Київська міська електричка

Громадський наземний залізничний транспорт Києва - міська електричка (укр Громадський наземний залізничний транспорт Києва - міська електричка (укр. Міська електричка). Проект створений з метою знизити навантаження на інші види транспорту в години пік і забезпечити швидке переміщення пасажирів з однієї частини міста в іншу. Електропоїзд слід залізницею, маршрут якої утворює кільце, через що цей вид транспорту ще називають кільцева швидкісна електричка Києва або наземне метро.

Коротко ін про історію проекту

Запуск початкового проекту стартував у вересні в 2009 року. Міською владою була введена в експлуатацію перша лінія гілки, яка пов'язувала лише дві зупинки - станцію Київ-Петрівка і станцію Троєщина (колиш. Городня). Електричка повинна була допомогти жителям масиву «Троєщина» швидко дістатися в години пік до найближчої станції метро Петрівка. У жовтні 2011 року був реалізований другий етап проекту по об'єднанню 14 станцій, що оточують Київ в єдине кільце. 24 жовтня 2012 року відкрито 15-я станція міської електрички.

Маршрут міської електрички на схемі

основні переваги основні переваги

Київська міська електричка (КГЕ) на шляху свого маршруту з'єднується з 6-ма станціями метрополітену, що дозволяє дістатися до місця призначення без необхідності їхати на метро (роблячи пересадку), а також доїхати до потрібної зупинки для продовження шляху на метро. Кожна станція кільцевої київської електрички взаємопов'язана з зупинками інших видів громадського транспорту: тролейбусом, трамваєм, автобусом і маршрутками. Половина станцій електрички знаходиться в спальних районах міста. Рух відбувається без затримок (пробок) на відміну від транспорту, що рухається автодорогами.

Особливості

Довжина лінії залізниці навколо Києва - 50,8 кілометрів Довжина лінії залізниці навколо Києва - 50,8 кілометрів. Електричка проїжджає коло приблизно за 1 годину 30 хвилин. Вагони, що курсують по кільцю київських залізничних колій, складаються з реконструйованих і модернізованих моделей епл9т і ЕР9М. Ці поїзди раніше працювали на рейсах приміського сполучення. Іноді на маршрутах зустрічаються і не модернізовані склади ЕД9М. Деякі електрички оснастили трьома розсувними дверима, розташованими посередині і з боків вагона по типу метрополітену. Є також склади зі спеціальними кріпленнями для провезення велосипедів. Сидіння в нових електричках розташовані в два ряди по два сидіння на кожній стороні салону. Для пасажирів, які подорожують стоячи, передбачені спеціальні поручні. Взимку салон опалюється. Деякі вагончики обклеєні наклейками минулого Чемпіонату Європи з футболу UEFA Євро -2012. Поблизу кожної станції розташовані каса і розклад. Для зручності посадки інвалідів на деяких станціях обладнані пологі під'їзди на перон. На платформах можна зустріти схему - план руху київських міських електричок, розташованих лінією в ряд. Схематичне зображення проходження по маршруту можна подивитися і на спеціальній карті. Черговий станції оголошує про прибуття електрички по гучномовцю.

Станції, що з'єднують шлях кільцевого електропоїзда і гілки київського метрополітену: ст Станції, що з'єднують шлях кільцевого електропоїзда і гілки київського метрополітену: ст. Видубичі (м. Видубичі), ст. Київ-Пасажирський (м.Вокзальная), ст. Рубежівська (м. Берестейська), ст. Сирець (м. Сирець), ст. Київ-Петрівка (м. Петрівка), ст. Лівобережна (м. Лівобережна).

Станції, що з'єднують лінії електрички і зупинки швидкісного трамвая: ст. Троєщина-2 (швидкісний трамвай на ж.м. Троєщина), ст. Борщагівська (швидкісний трамвай з кінцевою зупинкою Центральний залізничний вокзал), ст. Київ-Пасажирський (швидкісний трамвай, що прямує в житловий масив Борщагівка).

Станції, що з'єднують міську електричку і зупинки швидкісного тролейбуса, який їде до ж.м. Троєщина з кінцевою зупинкою Ватутіна: ст. Зеніт і ст. Київ-Петрівка (режим роботи тролейбуса передбачений не в години пік).

Інші станції кільцевої електрички пов'язані транспортними вузлами з автобусами, маршрутними, таксі, трамваями, тролейбусами, залізниці вокзалами, автостанціями: ст. Троєщина, ст. Лівий Берег, ст. Дарниця, ст. Вишгородська, Київ-Волинський, ст. Караваєві Дачі.

Основні недоліки (в процесі усунення)

  • режим роботи тільки в години пік;
  • невеликі затримки в графіку;
  • інтервал руху з великими розривами в порівнянні з метро;
  • недостатня інформаційна підтримка пасажирів (немає електронних інформаційних табло на платформах з відображенням часу, малозрозумілий інтерфейс карт, схем і розкладу маршрутів, розміщених на станціях і в вагонах, станції і попередження оголошуються невиразними інтонаціями машиністів);
  • відсутність проїзних квитків для пасажирів, які щодня користуються цим транспортом;
  • при вході в поїзд виникають труднощі у деяких літніх людей, яким складно переступити проліт між сходами вагона і платформою;
  • немає можливості оплатити проїзд за допомогою автоматів з продажу жетонів, талонів, чеків;
  • низький рівень обслуговування в цілому в порівнянні з європейськими аналогами.

Найближчі перспективи

Після 2012 року міські чиновники оголосили деякі приємні новини про подальший розвиток кільцевої електрички. Планується відкриття нових станцій: Київська Русанівка і Протасов Яр (платформа розташована в центрі ділового Києва та 15-ти хвилинах ходьби від станції метро «Олімпійська»). Надалі будуть відкриті станції: Відрадний, Київ-Дніпровський і Либідська (зупинка буде знаходитися поблизу однойменної станції метро і ст. М. Деміївська, центрального автовокзалу, c виходом до суперсучасному торговому центру Ocean Plaza). Нові модернізовані електропоїзди доповнять локомотивний склад київської кільцевої міської електрички і скоротять тимчасові інтервали між маршрутами.

Перспектива майбутнього розвитку

Збільшення пасажиропотоку, розвиток і будівництво нових районів ставить перед міською владою нові завдання, головна з яких забезпечити транспортну інфраструктуру. У стрімко розвивається Києві зі збільшенням кількості автотранспорту на дорогах стало необхідністю будувати нові автомагістралі методом естакад. Гострою проблемою стало забезпечення новими транспортними вузлами віддалених від центру масивів. Без подальшого розвитку київського метрополітену місту неможливо обійтися. Будівництво метро передбачає великі фінансові вливання і тривалий часовий фактор. Міська електричка може допомогти вирішити ці проблеми.

Етапи подальшої перспективи КГЕ повинні забезпечити більш якісні послуги з новими стандартами:

  • збільшення кількості станцій;
  • збільшення швидкості пересування;
  • поліпшення графіка роботи;
  • поліпшення комфортабельності рухомого складу;
  • поліпшення безпеки;
  • поліпшення обслуговування.

Подивіться цікаве відео про використання транспорту:

Багато корисної інформації про карти, схеми, розклад, вартість проїзду та методи оплати міської електрички рекомендуємо прочитати тут .

Іншу інформацію про кільцевій електричці Києва читайте на Вікіпедії .

Радимо ознайомитися з розділами сайту: метрополітен , пам'ятки і фото міста Києва .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация