Казахстан, Азербайджан, Киргизстан і Туреччина створюють Центр кочовий цивілізації

Дата: 13:14 27-08-2018. Дата: 13:14 27-08-2018

Астана. 27 серпня. КАЗТАГ - Згідно з постановою уряду РК, Казахстан, Азербайджан, Киргизстан і Туреччина створюють Центр кочовий цивілізації, повідомляється на сайті інформаційно-правової системи нормативних правових актів РК «Әдiлет».
«Уряд Республіки Казахстан постановляє схвалити доданий проект угоди про створення Центру кочовий цивілізації, а міністру закордонних справ Республіки Казахстан Кайрат Абдрахманово підписати від імені уряду Республіки Казахстан угоду про створення Центру кочовий цивілізації, дозволивши вносити зміни і доповнення, що не мають принципового характеру», - йдеться в тексті документа.
Уточнюється, що уряду Азербайджанської Республіки, Республіки Казахстан, Киргизької Республіки та Турецької Республіки, виходячи із загальних історичних, мовних і культурних зв'язків, бажання зміцнити розвиток народів тюркського світу в епоху світової глобалізації та зберегти свої традиції, відзначаючи важливість спорту як ефективної і невід'ємної частини інтеграції тюркомовних держав, для зміцнення єдності і дружби між державами і народами тюркського світу, визнаючи необхідність розвитку національних і традиційних видів сп орта тюркомовних держав, визнаючи історичний внесок кочових народів в розвиток світової культури, посилаючись на положення Нахічеванського угоди про створення Ради співробітництва тюркомовних держав від 3 жовтня 2009 року, прагнучи зберегти і розвинути культуру і традиції багатовікової цивілізації кочових народів, беручи до уваги ініціативу Киргизької Республіки і успішне проведення у вересні 2014 року перших всесвітніх ігор кочівників під егідою Ради співпраці тюркомовних держав погодилися створити Центр коч Євою цивілізації зі статусом міжнародної організації під егідою Тюркського ради.
«Місцезнаходженням центру є місто Бішкек (Киргизстан). Відзначається, що уряд Киргизстану надасть відповідну будівлю для Центру на безоплатній основі », - вказується в угоді.
Цілями центру є створення сфери взаємної довіри і співпраці між тюркоязичнимі народами та іншими державами шляхом розвитку спорту, організовуючи спортивні заходи і популяризуючи спадщина кожного народу і держави з традиціями кочовий культури, і поглиблення інтеграції за допомогою спорту.
«Для досягнення цілей, зазначених вище, Центр: сприяє розвитку спортивного руху і ідеалів протягом усього тюркського світу, в сприянні з розвитком фізичних і моральних якостей, які купуються в дружній спортивному середовищі; сприяє розвитку спортивних програм для єдності тюркського світу; просуває і організовує всі види спорту для людей будь-якого віку, в тому числі людей з обмеженими можливостями, за допомогою організації ігор в рамках тюркського світу; організовує і розвиває тюркські національні, етнічні та кочові гри; організовує і сприяє проведенню фестивалів, змагань, турнірів та інших спортивних заходів; співпрацює з міжнародними спортивними організаціями та спортивними федераціями держав-членів в області наукового дослідження; проводить дослідження спадщини кочовий цивілізації, його внесок в розвиток світової цивілізації, а також інформує світову спільноту про свої досягнення; розробляє і реалізує міжнародні проекти, спрямовані на розвиток і популяризацію спадщини кочовий цивілізації; створює разом з Центром музей спадщини кочовий цивілізації », - перераховується в документі.
Головою Центру є президент, який призначається Радою глав держав Тюркського ради за поданням Ради міністрів закордонних справ Тюркського ради, який обирається строком на 4 роки з числа громадян Сторін на основі ротації відповідно до англійського алфавіту.
Перший президент призначається з числа громадян Киргизької Республіки.
Бюджет Центру складається президентом Центру і подається на затвердження РМЗС.
Обов'язкові внески Сторін визначаються РМЗС, беручи до уваги їх платоспроможність, а також їх поточні внески в аналогічні регіональні організації, і обчислюються на основі шкали внесків в Організацію об'єднаних націй (ООН) і Тюркський рада. При цьому обов'язкові внески приймаючої держави не повинні бути нижче частки інших держав-членів. Добровільні внески на діяльність Центру не обмежуються.
Тим часом робочими мовами Центру є державні / офіційні мови сторін, а також англійську мову, резюмується в угоді.

Джерело фото: з відкритих джерел

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация