Кавун - користь і шкода для здоров'я?

  1. походження кавуна
  2. вирощування кавуна
  3. Кавуни та користь
  4. Кавуни як напій
  5. Кавуни та схуднення
  6. шкода кавунів
  7. Рецепт «Морозиво з кавуна»
  8. Рецепт «Кавуновий фреш»

Стигла, солодка, соковита м'якоть кавуна - маленький подарунок, який завжди в кінці дарує нам літо. Але чи всі ми знаємо про цю величезною ягоді? Познайомся з кавуном і всіма його корисними властивостями ближче, щоб їсти його з ще більш пущім задоволенням! Стигла, солодка, соковита м'якоть кавуна - маленький подарунок, який завжди в кінці дарує нам літо

Кавуном називають плід трав'янистої однолітник сімейства гарбузові. Ця ягода може мати найрізноманітнішу форму: куля, овал і циліндр. Забарвлення шкірки варіюється від світлого до темно-зеленого. Іноді можна зустріти на шкірці чорну смужку, іноді плями, іноді сітку. Традиційно м'якоть червоного кольору, але селекціонерам вдалося домогтися помаранчевих і жовтих відтінків. Насіння кавуна можуть бути білими, темно-коричневими або комбінованими.

походження кавуна

Його історія сягає в XX століття до н.е. Перші згадки про нього зустрічаються в документах, що розповідають про життя племен Африки. Доказом вживання кавуна в Стародавньому Єгипті служать знайдені прекрасно збережені кісточки, які виявлені в гробниці Тутанхамона (тоді вірили, що кавуни необхідно відправляти з померлим чоловіком, щоб він не помер з голоду в потойбічному світі).

Доказом вживання кавуна в Стародавньому Єгипті служать знайдені прекрасно збережені кісточки, які виявлені в гробниці Тутанхамона (тоді вірили, що кавуни необхідно відправляти з померлим чоловіком, щоб він не помер з голоду в потойбічному світі)

вирощування кавуна

Для дозрівання кавунів потрібно багато сонця, вологи і тепла, тому найідеальніший клімат - тропічний. Але і в середній смузі нашої країни цілком можна виростити солодку і соковиту ягоду, але розміром вона буде набагато менше, ніж ті кавуни, які вирощувалися на півдні. Російські кавуни діляться на сорти, серед яких найвідоміші - Астраханські, Вогник, Подарунок Сонця, Скорик, Херсонські, Цукровий малюк. Плоди, вирощені в Узбекистані, Казахстані та Таджикистані, можуть зберігатися рекордно довго і при цьому не втрачати свого смаку.

Плоди, вирощені в Узбекистані, Казахстані та Таджикистані, можуть зберігатися рекордно довго і при цьому не втрачати свого смаку

Кавуни та користь

Хімічний склад кавунів багатий на вітаміни А, В1, В2, В6, В9, С, Е, Н і РР. Також в нього входить калій, кальцій, залізо, фосфор і натрій. Харчові волокна, які містяться в кавунах, покращують метаболізм. А ще користь плоду в тому, що він прекрасно справляється з очищенням нирок і печінки, маючи потужні сечогінні і жовчогінні властивості. Є випадки, коли за кавуновий сезон хворі позбувалися від піску і дрібного каміння в нирках. Крім того, вживання цієї ягоди знижує рівень холестерину в крові.

Крім того, вживання цієї ягоди знижує рівень холестерину в крові

У кавунах містяться такі антиоксиданти як: каротин, аскорбінова кислота, тіамін, каротин, ніацин і рибофлавін. Ці речовини продовжують життя організму людини, захищають його від вікових руйнувань, покращують зір. Фолієва кислота, яка також міститься в кавуні, сприяє нормальному розвитку і зміцненню тіла. Фолієва кислота повертає шкірі здоровий колір, покращує травні процеси, а у молодих мам підвищує виділення молока.

Фолієва кислота повертає шкірі здоровий колір, покращує травні процеси, а у молодих мам підвищує виділення молока

Ще одна користь від кавунів - це магній. У 100 грамах чарівної ягоди міститься близько 60% добової норми магнію. Цей мікроелемент забезпечує нормальне всмоктування всіх вітамінів і мінералів - натрію, кальцію, калію та інших корисних речовин. Крім того, магній корисний для м'язів і нервів. При його недоліку частими симптомами є судоми кінцівок, відчуття поколювання, постійна слабкість і швидка стомлюваність. А в запущених випадках дефіцит магнію позначається і на серце: порушення нервової провідності в поєднанні з поганим тонусом судин загрожують аритмією і сильно збільшують ймовірність інфаркту. Якщо у тебе проблеми з тиском, то тобі особливо варто включити магній в свій раціон. Корисний він і для нирок - він захищає від утворення каменів і сприяє зменшенню відкладень солей в організмі. Крім того, магній вважається прекрасним антидепресантом. Якщо ти в поганому настрої кілька днів поспіль, не можеш сконцентруватися на роботі, має сенс посидіти пару днів на кавуновій дієті.

Кавуни як напій

Як би кавуни не були багаті на мікроелементи, все ж головна їх складова - це вода. Вона займає близько 90%. Тому ягода чудово втамовує спрагу і виступає влітку як смачний прохолодний напій. На відміну від фруктових соків і газованих нектарів, в кавуні не міститься трудноусвояемие цукру, які провокує скачки інсуліну, а значить вживати його можна навіть діабетикам (але дуже помірно, все-таки в кавунах великий вміст цукру). А ще кавунових плодах містяться мінеральні солі, які дозволяють підтримувати водно-сольовий баланс без шкоди для нирок. Бачиш, яка користь від вживання цих солодких ласощів!

Бачиш, яка користь від вживання цих солодких ласощів

Кавуни та схуднення

Ця ягода незамінна для тих, хто хоче знизити вагу. Додавання кавуна в свій раціон допомагає боротися із зайвою вагою. Це пов'язано з потужними сечогінні властивості ягоди. Маса тіла стає на пару кілограмів менше через виведення зайвої рідини з організму. А ще кавуни притупляють почуття голоду. У 100 грамах всього 38 ккал, але за рахунок великої кількості рідини шлунок швидко наповнюється. В результаті розвантажувальні дні з кавунами пройдуть в полегшеному режимі, без мук і терзають душу думок про їжу. Але слід знати, що велика кількість чудо-ягоди лише на кілька годин притуплює відчуття голоду, тому в свій раціон слід додати щось більш ситне, наприклад, гречку або курячу грудку. Сидіти більше одного дня виключно на кавуні не рекомендується. Так ти не схуднеш, а просто позбудешся від зайвої рідини в організмі, але не від жиру. Щоб почати втрачати обсяги на талії, необхідно стежити за харчуванням. Воно повинно бути здоровим, ситним, але не рясним.

Воно повинно бути здоровим, ситним, але не рясним

шкода кавунів

Природа створила цю ягоду корисною і поживною, але ось хімічні винаходи людської життєдіяльності наклали на плід неприємний відбиток. Нітрати, якими кавуни постачають, щоб вони росли швидше і більше, мають отруйний ефект. У людей з міцним здоров'ям вплив нітратів згодом викликає слабкість, знижує імунітет, призводить до дратівливості і безсоння. Діти і вагітні можуть помітити неприємні симптоми відразу після їжі. Це може бути нудота, запаморочення і біль в животі. Втім, мікроби можуть викликати не менші проблеми. Умови вирощування, перевезення та зберігання кавунів створюють відмінну середовище для розмноження різних мікроорганізмів. І навіть якщо вони не потрапляють всередину плода, на поверхні їх дуже багато, а значить слід перед нарізкою ретельно помити ягоду і не купувати вже нарізаний плід.

І навіть якщо вони не потрапляють всередину плода, на поверхні їх дуже багато, а значить слід перед нарізкою ретельно помити ягоду і не купувати вже нарізаний плід

Рецепт «Морозиво з кавуна»

Вийми 700 грам м'якоті з кавуна, очисти від насіння і збий її в блендері до однорідної маси. Додай 320 грам натурального йогурту, цукрозамінник за смаком і 25 грам білого вина. Все добре перемішати і розклади по формам. Встав палички і поклажі в холодильник на 6 годин.

Встав палички і поклажі в холодильник на 6 годин

Рецепт «Кавуновий фреш»

Збий в блендері 600 грам м'якоті кавуна до однорідної маси, попередньо очищеної від насіння. У 100 мл мінеральної води додай 30 грам лимонного соку. Змішай збиту м'якоть з лимонною водою і прикрась шматочками лимона.

Змішай збиту м'якоть з лимонною водою і прикрась шматочками лимона

Ще більше рецептів тут .

Але чи всі ми знаємо про цю величезною ягоді?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация