Кіккський ікона Божої Матері, іменована «Милостива»

  1. Молитва Кікської іконі Божої Матері «Милуючої»
  2. Тропар, глас 1-й:

милостива ікона   Божої Матері   І кону Божої Матері Кіккський (Кіккотісса) «Милостива» написана, за переказами, Святим євангелістом Лукою і отримала свою назву від кіпрського міста Киккос

милостива ікона
Божої Матері

І кону Божої Матері Кіккський (Кіккотісса) «Милостива» написана, за переказами, Святим євангелістом Лукою і отримала свою назву від кіпрського міста Киккос.

У 980 році під час гоніння на християн Кіккський ікона була відправлена ​​до Царгорода. У царювання Олексія Комніна вона за одкровенням старця була повернута на Кіпр. Сталося це так. Під час полювання правитель Кіпру Мануїл заблукав в горах і зустрів благочестивого ченця старця Ісаю. Аби не допустити, щоб його впізнали, старець побіг від Мануїла, але той наздогнав його і жорстоко побив, за що піддався тяжкому недугу - розслабленню. Старець же отримав одкровення, згідно з яким Мануїл повинен відправитися в Константинополь до імператора і повернути чудотворний образ Богоматері. Старець взявся за будівництво храму на кошти, які дав йому правитель Кіпру. Сам Мануїл відправитися в Константинополь злякався.

У той час у імператора захворіла донька. Недуга був подібний до розслабленню, яким страждав Мануїл. Побачивши в цьому Промисел Божий, Мануїл попросив імператора повернути ікону на Кіпр. Царівна отримала зцілення, але імператор зволікав з виконанням обіцяного. Тоді він сам впав у тяжку недугу. Розкаявшись в невиконанні обітниці, він замовив копію з чудотворного образу, а саму ікону послав на острів старця Ісаї.

На острові Кіпр у Кікської обителі від ікони відбувалися і відбуваються численні чудеса. За молитвами під час посухи на землю посилається благодатний дощ, хворі, кровоточиві, які страждають головним болем отримували зцілення, безплідним подавалося чадородие. У чудодійну силу святої ікони вірують не тільки християни, але й іновірці і вдаються до неї в бідах і хворобах. Невичерпна милість Пречистої Богородиці, Заступниці всіх стражденних, і воістину притаманне Її образу ім'я «Милостива».

Чудотворна «Кіккський» ікона Божої Матері має чудову особливість: вона, невідомо з якого часу, закрита до половини пеленою від верхнього лівого кута до правого нижнього, так що ликів Богоматері і Божественного Немовляти ніхто не може і не наважується бачити.

За молитвами перед іконою Божої Матері «милостиво» (Кікської) під час посухи на землю посилається благодатний дощ, хворі, кровоточиві, які страждають головним болем і розслабленням отримують зцілення, безплідним подається чадородие.

Святкування ікони Російською Православною Церквою встановлено 12/25 листопада.

Молитва Кікської іконі Божої Матері «Милуючої»

Про Пресвята і Преблагословенна Мати Господа, Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Милостива Богородиці і Приснодіви Марії!

Припадаючи до святей і чудотворної ікони Твоєї, смиренно молимося Тобі, Благой і Милосердною Заступниці нашої: вислухай голос грішних молінь наших, не погорди зітхань від душі, дивись скорботи і біди нас обишедшія, і яко велелюбна воістину Мати попильнуйте на допомогу нам безпомощним, похмурим, у многія і тяжкий гріх ті, що впали, і повсякчас гнівити Господа і Творця нашого, Його ж благай, Предстательніце наша, да не знищить нас зі беззаконня нашими, але явить нам чоловіколюбно Свою милість. Випроси нам, Владичице, у благості Його, тілесне здоров'я і душевний порятунок, побожно і мирне житіє, землі плодоносити, повітря благорастворение, дощі своєчасно і благоговіння понад на всі добрі справи та починання наша, і як древній зглянувся єси милостиво на смиренне славослів'я послушника Афонскаго , воспівавшаго Ті пісня хвалебну перед Пречистою Твоєю іконою, і послала єси до нього Архангела Гавриїла научіті його співати пісню небесну, бо нею славословлять Тебе Ангели горе, сице прийми милостиво і наше нині старанно принесене Тобі мо літвословіе, і принеси е Сина Твого і Бога, щоб милостивий буде Він нам грішним, і пробавіт милість Свою всім шанують Тебе і з вірою поклоняємося Святому образу Твоєму.

Про Цариці Всемилостива, Мати Божа Всеблагая, простягни до Нього Богоносния Твої руки, ними ж Його, яко немовляти носила єси, і благай Його всіх нас врятувати і спасти смерті вічної. Яви нам, Владичице, Твоя щедроти: болящія зціли, скорботних утеши, хто бідує допоможи: сьогодні успіху всім нам носить ярмо Христове в терпінні і смиренні, дозволь нам благочесно життя це земне скінчити, Християнську неганебну кончину получити, і Небесне Царство унаследіті, матірних клопотанням Твоїм до родшемуся від Тебе Христу Богу нашому, Йому ж з безначальним Його Отцем і Пресвятим Духом, подобає всяка слава, честь і поклоніння, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Тропар, глас 1-й:

Прітецем, людие, зі сміливістю до Милостивої Царице Богородице, і розчулено взиваємо до Неї: зійшли, Владичице, милості Твоя богатия, зберігаючи за здоров'я грішних рабів Твоїх. Болящія зціли, скорботних утеши і бедствущім допоможи. І сподоби нас, Премилостива, благочесно життя це земне скінчити, християнські неганебну кончину получити і Небесне Царство унаследоваті. Град наш визволи від всяког злаго обставинах, захищаючи Твоїм Милостивим заступництвом. Світові мир даруй і порятунок душам нашим випроси.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация