кавуновий рай

Вино і виноград - не єдина гордість Темрюкського району. Тамань славиться ще й чудовими кавунами. У 2009 р на Тамані вперше пройшов районний фестиваль з оригінальний і багатообіцяючою назвою «Кавуновий рай». Молодий, соковитий, солодкий, свіжий свято зібрало понад 7 тис. Гостей, які з'їли і відвезли з собою більше 30 тонн кавунів. Але, не дивлячись на свій юний вік, свято вже встиг полюбитися жителям і гостям району.

«Таманська земля красна пирогами, добрим вином, динею запашної, кавуном медовим та ласкавим словом» - таким гаслом зустрічав гостей фестиваль «Кавуновий рай». Фестиваль проходить тепер уже традиційно в третю суботу серпня в селищі Стрілка Темрюкського району. Адже серпень - це той самий час, коли можна вдосталь насолодитися різноманітністю всіх сезонних фруктів. А де це найкраще зробити, як не на Тамані!

Подібні свята вже кілька років проводяться в Астраханській області і в Волгограді. На кубанській землі цю традицію відкривають Таманського сільгоспвиробники, що не випадково: місцевий кавун поряд з виноградом і персиком завойовує все більшу популярність не тільки в районі, а й за його межами. Саме на Тамані ростуть найсолодші кавуни і дині. Слава про кавунах і динях, вирощених в Темрюкському районі, звучить далеко за межами Краснодарського краю. Таманський кавуни сьогодні - це бренд. Поряд з морями і винами, кавуни для відпочиваючих стають візитною карткою Темрюкського району.

Таманська земля щорічно народжує тисячі тонн «полосатиків», в одному тільки селищі Стрілка проживають понад 100 фермерів, які займаються вирощуванням кавунів і динь, кавунові плантації займають городи жителів селища, вважай, що все селище - одна велика баштан!

Бурхливий розвиток баштанництва в Темрюкському районі почалося з 2006 року, коли було вирощено 3600 тонн солодкої ягоди. У Темрюкському районі легкі, родючі піщані ґрунти для баштану, це один із самих сонячних регіонів краю. Ця земля Богом дана для кавунів. З кожним роком технологія вирощування кавунів вдосконалюється, ростуть темпи виробництва. Сьогодні в районі вирощується понад 100 сортів кавунів і 50 сортів динь, загальна площа баштанних культур досягла 1350 га, а види на урожай 2010 року становлять 20 000 тонн. Це небувалі обсяги для Таманського півострова!

Фестиваль «Кавуновий рай» присвячений нелегкої праці фермерів - баштанниками. Ідею фестивалю подали самі баштанники. Кілька років вони говорили про необхідність проведення фестивалю. У 2009 р їх мрія збулася. Баштанники Темрюкського району доводять, що кращі кавуни ростуть на Тамані і хочуть, щоб про це знали в усій Росії. Завдяки їх невтомній праці Стрілка ожила і приносить славу всьому району.

«Кавуновий рай» - фестиваль і ярмарок одночасно. Тут щорічно представляють свою продукцію, а це понад 100 сортів, близько 100 таманских баштанниками. Свій урожай Таманського аграрії виставляють на продаж, конкуруючи один з одним не тільки в якості продукції, а й в умінні організовувати місце торгівлі. На святі кожен сільгоспвиробник повинен облаштувати своє кавунове подвір'ї. Кожен з них намагається показати свій товар у кращому вигляді. У одних вистачає фантазії спорудити карету, у інших - влаштувати для гостей кавуновий боулінг, у третіх - організувати виставку городніх опудал. На очах глядачів з кавунів виходять художні твори, кавуни перетворюються в дивовижної краси квіти.

У минулому році на фестивалі можна було спостерігати справжній кавуновий рай! Кавуни та дині були представлені у всій своїй красі і великій кількості. На торгових точках баштанниками гори смугастих ягід і ароматних динь - вибирай будь-яку: великі, дрібні, круглі, довгасті, темні, світлі, що нагадують гарбуз, червоні, жовті, кісточкові, безкісточкові, смугасті, довгасті і навіть квадратні - всього понад 100 сортів. Куди не повернись - всюди широкі усмішки з кавунових скібок. Біля кожного дворика баштанниками - дегустація: похрустивает зелений гігант під впевненою рукою свого господаря, летять іскри соку з-під гострого ножа, кілька секунд, і виблискують на блюді червоною м'якоттю гострі шматочки. Ще кілька секунд - і немає жодного. Тільки скоринки та задоволені обличчя гостей, які чекають нарізає черговий кавун баштанниками. На святі баштанники і пригощали, і дивували. Адже де ще можна побачити найменшу диню і найбільший кавун?

Місцева гордість - найбільший кавун в Європі, вирощений без хімікатів. Його вага майже 62 кілограми. Назва сорту відповідне - «Російський розмір». Але найбільш незвичайним товаром стали все-таки прямокутні ягоди. Щоб сфотографуватися з таким чудом-юдом, народ вибудовувався в черзі, попутно дізнаючись, що вирощують ці неформатні кавуни в спеціальних ящиках.

Кавунові і дині розвали, скрашенная колоритом кубанського свята і побуту, стали приємною несподіванкою для жителів і безсумнівною родзинкою для гостей району, а також випадкових відвідувачів свята. Свою продукцію на фестивалі представили не тільки баштанники, але і виноградарі, і садівники. До речі, участь селекціонерів у фестивалі не випадково, саме завдяки дружбі з вченими баштанники Темрюкського району досягли таких успіхів і затьмарили своїми кавунами астраханських і волгоградських колег.

Програма фестивалю цікава і різноманітна. Відкривається свято за традицією ярмарком баштанних культур. Тут же можна взяти участь у лотереї, «кавунових» атракціонах, помилуватися роботами майстрів декоративно-прикладного мистецтва, а при бажанні їх придбати. Весь цей час на сцені розгортається концертна програма провідних колективів Краснодарського краю, тому нудьгувати просто неможливо. Потім герої свята - баштанники - з прапорами проходять по центральній вулиці селища під бурхливі оплески.

Щорічно на фестивалі «Кавуновий рай» проводяться конкурси «Найбільший кавун», «Самий дивовижний кавун», «Самий солодкий кавун», «Найкрасивіший і затишний дворик», а також конкурс виробів з динь і кавунів «Баштанна майстерня». Наприклад, в «Баштанний майстерні» учасники повинні зробити фігурки з динь і кавунів. Ну і звичайно, протягом усього свята проходять дегустації баштанних культур.

У минулому році на фестивалі «Кавуновий рай» відбулися дегустації кавунового меду, варення і шашликів, замаринованих в кавунової м'якоті. Цукати, горілка з кавунів, кавуновий шашлик - це лише мала частина всіх смакоти, що чекали гостей і учасників фестивалю. Організатори хочуть, щоб таманський кавун поряд з вином став брендом і візитною карткою курорту Азовського моря, тому список страв з кавуна з кожним роком буде збільшуватися. Кухарі вже пообіцяли, що через рік здивують всіх кулінарними шедеврами, один з яких кавун в шоколаді.

На фестивалі гостей чекало чимало сюрпризів: веселі вікторини та розваги, розіграші та подарунки, дегустація кращих сортів найбільшою ягоди. Спеціально для дітей була організована концертно-ігрова програма. Для самих маленьких тут влаштували справжній боулінг. Тільки замість куль - дині: вибивати страйк маленької динею - в подарунок отримуєш більшу.

Кожен гість фестивалю «Кавуновий рай» стає учасником безкоштовної лотереї, головні призи в якій - тонна і півтонни кавунів. Приз, звичайно, хороший, але є один нюанс - виграш звідси переможцю доведеться вивозити самому. Практично кожен, хто купив лотерейний квиток, виграв приз - капусту, картоплю, баклажани, помідори, виноград, півтонни пшениці і багато іншого.

Але особливий інтерес викликає кавунова горілка міцністю 50 градусів! Навряд чи хтось відмовиться поборотися за гран-прі: зі столітнього дуба виготовили бочку, в яку забили 25 літрів кавунової горілки. Правда, на дегустації обговорювали не смак напою, а запах після розпивання горілки. Чим же пахне - кавуном або спиртом?

Чим же пахне - кавуном або спиртом

Щорічно на фестивалі кращих баштанниками району за особистий внесок в розвиток сільського господарства нагороджують почесними грамотами та кубками, а представники провідних насіннєвих компаній світу, з якими працюють фермери, вручають їм путівки в європейські країни. Так фермери, які виростили кращі кавуни, отримали путівки в Голландію, Францію та Ізраїль.

Також серед баштанниками були реалізовані лотерейні квитки вартістю по 10 тис. Рублів. На ці кошти організатори купили трактор, щоб за допомогою кавунової рулетки визначити, хто стане щасливчиком і виграє цей приз. Так як часто у початківців фермерів немає коштів для придбання техніки, це буде великою підтримкою.

Тепер мешканці та гості району можуть побачити імена кращих фермерів, які своєю працею прославляють район, на алеї баштанниками. На фестивалі також були зібрані гроші, які вирішили витратити на створення пам'ятника кавуну. У день II фестивалю «Кавуновий рай» на місці майбутнього монумента заклали камінь, і вже дуже скоро тут виросте кавун, який поб'є всі рекорди.

У день II фестивалю «Кавуновий рай» на місці майбутнього монумента заклали камінь, і вже дуже скоро тут виросте кавун, який поб'є всі рекорди

До вечора площа біля Будинку культури нагадувала сцену з фільму «Кубанські козаки» - гори кавунів, різнобарвна юрба народу, пісні, радісні обличчя, захоплені голоси! Всіх гостей фестивалю чекало театралізоване дійство «Казка про Кавуновий рай», головною дійовою особою якої стала Кавунова цариця. Тисячі гостей фестивалю веселилися до пізнього вечора і ще довго не розходилися, навіть коли небо освітилося вогнями феєрверку.

II районний фестиваль «Кавуновий рай» був за розмірами масштабніше і передбачав кілька цілей:

- по-перше, Тамань розвивається як курортний комплекс, тому необхідно звести виробника з покупцем, що називається віч в око, показати якість і безпеку продукції;

- по-друге, фермери - баштанники відчувають недобросовісну конкуренцію з боку засобів масової інформації, які не радять вживати кавуни раніше середини серпня;

- по-третє, на відпочинку потрібні видовища - фестиваль «Кавуновий рай» одне з таких яскравих видовищ.

Всі, хто хоч раз відвідав селище Стрілка Темрюкського району під час проведення фестивалю, потрапили в справжню казку. Тут, всіх любителів солодкого ягоди чекало неймовірне видовище. Організатори фестивалю щорічно влаштовують жителям і гостям Темрюкського району даний кавуново-динне свято. Апетитний аромат свежеразрезанних медових динь і цукрових кавунів витає по всьому парку селища Стрілка. Кожен міг купити найкрасивіший і смачний кавун, спробувати безліч страв з кавуна, починаючи від кавунового і динного соку і крюшону і закінчуючи кавуновим спиртом, помилуватися неймовірними виробами з кавуна і дині. Погодьтеся, адже немає нічого кращого в таку спеку, ніж холодненької желе або асорті з дині і кавуна!

Подібні заходи допомагають пропаганді, популяризації та розвитку баштанництва в Темрюкському районі, відомому своїми кавунами і динями. Впевнені, гості фестивалю самі переконаються, що найсолодші кавуни і дині Кубані ростуть саме на Тамані. Тамань славиться своїми фестивалями, а цей обіцяє стати одним з найбільш дивовижних і довгоочікуваних. Обов'язково відвідайте «Кавуновий Рай»!


Назад на головну сторінку про станиці Голубицька


Адже де ще можна побачити найменшу диню і найбільший кавун?
Чим же пахне - кавуном або спиртом?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация