Київська область визначилася скільки їй потрібно швачок і доярок

3 серпня 2017 р 8:00

Київська обласна державна адміністрація (КОДА) підрахувала обсяги підготовки необхідних робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах Київщини на 2017 рік. Найбільше ПТУ регіону підготують водіїв, будівельників і кухарів. При цьому аналіз джоберських сайтів показує - складаючи список робітничих професій, підопічні губернатора Горган навіть не намагалися поглянути на реальні потреби ринку.

Про це KV стало відомо з розпорядження КОДА №367 "Про затвердження обсягів регіонального замовлення на підготовку робітничих кадрів у професійно-технічних навчальних закладах Київської області у 2017 році" від 17.07.2017 року.

Підписуйтесь на новини "Київ Vласть"

Кого готують?

Кого готують

Набір спеціальностей в ПТУ столичного регіону не рясніє незнайомими або новомодними назвами професій. Готують багато автослюсарів, фахівців для роботи в агросекторі, секретарів-діловодів, ну і звичайно - кухарів.

Наприклад, в Білій Церкві училища готові прийняти на навчання 180 абітурієнтів за напрямом "автомобільний транспорт", з 155 зробити фахівців в галузі громадського харчування, з 150 - будівельників-монтажників і ремонтників, 145 - електротехніків, які можуть працювати на виробництві.

Районом, де запропоновано найбільше місць на сельскохозяйственніков, став Згуровський. Так, державний навчальний заклад "Згуровський професійний ліцей" прийме на дану спеціальність 57 абітурієнтів. Також там підготують 20 економістів і 20 кухарів.

Бориспіль і Бровари в цьому навчальному році візьмуть 68 електриків, 81 будівельника, 113 автомобілістів і 98 кухарів.

Два профучилища в Богуславі підготують найбільшу кількість фахівців в сфері обслуговування, кухарів, економістів і швачок.

Тетіїв підготує 100 абітурієнтів: за 25 економістів, будівельників, швачок і сельскохозяйственніков.

У Вишгороді, Фастові та Переяслав-Хмельницькому більше хочуть вчити кухарів. Місцеві професійні училища запропонують на дану спеціальність відповідно 75, 80 і 45 місць. Також там підготують економістів, водіїв і господарників.

Робітничі професії запропонує і комунальний навчальний заклад Київської обласної ради "Васильківський професійний ліцей".

Всього по 90 абітурієнтів візьмуть в Рокитному та Кагарлику - там підготують сельскохозяйственніков, будівельників, водіїв, кухарів, економістів і фахівців з деревообробки.

Кого чекає ринок?

За даними сайту Работа.юа, в Білій Церкві, яку вважають меблевим кластером України, за поточний місяць відкрито близько 100 слюсарних вакансій. Середній рівень зарплат, яку роботодавець готовий запропонувати робочому шуканої спеціальності - 5-8 тис. Гривень на місяць. Для порівняння, ставка, на яку білоцерківські підприємці готові запрошувати бухгалтерів не перевищує 6 тис. Гривень.

У той же час, згідно з даними сайту з пошуку роботи, в Переяслав-Хмельницькому бум на продавців. Досвідчений продажник може розраховувати на 6 тис. Гривень. Хоча місцеві ПТУ в 2017-м року не підготують жодного продавця.

Аналогічна ситуація і в місті Обухів. З 80 вакансій, актуалізованих в червні-липні 2017 го року левову частку займають продавці-касири. Останніх міські підприємці можуть спокусити ставкою в 5-6 тис. Гривень. При цьому ПТУ, розташовані в сусідніх Українці і Ржищеві, торгових працівників не готують.

У той же час, автослюсарям, яких столичний регіон готує в надлишку роботодавці готові платити від 5 тис гривень на місяць. По всій області на цю спеціальність трохи більше ста вакансій. Приблизно стільки ж в общепит Київської області готові прийняти кухарів, а ось буму на сільхозробітників немає взагалі. Зоотехніки, комбайнери, трактористи, доярки потрібні в основному за кордоном.

аналіз обсягів

Як розповіла в коментарі KV доктор педагогічних наук, професор, головний експерт Швейцарсько-українського проекту "Розвиток цивільних компетенцій в Україні" Наталія Клокар, зрозуміти, чому область постійно хоче підготувати за рахунок бюджету якомога більше робочих, дуже складно.

За її словами, кількість місць в "регіональне замовлення" завищено, однак осудної пояснення такій заявці на підготовку кадрів - немає.

"У 2016 році система профтехосвіти підготувала 3147 фахівців. Набір на 2017 рік за кошти обласного бюджету - 3692, а це на 545 осіб більше. Як і чим це обгрунтовується? Чому потрібно збільшити витрати на число підготовлених робітників, а фактично - на заробітну плату викладачів і майстрів, і при цьому, не вкладати кошти в модернізацію МТБ освітніх установ? "- каже Наталя Клокар.

За словами експерта, система професійно - технічної освіти Київської області була і залишається недосконалою, оскільки слабо орієнтована на потреби ринку праці регіону.

"Звіти керівників ПТУ про працевлаштування випускників не є документами суворої звітності, а звідси і їх достовірність. Фактично за кошти обласного бюджету готуються фахівці для підприємств малого та середнього бізнесу, які не замовляють підготовку кадрів за власні кошти як це роблять в країнах Західної Європи, а користуються ресурсами громади області, міста, держави безкоштовно ", - додала вона.

Також вона зазначила, що слабким місцем функціонування системи професійно-технічної освіти регіону залишається співпраця з керівниками підприємств приватної форми власності з підготовки висококваліфікованих робітників.

"Це питання може бути вирішене тільки за умови, що ПТУ готуватимуть робочі кадри, які користуються попитом на ринку праці. Але нові сучасні спеціальності закладами профтехосвіти не пропонуються. Завдання складне і повинна вирішуватися спільними зусиллями влади області, міст і керівників приватного сектора економіки. Важливо не тільки фінансування замовником підготовки конкретних фахівців, їх участь в створенні матеріально-технічної бази підготовки за відповідною спеціальністю, а й безпосередню участь кращих працівників даного підприємства в підготовці кадрів для себе (практика на виробництві) і прийом ними іспитів (випускних робіт) у учнів , які навчалися за кошти конкретного приватного підприємства ", - резюмувала вона.

Як раніше повідомляла KV , З січня 2016 на місцеву владу покладено бюджетування ПТУ, в той час як керують училищами чиновники Міносвіти.

Ч ітайте: Голова бюджетної комісії Київоблради Бабин: Фінансувати профтехосвіту повинна держава, а не міста

Фото: колаж Київ Vласть

Київ Vласть

Кого чекає ринок?
Як і чим це обгрунтовується?
Чому потрібно збільшити витрати на число підготовлених робітників, а фактично - на заробітну плату викладачів і майстрів, і при цьому, не вкладати кошти в модернізацію МТБ освітніх установ?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация