Київський «ударник»: що стоїть за словами Віталія Кличка про намір брати участь у виборах президента України

  1. президентські амбіції
  2. примарні шанси

Мер Києва і лідер партії «Удар» Віталій Кличко заявив, що замислюється про участь в президентських виборах на Україні в 2019 році. Якщо він прийме таке рішення, це буде друга спроба політика претендувати на вищу державну посаду в країні. У 2014 році Кличко вже намагався зайняти крісло президента, але після зустрічі з олігархом Дмитром Фірташем відмовився від участі в передвиборній гонці на користь Петра Порошенко. Однак за останні чотири роки, за словами експертів, відносини Кличко і Порошенко погіршилися. RT розбирався, чи є у Віталія Кличка шанси стати новим українським лідером.

президентські амбіції

Вибори президента України відбудуться в травні 2019 року. Список кандидатів на цей пост поступово розширюється: про можливість своєї участі в президентських перегонах заявив 24 березня і діючий мер Києва Віталій Кличко під час німецько-українського форуму в Берліні.

«Ви говорите про президентські вибори в наступному році ... Я думаю. Але спочатку я б хотів довести до кінця все, що обіцяв », - заявив він, додавши, що у кожного є політичні амбіції, але« тут не виходить так швидко, як в спорті ».

Нинішній київський градоначальник вже вдруге збирається взяти участь у президентських перегонах. Вперше своє бажання зайняти крісло глави держави колишній боксер озвучив у 2014 році, після відсторонення від влади Віктора Януковича.

Тоді, за даними опитувань дослідних центрів «Соціс», КМІС, «Рейтинг» та Центру ім. Разумкова, які проводилися в середині березня 2014 року, 24,9% респондентів готові були проголосувати на виборах президента за Петра Порошенка, 8,9% - за Віталія Кличка, а 8,2% - за Юлію Тимошенко.

Але після зустрічі з Дмитром Фірташем у Відні навесні 2014 року Кличко оголосив, що знімає свою кандидатуру, - олігарх переконав колишнього спортсмена пожертвувати своїми амбіціями на користь Петра Порошенко.

Під час судового засідання про екстрадицію Фірташа в квітні 2015 року той підтвердив, що був ініціатором зустрічі Порошенка з Віталієм Кличком.

«Головне - що ми отримали те, що хотіли: Порошенко - президент, Кличко став мером», - заявив Фірташ.

Подробиці зустрічі він озвучувати не став, але визнав, що виступав проти президентства Юлії Тимошенко.

Протиріччя між олігархом і Тимошенко почалися ще в 2009 році. Будучи на посаді прем'єр-міністра, Юлія Тимошенко уклала контракт між «Газпромом» і «Нафтогазом України» на поставку палива. До цього часу поставками газу займалася компанія «РосУкрЕнерго», половина якої належала «Газпрому», а друга - Дмитру Фірташу і екс-депутату Партії регіонів Івану Фурсіну.

Віталій Кличко став мером Києва в кінці травня 2014 року. Але за 4 роки роботи на посаді градоначальника йому так і не вдалося вирішити основну масу міських проблем: понад 90% комунікацій знаходяться в жалюгідному стані, більше половини доріг потребують капітального ремонту через величезної кількості ям, в місті засилля реклами, кіосків і незаконних будівель.

За словами джерела RT в Київській адміністрації, Віталій Кличко - фігура номинативная і несамостійна.

«Реальні рішення приймає не Кличко. Наприклад, всі рішення в сфері бізнесу приймає екс-депутат Верховної ради VI скликання Вадим Столар, а за будівництво і виділення землі відповідає радник мера Ігор Ніконов. Що стосується політичних рішень, то їх в обов'язковому порядку мерія погоджує з адміністрацією президента », - пояснив співрозмовник RT.

примарні шанси

Незважаючи на обов'язкове узгодження своїх дій з адміністрацією президента України, за минулі чотири роки симпатія Віталія Кличка до діючого глави держави зійшла нанівець. Втім, джерело RT в Київській адміністрації звертає увагу, що за цей час Петро Порошенко і сам встиг посваритися з усіма великими бізнесменами та олігархами, за винятком найбагатшого українця Ріната Ахметова.

«Більшість бізнесменів підтримують Дмитра Фірташа і виступають проти обрання президентом Юлії Тимошенко. Домовитися з нею дуже складно, тому все роблять ставку на нових осіб. Не виключено, що ідею висунення в президенти Кличко підкинув саме Фірташ », - сказав він.

Співрозмовник RT зазначає, що у Віталія Кличка зараз досить прохолодні відносини з чинним президентом.

Коли в серпні 2014 року партія Кличка «Удар» об'єдналася з партією президента «Блок Петра Порошенка», колишнього спортсмена поставили на чолі політичного об'єднання, щоб не допустити реваншу Партії регіонів і комуністів.

Але через два роки Кличко склав свої повноваження. Офіційно він покинув пост глави Блоку Петра Порошенка через нового закону про державну службу, який забороняє чиновникам найвищого рангу займати партійні посади.

Згідно із законом вони зобов'язані призупинити своє членство в партіях і залишити керівні пости в них або залишитися в партії, але покинути держслужбу.

Також по темі

«У мене немає інформації, я з України»: що потрібно знати про Кличко після інтерв'ю Al Jazeera «У мене немає інформації, я з України»: що потрібно знати про Кличко після інтерв'ю Al Jazeera

Мер Києва Віталій Кличко, чия ораторську майстерність широко відомо, дав інтерв'ю телеканалу Al Jazeera. RT російською розповідає про ...

Колишній спортсмен вважав за краще зосередитися на роботі мером, але, за словами джерела RT з оточення Кличко, «він відчував себе скривдженим, оскільки після об'єднання двох партій його« Удару »не дали ніяких реальних преференцій».

Поки ж серед усіх претендентів на посаду майбутнього президента України найвищі шанси у Юлії Тимошенко. За даними опитування Центру соціальних досліджень «Софія», який проводився в березні 2018 року, Юлію Тимошенко готові підтримати 14,3% респондентів, Петра Порошенка - 9,5%, 9,3% - голову «Опозиційного блоку» Юрія Бойка.

Однак, як повідомляє джерело RT в адміністрації українського президента, Порошенко має намір докласти максимум зусиль, щоб дискредитувати Юлію Тимошенко і не допустити її до виборів. «До другого туру повинні вийти Порошенко і Бойко, і в цьому випадку чинний президент зможе виграти вибори вдруге», - пояснив співрозмовник RT, додавши, що кандидатуру Кличка ніхто всерйоз не розглядає.

«Віталій Кличко вважає себе успішним мером, а його амбіції підштовхують його до президентського крісла, - розповів в бесіді з RT завідувач кафедри політології та соціології РЕУ імені Плеханова Андрій Кошкін. - Але шанси Кличка на перемогу не надто високі. Однак він може отримати преференції. На Україні можливі переговори про консолідацію і політичні торги, участь в яких свого часу прийняв Кличко. Це може спрацювати і в цей раз ».

У свою чергу, експерт Центру політичного аналізу Павло Данилін вважає, що рішення про вибори президента України приймається з урахуванням думки Брюсселя і Вашингтона, а також українських олігархів.

«Віталій Кличко - відомий український політик. Він не краще, але і не гірше за інших претендентів на посаду президента країни », - пояснив Данілін в інтерв'ю RT.

Але Петра Порошенка, за словами експерта, підтримують американські демократи. «Вони як і раніше мають величезний вплив на світову політику, що може позитивно відбитися на позиціях Порошенко», - вважає експерт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация