Київ тоне в криміналі. "У багатьох вдома приховано вогнепальну зброю"

  1. Змушують порушувати закон
  2. Рушниці та монтування
  3. Попит на ветеранів АТО

У збройових магазинах кажуть, що покупці цікавляться зброєю для самозахисту У збройових магазинах кажуть, що покупці цікавляться зброєю для самозахисту.

Через погіршення кримінальної обстановки кияни закуповують зброю для особистої безпеки, а в бізнес-структурах попит на учасників АТО.

У Києві почастішали грабежі, автоугони і розстріли прямо на вулиці. При цьому приватні охоронці і навіть поліція не поспішають на виклики, боячись потрапити під кулі. У такій ситуації громадяни і дрібний бізнес змушені захищати себе самі.

Змушують порушувати закон

Зростання злочинності в столиці значно виріс. За даними прес-служби поліції Києва, за 2016 рік загальна кількість злочинів збільшилася на 16% в порівнянні з 2015 роком. При цьому кияни масово скаржаться, що поліція і охоронні фірми не поспішають реагувати на виклики постраждалих.

«Криміногенна ситуація сьогодні настільки небезпечна, що ми не хочемо ризикувати», - зізналася співробітниця одного з приватних охоронних агентств Києва Марина С. За її словами, якщо охоронці постраждають при затриманні злочинців, фірмі доведеться виплачувати величезну компенсацію співробітнику або його сім'ї.

«Злочинці сьогодні озброєні до зубів, а у наших охоронців немає навіть травмата. Тому після надходження сигналу тривоги ми трохи вичікуємо, щоб злочинці пішли, а потім направляємо екіпаж за адресою », - зізналася вона нам.

Експерт з питань безпеки Сергій Шабовта зазначає, що не тільки приватні охоронці не поспішають на виклики, а й поліцейські, як правило, чекають вирішення конфлікту. «Перенапруження, втома, брак співробітників - все це виливається в небажання ризикувати за зарплату», - говорить він.

На думку експерта, держава сьогодні залишило громадян в боротьбі зі злочинністю один на один. «Почуття незахищеності і страх за свою безпеку, безпеку сім'ї, свого бізнесу змушує громадян вирішувати питання захисту« кустарними »способами, набуваючи нелегальну зброю. До Києва завезено величезну кількість зброї з зони АТО. Сьогодні нелегальний бойовий пістолет можна купити дешевше, ніж законний травмат », - говорить Шабовта.

На думку експерта, таким чином влада сама спонукають вчора ще законослухняних громадян переступати закон і ставати потенційними злочинцями. «Люди виходять на стежку війни. У багатьох в машинах і квартирах приховані не просто сокири і ножі, а вогнепальну зброю », - сказав він.

Рушниці та монтування

У київських магазинах зброї відзначають, що, дійсно, зброї і засобів захисту стали купувати більше.

«Купують багато. В основному мисливські рушниці, карабіни, ножі та газові балончики. Покупці прямо говорять, що їм не для полювання, а для самооборони, просять допомогти з вибором. Меншою популярністю користуються пістолети під патрон Флобера і пневмати », - повідомив продавець одного з магазинів на Печерську Олег Писарук.

Заходи безпеки посилили і таксисти. Як розповів таксист Віталій Лукін, практично всі його колеги, які постійно в зоні ризику, возять в машинах ножі, викрутки, молотки і кийки.

«У деяких водіїв є і травматичні пістолети, але стріляти з них загрожує тюремним строком», - говорить він. За словами глави Всеукраїнської профспілки таксистів Василя Попика, у водіїв є кнопка виклику або позивний, який передається диспетчеру, і до нього на допомогу приходять колеги, які поруч. «Але індивідуальні засоби захисту повинні бути», - сказав він.

маршрутники також озброюються. «Гучний ключ і монтування під сидінням - ось моя зброя», - каже Георгій Мельник, який працює на приміських рейсах. Він розповідає, що на його колегу недавно напали: «Наркомани ввечері приставили ніж до горла. Віддав їм денну виручку. Життя дорожче. Тепер возить з собою електрошокер ».

Попит на ветеранів АТО

Кількість охорони в столичних ресторанах також збільшилася. Про це розповідає гендиректор компанії «Ресторанний консалтинг» Ольга Насонова. «У місті багато людей зі зброєю, а наявність охорони в закладі дає відвідувачам відчуття захищеності», - пояснює вона.

Правда, це не гарантія від проникнення до закладу збройних людей. «У більшості столичних ресторанів немає металошукачів, тому складно виявити наявність зброї у гостей. А в разі збройного конфлікту навряд чи охоронець кинеться під кулі заради своєї зарплати », - говорить вона.

Для захисту своїх компаній багато бізнесменів сьогодні привертають приватних охоронців з числа ветеранів АТО. «Люди, які пройшли війну, дисципліновані і вміють швидко реагувати в разі надзвичайної ситуації та користуватися зброєю», - вважає Шабовта.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация