Кістяк Координаційної ради опозиції складуть лідери мітингів на Болотній

Е.Разумний для Ведомостей

Більшість в першому складі Координаційної ради отримали лідери протестних акцій минулого політичного сезону, випливає з результатів виборів на сайті Центрального виборного комітету .

До ради увійшли Олексій Навальний (перше місце), письменник Дмитро Биков, телеведуча Ксенія Собчак, Гаррі Каспаров, Ілля Яшин і Борис Нємцов з «Солідарності», есери Дмитро і Геннадій Гудкова і Олег Шеїн, артисти Михайло Шац і Тетяна Лазарєва, координатор «Лівого фронту »Сергій Удальцов і екс-радник президента Андрій Ілларіонов.

До ради також пройшли четверо колег Навального по фонду боротьби з корупцією - Володимир Ашурков, Любов Соболь, Георгій Албурі і Владислав наганом, вони йшли єдиним списком. Членами ради стали два арештанта: від лівих - Леонід Развозжаєв Леонід Михайлович, від націоналістів - Данило Константинов.

Два відомих націоналіста, Олександр Бєлов і Дмитро Дьомушкін, не увійшли до п'ятірки переможців від свого списку, провалився і довірена особа Максима Марцинкевича Дмитро Бурашніков, який посів 57-е місце.

На виборах зареєструвалося 170 012 виборців, з них процедуру підтвердження особи (верифікацію), яка дає можливість проголосувати, пройшли 97 712 осіб. Проголосував 81 801 виборець, явка від числа мають можливість проголосувати склала 83,7%. В абсолютних числах це трохи нижче прогнозу: передбачалося, що проголосують близько 110 000 чоловік, в тому числі приблизно 40 000 на офлайнових ділянках, але вони були перевантажені роботою по реєстрації через масштабну DDoS-атаки.

Близько 20 000 чоловік зареєструвалися на вимогу засновника МММ-2012 Сергія Мавроді після блокування доступу до вкладених коштів. Виборці від МММ повинні були проголосувати за тих, кого назве Мавроді, - мають менші шанси на обрання. За загальноцивільним списку був обраний тільки один фігурант списку МММ - біолог Михайло Гельфанд, по лівому - четверо з п'ятьох рекомендованих, з націоналістичної квотою - все три обраних Мавроді кандидата.

Ще до підбиття підсумків кілька членів Громадської палати назвали їх недемократичними: не було спостерігачів, оргвнесок відсіяв малозабезпечених, кандидатам від МММ відмовили в реєстрації. Спостерігачі були, вони стежили як за процедурою реєстрації і верифікації виборців, так і за ходом голосування, парирує експерт ЦВК з руху спостерігачів "Сонар" Ольга Фейгіна. Оргвнесок в 5000-10 000 руб. дійсно відсік якусь частину кандидатів, але серйозним претендентам не склало труднощів зібрати гроші через веб-гаманці, вважає експерт ЦВК. Нарешті, відмова учасникам МММ пояснюється регламентом кампанії: згода з вимогами протестного руху було однією з умов участі, а кандидати від МММ при обдзвоні не змогли згадати жодного вимог, ні навіть дат мітингів, на яких вони озвучувалися, резюмує Фейгіна.

Чисельність тих, хто проголосував вдвічі перевищує навіть старі вимоги до чисельності політпартій, це цілком серйозна політична сила, зазначає соціолог Ольга Криштановська. Влада, безумовно, стежила за цими виборами, в ході яких у протестній маси з'явився організаційний центр, але питання спілкування влади і ради залишається відкритим: поки це діалог звинувачень, каже експерт.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация