Кемерово. Випало з гнізда пташеня голуба. Орнітологи просять не "рятувати" випали з гнізда пташенят. Обговорення на LiveInternet

статтю прочитала   З приходом теплих днів парки, ліси і сади наповнює пташиний гомін і пісні, з часом змінюються писком молодого покоління пернатих
статтю прочитала

З приходом теплих днів парки, ліси і сади наповнює пташиний гомін і пісні, з часом змінюються писком молодого покоління пернатих. Під час прогулянок по парковим комплексам або робіт на своєму городі люди досить часто знаходять тільки-тільки оперилися пташенят і, від щирого серця шкодуючи крихіток, починають продумувати заходи щодо їх порятунку.

Однак справа ця не така проста, як здається (та й, як показує практика, не завжди потрібне). Для того щоб не завдати більше непоправної шкоди, ніж відчутної користі, давайте спершу розберемося, чим можна допомогти пташок, і в яких випадках варто це робити.

Як повідомили в столичному департаменті природокористування і охорони навколишнього середовища, в літній період на "гарячу лінію" департаменту надходить багато дзвінків від жителів, що або підібрали випали з гнізда пташенят, або просять фахівців це зробити.
У департаменті розробили спеціальну пам'ятку, в якій детально написано, що потрібно робити, якщо пташеня знайдений в парку. Пам'ятка розміщена на сайті "Моспріроди". Крім того, в пам'ятці надано роз'яснення, як себе правильно вести на природних територіях, щоб не стати причиною загибелі птахів в період гніздування: ходити тільки по доріжках, водити собак тільки на повідку, не шуміти і не використовувати мангали в недозволених місцях.
"Багато городян просто не володіють достатніми знаннями в біології, і їм здається, що якщо пташеня випав з гнізда, то його потрібно негайно спасти. Деякі навіть забирають пташенят додому і намагаються їх вигодувати, в результаті чого більшість птахів гине", - зазначив співрозмовник агентства .
Фахівці-орнітологи пояснюють: у більшості співочих птахів пташенята залишають гніздо в такому віці, коли вони ще не вміють літати. Так влаштовано природою - для того, щоб хижак, який знайшов гніздо з пташенятами, не міг знищити їх усіх одразу.
Саме тому пташенятам важливо залишити гніздо якомога раніше. Такі пташенята називаються "слетков". Вони ще жовтороті і недостатньо оперилися. Якщо такого малюка виявили в парку, то найкраще відійти подалі і не турбувати птицю, батьки обов'язково знайдуть його і погодують. Якщо ж пташеня сидить на доріжці парку або на проїжджій частині, можна віднести його в найближчі кущі або посадити на невисоку гілку. Але бувають і виключення - якщо гніздо розорене і пташеня випав завчасно або, якщо виявлена ​​поранена птиця. В такому випадку краще всього звернутися до фахівців.
На світі не буває хибних думок. Бувають думки, які не збігаються з вашим, ось і все.
http://farmerforum.ru/viewtopic.php?t=2904
Як повідомили в столичному департаменті природокористування і охорони навколишнього середовища, в літній період на гарячу лінію департаменту надходить багато дзвінків від жителів, що або підібрали випали з гнізда пташенят, або просять фахівців це зробити

Жінка залишилася чекати, бо сусід сказав, що вже йде. Може виходять. Сподіваюся очень.Хотя жінка там часто з дитям гуляє, спершу.

Php?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация