Казка Дикий поміщик. М. Є. Салтиков-Щедрін

  1. Казка Дикий поміщик читати
  2. Короткий зміст казки
  3. Аналіз казки Дикий поміщик
  4. Мораль казки Дикий поміщик
  5. Прислів'я, приказки та вирази казки

Казка Дикий поміщик - сатиричне злободенне твір Салтикова-Щедріна, в якому письменник показує неспроможність панівного класу. Призначена казка для дорослої аудиторії. Але з цікавістю її прочитають онлайн і діти середнього шкільного віку.

Але з цікавістю її прочитають онлайн і діти середнього шкільного віку

Казка Дикий поміщик читати

Завантаження тексту казки ...

Короткий зміст казки

Сенс життя Урус-Кучурів-Кільдібаева полягав в постійних розвагах і обжерливості. Але дозвільне життя поміщика затьмарювалася тим, що не міг він виносити «холопьего духу». Гнобив пан селян всіляко, бо зневажав. Мріяв він, щоб мужик зник зовсім. Бажання його виповнилося, але не по його волі, а з волі мужиків, які не витримали постійних знущань поміщика-тирана. Залишився він у своєму маєтку один. Радів пан, що повітря тепер абсолютно чистий. Вирішив він тепер насолоджуватися життям. Покликав він високопоставлених гостей. Але без прислуги не міг ні розважити, ні нагодувати їх. Дізнавшись, що позбувся поміщик від селян, назвали друзі його дурним і залишили на самоті. Бачачи безпорадність пана, сміявся над ним навіть мишеня, що виглядає з-під дивана. Брудний, голодний, волохатий, блукав він по зарослому бур'янами маєтку, здичавів зовсім, розмовляти розучився, пересувався на четвереньках. Пішов дикий поміщик жити в ліс. Хотів пан завести дружбу з ведмедем. Але і ведмідь обізвав його дурнем за те, що позбувся пан від мужиків. Справник приїхав в маєток, стурбований тим, що селяни не платять податки і не поставляють на ринок продукти харчування. Доповів він про заворушення в повіті вищому начальству. Терміновим указом повернули всіх мужиків в маєток, зловили пана, привели в божеський вид, доручили його нагляду Сенька. Але пан вже колишнім не став. Перестав читати газети, вмивався тільки з примусу, видавав нечленороздільні звуки і сумував за колишнього життя в лісах. Читати казку онлайн повністю можна на нашому сайті.

Аналіз казки Дикий поміщик

Казка займає центральне місце в збірнику Казки для дітей неабиякого віку. Вона містить роздуми про безмежну владу поміщиків і їх неспроможності без народу, який є їхнім годувальником. Використовуючи іронію і втілюючи викривальне твір в форму казки, автор таврує кріпосне право, виступає захисником селян. Чому вчить казка Дикий поміщик? Вона вчить, що слід з повагою ставитися до простого народу, який створює всі матеріальні блага і є опорою держави. Також казка застерігає від зарозумілості і необдуманих вчинків, за які доводиться розплачуватися.

Мораль казки Дикий поміщик

Російське прислів'я «Не плюй в колодязь, пригодиться води напитися» точно виражає головну думку казки Дикий поміщик. Саме така інтерпретація моралі повчальною казки Салтикова-Щедріна стане в нагоді сучасним читачам. Не слід зневажливо ставитися до людей, адже ніхто не знає, як в житті все може обернутися.

Прислів'я, приказки та вирази казки

  • Дурість сама позначиться.
  • Великий виріс, а розуму не виніс.

Читати казки онлайн - захоплююче і корисне заняття!

Казки Салтикова-Щедріна читати

Чому вчить казка Дикий поміщик?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация