Китайська локшина вирішила завоювати світ

  1. Будівництво Ланьчжоу, одного з найдавніших міст Китаю, почалося ще в 86 році до н. е.
  2. Сьогодні локшину з яловичиною по-Ланьчжоуського люблять не тільки мешканці цього міста - вона отримала...
  3. В даний час в Ланьчжоу налічується більше 1200 ресторанів, де готують локшину.
  4. Ланьчжоу - це другий за величиною місто на північному заході Китаю, а також це політичний, культурний,...

Автанділ Отінашвілі   ТБІЛІСІ, 18 січня - Новини-Грузія

Автанділ Отінашвілі

ТБІЛІСІ, 18 січня - Новини-Грузія. У китайському місті Ланьчжоу відбулася інформаційно-пізнавальна конференція в рамках програми «Дорога до Ланьчжоуського локшині з яловичиною» за участю представників ЗМІ ряду зарубіжних країн. На зустрічах був присутній і представник Грузії, який поділився з NEWSGEORGIA своїми враженнями від поїздки.

- Наша поїздка відбулася в рамках китайської ініціативи «Один пояс - один шлях», яка передбачає розвиток проектів з економічного співробітництва в рамках «Шовкового шляху» і «Морського Шовкового шляху». Завдяки нашим колегам з агентства «Сіньхуа» і представникам місцевої адміністрації, редактора і журналісти з Грузії, Вірменії, Азербайджану, Росії, Індонезії, Сінгапуру, Малайзії, Таїланду, Брунею, М'янми і Камбоджі провели в Ланьчжоу п'ять дивовижних і цікавих днів. Організатори зробили все можливе, щоб учасники поїздки отримали вичерпну інформацію про політичне, економічне і культурне життя міста Ланьчжоу і провінції Ганьсу.

В рамках програми журналісти не тільки взяли участь у великому міжнародному кулінарному симпозіумі, а й побували в різних ресторанах міста та ознайомилися з тим, як майстра китайської кухні готують Ланьчжоуського локшину з яловичиною. Також їм була надана можливість ознайомитися з технологією виробництва - учасники поїздки побували на індустріальній базі «Цзіньвейде», а також вони дізналися, як розвиваються ресторанні мережі в місті Ланьчжоу.

Будівництво Ланьчжоу, одного з найдавніших міст Китаю, почалося ще в 86 році до н. е.

Згідно з історичними документами, він отримав назву «Золотий місто», оскільки при зведенні кріпосних стін Ланьчжоу було знайдено золото, і в китайську мову увійшло стійкий вираз, яке дослівно перекладається як «золоті стіни і рів з окропом», що характеризує неприступність Ланьчжоу. Слід також зазначити, що в ті далекі часи Ланьчжоу був важливим пунктом на «Великому Шовковому шляху».


фото nowboarding.changiairport.com

Сьогодні локшину з яловичиною по-Ланьчжоуського люблять не тільки мешканці цього міста - вона отримала широку популярність і в інших районах Китаю і за кордоном. І в Ланьчжоу дуже пишаються цим.

У місті Ланьчжоу ресторани, де готують локшину з яловичиною, зустрічаються на кожному кроці. Заповнені відвідувачами ресторанчики і смачна локшина з яловичиною на сніданок стали невід'ємною частиною картини життя ранкового Ланьчжоу. При цьому чаша для локшини досить велика, в цьому відчувається щедрість місцевих жителів. У чаші - м'ясний бульйон, шматочки білої редьки, червона соя, рубаний зелений коріандр, локшина і яловичина. Все це виглядає дуже апетитно.

Все це виглядає дуже апетитно

При цьому приготувати локшину з яловичиною не так-то просто. Візьмемо, наприклад, м'ясний бульйон, для приготування якого потрібні десятки приправ. У різних ресторанах бульйон готують по-різному, тому смак його буває різним. Багато відомих ресторани в Ланьчжоу тримають в секреті свої рецепти з приготування бульйонів. При цьому самі рецепти бувають дуже давніми і передаються сім'ями з покоління в покоління.

Сама локшина готується просто лише на перший погляд. Перш за все потрібно замісити смачне тісто, а потім - витягнути з нього локшину. Щоб опанувати даними майстерністю, кулінари зазвичай практикуються не один рік. При цьому за формою локшина може бути широка, кругла, товста і тонка. Найширша локшина схожа на шкіряний ремінь, а тонка - на волосся.

В даний час в Ланьчжоу налічується більше 1200 ресторанів, де готують локшину.

Прибуток деяких великих ресторанів становить 40 мільйонів юанів на рік і навіть самі маленькі ресторанчики, площа яких становить всього близько 20 кв.метрів, в день заробляють до тисячі юанів і більше. При цьому ресторани, що спеціалізуються на приготуванні локшини з яловичиною, зустрічаються в багатьох районах Китаю. Багато відомих ресторани відкрили більше 400 філій по всій країні, а також в США, Франції і Сінгапурі.

В ході перебування в Ланьчжоу журналісти та редактори також змогли оглянути сучасну міжнародну портову зону в цьому місті. За інформацією адміністрації порту, з Ланьчжоу в країни Азії і Європи було отруєно вже більше 100 сучасних міжнародних вантажних поїздів «Ланьчжоу» і перевезено понад 600 тисяч тонн різних вантажів на суму понад 500 млндолларов США. Нещодавно був відкритий ще один залізничний вантажний маршрут - Ланьчжоу-Гамбург. По ньому за перші дев'ять месяцевв Центральну Азію і Європу вже були відправлені 63 міжнародних вантажних потяги з вантажами на загальну суму 300 млн доларів США.

фото China.org.cn

З Ланьчжоу за кордон вивозяться в основному будматеріали, різне обладнання та механізми, запчастини для нафтових бурових установок, побутова техніка та автомобілі. Завдяки міжнародному вантажному маршруту «Ланьчжоу», провінція Ганьсу продовжує розвивати Ланьчжоуського міжнародну портову зону, де буде створено сортувальний центр для імпорту і експорту товарів країн, що беруть участь в ініціативі «Економічного пояса Шовкового шляху».

Ланьчжоу - це другий за величиною місто на північному заході Китаю, а також це політичний, культурний, економічний і науковий регіональний центр, і єдиний адміністративний центр в Китаї, через який протікає річка Хуанхе.

Учасники поїздки ознайомилися з інфраструктурою на берегах річки, визначними місцями та історичними пам'ятками, а також побували в Ланьчжоуського виставковому павільйоні міського планування і розвитку.

Самі жителі Ланьчжоу називають головною визначною пам'яткою міста скульптуру «Мати Хуанхе»; коли стоїш поруч з нею, то відчуваєш глибоке потрясіння. Від підніжжя пам'ятника відходять плоти, виготовлені з баранячих шкур, і якщо є час, то можна покататися на них по річці. Історія цих плотів налічує більше трьохсот років. Традиційні способи їх виготовлення з кінця династії Цин до теперішнього часу передаються з покоління в покоління. Цілі баранячі шкури зав'язуються так, щоб вийшов мішок і надуваються, потім до десяти таких надутих шкір нанизують на дерев'яні жердини, і виходить пліт.

Влітку на березі Хуанхе на пляжах і просто в тіні дерев розставляють столики, можна зупинитися, взяти чашечку зеленого чаю або пляшечку місцевого густого йогурту, посидіти на березі великої ріки - це теж залишає масу емоцій і вражень.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация