Кіно | Мигдаль

Олександр Ступніков зняв сенсаційний фільм на «єврейську тему»

Відомий журналіст Олександр Ступніков зняв документальний фільм про Другу світову війну. Стрічка ще не вийшла в широкий прокат, але вже наробила багато шуму і обіцяє бути скандальним. Автор звернувся до теми, яка жодного разу не звучала. Про єврейський партизанський рух в Європі; про те, як воно зародилося і як виживало; як не тільки нацисти, а й місцеві жителі розправлялися з євреями.

Подробиці на іншому сайті Подробиці на іншому сайті

"Цікаве кіно"

Як робиться КІНО? З чого починається хороший фільм? Хто і чим займається на знімальному майданчику? Хто керує процесом створення фільму? Якою мовою говорять актори?

Все про кіно, кінопрофесій і таємниці кінематографа в новому творчому проекті бібліотеки центру «Мигдаль» «Цікаве кіно».

Проект буде корисний для всіх, хто цікавиться режисурою, відеозйомкою і мистецтвом кіномонтажу, а також тим, як знімати і робити «смачне» кіно.

1 листопада 2009 року в 12.30 відбудеться відкриття «Цікавого кіно» і перша творча зустріч з керівниками проекту Іриною Блогерман і Юхимом Турецьким.

Багатолике кінематографічне дійство, що коливається між ремеслом і мистецтвом, так зване «монтування емоцій», сьогодні стало найзначнішим продуктом світового кінематографа. Процес перетворення окремих картинок і звуків в історію добре знають режисери звуко- і кіномонтажу Одеської кіностудії Ірина Блогерман і Юхим Турецький.

Поспішайте на «Цікаве кіно».

Ознайомитися з програмою та записатись на проект можна за адресою:
вул. М. Арнаутська, 46-А, каб. 1. Довідки за телефоном: 37-21-28, 777-07-18

У бібліотеці центру «Мигдаль» є унікальна колекція книг про історію світового та єврейського кіно, про видатних режисерів і акторів, їх поглядах на світ, про основи кіномистецтва, акторській майстерності та багато іншого.

Брехня в сідлі

Езра Ховкін Езра Ховкін

Скоро на екранах з'явиться фільм «Тарас Бульба» режисера Бортко. Кращою анотацією до цієї стрічки буде цитата з Гоголя: «Тарас випалив 18 містечок ... Вчинки Тараса були більше, ніж звичайне розбійництво ...»

Читати статтю Читати статтю

Єврейське щастя Шрека

Шрага Сіммонс

Життя відомого американського сценариста Давида Н. Уейсс нагадує катання на «російських гірках». І в цьому сенсі написаний ним сюжет мультфільму «Шрек-2» багато в чому «автобіографічний». Вийшовши на широкий екран, кінострічка відразу ж стала хітом сезону, самим, мабуть, популярним мультфільмом в США.

Читати статтю Читати статтю

Історія скандалу навколо «хрестового походу» Мела Гібсона

Анна Данилова

Минулого тижня на екрани кінотеатрів Америки вийшов скандальний фільм Мела Гібсона «Страсті Христа». Витрати режисера, який вклав в його створення особистих 25 мільйонів доларів, окупилися в перший же день показу. А значить, виправдався і скандал, який супроводжував цей фільм практично з початку його екранізації. Сьогодні пристрасті навколо «Страстей» - в самому розпалі, і то ли еще будет ...

Втім, про все по порядку.

Читати статтю Читати статтю

Вільм Вільгельм Хозенфельд: «Які ж ми труси, якщо мовчимо, коли таке твориться»

Юлія Кантор Юлія Кантор

Ці люди існували в непересічних світах: учитель в німецькій сільській школі і талановитий, набирає світову популярність польський піаніст. Друга світова війна прирекла їх: одного - надіти нацистські погони і стати вбивцею, іншого - отримати клеймо «недолюдей» і бути вбитим. Їхні шляхи перетнулися в палаючій вогнем повстання Варшаві, і зустріч позбавила обох від визначеної долі. Доля одного з них - Владислава Шпільмана - стала відома мільйонам після фільму Романа Поланського «Піаніст», створеного на основі опублікованих спогадів музиканта. Про другий - капітана вермахту Вільме Вільгельм Хозенфельд, яка врятувала Шпільмана, у фільмі лише короткий рядок: «Помер в таборі для військовополонених під Сталінградом в 1952 році». Ким він був в реальності - послідовним антифашистом або нацистом, який змусив зневіреного ізгоя грою на роялі викупити життя? Чи був цей епізод випадковим штрихом в «правильної» кар'єрі «істинного арійця»?

Читати статтю Читати статтю

Цей нахабний кінематограф

Катерина Іванова

Два молодих єврея, що створили власну компанію з виробництва документальних фільмів, намагаються зрозуміти, чому ізраїльтян не особливо шанують в діаспорі.

Читати статтю Читати статтю

«В суботу я - король!»: Враження від перегляду

18 вересня на Одеській кіностудії режисер Володимир Двинский демонстрував свій фільм «У суботу я - король!». Глядачів, на жаль, було не дуже багато і були вони, в основному, похилого віку. Це пояснюється, напевно тим, що час для показу обрано не дуже вдало і більшість людей було в цей час на роботі. Але, незважаючи на це, мені все-таки вдалося там побувати, про що зовсім не шкодую.

«В суботу я - король!» - це фільм-роздум. По ходу всієї картини (вона триває близько 2 годин), режисер розповідає за кадром про долю простих (і не дуже простих) євреїв з «країни ідиш», для яких на початку XX століття раптом відчинилися двері у великий світ.

Читати далі Читати далі

«В суботу я - король!»

18 вересня в 16 годин на Одеській кіностудії відбудеться прем'єра кіноповісті відомого режисера Володимира Двінського «В суботу я - король!» Це ностальгічне оповідання про штетл - містечках, віддалених маленьких містечках України, Білорусії, Росії, стали ще на початку XIX століття «смугою осілості» єврейського народу. Це не історія політичних і національних чвар, а суб'єктивне перекладення емоцій і роздумів автора на мову кінематографа, сумну розповідь про «країні ідиш» - храмі самобутньої культури і традицій, на жаль, зникаючих сьогодні настільки ж безповоротно, як, можливо, сам історичний мову її народу.

Фільм Володимира Двінського можна було б назвати сумною поетичної притчею, якби він не був настільки трагічно документальний. Зйомки проходили в Бершаді, Шaргороде і Вітебську, Києві та Москві. Його героями стали відомий художник Марк Шагал, режисер Соломон Міхоелс, безліч великих і малих людей, які говорили на ідиш. Але головне в кіноповісті - долі не тільки видатних діячів культури, а й вчительки, кравця, капелюшного майстра, раптом зіткнулися з абсурдністю світу, який намагається їх зламати.

Це картина «настроєвому»: життя духовне і життя земне, а між ними, напевно, щось найважливіше ... Просто розповідь про людей, сумна повість про штетл.

Запрошуємо всіх на перегляд фільму. До речі, під час прем'єри будуть проходити зйомки продовження фільму. Не пропустіть шанс потрапити на кіноекран!

З чого починається хороший фільм?
Хто і чим займається на знімальному майданчику?
Хто керує процесом створення фільму?
Якою мовою говорять актори?
Ким він був в реальності - послідовним антифашистом або нацистом, який змусив зневіреного ізгоя грою на роялі викупити життя?
Чи був цей епізод випадковим штрихом в «правильної» кар'єрі «істинного арійця»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация