Кавказький Вузол | Нудні вибори в Вірменії - ознака чесного голосування

  1. "Кавказький вузол" (К. У.): - Ви продовжуєте стежити за ситуацією у Вірменії? Як змінилася громадянська...
  2. К.у .: - Виходячи з високої явки, чи можна говорити про те, що в суспільстві зросла довіра до виборів?
  3. К.у .: - Як у цілому ви можете оцінити підсумки виборчої кампанії та підсумки голосування - вони демократичні,...
  4. К.у .: - Ви оцінювали, як пройшла виборча кампанія? Ви фіксували порушення, якщо вони були?
  5. К.у .: - Чи можна говорити про те, що Пашинян відпрацював кредит довіри, який отримав від громадян країни?
  6. К.у .: - Кроки Пашиняна відповідають очікуванням жителів Вірменії? Якщо так, то яким саме?
  7. К.у .: - Результат, показаний в ході виборів Ради старійшин блоком Пашиняна, не створює побоювань,...
  8. К.у .: -Ви вважаєте, що відомі факти порушень не свідчать про їх масовості, що це були поодинокі випадки?

Нудні вибори в Вірменії - ознака чесного голосування Нудні вибори в Вірменії - ознака чесного голосування   За підсумками голосування в Єревані на виборах до Ради старійшин можна зробити висновок, що в Вірменії значно зросла довіра до виборів, про це розповіла в інтерв'ю Кавказького вузла радник Норвезького Гельсінського комітету Олені Веттеланд, яка більше 10 років працює в країні

За підсумками голосування в Єревані на виборах до Ради старійшин можна зробити висновок, що в Вірменії значно зросла довіра до виборів, про це розповіла в інтерв'ю "Кавказького вузла" радник Норвезького Гельсінського комітету Олені Веттеланд, яка більше 10 років працює в країні. На її думку, революційна ейфорія в Вірменії проходить, але Нікол Пашинян продовжує користуватися довірою виборців.

"Кавказький вузол" (К. У.): - Ви продовжуєте стежити за ситуацією у Вірменії? Як змінилася громадянська активність людей після революції?

Олені Веттеланд (Л.В.): - Так, звичайно, я з 2008 року спостерігаю за виборами у Вірменії і громадянським суспільством і вважаю, що після "оксамитової революції" дуже важливо йти далі. Не можна вважати, що раптом все стало добре.

Багато представників громадянського суспільства, журналісти отримали нові призначення. Вони або в уряді, або в робочих групах, або на інших посадах. Коли твої знайомі в уряді - це і добре, і погано. Їм зараз складніше реалізувати те, чого вони домагалися раніше. Зараз їх важче критикувати, але критика потрібна. Громадянському суспільству треба зрозуміти, як це робити більш ефективно. Потрібен час, потрібно продовжувати критикувати і працювати над реалізацією реформ і тих вимог, які були звернені до колишньої влади.

Громадянська активність людей після революції була вище. Зараз ця активність трохи спала. Революційна ейфорія проходить. Явка на виборах в 43% це знак, що вона могла бути і більше. Виникає багато питань, скільки насправді людей живе в Єревані, скільки з них мають право голосувати. Але якщо раніше 40-відсоткова явка була добровільною, то зараз люди добровільно приходять на дільниці.

23 вересня в столиці Вірменії відбулося голосування на виборах до Ради старійшин Єревану. Явка на виборах, за попередніми даними, склала 43,65%. Блок Нікола Пашиняна "Мій крок" набрав 81,06% голосів на виборах до Ради старійшин Єревану, повідомив ЦВК. Пов'язані з виборами в Єревані новини "Кавказький вузол" зібрав на тематичній сторінці " Єреван: вибори старійшин ".

К.у .: - Виходячи з високої явки, чи можна говорити про те, що в суспільстві зросла довіра до виборів?

Л.В: - Довіра до виборів зросла. Люди йшли на вибори з посмішками. Була інша атмосфера. Набагато більше виборців прийшло добровільно. Раніше на людей чинили тиск, використовуючи адміністративний ресурс, їхні голоси купували. А зараз цього не було. Були лише чутки про підкуп, і то дуже рідкісні. Колишніх масштабів не було. І це було помітно.

К.у .: - Як у цілому ви можете оцінити підсумки виборчої кампанії та підсумки голосування - вони демократичні, відповідають уявленням про демократичні і чесні вибори?

Л.В .: - Я думаю, що вибори в значній мірі відповідали демократичним стандартам. Величезний крок зроблений вперед, але і багато роботи залишається. Коли спостерігачі і журналісти говорять: "Нудно", з посмішкою скаржаться, я відповідаю: "Ласкаво просимо на демократичні вибори!". Наприклад, в Норвегії все цікаве відбувається в ході передвиборної кампанії і до оголошення підсумків голосування - що говорять кандидати, що обіцяють під час кампанії, їх програми. А в день голосування люди приходять на виборчі дільниці і все.

К.у .: - Ви оцінювали, як пройшла виборча кампанія? Ви фіксували порушення, якщо вони були?

Л.В - Мені складно судити, наскільки була демократичною передвиборча кампанія, мене не було в цей час у Вірменії. Але, за словами моїх вірменських колег, порушень було мало. В основному проблема полягала у відсутності досвіду політичних дебатів у кандидатів і виборців. Бурхливих дискусій не було. Багато голосували за Айка Марутян, а чому саме за нього - не знали, не розуміли, що саме він хоче поміняти. Просто він - людина Нікола Пашиняна, довіра до якого позначилося на підсумки голосування. У Норвегії передвиборча кампанія - це бурхливі дискусії про те, за кого голосувати, який кандидат краще для міста. Є багато питань, які повинні обговорюватися. Сподіваюся, це і до Вірменії прийде з часом. Справжня демократія важка, але до неї треба прагнути.

К.у .: - Чи можна говорити про те, що Пашинян відпрацював кредит довіри, який отримав від громадян країни?

Л.В .: - Так, це так. Багато хто навіть сліпо довіряють прем'єр-міністру, голосують за його кандидата, не знаючи, які плани у нього. З одного боку, результат в 80% буває в Казахстані або Туркменістані, а з іншого боку, це дуже добре, що громадяни довіряють системі і особисто Ніколу Пашіняну.

К.у .: - Кроки Пашиняна відповідають очікуванням жителів Вірменії? Якщо так, то яким саме?

Л.В .: - Чи відповідають. У багатьох великі очікування. Пашинян робить багато хорошого. Відразу вирішити всі проблеми неможливо. Але у нього є успіхи, наприклад, в сфері боротьби з корупцією, що має фундаментальне значення для всіх інших реформ, які будуть потім. Наприклад, на виборах не було спроб підкупити виборців. Адже це та ж корупція. І це значить, що люди зараз бояться (фальсифікувати підсумки виборів), тому що знають: будуть наслідки. Це знак того, що відбулися зміни в суспільстві.

К.у .: - Результат, показаний в ході виборів Ради старійшин блоком Пашиняна, не створює побоювань, що влада монополізувала одна політична сила?

Л.В .: - З одного боку, так, тому я жартую, що це схоже на Казахстан. У Норвегії ніхто не збирає стільки голосів. Але з іншого боку, не так давно були великі політичні зміни, в яких люди безпосередньо брали участь. І вони хочуть на виборах показати свою підтримку. Можливо, якби вибори були пізніше, влада отримала б трохи менше голосів. З одного боку, побоювань немає, але, з іншого боку, велика підтримка покладе ще більше відповідальності на владу. Крім того, громадянське суспільство і журналісти повинні взяти на себе відповідальність критикувати і ставити запитання. Якщо ніхто не критикує владу, то вона легко бронзовіє.

К.у .: -Ви вважаєте, що відомі факти порушень не свідчать про їх масовості, що це були поодинокі випадки?

Л.В .: -Це були дійсно поодинокі випадки, вони не впливали на підсумки. Як сказав мені один з водіїв таксі: сам він не голосував за Айка Марутян, але підсумками виборів довіряє, так як цього хотів народ. І це найголовніше, що люди довіряють підсумками.

Ці вибори - знак того, що було зроблено величезний крок вперед. Все було організовано гідно, як під час передвиборчої кампанії, так і під час голосування. Єдине, що викликало питання, так це безкоштовна піца на виборчих дільницях (за твердженням блоку "Незалежний спостерігач", представники блоку Нікола Пашиняна "Мій крок" роздавали піцу , Соки і воду на виборчих дільницях, - прим. "Кавказького вузла " ). Хоча це не грубе порушення, а може, і зовсім не порушення, але все одно це створює проблему довіри. Треба уникати таких ситуацій, щоб довести до кінця реформи, які задумані новим урядом. Проте, цей факт не ставить під сумнів справедливість підсумків голосування.

Але таких випадків не можна уникнути. У нас в Норвегії, наприклад, партії роздають буклети біля виборчих дільниць. Деякі вважають це порушенням, інші - ні. Але добре б, щоб під час парламентських виборів партія влади нікого безкоштовно не годувала.

Розмовляв Тигран Петросян, кореспондент "Кавказького вузла".

Кавказький вузол" (К. У.): - Ви продовжуєте стежити за ситуацією у Вірменії?
Виходячи з високої явки, чи можна говорити про те, що в суспільстві зросла довіра до виборів?
Ви оцінювали, як пройшла виборча кампанія?
Ви фіксували порушення, якщо вони були?
Чи можна говорити про те, що Пашинян відпрацював кредит довіри, який отримав від громадян країни?
Кроки Пашиняна відповідають очікуванням жителів Вірменії?
Якщо так, то яким саме?
Ви вважаєте, що відомі факти порушень не свідчать про їх масовості, що це були поодинокі випадки?
Кавказький вузол" (К. У.): - Ви продовжуєте стежити за ситуацією у Вірменії?
Як змінилася громадянська активність людей після революції?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация