Кінська масть - повний список і назви .. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

Масть - один з головних ознак коня; є спадковою ознакою і визначається кольором покривних волосся голови, шиї, корпуса, кінцівок і захисних волосся Масть - один з головних ознак коня; є спадковою ознакою і чубчика, гриви, хвоста і щіток (фриз).

Основні кольори - чорний, коричневий, рудий, жовтий (пісочний), білий (безбарвний) Вважається, що чорних і білих мастей не буває; ворона, гніда, руда і сіра - основні, а всі інші похідні (подмасткі). Існують і інші класифікації, однією з яких я скористаюся нижче.

Взагалі-то кажучи, і класифікації, і навіть саме визначення мастей досить умовні, так як не є цілком коректними з точки зору генетики, що досить зрозуміло - наші предки, що дали назви мастям, що не були з нею знайомі. І, до речі, на Дикому Заході поділ на масті дещо відрізняється від прийнятого у нас.

Масть коня - забарвлення волосяного покриву коні, а також шкіри і очей
Масть коня - забарвлення волосяного покриву коні, а також шкіри і очей. Один з основних індивідуальних характерних ознак. Масть у коней - не просто забарвлення, а певне поєднання кольорів, тип розподілу пігментів, що має в тому числі і генетичну підоснову. Якщо у коней однаковий колір шерсті, але різний колір шкіри і очей, або однаковий колір шерсті на тулубі, але різний - гриви і хвоста, то масть їх може бути різною (порівняйте ізабелловий і світло-Соловей, руду і гніду). У той же час відтінки однієї і тієї ж масті можуть відрізнятися дуже сильно (наприклад, у світло-буланій шерсть має палевий, пісочний колір, а у найбільш темних відтінків тієї де масті може наближатися до темно-бурого і навіть чорного).

Відтінки і отмасткі   Масті можу бути різних відтінків - отмастков
Відтінки і отмасткі
Масті можу бути різних відтінків - отмастков. Отмасток вказує на інтенсивність кольору основний масті (темна, світла), колірної нюанс (золотиста, червона), рівномірність забарвлення (Мухортов, Подласов) і т.д. В основному його назва складається з 2-х слів - відтінок + масть (червоно-руда, світло-гніда), хоча бувають і самостійні позначення (статева, винна). У деяких випадках для більш точного опису забарвлення може вживатися два (і більше) назви отмастка одночасно (темна золотисто-гніда, світло-булана в яблуках). Причому, в розмові або тексті частіше вживається слово масть, а не отмасток: кінь темно-гнідий (рудо-тигровій, сірої в яблуках) масті.

Багато масті (гніда, руда, солов'я, булана) можуть мати яскравий золотистий відтінок. Він особливо характерний для ахалтекинской, карабаської, донський і буденновской порід. Подласов - у коня білясті підпалини на носі, животі, внутрішніх частинах ніг і навколо очей. Подласов можливо на тлі будь-якої масті, але найчастіше спостерігається у гнідих, Каракова, рудих або ігреневого коней.
У деяких Саврасов і мишаста коней по краях чорних гриви і хвоста ростуть чисто-білі пасма. Особливо це помітно у норвезької породи фьорд.
Смугастість зазвичай пов'язана з "занурені" (дикими) намащуватися (Саврасов, Кауров, мишаста), зрідка з буланій і соловій; вона, як правило, зустрічається на ногах коня і називається зеброідностью. Ця особливість - спадок диких предків, тарпанів.

Підпалини - посветления різного кольору (коричневого, жовтого, білого) навколо очей, рота, в пахах, а іноді в області ліктів і на сідницях. Коричневі підпалини видно тільки у вороних коней, таких коней називають Каракова. Жовті підпалини зустрічаються у більшої кількості мастей; таких коней називають Мухортов, проте це позначення вживається в основному по відношенню до мишаста масті. Білі підпалини - у Подласов коней, але, як і в попередньому випадку, цей термін традиційно застосовують тільки до одного варіанту забарвлення - гнідому з білявими підпалинами.
Яблука - плями більш світлого, ніж навколишній фон, кольору на тілі коня. Виявляються при хорошому годуванні і змісті у коней майже всіх мастей, за винятком самих світлих отмастков і білих; для сірих і буланих мастей виділяють відповідний отмасток.
Згідно класифікації Енн Боулінг (Ann T. Bowling, 'Horse Genetics'), основними намащуватися коней є: ворона, руда.
Одноколірні або двокольорові (прості)
Ворона (основна масть) - Чорна забарвлення всього тулуба, голови, кінцівок, гриви і хвоста. Ворона власне - чорна рівномірна забарвлення всього тулуба, голови, кінцівок, гриви і хвоста. Ворона в засмагу - кінчики чорної вовни на тулуб, а іноді і голові бурі або рудуваті, вигорілі на сонці. Кінцівки, грива і хвіст чорні.

Похідні від вороною:    Караковая - Чорна забарвлення тулуба, голови, кінцівок, гриви і хвоста;  Посветления (підпалини) коричневого кольору навколо очей, рота, в пахах, а іноді в області прістановочной ямки, ліктів і на сідницях
Похідні від вороною:
Караковая - Чорна забарвлення тулуба, голови, кінцівок, гриви і хвоста; Посветления (підпалини) коричневого кольору навколо очей, рота, в пахах, а іноді в області прістановочной ямки, ліктів і на сідницях. Більшість авторів виділяють цей окрас в окрему масть, але деякі називають її отмастком вороною (ворона з підпалинами) або гнідий (крайній варіант темно-гнідий) масті. Можливо, вороною з підпалинами називали кінь з меншою кількістю підпалин, а Каракова - з великим.

Ворона в засмагу - різновид вороною масті, влітку вигорає на сонці
Ворона в засмагу - різновид вороною масті, влітку вигорає на сонці. У вороною в засмагу коні вигорілі, поруділи кінці волосся. При особливої ​​нестійкості чорного пігменту і тривалому перебуванні на яскравому сонці така кінь може стати практично брудно-бурого кольору. Взимку такі коні знову набувають чорне забарвлення.

Попелясто-ворона - згадка цієї масті іноді зустрічається у вітчизняній літературі з успадкування мастей
Попелясто-ворона - згадка цієї масті іноді зустрічається у вітчизняній літературі з успадкування мастей. Генетично ця масть пов'язана з соловій, буланій і ізабелловий. Попелясто-ворону за зовнішнім виглядом важко відрізнити від звичайної вороною, хоча колір шерсті такого коня - носії ізабелловий гена відрізняється трохи меншою насиченістю і має специфічний темно-бурий або каштановий відлив.

Гніда (основна масть) - Тулуб, голова і верхня частина кінцівок коричневі різних відтінків;  кінцівки від скакального і зап'ястного суглобів і нижче чорні, але у молодих коней (принаймні до 3-х років) може зберігатися коричнева шерсть

Гніда (основна масть) - Тулуб, голова і верхня частина кінцівок коричневі різних відтінків; кінцівки від скакального і зап'ястного суглобів і нижче чорні, але у молодих коней (принаймні до 3-х років) може зберігатися коричнева шерсть. Грива і хвіст завжди чорні. Темно-гніда - кінь має темну, іноді практично чорне забарвлення верхньої частини голови, шиї (уздовж гребеня і у лопаток), спини і крупа; інша коричнева шерсть, як правило, не набагато світліше. У деяких тварин темна шерсть спускається на бічні частини тіла, а самі Темна відрізняються від Каракова лише великою кількістю коричневого, розташованого в нижній частині тіла (живіт, горло). Гніда власне - має рівномірний забарвлення або кілька світліші живіт, горло, нижню частину голови. Олено-гніда - темно-гніда зверху і світло-гніда знизу - верхня частина голови, шиї (уздовж гребеня і у лопаток), спини і крупа, боки темно-коричневі, кінець морди, горло, живіт світло-коричневі. Світло-гніда - світло-коричневий, сіро-коричневий, рудуватий рівномірний або зі світлим низом забарвлення. Каштанова - насичений, досить темний каштановий відтінок вовни. Вишнева (червона) - червоно-коричневий, іноді майже червоно-рудий відтінок; у Темна коней - вишневий відлив вовни. Золотиста - жовтувато-коричнева з золотистим відливом шерсть. Подласов - кінь має дуже світлі, білі підпалини навколо очей, рота, в пахах, а іноді в області ліктів і на сідницях.

Руда (основна масть) - руда безлічі різних відтінків більш-менш рівномірна забарвлення всього тулуба, голови, кінцівок, гриви, хвоста і щіток (щітки в основному того ж кольору, що і грива, хвіст); у светлогрівих коней живіт і низ кінцівок, як правило, світліше, а у темногрівих передня поверхня кінцівок теж темна

Руда (основна масть) - руда безлічі різних відтінків більш-менш рівномірна забарвлення всього тулуба, голови, кінцівок, гриви, хвоста і щіток (щітки в основному того ж кольору, що і грива, хвіст); у светлогрівих коней живіт і низ кінцівок, як правило, світліше, а у темногрівих передня поверхня кінцівок теж темна. Грива і хвіст можуть складатися з суміші волосся різних відтінків рудого. Темно-рудий - темно-рудий, близький до коричневого відтінку вовни корпусу, голови і кінцівок. Грива і хвіст, як правило темніше, іноді з домішкою чорного волосся, однак можуть бути і світліше, аж до солом'яного. Від бурих коней темно-руде відрізняються, по-перше, характерним рудуватим відливом вовни, а, по-друге, можливою домішкою більш світлих, ніж тулуб, пасом в гриві і хвості. Руда власне - руда безлічі різних відтінків забарвлення всього тулуба, голови, кінцівок, гриви, хвоста і щіток. Грива і хвіст можуть бути темніше, наприклад, коричневими, або світліше, аж до солом'яного. Світло-руда - світлий, від сіро-рудого до червонувато-золотистого забарвлення тулуба, голови і кінцівок. Грива і хвіст в більшості випадків світлі. Червоно-руда - червонуватий, з мідним відливом відтінок вовни; притаманний, як правило, темно-рудим коням. Золотисто-руда - жовтуватий, з золотистим відливом відтінок. Найчастіше їм мають руде і світло-руде коні. Золотисто-руді коні можуть мати червоно-руді гриву і хвіст і навпаки.

Похідні від рудої:    Бура - Коричнева більш-менш рівномірна від брудно-рудого до майже чорної забарвлення всього тулуба, голови і кінцівок
Похідні від рудої:
Бура - Коричнева більш-менш рівномірна від брудно-рудого до майже чорної забарвлення всього тулуба, голови і кінцівок. Грива і хвіст того ж кольору або темніше за рахунок домішки чорного волосся. Темно-бура - насичений коричневий, шоколадний аж до майже чорного колір тулуба і голови; кінцівки, грива і хвіст, як правило, темніше за рахунок домішки чорного волосся. Бура власне - каштановий або коричневе забарвлення; грива і хвіст того ж кольору або темніше. Світло-бура - світло-коричнева, сіро-коричнева шерсть, близька до брудно-рудого, але без червонуватого (рудого) відтінку. Золотиста - жовтуватий, золотистий відтінок вовни. Ряд авторів називають буру масть отмастком рудої (мабуть, за аналогією з ігреневого).

Ігреневая (темна / світла) - Темна або світла (коричнева або руда) забарвлення тулуба, голови і кінцівок
Ігреневая (темна / світла) - Темна або світла (коричнева або руда) забарвлення тулуба, голови і кінцівок. Грива і хвіст білі або димчасті (з домішкою чорного волосся) .Темно-ігреневая - коричневі від темно-шоколадного, майже чорного до світло-бурого тулуб, голова і кінцівки; часто в яблуках. Грива і хвіст білі або димчасті. Світло-ігреневая - руді різних відтінків тулуб, голова і кінцівки. Грива і хвіст білі або димчасті, часто світлі щітки. Деякі ігреневого коні можуть мати злегка жовтуваті гриву і хвіст (втім, це зустрічається і у світло-сірих). Коричневих коней з солом'яними (світло-жовтими) від природи гривою і хвостом відносять, як не дивно, до темно-рудим.

Сріблясто-гніда - корпус рудого або коричневого забарвлення, грива і хвіст освітлені від темно-коричневого до майже білого кольору
Сріблясто-гніда - корпус рудого або коричневого забарвлення, грива і хвіст освітлені від темно-коричневого до майже білого кольору. Іноді хвіст буває значно світлішим, ніж грива, і навпаки. Відрізнити сріблясто-гніду масть від ігреневого можна по ногах: у сріблясто-гнідому коні ноги обов'язково будуть темні (чорні або полинялі коричневі).

Булана - Жовта або пісочна різних відтінків рівномірна (на відміну від булав-Саврасов, див
Булана - Жовта або пісочна різних відтінків рівномірна (на відміну від булав-Саврасов, див. Нижче) іноді з домішкою різної кількості чорного волосся забарвлення тулуба, голови і верхньої частини кінцівок; грива і хвіст чорні; кінцівки від скакального і зап'ястного суглобів, а іноді і від середини подплечья і гомілки і нижче чорні, втім, може бути домішка світлої вовни. Іноді уздовж спини проходить темний або чорний ремінь. Темно-булана - червонувато або коричнево-жовта (темна охра), зрідка сіро-коричнева або темно-жовта майже до чорного (але без червоного відтінку) шерсть тулуба, голови і верхньої частини кінцівок; ремінь, якщо є, темний або чорний. Від світло-гнідий відрізняється жовтим відтінком шерсті, ременем і можливістю домішки світлої вовни на кінцівках. Булана власне пісочний або жовтий колір тулуба, голови і верхньої частини кінцівок; ремінь темний, зрідка чорний. Світло-булана - світло-жовта, світло-пісочна аж до майже білого забарвлення. Кінцівки іноді з домішкою світлого волосся; ремінь темний. Золотисто-булана - насичений яскраво-жовтий, з золотистим відливом відтінок. Булана в яблуках - з домішкою різної кількості чорної вовни, що утворює на корпусі характерний візерунок. Велика частина чорного волосся розташована на плечах, лопатках, морді, уздовж гребеня і на боках шиї, на спині і крупі, в меншій мірі - на животі, горлі, потилиці і на шиї уздовж Ганаш (в області прістановочной ямки). Кінцівки іноді з домішкою світлого волосся, на подплечьях темна шерсть піднімається майже до ліктів; ремінь темний або чорний.

Солов'я - Жовтий або пісочний різних відтінків рівномірний колір тулуба, голови і кінцівок;  грива і хвіст того ж кольору або світліше аж до білого, домішка темного волосся - не більше 15%
Солов'я - Жовтий або пісочний різних відтінків рівномірний колір тулуба, голови і кінцівок; грива і хвіст того ж кольору або світліше аж до білого, домішка темного волосся - не більше 15%. Темно-солов'я - насичений, іноді червонувато-жовтий, копита чорного або темного кольору. Грива і хвіст того ж кольору або світліше. Солов'я власне - жовтий або пісочний колір шерсті зрідка з посветлением на кінці морди і в пахах. Копита темного кольору, грива і хвіст того ж кольору, світліше або білі. Світло-солов'я - світло-жовта або світло-пісочна забарвлення. Грива і хвіст, як правило, білі або того ж кольору. Золотисто-солов'я - насичений яскраво-жовтий, з золотистим відливом відтінок вовни, копита темні.

Ізабелловий - у таких коней молочно-жовта, іноді навіть рожева забарвлення тулуба, голови, кінцівок;  грива і хвіст білі, часто сорочий очей, колір очей - від блакитного (частіше) до темного, шкіра світла
Ізабелловий - у таких коней молочно-жовта, іноді навіть рожева забарвлення тулуба, голови, кінцівок; грива і хвіст білі, часто сорочий очей, колір очей - від блакитного (частіше) до темного, шкіра світла. Статева - жовтувато-біла, як у ізабелловий забарвлення шести, грива і хвіст того ж кольору або трохи світліше, може бути сорочий очей. В значній більшості джерел статевих коней відносять до ізабелловий, не виділяючи окремого отмастка. Взагалі з соловій і ізабелловий намащуватися найбільше плутанини. Наприклад, одні автори ділять буланих коней на темних, світлих і ізабелловий, інші - на темних, золотистих і світлих (або ізабелловий) і практично ніхто не виділяє тварин з білими гривою і хвостом (на відміну від рудих і бурих білогривих коней, яких взагалі відносять до самостійної масті).


Сіра (основна) - На кожній з перерахованих вище мастей домішка білого волосся, яка збільшується з кожним линянням
Сіра (основна) - На кожній з перерахованих вище мастей домішка білого волосся, яка збільшується з кожним линянням. Сірий лоша може народитися, наприклад, вороним, але вже у віці декількох місяців у нього з'являться білі волоски, яких з віком буде все більше і більше. До свого ╚совершеннолетію╩ цей лоша матиме вже досить світлу сіру забарвлення, а ще через кілька років може посивіти до білого. Швидше за все сивіє і виглядають найсвітлішими голова і живіт, пофарбований волосся довго зберігається на крупі і ногах, особливо на скакальних і зап'ястних суглобах. Для сірої масті характерні ╚яблокі╩ ≈ круглі світліші плями, що повторюють сітку підшкірних кровоносних судин. Але бувають, хоча і досить рідко, сірі коні зовсім без ╚яблок╩. У посивілих білого коней можуть з'явитися маленькі кольорові цятки ≈ це масть сіра в гречку. Швидкість посивіння сірих коней індивідуальна, деякі стають абсолютно білими вже до трьох-чотирьох років, а деякі залишаються досить темними аж до старості. Посивіла до білого коня називається світло-сірої незважаючи на практично чисто-білий колір волосяного покриву.

Похідні від сірої: (Змішані масті. Див. Нижче)

Біла - Природжений (!) Білий (безбарвний) волосся всього тулуба, голови, кінцівок, гриви і хвоста. Шкіра позбавлена пігменту повністю або на значній частині тіла. Альбінос - шкіра, волосся, рогівка очей і копитний ріг повністю позбавлені пігменту. Атласна (атласною-сіра) - біле забарвлення всього волосяного покриву, очі від блакитного до темного; шкіра з округлими сірими плямами на різних ділянках тіла, а у деяких лошат кінчики вовни на вухах, кінці волосся гриви і хвоста іноді рудуваті, забарвлення забезпечується наявністю особливого гена White. Традиційно вважається, що білих коней не буває. Мабуть, це викликано тим, що в Росії випадки народження білих коней надзвичайно рідкісні; на Заході, однак, існує навіть порода білих коней - американський білий.

Зональні (дикі)   Всі ЦІ масті, характерні для коней аборигенів порід и диких коней, ма ють много спільніх рис и тому дуже часто їх об'єднують в одну, Саврасов, масть (в тому числі и на Западе)

Зональні (дикі)
Всі ЦІ масті, характерні для коней аборигенів порід и диких коней, ма ють много спільніх рис и тому дуже часто їх об'єднують в одну, Саврасов, масть (в тому числі и на Западе). На перший погляд здається, что смороду є похіднімі від основних мастей, проти з філогенетічної точки зору все идет Якраз навпаки.
Особливості забарвлення, характерні для всіх диких мастей:
Шерсть Тулуба и голови складається з суміші волоса різніх відтінків, складових Загальний основний тон, то ж відносіться до гриви и хвоста, Які зазвічай кілька темніше. Більш того, даже ОКРЕМІ волоски на тілі тварини, в гріві и хвості могут буті Строката пофарбовані, як у других диких або Домашніх тварин, в тому чіслі хіжаків и гризунів.
Забарвлення тела нерівномірна, з посветлением на кінці морди, вокруг очей, на горлі, жівоті, в пахах и на сідніцях; голова и шия найчастіше пофарбовані інтенсивніше Тулуба.
Уздовж хребта проходити чорний або темний ремінь.
На лопатках Темні плям (Плечових Малюнок).
Кінцівки від зап'ястного і скакального суглобів вниз чорні або темні цілком або тільки на одній (зовнішньої - передній або задній) стороні.
В області зап'ястного і скакального суглобів темні поперечні смуги - зеброідность.
У светлоокрашенних тварин кінцівки темні, як правило, лише частково, в хвості і гриві велика кількість світлих пасм (в основному вони розташовуються уздовж бічних країв гриви, хвоста).

Мишаста (вороно-Саврасов) - Шерсть на тулуб і голові ⌠мишіного ■ або зольного відтінку (складається з суміші сірого, чорного і бурого кольорів) хвіст і грива, ремінь, кінцівки темно-сірого або чорного кольору
Мишаста (вороно-Саврасов) - Шерсть на тулуб і голові ⌠мишіного ■ або зольного відтінку (складається з суміші сірого, чорного і бурого кольорів) хвіст і грива, ремінь, кінцівки темно-сірого або чорного кольору. Темно-мишаста - шерсть на тулубі і голові темно-сіра, кінцівки, ремінь, грива і хвіст чорні. Мишаста власне - сірий (зольний) або брудно-сірий окрас тулуба і голови. Кінцівки, ремінь, грива і хвіст чорні. Світло-мишаста - світло-сірий, попелястий колір тулуба аж до брудно-білого; кінцівки частково або повністю Темна. Ремінь тонкий, темно-сірий; грива і хвіст - від зовсім світлих, з невеликою кількістю темного до майже чорних. Мухортов мишаста - з жовтими підпалинами навколо очей, рота, в пахах, а іноді в області ліктів і на сідницях.

Саврасов (гнідий-Саврасов) - Основний тон тулуба і голови - коричневий різних відтінків від яскравого темно-коричневого до майже білого, бляклий відтінок гнідий масті
Саврасов (гнідий-Саврасов) - Основний тон тулуба і голови - коричневий різних відтінків від яскравого темно-коричневого до майже білого, бляклий відтінок гнідий масті. Кінцівки темні, сіро-коричневі або чорні; ремінь темний або чорний. Грива і хвіст складаються з суміші чорних, бурих і світлих пасм. У Темна коней кінцівки ремінь, грива і хвіст чорні; у светлоокрашенних тварин в хвості і гриві велика кількість світлих пасм, зустрічаються і темногрівие особини.
Темно-Саврасов - тулуб і голова темно-коричневого кольору різних відтінків; морда, живіт, горло світліше, так що кінь виглядає майже як полласая, але при цьому має ознаки дикого забарвлення - грива і хвіст, майже чорні, все ж мають домішка світлого волосся, ремінь чорний, іноді видно зеброідность.
Саврасов власне - тулуб і голова коричневого кольору різних відтінків; ремінь, кінцівки темні або чорні.
Світло-Саврасов - майже світло-сірий, коричневий колір тулуба аж до брудно-білого; кінцівки частково або повністю Темна. Ремінь тонкий, темний; грива і хвіст - від зовсім світлих, з невеликою кількістю темного до майже чорних.
Сіро-Саврасов - (термін використовувався для опису лошат коні Пржевальського) - світло-бежеві, сірувато-кремові тулуб, голова і кінцівки; грива і хвіст бурі, складаються з темних і світлих пасм, тонкий бурий ремінь, бурий плечової малюнок.

Каурая (рудо-Саврасов) - Світло-рудий (бляклий) забарвлення тулуба, голови;  ремінь темно-рудий
Каурая (рудо-Саврасов) - Світло-рудий (бляклий) забарвлення тулуба, голови; ремінь темно-рудий. Грива і хвіст, як правило, темніше тулуба, складаються з рудих, бурих і світлих пасм. Часткові потемніння і зеброідность на кінцівках рудо-бурого, червоно-рудого кольору.
Темно-Каурая - щодо темний рудий окрас тулуба, голови; ремінь темно-рудий, темно-коричневий. Грива і хвіст темніше тулуба, складаються з темно-рудого, темно-бурих і деякої кількості світлих пасм. Часткові потемніння і зеброідность на кінцівках темно-бурого, темно-рудого кольору.
Каурая власне - світло-рудий окрас тулуба, голови; ремінь темно-рудий. Грива і хвіст, як правило, темніше тулуба. Часткові потемніння і зеброідность на кінцівках рудо-бурого, темно-рудого кольору.
Світло-Каурая - дуже світлий, близький до Соловйов рудуватий забарвлення тулуба, голови; ремінь рудий. Грива і хвіст трохи темніше тулуба, складаються з рудих і світлих пасм. Незначні часткові потемніння і зеброідность на кінцівках буро або рудого кольору.

Булан-Саврасов - Дикий варіант буланій масті: жовтий різних відтінків (як у буланій) забарвлення тулуба і голови;  ремінь, кінцівки, грива і хвіст чорні або темні
Булан-Саврасов - Дикий варіант буланій масті: жовтий різних відтінків (як у буланій) забарвлення тулуба і голови; ремінь, кінцівки, грива і хвіст чорні або темні.
Темна булав-Саврасов - насичена коричнево-жовта (темна охра), але без червоного відтінку, темно-жовта шерсть тулуба, голови і верхньої частини кінцівок; ремінь темний або, частіше, чорний. Грива і хвіст з домішкою світлого волосся, кінцівки темні або чорні.
Булан-Саврасов власне - тулуб і голова жовтого, пісочного кольору різних відтінків; темні грива і хвіст мають домішка світлого волосся, ремінь, кінцівки темні або чорні.
Світла булав-Саврасов - майже статево-сірий, жовтуватий колір тулуба аж до брудно-білого; кінцівки частково Темна. Ремінь тонкий, темний; грива і хвіст - від майже чорних до зовсім світлих, з невеликою кількістю темного.
Треба сказати, що Булан-Саврасов масть описана лише в одному джерелі. Традиційно булав-Саврасов коней відносять, в залежності від інтенсивності і рівномірності забарвлення, до буланим або Саврасов (гнідий-Саврасов), а булану масть вважають дикою. Однак у коней деяких древніх культурних порід, для яких характерна булана масть (ахалтекинской, Андалузії) відсутні зеброідность і нерівномірність забарвлення, часткове фарбування нижньої частини кінцівок навіть у світлих тварин зустрічається нечасто, може бути відсутнім ремінь, то ж відноситься і до плечового малюнку; шерсть, що покриває тулуб, голову і верхню частину кінцівок, гомогенна (за винятком буланого в яблуках забарвлення).

змішані масті   У цю групу включають масті, мають більшу або меншу кількість білих (знебарвленого) волосся

змішані масті
У цю групу включають масті, мають більшу або меншу кількість білих (знебарвленого) волосся. Назва масті вказує на те, яким саме чином білий волосся розподіляється на тілі коня.
Сіра (основна або особлива масть) - У коней цієї масті біле волосся ростуть упереміж з волоссям іншого кольору по всьому тілу. Лошата народжуються темними, але з віком світлішають за рахунок збільшення кількості білого волоса, так що під кінець життя стають практично білими (світло-сірими). Білий волосся розподіляється неоднорідно - у більшості коней першої світлішає голова, а останніми - задні кінцівки; грива і хвіст можуть бути світліше або темніше тулуба, часто їсти яблука.
Похідні від сірої:
Темно-сіра - велика частина волосся темного кольору.
Сіра власне - приблизно половина волосся білого кольору; низ кінцівок, як правило (але не завжди), темніше.
Світло-сіра - велика частина волосся білого кольору.
Сіра в гречку - по всьому тілу білого кольору розкидані дрібні темно-коричневі цятки.
Сіра в яблуках - темна і світла шерсть розташовується неоднорідне, утворюючи характерний візерунок. У темно-сірих коней яблука розташовуються в основному на середній і нижній частинах грудей, ребер, подвздохов; у сірих - по всьому тілу; у світло-сірих - на задній частині тіла. Чим світліше кінь, тим менше контрастно виглядає візерунок.
Мармурова - темна і світла шерсть розташовується більш однорідне, ніж в попередньому випадку - яблука дуже розпливчасті або майже відсутні.
Горностаєва - при світло-сірих тулуб, голові і верхній частині кінцівок темні грива, хвіст, а іноді і низ кінцівок. В основному це використовується стосовно вороно-сірої масті. (Варіант - у світло-сірому коні темні мордочка і вуха).
Вороно-сіра - суміш чорних і білих волосся (світлішає ворона).
Блакитна - сіра з рівномірним розподілом чорних і білих волосся.
Червоно-сіра (гнідий-сіра) - на тулуб і голові і верхньої частини кінцівок - суміш коричневих і білих волосся; низ кінцівок, грива і хвіст - чорно-білі або з домішкою бурого волоса (світлішає гніда).
Рудо-сіра (бузкова) - суміш рудих і білих волосся (світлішає руда).
Статево-сіра - жовтувато-сіра: Булан-сіра - на тулуб, голові, кінцівках суміш жовтих (пісочних) і білого волосся, низ кінцівок, грива і хвіст - чорно-білі або з домішкою бурого волоса (світлішає булана); осоловіло-сіра - суміш жовтих (пісочних) і білого волосся (світлішає солов'я). Про буро- або ігреневого-сірих отмастках згадок не виявлено.
Чала - Прирожденная домішка білого волоса до волосся основного кольору на тулубі, особливо на крупі і в меншій мірі на голові, кінцівках, гриві і хвості. Очі і копита завжди чорні. вороно-чала - домішка білого волосся до вороною масті.
Гнідий-чала - домішка білого волосся до гнідий масті.
Винна - домішка білого волосся до червоно-гнідий масті.
Буро-чала - домішка білого волосся до бурої масті.

Рудо-чала - домішка білого волосся до рудої масті
Рудо-чала - домішка білого волосся до рудої масті.
Мускатно-чала - червоно-сіра, домішка великої кількості білого волоса до червоно-рудої масті.
Ігреневого-чала - домішка білого волосся до ігреневого масті.

http://thehorses.ru/text/text_3.htm

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация