 7 квітня. Вранці 7 квітня район села Самашки піддався бомбардуванню, були поранені кілька людей. Днем, коли жителі намагалися покинути Самашки, було розпочато обстріл села з мінометів. До вечора федеральні ЗМІ поширили з посиланням на російські військові джерела неправдиву інформацію про розстріл чеченськими бойовиками старійшин села. У північній частині села "зачистка" була розпочата ще ввечері 7 квітня, незабаром після входу туди військ, хоча основна її частина почалася вранці 8 квітня. Згодом Романов охарактеризував "зачистку" в Самашках як "першу в історії повністю самостійну військову операцію військ МВС".

"У мене тоді там загинули дядько і двоюрідний брат. Людей вбивали просто так, заради забави, спалювали будинки, несли цінні речі. Все це прекрасно знають, є і фото, і відео. Трупи рідних люди ховали у дворах і городах. Військові нікому не давали ні входити в село, ні виходити звідти. Тоді була правозахисниця Зайнап Гашаєва, яка змогла однією з перших пробратися в село разом з журналістами, і розповісти світу про те, що тут сталося. Ще говорили, що командував цією «операцією» якийсь генерал Антонов , який, як потім з'ясувалося, на самому ледве був генералом Романовим ", - сказав Шаріпов.

Житель Чечні Умар також висловився проти святкування ювілею Романова в столиці республіки. "Кому прийшло в голову відзначати ювілей генерала Романова в Грозному? Хіба той, хто віддавав таку вказівку або наказ, не знає, як до цього генерала відносяться в Чечні? І саме для мене дивне, так це те, що мовчить наша влада, яка по приводу і без приводу любить говорити на тему минулих воєн. Два дня в новинах керівництво обговорює і засуджує похорон Юсупов Темерханова, якого в Чечні і на всьому Кавказі вшановували як народного героя, а ось про те, що у нас будуть святкувати день народження генерала Романова, ніхто навіть не заїкнувся. Сам узн ал про це тільки, коли отримав розсилку в WhatsApp. Це просто незбагненно ", - заявив він.

Юсуп Темірханов, засуджений за вбивства полковника Буданова, був похований 4 серпня, а траурні заходи на згадку про нього завершилися 6 серпня. У день похорону Темірханова глава Чечні Рамзан Кадиров заявив про його непричетність до вбивства Буданова. При цьому Кадиров визнав, що обвинувальний вирок зробив Темірханова народним героєм, "помститися за зганьблену честь" і вбивство чеченської дівчини Ельзи Кунгаєвої. Жителі Чечні визнали піаром влади відвідування жалоби за Темірханову, а опитані "Кавказьким вузлом" експерти побачили в героїзації Темірханова тривожний сигнал, який показує готовність жителів Чечні підтримати "месників".

"Тепер спробуйте пов'язати зовсім недавню смерть Юсупов Темірханова і реакцію на нього чеченського народу. Реакцію на цю реакцію всіх російських ЗМІ. І теперішній прогин влади 95 регіону, без якої ніхто про" ювілеї "овоча і тим більше його гучному святкуванні і не згадав би" , - написав в Facebook Zelamha Dishni.

"Смішно. Цей цирк вони влаштовують як відповідь за маштабні загальнокавказька похорон нашого брата Юсуфа. За те, як ми проводили в останню путь шахіда, помстився за честь чеченської дівчини", - написав користувач соцмережі "ВКонтакте" Тамерлан Оздоєв.

"А коли там у Шаманова ювілей?" - поцікавився користувач соцмережі Facebook Abdurakhmani Tumso. "Навіщо обмежуватися Шамановим. Стільки прекрасних людей ще. Булгаков, Казанцев, Трошев (російські генерали, які командували під час першої та другої військових кампаній в Чечні. - Прим." Кавказького вузла "), якщо з вищих почати. Путіним вже проспект назвали", - відповіла йому Evgenia Kaminskaya. "Єрмолова не забудьте", - додав Alaudin Gordanov.

"Перевірка на лояльність, скоро будемо дні народження Єрмолова святкувати. Дивуюся, як досі пам'ятник йому не звели", - зазначив на сторінці "Кавказ.Реаліі" в Facebook Aslanbek Baysultanov.

Генерал Олексій Петрович Єрмолов був головнокомандувачем на першому етапі Кавказької війни. Сприйняття Єрмолова жителями кавказьких республік здебільшого різко негативне. Його називають "кривавим генералом", катом, карателів, і навіть звинувачують в організації геноциду кавказьких народів, йдеться в біографічній довідці , Підготовленої "Кавказьким вузлом".

"Ну що ж, ламають чеченців! Для повного щастя не вистачає пам'ятника Буданову на центральній площі Грозного", - написав на тій же сторінці Elchin Aliyev.

Quot;Кому прийшло в голову відзначати ювілей генерала Романова в Грозному?
Хіба той, хто віддавав таку вказівку або наказ, не знає, як до цього генерала відносяться в Чечні?
Quot;А коли там у Шаманова ювілей?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация