Кілька інтерв'ю про фільм Брестська фортеця

Перший співрозмовник - Ігор Угольников, генеральний директор ТРО, генеральний продюсер фільму.
- Чому, коли настають важкі часи, раптом спливає тема патріотизму?
- Коли людям стає важко, вони починають дивитися навколо, що відбувається. Фільм знятий, і ми вдячні білоруській стороні, меморіалу "Брестська фортеця". Те, що змогли зробити захисники Брестської фортеці, не вкладається в уявлення про людські можливості. Як могли напівживі люди, без їжі і практично без води, два місяці наводити страх на добірні полки вермахту? За свідченням істориків, Гітлер під враженням розповіді про стійкість прикордонного гарнізону, який по німецьким планом повинен був бути знищений до 12 години 22 червня 1941 року, а протримався кілька місяців, не тільки приїхав сам, а й привіз в Брест свого союзника - Беніто Муссоліні.
- Де знімалося кіно?
- Практично всі кадри знімалися в фортеці.
- Для чого затіяний проект?
- Для того, щоб говорити про патріотизм. Нинішня молодь - останнє покоління, яке має можливість поспілкуватися з учасниками Великої Вітчизняної війни. Кінематограф як і раніше залишається одним з найпотужніших засобів впливу на аудиторію. Але якщо радянський кінематограф практично кожні десятиліття давав глядачам справжні шедеври військового кіно ( "Два бійці", "Подвиг розвідника", "Летять журавлі", "Іди і дивись" і багато інших), то новий російський кінематограф присвятив цій темі кілька гідних картин ( зокрема, фільм "Зірка", "Момент істини"). Більшість молодих людей не знають, коли почалася Велика Вітчизняна війна. Під впливом західного кінематографа і комп'ютерних ігор змінюється сприйняття підсумків Великої Вітчизняної війни, що веде до перегляду її підсумків. У Білорусі 22 червня молодь сама йде в Брестську фортецю вклонитися пам'яті полеглих. І ми сподіваємося, що 22 червня 2010 року в четвертій годині ранку цей фільм почне своє життя в реаліях Брестської фортеці на великому екрані.
- Як працювалося над сценарієм?
- Я не шкодую про те, що перший сценарій був переглянутий. Змінилося ставлення до проекту. Основні дійові особи картини - три героя Радянського Союзу: комісар Фомін, його грає Павло Дерев'янко, Кіжеватов, його грає Андрій Мерзлікін, майор Гаврилов, його грає Коршунов. Всі дії були об'єднані наскрізним персонажем, очима якого ми вдивляємося в історію. Цей герой - прототип Петі Клипа, якого зіграв курсант Московського кадетського корпусу міліції Альоша Копашов.
Процес створення сценарію був довгим - ми перерили безліч архівів, проводили соціальне розслідування, перевіряли, що має бути цікаво глядачеві. Знайшли унікальні матеріали - нам в цьому допомогли ФСБ РФ і директор меморіального комплексу "Брестська фортеця-герой" Валерій Губаренко. Працювала велика сценарна група з Олександром Коттом, хочу відзначити роботу білоруського художника Аліма Матвійчука - це він побудував унікальні декорації. Напевно, дешевше було б знімати під Москвою. Я щасливий, що нам вдалося відстояти зйомки в Бресті.
- Кому ви збираєтеся показувати цей фільм?
- Перш за все в Росії, Білорусі, на Україні, в країнах Балтії. Всьому світу - насамперед світу.
А ось думки інших творців фільму.
Рубен Дишдишян, генеральний продюсер "Централ Партнершип":
- Для зйомок фільму ми спробували використовувати весь наш досвід створення великих фільмів - "Тарас Бульба", "В червні 41-го". У нас дружні стосунки з "Білорусьфільм". Прокатом фільму буде займатися "Централ Партнершип", ми зробимо все, щоб фільм вийшов максимально широко. Картина вийде 22 червня 2010-го в усіх країнах СНД. Будемо намагатися продати її на Захід.
Олександр Котт, режисер:
- Я не знаю, яким вийшло кіно. Відзнято серйозний хороший матеріал, з якого можна робити фільм. Зараз йде монтаж картини.
- На яких матеріалах писався сценарій?
- Документів багато. Це і книга Сергія Смирнова. Фільм знятий на документах музею "Брестська фортеця". Першоджерела - німецькі листи, спогади Гудеріана. У Білорусі багато видано літератури про Брестську фортецю.
- У вас, Олександр, була колосальна відповідальність перед історичною правдою. Чи відчували ви такий вантаж перед часом?
- Це все так близько, і при цьому ми майже нічого не знаємо. У фортеці похований брат Едуарда Шеварднадзе. Перед зйомками знайшли гранату, викликали саперів, місцевість відразу оточили. Коли будували міст, в землі знайшли снаряди і німецьку човен ...
- Чи вірите в успіх картини?
- Це кіно повинні побачити молоді люди. Коли намацаєш все сам, то розумієш, наскільки ми повинні дякувати людям, які дали нам життя.
Альоша Копашов, актор:
- Я вчуся в Московському кадетському корпусі міліції. Я грав Сашу Акімова - прототип Петі Клипа. Він воював, допомагав дорослим, не падав духом, тримався до останнього. Мені подобається мій герой, я ним пишаюся.
- До цих зйомок був ти в Білорусі?
- Ні, але країна мені сподобалася. Коли знімали в фортеці, захоплювало дух. На тому місці, де йшли зйомки гинули люди. Вони захищали Батьківщину.

Павло Дерев'янко, актор:
- У фільмі Микити Михалкова "Стомлені сонцем-2" у мене був маленький епізод, а в "Брестської фортеці" - велика роль полкового комісара. Там я зіграв безногого солдата, а тут керівника однієї з трьох потужних точок опору.
- Вперше знімалися в Білорусі?
- Періодично їжджу туди на зйомки. Цього разу я Білорусь відкрив заново, в перший раз приїхав в Брест. Мені подобається там природа, люди - м'які, спокійні.
- Про історію захисту Брестської фортеці раніше знали?
- Я знав, що була героїчна Брестська фортеця, що її захисники билися до останньої краплі крові. Прощальні слова писали кров'ю на стінах: "Ми вмираємо, але не здаємося". Але тонкощів і подробиць я не знав. Дізнався все більш детально, коли приїхав до фортеці і прочитав книгу Сергія Смирнова. Мені зробили індивідуальну екскурсію по фортеці. Під час неї сильно вистачало за горло. Всі персонажі фільму, все історії - реальні. Коли я прочитав книгу Сергія Смирнова і порівняв зі сценарієм, зрозумів, що все у фільмі документально.
- Ваш герой вимовляє лаконічні фрази: "Ведемо бій", "Чекаємо підкріплення" ...
- Це не фрази. Мій герой озвучував час.

Джерело інформації:

Додаткові матеріали по темі:

Перший співрозмовник - Ігор Угольников, генеральний директор ТРО, генеральний продюсер фільму

Коментарі доступні тільки для
зареєстрованих користувачів сайту

Коментарі доступні тільки для   зареєстрованих користувачів сайту

Чому, коли настають важкі часи, раптом спливає тема патріотизму?
Як могли напівживі люди, без їжі і практично без води, два місяці наводити страх на добірні полки вермахту?
Де знімалося кіно?
Для чого затіяний проект?
Як працювалося над сценарієм?
Кому ви збираєтеся показувати цей фільм?
На яких матеріалах писався сценарій?
Чи відчували ви такий вантаж перед часом?
Чи вірите в успіх картини?
До цих зйомок був ти в Білорусі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация