Кіна не буде. Яка доля чекає комунальні кінотеатри Києва

  1. Зберегти не можна зруйнувати
  2. Комунальні кінотеатри: "за" і "проти"
  3. Навіщо потрібні комунальні кінотеатри
Зберегти не можна зруйнувати

17 з 20 комунальних кінотеатрів Києва входять в об'єднання "Київкінофільм", яке було створено рішенням Київради від 14 листопада 2007 року.

"Це було зроблено з метою підвищення якості та конкурентоспроможності українського кіно, оскільки планувалося, що в комунальних кінотеатрах показуватимуть українське кіно. До цього також варто додати і необхідність упорядкування системи управління майновими комплексами кінотеатрів. У кожному кінотеатрі була своя бухгалтерія, відділ кадрів та інші служби. Після об'єднання вони всі були зібрані під одним дахом. Це допомогло значно зменшити витрати ", - розповідає Delo.UA Лариса Зубенко, заступник директора КП" Кіевкіноф льм ".

З 17 кінотеатрів у складі об'єднання працюють 10: "Лейпціг", "імені Шевченка", "Флоренція", "Київська Русь", "Дніпро", "Кіото", "Факел", "Старт", "Промінь", "Ліра" . Не працюють - "Братислава", "Загреб", "Алмаз", "Пролісок", "Молодіжний", "імені Гагаріна", "Краків".

Головна проблема всіх комунальних кінотеатрів - застаріла матеріально-технічна база. Це стосується як обладнання в залах, так і фасадів кінотеатрів, а також туалетів.

Тільки в минулому році на модернізацію "Київкінофільм" витратив 5,5 млн гривень. Ці гроші пішли на 10 нових цифрових залів: 2 зали в кінотеатрі "Промінь", стільки ж в кінотеатрі "імені Шевченка", 3 зали в "Кіото" (колишня "Росія" - Delo.UA). Також нові зали були відкриті в кінотеатрах "Флоренція", "Факел", "Лейпціг".

"Найдорожче в процесі модернізації кінотеатрів - це апаратура. У середньому це 30 000 доларів плюс крісла. Одне крісло стоїть десь 100 доларів, може, і більше. Коли ми відкривали зали, в" Лейпціг "ми закупили нові крісла. В" імени Шевченка "ми просто перетягнули крісла, тому що ті крісла, що були, виявилися навіть краще, ніж сучасні", - говорить Лариса Зубенко.

Комунальні кінотеатри: "за" і "проти"

"Бізнес-модель комунальних кінотеатрів вже давно застаріла. Я бачу два шляхи виходу з цієї ситуації - або приватизувати будівлі, або віддавати їх в оренду. За першою схемою працюють кінотеатри" Україна "і" Кінопанорама ". Їх викупили інвестори. Тепер це успішні кінотеатри . Крім того, "Кінопанорама" постійно бере участь в різних фестивалях. За другою - кінотеатри "Київ" і "Жовтень". Хоча будівлі досі залишаються у комунальній власності, проте, фактично, це приватні кінотеатри ", - розповів Delo.UA кінокритик, який попросив не розкривати його ім'я.

У той же час Людмила Горделадзе, директор ТОВ "Кіноман", яке орендує будівлю кінотеатру "Жовтень", зазначає, що тенденція до зменшення кількості комунальних кінотеатрів не є типово київської.

"Зараз світ пішов по іншій концепції розвитку кінотеатрів. Попитом користуються багатозальні кінотеатри, де встановлена ​​нова техніка. При цьому невеликі, одно- і двозальний кінотеатри не можуть конкурувати з ними. Не важливо, де знаходиться ваш кінотеатр - в Києві, Лондоні або Парижі. Тому в Європі вони активно підтримуються за рахунок муніципалітету, а також з фондів Європейського Союзу ", - стверджує Людмила Горделадзе.

У самому ж "Київкінофільм" вважають, що комунальні кінотеатри можуть бути прибутковими. За даними підприємства, в минулому році вони заплатили ПДВ 12 млн гривень.

"У нас є великі кінотеатри, такі як" Лейпціг "," Флоренція "," Київська Русь ". Вони завжди були успішними з фінансової точки зору. Є й маленькі, наприклад," імені Шевченка "," Промінь "або" Ліра ", яка спеціалізується на українському кіно. Ми прагнемо, щоб вони хоча б вийшли в нуль. Правда, це непросте завдання, оскільки ціна на квитки у нас нижче, а також діють пільги для школярів і сиріт ", - говорить Лариса Зубенко.

Навіщо потрібні комунальні кінотеатри

Сьогодні в Києві діють 56 кінотеатрів, де працюють понад 100 екранів. Більшість з них належать приватним мережам "Summer", "Multiplex", "Лінія кіно", "Батерфляй", "Одеса-кіно" і іншим.

"Однак наявність такої кількості приватних кінотеатрів не вирішує проблему в віддалених районах Києва, наприклад, в Голосіївському або Відрадному. До нас звертаються мешканці та просять взяти на баланс кінотеатр" Тампере ", який стоїть покинутий вже багато років", - стверджує Лариса Зубенко.

На її думку, є три головні причини, чому місту потрібні комунальні кінотеатри:

  • Знаходяться у віддалених районах, де є єдиними місцями культурного відпочинку. Як приклад таких кінотеатрів, можна назвати "Промінь" на Харківському масиві та "Флоренцію" на Троєщині. Крім того, в минулому році на баланс "Київкінофільму" був переданий занедбаний кінотеатр "імені Гагаріна" на Дорогожичах.

    В "Київкінофільм" стверджують, що в цих районах кінотеатри можуть бути не тільки місцем, де показують фільми, а й культурними центрами. Найближчим часом планується відкриття кінотеатру "Братислава". В цьому ж будинку буде відкрито культурний центр, а також гуртки для дітей і дорослих. Багато кінотеатрів проводять різні фестивалі ігрового і документального кіно. Серед останніх - фестиваль французького кіно в рамках "Французької весни".
  • Показують українське кіно. У 2015 році для показу українських фільмів був відкритий кінотеатр "Ліра". "Це дозволяє українським фільмам не залежати від прем'єри. Зазвичай в прокаті фільм йде дві або три тижні, і все. В той же час в" Лірі "можна подивитися" Гніздо горліці "і" Моя бабуся Фанні Каплан ". Всього в репертуарі кінотеатру близько 50 фільмів і вони постійно змінюються. Крім того, українські фільми показують і інші кінотеатри нашої мережі. Добре пішов фільм "Жива ватра" і "Поводір", - говорить Лариса Зубенко. Також комунальні кінотеатри можна використовувати для прес-показів вітчизняного кіно. Про це свідчить досвід кінотеатру "Жовтий ь ", де проходив прес-показ фільмів-претендентів на премію" Оскар "від України. За даними пошуково-аналітичної системи "007", за це кінотеатр отримав від Держкіно компенсацію в 3 тис грн.
  • Доступніше, ніж комерційні кінотеатри. В першу чергу - за рахунок цін на квитки. Вони можуть відрізнятися від 20 до 50%. Наприклад, перегляд фільму "Король Артур: Легенда Меча" у вечірній час в приватному кінотеатрі буде коштувати від 100 гривень. У той же час в комунальному кінотеатрі "Промінь" сеанс коштує 65 гривень. Крім того, у мережі комунальних кінотеатрів діють знижки на квитки для дітей і пенсіонерів. Діти-сироти та діти бійців АТО можуть дивитися кіно безкоштовно.

Чи потрібні комунальні кінотеатри місту

У березні 2017 року Київрада виділила 30 млн гривень на розвиток комунальних кінотеатрів. Гроші виділять з міського бюджету протягом 2 років.

"Комунальні кінотеатри необхідно привести в порядок. Їх можна використовувати не тільки для кінопоказу. Вони можуть виконувати певну соціальну функцію. Наприклад, співпрацювати з районними адміністраціями", - вважає депутат Київради Ганна Свириденко.

В "Київкінофільм" планують направити ці гроші на ремонт фасадів, залів, а також на закупівлю нової апаратури.

В першу чергу гроші підуть на ремонт кінотеатру "Братислава", утеплення фасаду "Проміня", а також ремонт туалетів у всіх кінотеатрах, особливо в "Київській Русі". Крім того, в планах перетворення кінотеатру "Краків" в культурний центр, де буде не тільки кіно, але і різні виставки та інші заходи.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация