Керівництво Збройних сил замовчує про "кавказькому ярмі" в Російській армії

Багато солдатів і офіцери свідчать: служити разом з кавказцями дуже важко. Горяни, як правило, не підкоряються наказам і знущаються над кожним, хто не може за себе постояти. Про "кавказькому ярмі" в Збройних силах Росії військове відомство воліє замовчувати до чергового ПП.

Фото: AP

Челябінський суд днями виніс вирок рядовому Зайналабідов Гімбатову, військовослужбовцю в / ч 69806 (Уральський військовий округ). Рядовий звинувачується в нестатутних відносинах з товаришами по службі. Крім того, уродженцю Кавказу інкриміновано 282 стаття КК РФ, частина 2, пункт "а" ( "Збудження ненависті або ворожнечі, а також приниження людської гідності, вчинені із застосуванням насильства").

Військовий слідчий відділ по Челябінському гарнізону встановив наступне. У лютому 2011 року Гімбатов прибув в медичний ізолятор своєї частини. На КПП Гімбатов сказав, що йде відвідувати товаришів по службі. На лікуванні в медсанбаті дійсно знаходилися кілька солдатів з його роти. Військовослужбовець назвав їх імена і звання і був пропущений в ізолятор.

Гімбатов пройшов в приміщення ізолятора, де лежали хворі солдати. Рядовий відразу відчув свою перевагу перед ними. По-перше, тому що був абсолютно здоровий, по-друге, тому що дагестанець. Гімбатов здогадувався, що "дагов" в його частині потай недолюблюють, і вирішив поквитатися за це. Погляд Гімбатова пройшовся по ліжках і зупинився на трьох солдатів слов'янської зовнішності.

Рядовий наказав хворим солдатам встати. Ті спочатку відмовилися, але дагестанець застосував силу. Солдати знехотя підкорилися. Потім Гімбатов дістав мобільний телефон і включив одну з мелодій, бойову лезгинку. На записі мелодія кавказького танцю чергувалася з автоматними пострілами, виттям вовків і гуркотом канонади. Може бути, гарячий кавказець, слухаючи її, відчував гордість, але російська людина таке слухати не стане. Тим більше запис починалася словами: "В ім'я Аллаха! Воїнам джихаду на Кавказі присвячується".

Гімбатов наказав хворим солдатам танцювати. Солдати відмовлялися. Тоді дагестанець почав їх бити. Хворі військовослужбовці підкорилися і почали невміло імітувати кавказький танець. Гімбатов, сидячи на табуреті, спостерігав за солдатами. Він їх всіляко ображав, а якщо солдати збивалися з ритму або рухалися не так, як треба, то бив.

За знущанням над товаришами по службі мовчки спостерігали інші солдати, які проходили лікування в медсанбаті. Здавалося, що дії нахабного кавказця і страждання товаришів їх не стосуються.

За знущання над хворими солдатами Гімбатов отримав рік дисциплінарного батальйону. Дисбат в армії - річ жорстока, але невідомо, "вилікує" він Гімбатова. Ситуацію в цілому такі заходи виправити точно не можуть. Тому що в Російських збройних силах таких безкарних гімбатових сотні, якщо не тисячі. На тлі нахабних кавказців лаятися всіма "дідівщина" здається безневинною витівкою.

Читайте також: Кавказці в армії: більше трьох - уже приватним підприємцем?

Автор однієї з мережевих книг, що служив "строкову" в середині 90-х, писав про військовослужбовців з Кавказу як про "проблеми для армії". За словами автора, кавказці, зокрема уродженці Дагестану, йдуть в армію, щоб вбудуватися будь-яким шляхом в армійську ієрархію і навести в військових частинах свої порядки:

"Починається це все з" підігріву "" дідусів ": горілка, гітара, обіцянку виявити стукачів, стежити за порядком. Аналогічним чином підкочується і до офіцерів. Дагестанці швидко встигають зрозуміти, що підлоги в армії мити" западло ", і намагаються в цьому відношенні брати на себе роль командирів з прибирання казарми, щоб не мити самим. Ще вони аргументують відмову від миття підлог в армії тим, що їм це не дозволяє віра, вони п'ять разів на день повинні здійснювати намаз (молитву), можна це робити тільки з чистими руками, не помічав жодного разу, щоб вони в армії молилися.

Якщо дагестанцям заважають офіцери і статут, то вони намагаються потрапити в ту частину, де влада офіцерів не надто сильна. І тут відразу беруть все у свої руки. Дагестанці часто намагаються вибитися в сержанти, взяти під контроль такі життєво важливі в армії об'єкти, як каптьорки і їдальня. Їм вдається зазвичай встановлювати свої порядки в військових частинах, де немає чіткої влади офіцерів ".

За словами автора, тут починається бандитське беззаконня. Коли у командира частини був літню відпустку, військовослужбовці з Кавказу відчули себе єдиною владою. Частина "дагов" комісували, заздалегідь домовившись з санчастини, інша просто пішла в безстрокову "самоволку". Ті, хто залишився, відразу освоїлися з положенням і зрозуміли, що безвладдя їм на руку: "Частина розвалили і розікрали, лазні не було три тижні, самовільна відсутність була нормою. (...) Дагестанці настільки освоїлися, що використовували солдатів для своїх цілей, змушували працювати на дачах, красти. Офіцери на командування частиною забили, так само відчайдушно використовуючи солдатів на будівельних роботах ".

Коли нещасливу частина 52386 нарешті розформували, багатьох солдатів перевели в в / ч 41692. Ця частина вже "Наполовину перебувала під контролем дагестанців" . Незважаючи на те, що горян було від сили 15 осіб. Дагестанцям вдалося "побудувати" частина через слабкість офіцерської влади: "Всіх, кого можна, дагестанці обклали даниною: наприклад, з кожних чотирьох осіб десять доларів на добу. Чи будуть вони красти на об'єктах, або підуть стріляти гроші, - це їхня справа. ніяких заходів проти них командуванню зробити не вдалося. Варто відзначити, що даним видом поборів користувалися всі, тільки дагестанці вміли це робити більш організовано ".

Там, де весь особовий склад був укомплектований кавказцями, починали страждати і офіцери: "Старлей Будко розповідав, що, коли він служив в в / ч, весь особовий склад якої складався з дагестанців, перше, що він побачив вранці, відкриваючи двері з канцелярії, - це летить в нього швабра ".

Це було в 1990-ті роки. А ось що відбувається в наш час.

Не так давно челябінський військовий комісар (під час свого перебування їм) Микола Захаров заявив, що в його гарнізоні більше не буде призову кавказців. Воєнком сказав, що це не його особисте рішення, а розпорядження Генштабу ВС РФ, що стосується всіх військових округів країни. Полковник Захаров тоді повідомив, що в Міністерстві оборони стурбовані засиллям національних банд, які тероризують військові частини. Тому навесні 2011 року все уродженці Кавказу і закавказьких республік до Російської армію не підуть. У Центральному військовому окрузі Міноборони РФ челябинские журналісти отримали такий коментар: "Ніяких усних розпоряджень Генштабу ВС РФ щодо того, закликати або не закликати певний контингент осіб, немає і бути не може. Можливо, військовий комісар на нараді в Москві щось не зрозумів, з ним буде проведена відповідна бесіда ". Згодом полковник Захаров був звільнений з посади військового комісара. А в засобах масової інформації з'явилася новина, прямо протилежна словами челябінського полковника. На думку ряду ЗМІ, військове відомство Росії вирішило різко збільшити призов до армії дагестанців. ЗМІ вважали, що це рішення викликане нестачею призовників з інших регіонів і Міноборони вирішило заткнути дагестанцями пролом в останньому масовому наборі в армію.

"Правда.Ру" неодноразово писала про те, як поводяться в військових частинах уродженці Кавказу. Нагадаємо тільки найгучніші події, які трапилися за останні роки.

На Балтфлоту дагестанські призовники всіляко знущалися над товаришами по службі. Згідно з матеріалами справи, в серпні 2009 року матроси Віталій Шах, Гаджібахмуд Курбанов, Араго Еміне, Сіражутдін Черіев, Наїб Тайгібов, Іслам Хамурзов, Джамал Темірбулатов побили близько 15 товаришів по службі, а потім змусили їх лягти на землю так, щоб з їхніх тіл вийшло слово KAVKAZ . До цього злочину "діди" неодноразово грабували і били строковиків.

Читайте також: Генштаб формує моноетнічні воїнства

Август-2010 року. Наро-Фомінськ, Московська область. В 4-й танковій бригаді Московського військового округу на плацу відбулася масова бійка, ініційована дагестанцями. Хтось із солдатів-слов'ян випадково зачепив дагестанця. Той швидко повідомив своїм землякам, і ті "забили" російському солдату "стрілку". Підтримати товариша по частині зголосилося кілька солдатів. "Строковики" знали, що дагестанці будуть мститися натовпом. Так воно і вийшло. За одного "скривдженого" кавказця виступили його земляки. На випадково знятому на мобільний телефон відео чітко видно, що число кавказців було близько сотні. У Генеральній прокуратурі Росії спочатку відмовилися вірити в реальність події. Але після того, як було надано відео, прокурори були змушені визнати факт побоїща на плацу.

Восени 2010 року суд Мурманської області засудив рядового Руслана Нурузбекова з Дагестану до трьох з половиною років позбавлення волі за вбивство товариша по службі - Артема Харламова з Кіровська. За даними слідства, після незначної сварки з Харламовим в госпіталі Нурузбекову повідомили про переведення в інше лікувальний заклад. Дагестанець вирішив, що в цьому винен Харламов. Разом з трьома земляками, які приїхали його провідати, Нурузбеков по-звірячому побив Харламова. Молода людина помер в той же день.

У грудні 2006 року у військовій частині на Курильском острові Кунашир солдати з Кавказу влаштували небувалий бунт. Бунтівники захопили зброю і стали бити офіцерів. За словами свідків, кавказці били офіцерів під крики "Аллах Акбар!", "Смерть шакалів!", "Бий шматків!". Після розгляду бунтівники отримали покарання у вигляді ... відправки на сусідній острів Ітуруп.

Коли в суді слухалася одне з подібних армійських справ, суддя, в черговий раз глянувши на потерпілих, які постраждали від товаришів по службі з Кавказу, не зміг стримати емоцій: "І це армія, яка нас захищає?" Російська армія, справді, не зможе нікого захистити, якщо буде страждати від засилля діаспор в своїх рядах. І якщо вибирати між "кавказькими танцями" і "дідівщиною", то чи не краще вибрати "дідівщину"? "Дід" - слов'янин, звичайно, ганяє "духу". Але оголювати на "духу" ніж, по армійським правилам, категорично не можна. Тому що "дух" - теж людина. І теж солдат.

Читайте найактуальніше в рубриці "Події"

І якщо вибирати між "кавказькими танцями" і "дідівщиною", то чи не краще вибрати "дідівщину"?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация