Казанський Кремль

  1. Опис і історія
  2. пам'ятки
  3. Вежі Казанського Кремля - ​​Спаська, Тайницкая і інші
  4. православні святині
  5. мусульманські пам'ятки
  6. історичні споруди
  7. Цікаві факти
  8. оглядові майданчики
  9. діючі організації
  10. Місцезнаходження, як доїхати, режим роботи
  11. Вартість квитків в музеї
  12. екскурсії
  13. Схема Казанського Кремля:
  14. Схожі статті

ЗМІСТ:

  1. Історія
  2. пам'ятки
  • Цікаві факти
  • Казанський Кремль - об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
  • оглядові майданчики
  • діючі організації
  • Місцезнаходження, як доїхати, режим роботи, вартість квитків до музеїв
  • екскурсії
  • Карта Казанського Кремля
  • Опис і історія

    З давніх часів люди будували поселення, захищені від ворога надійними стінами. Таке і серце столиці Татарстану - Казанський Кремль. тут починалася історія Казані , Літопис двох великих народів. Такі різні, вони все ж зуміли створити єдиний культурний простір. Всередині фортеці збереглися до наших днів пам'ятники архітектури, що нагадують туристам про те, що мусульмани і православні здатні налагодити спільний мирний побут, який залишається непорушним протягом більше чотирьох століть.

    Казань - стародавнє місто, що стоїть на семи пагорбах. Він об'єднує в собі культури Сходу і Заходу. Археологічні дослідження свідчать про те, що столиця сучасного Татарстану почала формуватися ще в далекому Х столітті. Спочатку Кремлівський пагорб і його околиці заселяли стародавні булгари. Стіни споруди були зведені з метою зміцнення торгового поселення. Вчені до цих пір розходяться в думках з приводу датування споруди цитаделі. Одні вважають, що процес почався в XII столітті, інші дотримуються думки, що зодчі зводили стіни в XV-XVI століттях за наказом російського царя.

    У проміжку між XIII до XV століттями місто було захоплене і розорений військами Золотої Орди. Багато представників корінного населення покинули рідну землю і згодом спорудили нову столицю - Позові-Казань. У XIV столітті за наказом булгарского правителя Хасана почалося будівництво фортеці в тому місці, де зараз розташований музей-заповідник. Вона служила князівською резиденцією до XV століття. Як тільки закінчилося ординське ярмо, було засновано Казанське ханство, серцем якого стала кам'яна фортеця - кремль. Проіснувало нову державу майже до закінчення XVI століття.

    У 1552 році Казань була захоплена російським царем. Після бою він, як і всі будівлі міста, отримав серйозні пошкодження. За наказом царя зодчі з Пскова Пісникує Яковлєв та Іван Барма приступили до відновлення міста і зведення нової фортеці. Велика частина споруд була виготовлена ​​з дуба і лише до кінця XVII століття дерев'яні стіни замінили на кам'яні. Псковські архітектори побудували не лише зміцнення цитаделі, а й православні церкви, храми, собори. У 1672 році кремль сильно постраждав від вогню. Після цього було прийнято рішення відновлювати пошкоджені ділянки споруди за допомогою цегельної кладки.

    У XVIII столітті російський уряд заснувало Казанську губернію. В ті часи були споруджені Палац губернатора (нині резиденція Президента РТ) і Юнкерське училище. Але мирний час тривало недовго. Уже в 1774 році Кремль Казані знову служив оборонним рубежем, який захищав царські війська від гарматного обстрілу, початого повстанцями Омеляна Пугачова. Цього разу бунтівному отаману не вдалося проникнути у фортецю, але місто він все ж відвідав, правда пізніше, і вже як бранець, який чекав відправки на страту в одній з веж.

    Сучасний архітектурний комплекс Кремля склався до кінця XIX століття. Після революції 1917 року були зруйновані Преображенський собор, дзвіниця і соборний храм Спаського монастиря, дзвіниця Благовіщенського собору. Жертвою войовничих атеїстів стали також Церква Святої Варвари, Церква Святих Іустинії і Кипріяна.

    У другій половині XX століття активними темпами йде археологічне вивчення території Кремля під керівництвом відомого казанського історика і археолога А. Х. Халикова. У 1960-і рр. була утворена Татарська реставраційна майстерня, якій вдалося зупинити падіння вежі Сююмбике, відреставрувати губернаторський палац і Двірцеву церква. На території Кремля знаходиться двоповерхова будівля резиденції Президента РТ в псевдовізантійському стилі, побудоване ще в середині XIX століття архітектором К. Тоном і було колись Губернаторським палацом. У 2005 році було закінчено будівництво найвідомішою в Росії і Європі мечеті Кул Шаріф.

    Ще в 1970-х роках Казанський Кремль був місцем, де проводилися знакові міські заходи. У ті роки влада міста влаштовували біля кремлівських стін вітрильні регати: радянські спортсмени змагалися за перші місця поблизу Ленінської дамби. Сьогодні в білокам'яних стінах казанської цитаделі проходять різні фестивалі, присвячені подіям, що трапилося в пам'ятні дати. Музей-заповідник відвідують відомі артисти і музиканти. У наші дні він став символом єднання татарського і російського народів.

    пам'ятки

    На території старовинної фортеці знаходиться безліч пам'яток: стародавні башти і собори, найвідоміша в Росії і Європі мечеть, історичні та меморіальні будинки, музеї та галереї, оглядові майданчики.

    Вежі Казанського Кремля - ​​Спаська, Тайницкая і інші

    На вході мандрівників зустрічає Спаська вежа Казанського Кремля, зведена в XVI столітті - один із символів фортеці. Далі погляду туристів постають Південно-Західна, Безіменна і Преображенська вежі. Від п'ятигранний вежі зараз залишився лише фундамент. Збереглися Тайницкая, Північно-Східна, консисторського і Південно-Східна вежі. Воскресенська, Північна, Північно-Західна і Дмитрівська вежі безповоротно втрачено.

    православні святині

    Після вдалої військової операції 1552 року на споконвічні землі тюркських народів прийшли християни. Тому багато знакових пам'ятники цитаделі пов'язані з православ'ям. Наприклад, Палацова церква - храм XVII століття, що став нині республіканським історичним музеєм. Століттям раніше на території фортеці з'явилося ще одне знакове спорудження - Благовіщенський собор, із дзвіниці якого більшовики в 20-х роках збили найбільший міський дзвін. Ще в кремлівських стінах розміщені: Спасо-Преображенський монастир з Братнім корпусом, Архієрейський будинок - резиденція єпископа і Будівля консисторії - церковне управління минулих років.

    мусульманські пам'ятки

    Кремль Казані зберігає і мусульманські пам'ятники. Головний з них - мечеть Кул Шаріф з чотирма високими мінаретами. Святилище відкрило свої двері віруючим лише в 2005 році. Будівництво мечеті почалося в 1996 році. Тоді в стінах цитаделі був закладений камінь на честь відродження головної святині татарського населення. Поблизу стін встановлена ​​статуя, що прославляє подвиг Муси Джаліля - підпільника часів німецької окупації, розстріляного німецькими карателями в 1944 році.

    історичні споруди

    У Казанському Кремлі досі залишилися сліди споруд тих часів, коли російський цар ще не підступив з військами до стародавніх стін. Фортеця зберегла для нащадків руїни Ханського палацу, виявлені археологами в 2000 році, і руїни мавзолею казанських ханів, в якому спочивали владики міста-фортеці. На історичних землях існують і більш пізні споруди. Наприклад, дозорна вежа Сююмбике, зведена в XVII столітті. У наступні роки тут були побудовані Палац губернатора, Юнкерське училище і Артилерійський (або Гарматний) двір.

    В епоху нескінченних воєн в Кремлі Казані знаходилися військові споруди: будівля стройового манежу, на якому курсанти військового училища відпрацьовували стройову підготовку, і Гауптвахта, побудована на місці знесеного військового складу. У наш час (2003) на території бастіону з'явився пам'ятник зодчим, які почали забудову казанської цитаделі. Пам'ятник являє собою композицію з двох фігур - російського і татарського зодчих.

    У білокам'яних стін казанської фортеці встановлено Зілантов - фігури драконів, які стали символом міста. Легенди говорять про те, що міфічна істота, що стало прообразом для пам'ятників, жило на горі поблизу річки Казанки. Сьогодні там зведено Зілантов Успенський монастир, при будівництві якого було знайдено засипане підземеллі. Може в ньому і жив містичний змій? Ця сторінка історії до сих пір прихована від очей мандрівників.

    Цікаві факти

    • Під час розкопок на території колишнього ханського двору археологами був виявлений шар з численними будівлями, які стосуються періоду Казанського ханства, а в одному з дворів - скарб із срібних монет російської карбування, що датуються початком XVI століття.
    • Під час археологічних розкопок у Кремлі Казані був виявлений також шар згарища під час взяття міста, в якому знайшли численні людські останки, наконечники стріл, ядра, уламки облицювальних плит, якими ймовірно була викладена мечеть Кул Шаріф.
    • Існує легенда про те, що казанська цариця Сююмбике, колишня регентшею при малолітньому правителя Казані, після захоплення міста зістрибнула з сьомого ярусу вежі, щоб не потрапити в полон до Івана Грозного. Однак згідно з дослідженнями, вежа була побудована в XVII столітті, а історія з царицею просто красива легенда.

    Казанський Кремль - об'єкт всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

    У 2000 році пам'ятка була внесена до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Першою причиною, по якій конкурсне журі організації прийняло таке рішення, став той факт, що за роки свого існування Кремль вплинув на історичну спадкоємність культур двох народів. Другим аргументом на користь серця столиці Татарстану чиновники назвали виняткову старовину єдиною збереженою татарської фортеці. Третій аргумент комісії полягав у тому, що архітектура споруди - це синтез булгарських, ординських, татарських, італійських і російських стилів.

    оглядові майданчики

    У стінах Казанського Кремля мандрівникам доступні три оглядові майданчики, з яких відкриваються мальовничі краєвиди на околиці. Перша "вишка" розташована поблизу вежі Сююмбике. З неї можна в деталях розглянути протилежний берег річки Казанки - найбільше колесо огляду, яке належить розважального комплексу "Казанська Рів'єра", а також можна розглядати знаменитий Центр сім'ї Казан у формі величезної чаші. Друга оглядовий майданчик знаходиться за Благовіщенському соборі і відкриває огляд на красивий Петропавлівський собор. Казанський Кремль має ще й третій оглядовим майданчиком - її можна відшукати за мечеттю Кул Шаріф.

    діючі організації

    Історично Кремль був центром суспільного життя Татарстану. Хоча в стінах древньої цитаделі розташовуються виставки і музеї, на території є і державні організації. Тут знаходиться Апарат Президента республіки. Установа виконує доручення глави регіону. На древніх землях діє Рада муніципальних утворень, який займається організацією роботи адміністративного керівництва районів. Це справжній центр управління.

    У Кремлі Казані діє Центральна виборча комісія республіки, яка займається організацією, проведенням виборів і референдумів. Демократія передбачає доступ звичайних громадян до інституту влади, тому за білокам'яними стінами проходять засідання Громадської палати, що складається з шанованих і гідних жителів Татарстану. Спірні питання вирішує Арбітражний суд, що знаходиться в одному з будинків.

    У Кремлі діє Центральна виборча комісія республіки, яка займається організацією, проведенням виборів і референдумів. Демократія передбачає доступ звичайних громадян до інституту влади, тому за білокам'яними стінами проходять засідання Громадської палати, що складається з шанованих і гідних жителів Татарстану. Спірні питання вирішує Арбітражний суд, що знаходиться в одному з будинків.

    Дослідженнями, які стосуються минулого, займається Інститут історії імені Марджани, що входить до складу республіканської Академії Наук. На території розташовується і відділення пошти під номером 14, що займається відправкою, доставкою посилок і кореспонденції жителів Вахітовского району.

    Місцезнаходження, як доїхати, режим роботи

    Пам'ятка знаходиться в Вахітовском районі міста, на лівих берегах Волги і Казанки. Цитадель стоїть на пагорбі. Можна скористатися послугами громадського транспорту. Поруч з пам'яткою розташована станція метро "Кремлівська". До історичного комплексу йдуть автобуси 6, 15, 29, 35, 35а, 37, 47, 74, 74а, 75, 98 і тролейбуси 1, 4, 10, 17, 18. Поруч з комплексом розташовуються зупинки "ЦУМ", "Палац спорту "і" Центральний стадіон ". Автомобілісти можуть знайти пам'ятка також за координатами GPS: 55.798611 °, 49.106389 °.

    У музей-заповідник Казанський Кремль відкрито цілодобовий доступ через ворота Спаської башти. Потрапити всередину цитаделі можна і через вхід в Тайницкой вежі, але він відкритий не цілодобово: з 8 до 18 годин в період з 1 жовтня до 30 квітня і з 8 ранку до 22 години вечора з 1 травня по 30 вересня.

    Вартість квитків в музеї

    За відвідування кремлівського двору не потрібно платити, але туристи, охочі ознайомитися з діючими експозиціями, повинні будуть придбати вхідні квитки в наступні музеї Казанського Кремля:

    • Музей при Благовіщенському соборі - від 100 рублів.
    • Виставковий комплекс "Манеж" - від 150 рублів.
    • Музей історії державності - від 80 рублів.
    • Музей ісламської культури - від 200 рублів.
    • Музейний комплекс "Хәзінә", що включає Музей природної історії Татарстану, Художню галерею і Музей Великої вітчизняної війни - від 200 рублів;
    • Музей гарматного двору - від 200 рублів.
    • Філія петербурзького Ермітажу "Центр Ермітаж-Казань" - від 200 рублів.

    У Кремлі Казані часто проходять різноманітні події, наприклад, "Ніч музеїв" з майстер-класами, виставками, концертами, виступами творчих колективів, театралізована програма "ожили герої", спектаклі, кавові церемонії і т.д. Дізнатися про майбутні події, побачити більше фото можна на офіційному сайті Кремля Казані.

    Кремль Казані - це унікальне місце, де культури понад 100 народностей стикаються, утворюючи єдиний простір, наповнений чарівними легендами і звичаями. Побувати в Казані і пройти повз Кремля - ​​все одно що приїхати в Москву і добровільно відмовитися від відвідування Червоної площі. Тільки самі зайняті туристи втрачають шанс насолодитися красою білокам'яних стін, про що згодом шкодують.

    екскурсії

    Мандрівникам, які бажають відвідати головну казанську пам'ятка, доступні цікаві екскурсії. Одна з них - оглядова , Що надає можливість протягом 4 годин милуватися пам'ятками міста з вікон комфортабельного автобуса. Автобус робить зупинку на території фортеці, тому гості міста можуть зробити пам'ятні фото Казанського Кремля. Усередині стін перед туристами у всій красі постануть мечеть Кул-Шариф, Благовіщенський собор і дозорна семиярусна вежа Сююмбике.

    Спеціально для романтичних гостей столиці Татарстану і закоханих розроблений план екскурсії по нічному місту . З настанням сутінків суєта мегаполісу перетікає в розмірене протягом життя. Чи включається ефектне підсвічування поблизу знакових пам'яток. Навіть в темний час доби Кремль відкриває свої двері перед допитливими людьми. Особливо яскраво виглядає мечеть Кул-Шариф в світлі прожекторів. Мінарети злітають до небес, а білокам'яні стіни зачаровують своєю красою. Подорож триває 3 години.

    Схема Казанського Кремля:

    Схожі статті

    1. палац Хліборобів
    2. Кремлівська набережна
    3. Музей чак-чака
    4. Мечеть Кул-Шаріф
    5. вежа Сююмбике
    6. Казанська Рів'єра
    7. Центр сім'ї Казан
    8. Благовіщенський собор
    9. Казанський Богородицький монастир
    10. Вулиця Баумана
    11. Центр Ермітаж-Казань
    12. Казанська Ратуша
    Може в ньому і жив містичний змій?
    Навигация сайта
    Новости
    Реклама
    Панель управления
    Информация