Китайська книга змін Ицзин - що це таке? Тлумачення гексаграмм, ворожіння

  1. Книга Змін - історія
  2. У статті знайдете:
  3. Символи в китайській Книзі Змін
  4. Ворожіння по книзі - Ицзин
  5. Відео: як правильно гадати по Книзі Змін
  6. Призначення Книги Змін - тлумачення гексаграмм
  7. Китайська Книга Змін "І цзин» по системі Вень Вана

Одним з найдавніших, але до сих пір дуже популярних способів ворожінь є ворожіння по китайській Книзі Змін. Строго кажучи, це не книга, в звичному розумінні, а метод, і правильний переклад з китайського - це «Канон Змін», але прийнято використовувати вже закріпилася назва.

Книга Змін - історія

Книга Змін - історія

Також варто уточнити, що «І цзин» - не найдавніша з китайських систем, в самому тексті «І цзин» є відсилання до попередніх його ворожильні практикам. Однак з цих уривків складно зібрати воєдино уявлення, що ж це були за практики, тому знову ж прийнято вважати Книгу Змін найстарішою з описаних систем.

У статті знайдете:

Книга Змін має кілька історичних шарів, найстаріший з яких датують 700 роком до н.е. До цього шару відносять 64 гексаграми, які складають основу системи. Тлумачення ж гексаграмм відомі з пізніших джерел.

Іноді уточнюють, що зараз використовується Чжоуская система, так як вона формувалася при Чжоуской династії.

Після входження в одну з канонічних книг конфуціанського П'ятикнижжя (2 століття до н.е.) можна вважати, що Канон Змін майже не змінювався.

Символи в китайській Книзі Змін

Символи в китайській Книзі Змін

Система ворожіння, як уже згадувалося, заснована на 64 символах, які називаються гексаграммами. Гексаграмма перекладається з грецької «шість ліній», що досить точно описує зазначені символи. Кожна лінія називається «яо», що співзвучно з китайським словом «бажання».

Яо бувають суцільними лініями (їх називають дев'ятками) і переривчастими, пунктирними, з просвітом посередині. Це шістки.

Дев'ятки відповідають китайської енергії Янь (світло, сила, чоловік) і малюються білим кольором. Шістки, відповідно, Інь (тьма, слабкість, жінка) і малюються чорним.

Кожна гексаграмма складається з двох половинок, верхньої та нижньої, які складаються з трьох Яо і називаються триграми. Набір триграм іноді називають Гуа (по-китайськи це з означає «триграмма»).

Так як символ малюється їх шести ліній, кожна з яких буває двох типів, то цим і визначається кількість можливих символів - 26 = 64. Кожному символу відповідає свій афоризм.

Ворожіння по книзі - Ицзин

Ворожіння по книзі - Ицзин

Власне, з точки зору математики, ворожіння по «І цзин» представляє собою процедуру множинного довічного вибору, з об'єднанням кожного вибору в набори з шести подій.

Простіше кажучи, незалежно від способу гадання, потрібно шість разів вибрати між Інь і Янь, і кожен результат записати суцільний або переривчастою лінією. І хоча двійковий вибір є найпростішим з існуючих, виникають різні варіанти. Наприклад, майже ніде в китайських джерелах не наводиться такий природний варіант як підкидання однієї монети. Якщо і використовуються монети, то відразу кілька. А традиційна китайська система використовує деревій.

В принципі, в залежності від прихильності традиціям, можна використовувати різні методи, але навіть найпростіший спосіб - підкидання однієї монети, цілком допустимо.

За китайськими канонами символ малюють від низу до верху, хоча іноді дотримуються традиційної для європейців схеми малювання зверху вниз.

Отже, після підкидання монети (або іншого способу) визначається - Інь або Янь. Якщо Інь - малюється Яо «дев'ятка», тобто суцільна лінія (починаючи знизу), якщо Янь - переривчаста «шістка». Так робиться три рази і виходить нижня Гуа. Потім, після невеликої паузи, так само малюється верхня Гуа.

Відео: як правильно гадати по Книзі Змін

Кількість гексаграмм, які можна отримати за один раз, не визначається в Каноні. Очевидно, що іноді віщуни отримували кілька символів. У той же час прямим текстом сказано застереження, що не варто турбувати небеса марно.

Призначення Книги Змін - тлумачення гексаграмм

Великий китайський мислитель Конфуція так говорив про Книгу перемін: «Якби я віддав п'ятдесят років на її вивчення, то міг би не робити помилок».

Китайці дотримувалися думки, що кожна людина велика, подібно неба і може змінити цілий світ, якщо зможе скоритися неминучому і виправити те, що в його силах. Тому зараз книга змін використовується в кожній китайській сім'ї, кожної китайської компанії і, можливо, в державному управлінні. Чи не в цьому причини стрімкого зростання Китаю?

Гадаючи по цій книзі можна не тільки отримати опис ситуації не тільки прогноз, але навіть рекомендації щодо конкретних дій.

Китайська Книга Змін "І цзин» по системі Вень Вана

У наведеній нижче таблиці наведено один з канонічних варіантів розташування символів Вень Вана. Є й інші системи, але саме система Вень Вана є найвідомішою. Вона постійно вивчається математиками, надихаючи їх на різноманітні відкриття, зокрема, у фрактальної геометрії. Знаходять також зв'язку між цією системою і календарем Майя і навіть каббалой.

Американський письменник і етнограф Теренс Маккена стверджував, що система гексаграмм «І-цзин» є чимось на зразок періодичної системи для елементів потоку часу Дао, тому вона зустрічається у всіх календарях.

Втім, і друга за популярністю система розташування гексаграмм Фу Сі теж має багато цікавих закономірностей і надихає дослідників.

Нижче наведена для прикладу розшифровка трьох символів (без додаткових уточнюючих віршів). При необхідності легко знайти інші символи, їх опис досить об'емно.Но навіть по наведених прикладів видно, що тлумачення досить розпливчасті і носять специфічний характер.

1 - Цянь. Творчість. Стійкість веде до успіху.
12 - Пі. Занепад. Стійкість не допоможе благородній людині. Велике відходить, приходить незначна.
64 - Вей-цзи. Ще не кінець. Звершення. Молодий лисиць майже переправився, але намочив свій хвіст, удачі не буде.

І, в залежності від внутрішнього стану шукача істини, одні і ті ж афоризми сприймаються по-різному і викликають різні образи в свідомості. Це нормально.

Також, як і те, що можливі відповіді можуть прийти набагато пізніше. «Ицзин» не любить суєти.

Варто тільки пам'ятати, що китайська Книга Змін лише дає поради, а діяти потрібно людині. До речі, найчастіший рада з Канону Змін - «Стійкість веде до успіху»!

Зараз в епоху, коли все можна знайти в інтернеті, я знайшов цікавий додаток для мобільного телефону. Воно так і називається «Ккніга Змін». Не можу сказати, що це те, що треба, але чому б і ні. Адже головне правильно формувати питання до всесвіту. Думки матеріальні.

Успіху Вам, Виконання бажань і Всіх добрий!

Чи не в цьому причини стрімкого зростання Китаю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация