Казань: Новий рік в гостях у Зілантов (30.12.2012-03.01.2013). Частина 1

8 вересня 2014 р 21:08 Казань - Росія Грудень 2012

Мета поїздки - Казань. Мета поїздки - Казань

Дата поїздки - 30.12.2012 - 03.01.2013.

Бюджет поїздки - приблизно 19350 руб. (на двох).

Скажіть, чим для вас є зустріч Нового року? Напевно для багатьох це традиційний набір штампів: ялинка, мандарини, горезвісний олів'є, шампанське, ікра, мова президента, концерт з пафосними зірками, бенгальські вогні, дзвін келихів і звичне коло рідні або друзів. І так з року в рік. Не набридло?

Я і раніше не відчувала особливого захоплення від сімейних торжеств, вважаючи їх якоїсь нудною і обов'язкової повинністю. Дійсно позитивне враження залишила лише зустріч Нового року-2012, коли ми відразу після бою курантів вийшли на вулицю і познайомилися з двома парами москвичів, які вирішили ось так екстремально зустріти свято в чужому місті. Тоді вийшло весело і небанально. Плюсуйте до цього мій ювілей, коли ми з чоловіком нахабно втекли від усіх в теплі обійми осіннього Адлера. І скажу чесно, без повторюваних з року в рік побажань, банальних тостів і листівок «з цветуечкамі» той День народження був найкращим в моєму житті.

Ідея втекти хоч куди-небудь на Новий рік переслідувала нас давно. І хоча спочатку ми планували поїздку в зовсім інше місто на післяноворічний тиждень, раптом раптово вирішили: а чому б і ні? Давно пора ламати стереотипи!

І до, і після поїздки багато дивувалися: чому, власне, Казань? Зізнаюся, питання цих багатьох мене саму вводив в подив. Взагалі-то, на хвилиночку, Казань називають третьою столицею Росії, це місто-мільйонник, причому, з тисячолітньою історією, ювілейні урочистості з нагоди круглої дати відбувалися трохи раніше, ніж в нашому Ярославлі, центр республіки Татарстан, «жемчужина Поволжья» ... Ще її «брав цар Іван Грозний» - це щось вже має бути відомо прихильникам догми «Новий рік - сімейне свято». На мою думку, де-не-де, а в Казані обов'язково повинен побувати кожен російська людина, що цікавиться рідною історією і культурою, ну хоча б мінімум утворений.

Казань стояла в планах давно. А викристалізувалася спонтанно і раптово. І я рада, що цей чарівний місто постало перед нами в новорічному вбранні, по-східному казковим, краєм міфічного Зілантов, красивою зимової Казанню.

Використовувані інформаційні ресурси: Вікіпедія, www.gokazan.ru , www.kazan-kremlin.ru (Офіційний сайт Казанського Кремля), www.raifa.ru (Офіційний сайт Раифского монастиря), www.sviyajsk.ru (Офіційний сайт Свияжска), www.sviyazhsk.info (цікаве про Свияжске), www.kazan.eparhia.ru , www.sobory.ru і www.temples.ru (Святині Казані і околиць).

ЗБИРАЄМОСЯ У КАЗАНЬ

Спонтанно сплановані поїздки, звичайно, хороші. Але тільки якщо від ж / д або автовокзалу вашого міста регулярно і часто вирушає транспорт до необхідної вам точки. До речі, спонтанної я б назвала і новорічну поїздку, заплановану всього лише тижні за три до бажаної дати, бо здатність забронювати тур на свята за такий короткий час можна цілком прирівняти до геройства.

Звичайно, в день виникнення думки про новорічному втечу ідеї фонтанировали через край. Так, спочатку ми хотіли рвонути в улюблений Адлер або в Анапу. Але, мабуть, охочих випити шампанського під пальмою і під шум прибою було більш ніж достатньо, і квитків, крім як в дорогі купе, вже не було. Навчені гірким уроком (я ж давно мрію зустріти Новий рік на Чорноморському узбережжі!), В наступному році вирішили купувати місця в плацкарті відразу по приїзду з Адлера, тобто вже в листопаді.

Далі почали розглядати пропозиції турагентств. Санкт-Петербург і Мінськ в розрахунок не брали, так як там ми вже були, а хотілося чогось нового. Абхазія та Крим - заманливо, але банально дорого, до того ж, майже у всіх заявлених в екскурсійній програмі місцях ми встигли відзначитися. Отже, методом виключення залишився тур в Казань, який мені, втім, сподобався спочатку. Але, як водиться, потрібно було, щоб чоловік, як будь-який інший домінуючий чоловік, осмислив ідею дружини і видав її за свою. Мені залишалося лише, округливши очі, захоплюватися його геніальністю: «О! Казань? Відмінний план, милий! Значить, їдемо в Казань! ».

Але знову ж таки, поки збиралися, з'ясувалося, що в головній туристичній фірмі міста «Яроблтур» залишився лише один квиток. А нас-то двоє! Сумлінно обдзвонила кілька інших агентств. Відповідь: «Залишилося одне місце». Ну, все ясно, перестрахувальники чортові, на себе не сподіваються, збирають автобус вскладчину. Чи не здається східне ханство - і все тут.

Ну, йдемо ми, значить, по вулиці Свободи, повертаючись ввечері з роботи. Я відчайдушно будую плани, що ось візьму знахабнівши і, гордо пославши начальство, укачу на півдня аж 28 грудня! Хоча й розумію, що фіг мене куди відпустять, не має значення, що у мене п'ять зароблених днів і повноцінна тиждень, що залишилася від відпустки. Передноворічна тиждень у нас найгарячіша, а в останній робочий день, коли всі шампусік з ранку бухають, наш відділ до вечора оре. Тут ми зупиняємося біля дверей, де є сусідами горезвісний «Яроблтур» і фірма «Клуб мандрівників - Ярославль» (ми, до речі, з ними їздили в Рибінськ на шлюзи, дуже сподобалося!). Читаємо рекламу і, не вірячи своїй удачі, піднімаємося в офіс. Виявляється, вони теж організовують поїздку в Казань, просто інформацію на сайті виклали тільки сьогодні, тому бажаючих мало.

У турфірмі нас з радістю зустріли, все швидко оформили. На новорічний тур в Казань навіть була знижка. У порівнянні з «Яроблтур» були суттєві переваги: ​​рублів на 500 дешевше, включені обіди і екскурсія в Свияжск, а так програма - майже аналогічна, і готель такий же крутий. Крім того, у нас були накопичені бонуси за минуле подорож, а це чергова знижка. Ще одна приємна несподіванка - маленька група (нас було чоловік 25). Плюси очевидні: половина вільних місць в автобусі (зручний і комфортний «Неоплан»), відсутність натовпу. Ми навіть всі якось зблизилися до кінця подорожі, багато мило спілкувалися. А недавно в магазині зустріли попутника по туру, були приємно здивовані.

Загалом, з урахуванням знижок і бонусів заплатили за путівки 15750 руб. за двох. Тур «Казань: новий рік по-східному» на 5 днів: з них 2 ночі (з 30 на 31 грудня 2012 року і з 2 на 3 січня 2013 року) - в дорозі; 3 дні і 2 ночі в Казані. За програмою: сніданки в готелі, обіди в кафе міста і Свияжске, оглядова екскурсія по Казані з відвідуванням Кремля; 1 січня - Свияжск, 2 січня - Раифский монастир. Від новорічного банкету в пафосному ресторані готелю, мало не рівного по вартості путівки, ми, звичайно ж, відмовилися. Вже не знаю, що там можна було з'їсти і випити на 6 тисяч ?!

Обмовлюся, їхали ми в депресивно-жахливому настрої, надто погану звістку підніс нам рік, що минає. Було абсолютно не до веселощів і захоплень. Я навіть запропонувала чоловікові здати путівки, але він вирішив, що поїхати все-таки краще, треба хоч якось відволіктися. Найдивніше, у нас це вийшло. На якусь мить я майже забувала про нещастя, я навіть посміхалася, мені було добре, дуже добре і весело. На ці кілька днів Казань перетворилася для нас у справжню віддушину. Якщо чесно, не дуже люблю організовані екскурсії. Але тут просто ні до чого причепитися. Тому (абсолютно не в якості реклами) хочеться висловити велике людське спасибі турфірмі і її співробітникам за добре і якісно виконану роботу.

МІСТО - КОТЕЛ, МІСТО - лігво дракона

Як я вже згадувала, Казань - місто з тисячолітньою історією. Отже, і бувальщин, і міфів в його біографії повинно бути достатньо. Дуже коротко, для загального розвитку і щоб не втомлювати ваші ніжні мізки, розповім про основні події в житті Казані і легендах, пов'язаних з містом (ну дуже люблю я всякі казочки, вибачте, не в змозі відмовити собі в цьому бажанні).

Почнемо з назви. Казань. Звучить красиво і гордо, ніби навіть як жіноче ім'я. Але одночасно тут же згадується наш південь, відкриті кафе, жваві чорноокі тітоньки, перемішують в котлах ароматний рис. У Витязево в якесь літо ми дуже вже любили брати на обід величезну пластикову тарілку плову з чебуреком, було смачно! Так ось що нагадує назва Казань - казан, котел, в якому варять плов тюркські народи.

Насправді ж існує чимало легенд, що пояснюють появу даного топоніма. Однак більшість з них, так чи інакше, пов'язане з казаном. Наприклад, казкова версія про те, що якийсь чаклун порадив булгарам побудувати місто на місці, «де без всякого вогню буде кипіти вкопаний в землю котел з водою». Потрібне місце було знайдено на березі озера з інтригуючою назвою Кабан. Хтось схильний більш прозаїчно пов'язувати назву міста з ландшафтом місцевості, що нагадує котел. Адже спочатку фортеця будували для захисту кордонів Булгарского ханства «на високому пагорбі, оточеному з трьох боків болотами, а з четвертого - річкою». Наша екскурсовод розповіла версію про так званому «золотому казані», згідно з якою «Алтинбек, старший син булгарського хана Габдулли, як-то вирішив розбити стоянку на березі невідомої річки. Він послав слугу за водою з золотим котлом. Через те, що берег був крутий, і зачерпувати воду було незручно, слуга впустив котел в воду. Цей випадок і дав назву річці Казанці, а згодом і місту на її березі ».

За офіційною версією Казань була заснована більше 1000 років тому, як форпост на північних кордонах Волзької Булгарії. Хоча, як і в випадку з Ярославлем, ця дата посилено оскаржується, не здивуюся, якщо істориками-москвичами, ну як же, якісь татари обскакали саму столицю, адже всім повинно бути зрозуміло, що Москва була завжди, ще з часів створення світу xD. Тому датою заснування Казані називають, наприклад, 1370 рік. Але місцева влада з розмахом відсвяткували в 2005 році ювілей свого міста, поставивши крапку в усіх суперечках, мовляв, «іменинників не судять, їм подарунки дарують».

У 1438 році після захоплення золотоординських ханом Улу-Мухамеддом булгарская фортеця перетворилася на столицю Казанського ханства. Татаро-монголи приєднали цю територію до земель Золотої Орди. Цікаво, що «в російських літописах Казань починає згадуватися з XIV - XV століть, коли почалося карбування власних монет із зазначенням місця карбування -" Булгар аль-Джадід ", тобто Новий Булгар».

Так як ці землі населяли тюркські народи, відбиток східного колориту було накладено на все, що пов'язано з Казанню. Це і легенда про поховання в мулистому озері Кабан золотом скарбі, і трагічна історія ханської цариці Сююмбике, яка вважала за краще загибель ганебного підкорення російському царю-завойовника. Східні люди - горді, сміливі, в їх жилах тече гаряча кров, а фантазія не знає меж. Не тільки парчею і дорогоцінним камінням прикрашають вони своє життя, а й заселяють казковими персонажами.

Наприклад, існує ще одна чудова легенда, що оповідає про те, чому на гербі Казані оселився міфічний дракон: «У давні часи на місці Казані жило безліч змій. Татарський чаклун за допомогою магічних заклинань знищив всіх змій. І тільки зміїний цар Зілантов врятувався і полетів на гору Джілантау. Але і звідти він не давав спокою жителям. Лише після того як чарівник Хакім здолав Зілантов, люди змогли спокійно жити в місті ». За іншою версією городяни вигнали змія з гнізда, підпаливши його, Зілантов полетів на іншу гору і довго мстився жителям Казані, оселившись в гірській печері. Подейкують, що і до цього дня Зілантов кружляє над містом, п'є воду з озера Кабан, іноді пірнає на його мулисте дно, тягнучи за собою необережних купаються. Інша повір'я навпаки приписує змію позитивні функції: охорона кордонів, збір врожаю, заступництво у всіх справах. Взагалі ж Зілантов - «в татарських легендах і казках міфічна істота, що має вигляд дракона (аждаха) або змія». Про його існування говорить і назва гори - Залантова, і найменування православного монастиря.

Чи правдиві легенди або це вигадка, а вогнедишний звір і до цього дня дивиться на нас зі щита. Хоча стилізоване зображення нагадує більше Василіска. З іншого боку, цілком обгрунтовано, що лускатий крилатий змій на курячих ногах мав наганяти жах на ворогів Казанського ханства, мовляв, дивіться, вороги, яка небезпечна тварина нас захищає. Не випадково спочатку зображення Зілантов було відмітним знаком друку казанського хана. Правда, вид дракона не зупинив російського царя Івана Грозного, який бажає захопити якомога більше земель.

Мабуть, ласим шматком була Казань для Московського князівства, і в 1552 році війська суворого російського царя жорстоко і раптово захопили місто, зруйнували його, а місцеве населення переселили в топи та болота за озером Кабан (в даний час там збереглася історична Старо-Татарська слобода) .

Насильно увійшовши до складу Російської імперії, Казань стала перетворюватися в рядовий місто. У 1556 році почалося будівництво Кремля, навколо якого формувалися ремісничі слободи. Лише в Старо-татарської слободі дбайливо зберігали і шанували закони своїх предків, донеся свою віру і культуру до наших днів. Правда, це було нелегко, гоніння на татар не припинялися, мечеті знищували, а людей насильно хрестили.

Імператриця-мандрівниця Катерина II разом з іншими містами відвідала і Казань. Ця подія відбулася в 1767 році і ознаменувався зняттям заборон на будівництво нових мечетей і виданням історичного указу «Про терпимості всіх віросповідань». Карета імператриці була дарована городянам, пізніше зайняла місце в музеї, а її копія служить антуражем для фотосесій на вулиці Баумана. У 1782 році все тієї ж Катериною II був затверджений герб міста, а роком пізніше - його генеральний план.

Герб Казані. «Історичний герб Казані -« Змій чорний під короною золотою, Казанської, крила червоні, поле біле ». Сучасне опис герба: «У срібному полі на зеленій землі чорний дракон з червленими крилами і мовою, з золотими лапами, кігтями і очима, увінчаний золотою короною. Щит увінчаний Казанської шапкою. Дракон є силою творчої і яка сприяла людині, володіє космічної надприродною силою, символізує міць, велич, життя, світло, мудрість, непереможність, символ безсмертя і вічного відродження. Мова в формі стріли означає імпульс, швидкість і цілеспрямованість. Земля - ​​хранителька життя і багатств, символ життя. Корона - символ досягнення високого ступеня розвитку. Казанська шапка вказує на статус Казані як столиці територій і їх стародавні традиції »(з сайту: www.geraldika.ru ).

СНІДАНОК У КАФЕ «ЩАСТЯ Є!»

Адреса: м Казань, вул. Велика Червона, д.55в. Телефони: (843) 236-97-86, 8-937-777-59-89.

Ніч в дорозі пройшла цілком нормально, робили 3 санітарні зупинки. Вранці вже в'їжджали в Казань. Місто зустріло нас висотними будинками сучасного району, з вікна автобуса побачили нову церкву і маленьку дерев'яну мечеть. О 8.30 автобус зупинився біля якогось пам'ятника. Пізніше нам пояснили, що це скульптура татарського художника Баки Урманче.

А ми пішли по засніженій доріжці до симпатичного будиночка під червоним черепичним дахом. Це було кафе з позитивним і актуальним на сьогоднішній момент назвою «Щастя є!». Напівсонної натовпом піднялися на другий поверх. Кафе виявилося стильним і затишним, мінімалістичний і витончений інтер'єр, столики, комфортні диванчики, стільці. Подали салат з крабових паличок, апетитні булочки, 2 млинчика зі згущеним молоком, солодку рисову кашу з шматочками ананаса, чай. Все в міру смачно, дуже солодко і ситно, більш ніж щедро сніданку. Навіть об'їлися! Цілком можна порадити для перекусу.

Скажіть, чим для вас є зустріч Нового року?
Не набридло?
І хоча спочатку ми планували поїздку в зовсім інше місто на післяноворічний тиждень, раптом раптово вирішили: а чому б і ні?
І до, і після поїздки багато дивувалися: чому, власне, Казань?
Казань?
Вже не знаю, що там можна було з'їсти і випити на 6 тисяч ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация