Казанські десантники відзначають професійне свято маршем за ЗСЖ

(Казань, 2 серпня, «Татар-інформ», Олександр Єлісєєв). Десантники Казані відзначають 88-у річницю утворення військ - в Парку імені Горького пройшов урочистий мітинг. Крім того, «блакитні берети» запланували пройти маршем по вулиці Баумана, щоб залучити оточуючих до здорового способу життя.

Початок мітингу було заплановано на 10 годину ранку. Однак о 9.55 на площі перед Вічним вогнем можна було нарахувати лише 50 «блакитних беретів». Але о 9.58 ситуація в корені змінилася - з боку парку стройовим кроком вийшла колона десантників.

«Повітряно-десантні війська завжди були і будуть елітою, яка вносить неоціненний вклад в оборону країни. Ще під час Великої Вітчизняної війни наші бійці скидалися в тил противника, наводячи жах і паніку настільки, що противник видав наказ - живими десантників не брати. А досвід десантників, отриманий в Афганістані, став у нагоді зараз в Сирії », - зазначив голова ради Татарстанського республіканського відділення« Бойового братерства »полковник Рафаель Шакірзянов.

Привітати десантників зі святом прийшли і їх бойові брати, морські піхотинці. У 1941 році майору Василю Маргелову доручили очолити сформований з добровольців Перший особливий лижний полк моряків Червонопрапорного Балтійського флоту.

Бойова одиниця показала себе настільки добре, що в наслідку, коли майор Маргелов через двадцять років очолив Повітряно-десантні війська, він домігся, щоб десантники отримали право носити тільняшки, перенісши, таким чином, традиції «старших братів» морських піхотинців. Тільки смужки були замінені на синій, в колір неба.

«З юних років хлопчики й дівчатка мріють надіти тільняшку. Це війська, які виконують особливі завдання. Які по праву вважаються елітою. Девізи "Ніхто, крім нас!" І "Там, де ми, там - перемога!" Завжди будуть звучати гордо! »- зазначив голова Регіональної організації морських піхотинців« Тайфун »РТ Марат Абдрафіков.

Навколо образу десантника ходить багато чуток. Однак самі члени братства намагаються їх розвінчати і довести зовсім протилежне.

«Купання в фонтані - це не наша тема. Ті, хто воював, хто в формі, з медалями, не лізьте в фонтан. Я не забороняю, але на вас дивляться діти, гості міста, не забувайте про це і не ганьбіть честь мундира », - сказав ветеран Повітряно-десантних військ Микола Лаптєв.

Десантник Дмитро пройшов Афганістан. Він розповів, що ВДВ відрізняється від інших військ особливою системою психологічної підготовки бійців. Недарма у «блакитних беретів» є приказка: «Немає завдань нездійсненних, є десантні війська».

«У цей день повітряні десантники збираються для того, щоб згадати найкращі моменти служби, поспілкуватися з товаришами по службі і вшанувати пам'ять тих, кого вже немає з нами. Багато хто приходить зі своїми дітьми, і це дуже добре. Бійці розповідають їм про що. Розповідають то, що вони б ніколи не дізналися зі ЗМІ або підручників історії. Наші діти повинні знати правду про те, що було », - поділився Дмитро.

Бійці навчені виживати в тилу ворога і будь-що-будь виконати поставлене завдання. І ці установки стають правилами життя. У такій складній ситуації у десантника не так багато вибору - гарячої їжі немає тижнями, а то й зовсім доводиться самостійно добувати їжу, спати в окопах. Все це створює особливу «десантне братство».

«Дуже неприємно чути, що напередодні цього свята багато людей з явно негативно-гумористичним підтекстом говорять про фонтанах, бійках і п'яних бійців, які сплять у кущах, втрачають берети і в кінці дня слова вимовити не можуть. Звичайно, на святі народ збирається різний, і є перегини. Взагалі, треба крім цих негативних моментів завжди пам'ятати і тих хлопців, які прославили десант НЕ стрибками в фонтан, а на поле бою. Але, на жаль, все чекають ВДВшних запливів на 2 серпня. Я дуже хочу, щоб десантника перестали сприймати тільки як п'яного, тупого, що стрибає в фонтан і б'є об голову пляшку зі словами "Слава ВДВ!" Гопника. Десант був і залишається славою, гордістю армії. Прикладом непохитного духу, патріотизму і військового професіоналізму », - підкреслив Дмитро.

Ветерана В'ячеслава Пахомова сьогодні нагородили однією з самої шанованої десантниками нагородою - вищою формою нагороди «Союзу десантників Росії» орденом «Генерала армії Маргелова».

«Я брав участь у війні в Югославії. Для мене ВДВ - це життя, я не уявляю своє життя без ПДВ. Зараз я в патріотичному таборі викладаю дітям в Куркач. Сьогодні чотири команди борються за кубок десантників. Так що свято я проведу з дітьми », - поділився В'ячеслав Пахомов.

«ВДВ - це більше, ніж сім'я. Саме в армії я знайшов справжніх братів. Ми до сих пір зідзвонюємося, завжди бачимося, коли є можливість. ВДВ - це братство, це життя », - сказав молодий десантник Матвій.

Урочистий мітинг завершився покладанням квітів до Вічного вогню та покладанням квітів до могили афганця-десантника на Арський кладбіще.Также члени братства запланували проведення маршу по вулиці Баумана.

«Захід повністю узгоджено. Ми пройдемо маршем по вулиці, по ходу руху до нас приєднаються і інші брати. Ми дійдемо до пам'ятника Вахітова, до обелісків, де покладемо квіти », - розповів голова Регіонального відділення« Союзу десантників »по РТ Юрій Суворов.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация