Києво-Могилянська академія в Києві, факультети, сайт

Києво-Могилянська академія - державний вищий навчальний заклад, один з найстаріших у Східній Європі, що знаходиться в статусі національного дослідницького університету України Києво-Могилянська академія - державний вищий навчальний заклад, один з найстаріших у Східній Європі, що знаходиться в статусі національного дослідницького університету України. У різних рейтингах академія має котирування в якості 2-го по популярності ВНЗ країни у абітурієнтів та 1-го по рівню достатку студентів якістю освіти.

Академія була заснована ще в 1615 році на базі Київської братської школи, яка користувалася підтримкою Війська Запорізького і особисто гетьмана Петра Сагайдачного. У 1635 році школу об'єдналася з Лаврської школою, в результаті чого київським митрополитом Петром Могилою була утворена працює на єзуїтський манер Києво-Братська колегія. У 1658 році в результаті підписання Гадяцького договору між Річчю Посполитою та Гетьманщиною колегія була зрівняна в правах з Ягелонським університетом. Дуже скоро академія стала центром тяжіння для студентів не тільки з України, а й з нинішніх Росії, Греції, Болгарії, Італії, Білорусії, Молдови, Сербії, Боснії і Герцеговини, Чорногорії.

У 1817 році з політичних причин академія була закрита, а двома роками пізніше в її приміщеннях розквартирувалася Київська духовна академія. Відродження університету стало можливо тільки в 1991 році, після здобуття Україною державного суверенітету. Два філії Києво-Могилянської академії - в Острозі та Львові - з часом відокремилися в Острозьку академію і Чорноморський державний університет ім. Петра Могили. Під опікою академії знаходиться ще дюжина вищих навчальних закладів по всій країні.

Особливістю даної alma mater в усі часи був акцент на іншомовності навчального процесу. Але якщо в середні століття тут було заборонено вживання української мови, а освіту велося на латині, грецькою, староєврейською і польському, то сьогодні всі студенти навчаються українською та англійською мовами. Всього в академії числиться близько 3 200 студентів.

Академічна бібліотека налічує 1 мільйон примірників і складається з десяти тематичних підбібліотеках. Кампуси академії зібрані в ціле університетське містечко, що знаходиться на Подолі, Київ. На території містечка діють представництва Британської ради, Гете інституту, Американської бібліотеки.

В університеті передбачені програми бакалаврату (4 роки), специалітети (додатковий 1 рік) і магістратури (2 роки) на наступних факультетах:

- Гуманітарних наук

- Економіки

- Інформатики

- Юриспруденції

- Економіки підприємства

- Суспільних наук і соціальних технологій

З точки зору postgraduate education, в Києво-Могилянській академії передбачені як звичайні для країн СНД аспірантура (38 напрямів підготовки) і докторантура (15 напрямків), так і структуровані докторські програми на здобуття ступеня PhD західного зразка (4 напрямки).

Випускниками Києво-Могилянської академії ставали багато вчених і провідні політичні діячі. Серед них: гетьман Іван Скоропадський, автор першої в світі Конституції гетьман Пилип Орлик, гетьман Іван Самойлович, гетьман і князь Священної Римської імперії Іван Мазепа, поет і автор гімну Молдови Олексій Алексей Матеєвич, найбільший український філософ Григорій Сковорода, великий вчений-енциклопедист Михайло Ломоносов.

Додаткова інформація: Офіційний сайт Києво-Могилянської академії .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация