Казанський вокзал

  1. XVIII-XIX століття
  2. 1913 рік
  3. 2015 рік

Правління Рязанської дороги робило ставку на вантажні перевезення, а не пасажирські. Будівництво зручного вокзалу не входило в його плани

XVIII-XIX століття

XVIII-XIX століття

На місці площі трьох вокзалів простягалося поле. Все життя була зосереджена навколо величезного ставу, на березі якого стояло Червоне Село. За Петра I тут влаштовували народні гуляння. Але до місця, де зараз знаходиться вокзал, веселощі не докочуватися - тут було болото.

1913 рік

1913 рік

До відкриття Рязанської залізниці в 1862 році наспіх сколотили дерев'яна будівля - ставку робили на вантажні перевезення. Платформи були недобудовані, і людям доводилося вистрибувати з вагонів на землю. Через пару років перевезення пасажирів також стала приносити відчутний дохід, і в 1864 році тут з'явився кам'яний Рязанський вокзал. Через 29 років дорогу продовжили до Казані, а на початку ХХ століття вокзал перейменували. У 1910-му будівлю реконструювали (на фото), але через рік вирішили перебудувати. Конкурс виграв Олексій Щусєв. Газети того часу писали: «Це буде грандіозна споруда», - кошторис будівництва досягала 7 мільйонів рублів. У 1913-му стару будівлю знесли, відкрити нове планували через три роки. Але в 1914-му почалася Перша світова, потім трапилася Жовтнева революція. Першу чергу вокзалу здали в 1926 році, а завершили будівництво в 1940-му.

2015 рік

2015 рік

Реконструкція вокзалу розпочалася в 1987 році, але затягнулася на 10 років. Прибудували два корпуси, над платформами встановили перекриття, а під Комсомольській площею прорили один з найдовших на той момент тунелів в столиці.

Фото: Олександр Щепин / Фотобанк Лорі, Лев Каменєв

Матеріал опублікований в журналі «Навколо світу» № 11, листопад 2015

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация