Кавказький Вузол | Постраждала від вибуху в Волгограді розповіла суду про бездіяльність міськгазу

Незадовго до вибуху в житловому будинку на Університетському проспекті в Волгограді співробітники міськгазу приїжджали на виклик, однак не вжили жодних заходів щодо евакуації або усунення витоку газу, заявила в суді потерпіла Олена Голосова.

Як повідомляв " Кавказький вузол ", 16 травня 2017 року на Університетському проспекті в Радянському районі Волгограда в результаті вибуху газу сталося обвалення під'їзду чотириповерхового житлового будинку №60. Загинули чотири людини, ще 11 мешканців були госпіталізовані. Вибухом були пошкоджені 45 квартир, в яких, за даними влади міста, проживали 47 сімей. Встановлено, що вибух стався через пошкодження газової труби.

Звинувачення у скоєнні злочину за частиною 3 статті 238 КК РФ (виконання робіт, що не відповідають вимогам безпеки, що призвело з необережності смерть більше двох осіб) були пред'явлені 39-річному власнику торгового павільйону, розташованого поруч з обрушився будинком, Юраславу Бабаяну, його 80-річному батька Юрія Бабаяну і найнятому ними 35-річного працівника Володимиру Лексункіну. Максимальне покарання, передбачене за цією статтею, передбачає позбавлення волі на термін до 10 років. Ознак недбалості комунальних служб слідство не знайшло.

У Радянському районному суді Волгограда 24 грудня допитали потерпілу Олену Голосову і зачитали свідчення трьох потерпілих, які померли до суду.

"За словами тата, мати багато раз викликала газовиків. Співробітники міськгазу тільки провітрювали під'їзди. А газ тим часом струменів фонтаном [...] Сусідка сказала, що в той день мама дзвонила в горгаз. Але їй відмовили, сказавши, що виклики вже були , і бригада приїде. Газовики, приїхавши, просто стояли, щось записували і фотографували. Ніяких заходів по евакуації або усунення витоку не приймали ", - навів слова Голосовий сайт V1.ru.

Жінка також заявила, що в підвальному приміщенні, що належало підприємцю, "пару місяців до того, що сталося весь час йшли якісь роботи". "У той день Бабаян закрив приміщення, в якому велися роботи, і пішов. Через це газовики не могли туди проникнути. Взагалі, за документами будинку, там був звичайний технічний підвал, що не призначений для того, щоб відкривати магазин або ще щось то ", - додала вона.

Самої Олени Голосовий в момент вибуху в квартирі не було, там знаходилися її літні батьки. "Мати загинула. Батько був контужений, але за медичною допомогою не звертався в зв'язку з обрушився на них горем, похоронами", - розповів кореспонденту "Кавказького вузла" адвокат потерпілих Віталій Григор'єв.

16 травня, в першу річницю вибуху на Університетському проспекті в Волгограді, 38 колишніх мешканців і орендарів будинку провели мітинг на місці трагедії і зажадали розслідувати провину співробітників газової служби , Оскільки вважають їх причетними до вибуху.

В ході засідання суду 24 грудня держзвинувачення також зачитало свідчення двох літніх жінок і чоловіки, які померли в липні, серпні та листопаді цього року. "На допиті вони розповіли, що у них постраждало майно, більше їх ніхто не передопрашівал", - зазначив Григор'єв.

За його словами, "уточнення сум збитку важливо для самих людей, для подальшої компенсації понесених втрат в результаті злочину".

"Для кваліфікації по самому кримінальній справі за цією статтею сума збитку не має ніякого значення. Потерпіла сторона має право заявити суму збитку тим людям, які будуть визнані винними, але це не є їх обов'язком. Зараз вони також можуть подавати позови, але вони будуть розглядатися не скоро ", - пояснив він, додавши, що всього по справі проходять понад 120 потерпілих.

Адвокат повідомив також, що заявив клопотання про призначення судово-медичної експертизи щодо п'ятьох постраждалих, які згодом змогли б "стягнути збитки через отриманих тілесних ушкоджень, так як вони будуть потерпілими не тільки з матеріального, а й з фізичного збитку".

"У суді були встановлені ще п'ять чоловік - ті, хто звертався за медичною допомогою в медустанови. Відносно них судово-медична експертиза не проводилася, тобто тяжкість шкоди здоров'ю не встановлювалася. Я клопотав про те, щоб права потерпілих були відновлені. Поки суд відмовив , вважаючи клопотання передчасним, тому що нібито ми ще не дослідили письмові докази, хоча це ніяк не пов'язано з моїм клопотанням ", - заявив Григор'єв.

Влада видала проживали в постраждалих від вибуху квартирах сім'ям житлові сертифікати. До 9 жовтня 2017 року 37 сімей купили за цими сертифікатами нове житло , Повідомила мерія Волгограда. На засіданні суду 6 грудня постраждалі назвали компенсації недостатніми. "Сертифікат, компенсація від держави - це рівно вдвічі менше тієї суми, яку ми втратили під руїнами нашого будинку", - заявила кореспонденту "Кавказького вузла" одна з потерпілих, що відмовилася назвати своє ім'я. Потерпілий Михайло Гаранін повідомив, що його квартира на першому поверсі "була комерційно привабливою" "За неї за півроку до вибуху нам пропонували п'ять мільйонів рублів. Компенсація ж виявилася майже вдвічі менше. Щоб купити квартиру, нам довелося взяти кредит. Суми сертифіката нам не вистачило ", - сказав він" Кавказького вузла ".

Захисник також зазначив, що втрати "відшкодовані не в повному обсязі, непропорційно втрати, яка понесена під час вибуху". "Втратили нежитлові приміщення підприємці поки не отримали ніякої компенсації. Крім того, вони, зокрема, мій підзахисний Кузнецов, втратили свої відеореєстратори, думаю, не без допомоги правоохоронців. Копії записів будуть надані до суду, але поки ми не поспішаємо з цим, подивимося на подальший розвиток подій ", - заявив Віталій Григор'єв.

Нагадаємо, потерпілий Дмитро Кузнєцов в ході судового засідання 6 грудня повідомив, що відеозапису роботи співробітників газової служби перед вибухом в будинку №60 на Університетському проспекті були передані слідству, але так і не долучені до справи. При цьому суддя відмовився розглянути надані Кузнєцовим копії записів з відеореєстратора, заявивши про необхідність надати першоджерело, тобто карту пам'яті. На засіданні суду 11 грудня потерпілі заявили про зникнення заощаджень зі своїх квартир.

Наступне засідання суду у справі про вибух газу в будинку на Університетському проспекті в Волгограді відбудеться 14 січня о 14.30 (13.30 мск). На засіданні продовжиться допит потерпілих.

"Кавказький вузол" не має коментарями від обвинувачених або їх представників.

Автор: Тетяна Філімонова; джерело: Кореспондент "Кавказького вузла"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация