Казахстан перестали вважати союзником Росії - експерт

Вся Росія готується до проведення виборів депутатів до Державної думи. Однак передвиборна кампанія, як відомо, йде вже давно.

Казахстан перестали вважати союзником Росії - таку думку висловив російський експерт, доктор філософських наук Борис Капустін, де він провів різні паралелі між зовнішніми політиками Росії і США, а також висловив думку про союзників і супротивників Росії. Його матеріал був опублікований в «Независимой газете» і був заснований на висловлюваннях депутатів в ході виборчої компанії на теледебатах, повідомляє медіа-портал Caravan.kz .

Борис Капустін

- Навряд чи я зможу щось додати до того хору гнівних голосів, який ми мало не щодня чуємо по каналах російського телебачення. Щоб розмова була більш предметною, я взяв як приклад дебати представників шести партій на телеканалі «Росія» 30 серпня, спеціально присвячені обороноздатності країни. Адже що може краще ілюструвати політичне життя, ніж парламентська виборча кампанія? Хіба що (у нас) президентська кампанія. Але її нам ще потрібно дочекатися, - почав Капустін.

З виступу кандидата в депутати від партії «Батьківщина» Ігоря Коротченка Капустін робить висновок, що на сьогоднішній день Росія або в принципі не в змозі мати вірних союзників , Або, коли у неї є сильні армія і флот, такі союзники їй не потрібні.

- Так, той же Коротченко блиснув затертим до неможливості афоризмом Олександра III про те, що у Росії є тільки два вірних союзника - армія і флот. Але це або дотепне вираження тієї банальності, що Росії потрібні сильні армія і флот, або - і саме в політичному відношенні - цілковита нісенітниця. Адже політично цей афоризм означає буквально те, що Росія або в принципі не в змозі мати вірних союзників, або, коли у неї є сильні армія і флот, такі союзники їй не потрібні. Але навіть наддержавам необхідні вірні союзники в особі інших країн! Звичайно, сама «вірність» при цьому слід розуміти без дешевої сентиментальності в дусі «дружби навік», а прагматично і реалістично, як розумів її британський прем'єр, лорд Палмерстон, коли сказав: «У нас немає незмінних союзників, у нас немає вічних ворогів. Лише наші інтереси незмінні ... », - зазначає Капустін.

Ясна річ, що опоненти женуться за виборцями, намагаються напустити пилу в очі, але тим не менш, чіпляючись за висловлювання кандидата в депутати Коротченко, Капустін зазначає, що чомусь поза увагою учасників теледебатів залишаються ключові елементи політичної складової національної безпеки Росії, виходячи з ситуацій в Криму, на Донбасі та в Сирії. Переймаючись цим питанням, російський експерт робить висновки, що Казахстан вже давно не є вірним союзником Росії, починаючи з часів питань Абхазії і Південної Осетії, закінчуючи останніми подіями.

- В цілому цей вислів досить точно вловлює один з ключових елементів політичної складової національної безпеки, який залишився поза увагою всіх учасників теледебатів. Чому вони обійшли його стороною? Чи не тому, що його розгляд змусило б торкнутися дуже делікатне питання про те, чому сучасна Росія залишилася без вірних союзників (в палмерстоновском прагматичному їх розумінні) ще до Криму, Донбасу, Сирії? Адже не вважати ж такими союзниками Білорусь і Казахстан, які навіть дипломатично не встали на сторону Росії в питанні Абхазії і Південної Осетії, а вже про пізніших подіях і говорити не доводиться! Ми любимо наголошувати на тому, що західні санкції не привели до міжнародної ізоляції Росії, і це багато в чому вірно. Але ми мовчимо про те, чому Росія опинилася без вірних союзників до санкцій і безвідносно до них. Але ж розібратися в цьому дуже важливо, якщо ми хочемо зміцнювати обороноздатність країни, - підсумовує Борис Капустін.

Адже що може краще ілюструвати політичне життя, ніж парламентська виборча кампанія?
Чому вони обійшли його стороною?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация