Китайські «оригінали» 2017

  1. Схожі статті

Добре, коли не проходить час приємних сюрпризів, відкриттів і знахідок, в тому числі і в області наших захоплень, хобі, якщо хочете, і навіть професійної діяльності. Так, напередодні чергової, 14-ї вже московської міжнародної виставки «Зброя та полювання» знову відзначилася і здивувала оновленим асортиментом петербурзька збройова компанія «Русское зброя», показавши близько десятка нових, в тому числі і не зовсім звичайних для нашого ринку зразків гладкоствольних рушниць , карабінів і пістолетів з Китайської Народної республіки, добре знайомої торгової марки NORINCO (China North Industries Corporation).
Новинки, представлені «Російським зброєю», відрізняються багатофункціональністю і практичною утилітарністю при бюджетною ціною. Це продовжує бути актуальним, оскільки як в усьому світі, так і в Росії відзначається уповільнення приросту числа «чистих» мисливців. І тут компанія «Русское зброя» досить успішно використовує цей тренд у своїй комерційній діяльності, відзначаючи зростання числа потенційних клієнтів, серед яких все більше прихильників розважальної стрільби, стрільців-любителів та професіоналів, а також людей, які пов'язані прямо пов'язана зі стрілецьким спортом, наприклад мандрівників , любителів як сучасного, так і історичної зброї і навіть колекціонерів. Крім того, як і в горезвісні 90-е, спеціалізоване зброю самооборони цікавить комерсантів середньої руки, фермерів, власників селянських господарств і охоронців.
В цьому немає нічого поганого, якщо ми продовжуємо цікавитися і цінувати зброю, природно, виключно в рамках закону. Не можна випустити з уваги і величезне значення цивільної зброї в справі патріотичного виховання молоді та підготовки чоловічого населення країни до захисту Батьківщини, якщо знадобиться. Так було завжди.
Добре, коли не проходить час приємних сюрпризів, відкриттів і знахідок, в тому числі і в області наших захоплень, хобі, якщо хочете, і навіть професійної діяльності

Розглянемо більш докладно кілька найцікавіших та найоригінальніших зразків цієї зброї, оскільки вони вже в вітринах магазинів зброї "Бушель» і «Русское зброя», а також і в оптовому продажі.
Магазинний карабін під патрон 5,6 мм кільцевого запалення (.22 LR) продовжує залишатися вірним довічним супутником нашого зверового мисливця, як промисловіка- «Пушник», так і любителя. У сезон полювання він служить в якості інструменту добування мисливських трофеїв, а в міжсезоння - засобом підтримки стрілецько-мисливського форми свого власника. Притому часто виявляється, що «мелкашка» більш необхідна молодому мисливцеві після п'ятирічного стажу його полювань з гладкоствольною рушницею, ніж досвідченому звіробою. В цьому випадку малокаліберний карабін - єдиний засіб для підготовки до майбутніх зверового полюванням. Адже стрілецькі вміння і навички, як і будь-яка інша сложнокоордінірованним діяльність, схильні до загасання, якщо стрілецька практика стає рідкісною, епізодичній. І тоді потрібні заняття по їх оновленню.

І тоді потрібні заняття по їх оновленню

Малокаліберний карабін NORINCO JW 15A вдає із себе копію популярного чеського карабіна CZ 452. При цьому його ціна в Росії становить всього 21 000 руб.

Але одна справа - провести повноцінну стрілецьку тренування з малокаліберного карабіна, витративши на неї одну пачку (50 шт.) М / к патронів, наприклад, по 6 руб. за штуку, добре попрацювавши при цьому над вдосконаленням своєї стрілецької підготовки стосовно до різних полюванням, дистанцій стрілянини і розмірами цілей. Вона обійдеться в три сотні рублів, збереже плече від дискомфорту і залишить приємне, яскраве враження. І зовсім інше - тренування з основного карабіна середнього або великого калібру. Навіть зменшена в п'ять разів за обсягом стрільби, вона зажадає тисячі і більше рублів на патрони і залишить «глибокі» враження в області прикладки, а то і всього плечового суглоба, а іноді - і особи стрілка. І що говорити про повноцінну стрілецької тренуванні в ті ж пару пачок патронів по 20 штук кожна.
Готуючись до зверового полюванням, дуже корисно також пополювати з м / к карабіном на традиційну «мелкашечную» дичину - сіру ворону, хутрових, рябчика, тетерука та інших, дозволених Правилами полювання. Сформовані на таких полюваннях навички влучного пострілу по «дрібниці» легко переносяться на постріл по великої дичини з основного карабіна.
А ось який саме малокаліберний карабін вибрати - справа особистих уподобань та традицій мисливця або стрілка. Мені завжди хотілося мати «справжній», повногабаритний магазинний карабін без оглядки на калібр і потужність патрона, з дерев'яною ложею і стволом нормальної довжини, з довгою прицільної лінією регульованого механічного прицілу, з добротної оптикою бюджетного рівня (таке буває), з блокуванням затвора при включеному запобіжнику, з зручними антабку, краще без деталей з жерсті і пластмас. І, природно, з бюджетною ціною; дорога «мелкашка» - тема окрема.
І виходить, що показаний компанією «Русское зброя» малокаліберний карабін NORINCO JW 15A зі стовбуром 610 мм, з регульованим механічним прицілом, в ложі з середньосортного маньчжурського горіха, що росте в Північному Китаї, з групою затвора і спусковим механізмом зразок одного з кращих європейських м / до карабінів CZ-452, з відокремлені металевим магазином на 5 або 10 патронів, вагою 2,5 кг і іншими високими характеристиками і з роздрібною ціною 21 000 рублів - явно одна з кращих пропозицій року в цьому класі зброї. Відзначимо основні переваги та переваги цього карабіна перед іншими «однокласниками» нашого ринку. Це подовжені стовбур і прицільна лінія; надійне рівномірне кріплення стовбура і стовбурної коробки до ложі двома гвинтами; китайсько-європейська група затвора і регульований спуск; подвійне замикання затвора; включений запобіжник блокує ударник і стопорить затвор; металевий корпус спускового механізму та магазину; горіхова ложа; якісне покриття металевих частин і обробка ложі; наявність нарізного ділянки на дуловій частині стовбура для кріплення необхідних пристроїв; місце на ствольній коробці ( «ластівчин хвіст») для установки оптичного прицілу; наявність антабок; вага близько 2,5 кг і «сверхбюжетная» ціна 21 000 рублів. Важко сказати, що може бути краще. Вибір за стрільцем і мисливцем.
Другий і найбільш несподіваною для мене виставленої в «Русском зброю» новинкою став пістолет під позначенням М 54 Cal. 7,62 × 25. Це справжній ТТ, сертифікований під спортивний пістолет для стрілецьких клубів країни. Це важлива обставина як для історії цієї системи радянської стрілецької зброї, так і для шанувальників історичної зброї в цілому і стрільби з нього. Чи багато ми сьогодні зустрінемо чоловіків, тих, хто стріляв коли-небудь з пістолета ТТ? Чи не з його різнокаліберних варіантів і не з «гумострільні» патроном, а з цього, калібру 7,62 мм під рідний патрон 7,62 × 25. Тепер можливість поспілкуватися з прославленим зразком радянського пістолета буде - в спортивно-стрілецькому клубі.

Пістолет М 54 Cal. 7,62 × 25. Це справжній ТТ, сертифікований як спортивний пістолет для стрілецьких клубів

Мені ж пригадується літо далекого 1965 року, коли після закінчення військового училища я прибув в одну із зенітно-ракетних частин військ ППО країни і в якості особистої зброї офіцера отримав ... 7,62-мм пістолет системи Токарева обр. 1930 р попросту - пістолет ТТ (Тульський Токарєва). У 1933 р конструктором Ф.В. Токарева в пістолет були внесені деякі зміни, після чого він став «пістолетом обр. 1933 г. ». Пістолет випускався близько 20 років, а в його послужному списку були бої проти японських мілітаристів у озера Хасан і річки Халхін-Гол в 1938-1939 рр., Війна з білофінами 1939-1940 рр., Сутички з фашистами в роки Великої Вітчизняної війни, участь в декількох інших військових конфліктах. Масове виробництво пістолета ТТ розгорнулося в 1933 р на Тульському збройовому заводі і з кожним роком зростала. За даними В. Шункова (Мінськ, 1999), загальний обсяг випуску пістолетів ТТ за період з 1933 року до завершення їх виробництва в середині 50-х років оцінюється в 1 740 000 штук. В ході бойового застосування, особливо на фронтах ВВВ, пістолет ТТ отримав загальне визнання і високу оцінку своїх бойових якостей. Після війни деякий час випускалася його модифікація зразка 1951 р
А мій ТТ вірою і правдою служив мені цілих п'ять років лейтенантської молодості, з ним я завжди на відмінно виконував вправи навчальних стрільб, ніс бойове чергування і навіть пробував його пристосувати для спортивної стрільби. В умовах відсутності на складах частини спеціального спортивного зброї, тих же перестволенних «по-спортивному» револьверів Наган, не кажучи вже про спортивні револьверах ТОЗ-36 і ТОЗ-49, ми все ж примудрялися займатися спортивною кульовою стрільбою, а вправи РП-4 ( 30 залікових пострілів з пістолета-револьвера центрального бою, дистанція 25 м, мішень спортивна № 4 з чорним колом) виконували зі своїх ТТ і навіть ставали стрілками-розрядниками.
Наступні дві новинки асортименту «Русского зброї» з області, я б сказав, старовини з домішкою екзотики - привабливі «оригінальні» прототипи. Це гладкоствольна магазинне рушницю з рухомим цівкою і зовнішнім курком М1897 Pump Shotgun системи Winchester М1897 і магазинне рушницю з перезарядженням скобою Генрі і напівприхованою курком NR 87 Lever Action Shotgun - версія рушниці Winchester М1887.
Перше рушницю калібру 12/70, зі стовбуром 508 мм, з підствольним трубчастим магазином на 5 патронів. Сверловка стовбура - циліндр. Як прицільного пристосування служить класичної форми бронзова мушка в дуловій частині стовбура, в казні - візирна канавка на ствольній коробці. Цівка з групою затвора пов'язано за допомогою однієї лівосторонньої тяги. Затвор поздовжньо-ковзає, замикання нижнє клинового типу. Запобіжник відсутній, зовнішній курок ставиться на запобіжний взвод і при необхідності проводиться або плавне його опускання (плавний спуск) або бойове зведення. При недозакритом затворі спуск курка неможливий. Спуск також заблокований, коли курок поставлений на запобіжний взвод.


Гладкоствольну магазинне рушницю з рухомим цівкою і зовнішнім курком М1897 Pump Shotgun системи Winchester М1897

Особлива фішка цієї рушниці - можливість ведення стрільби при перезарядженні цівкою, коли спусковий гачок залишається натиснутим Особлива фішка цієї рушниці - можливість ведення стрільби при перезарядженні цівкою, коли спусковий гачок залишається натиснутим. Це релікт тактичних і так званих окопних рушниць часів Першої світової війни, було відновлено тепер і в цивільній версії рушниці.
Ствольна коробка цільна сталева. Цівка і приклад рушниці виконані з маньчжурського горіха. Мені в цьому рушницю особливо імпонує зовнішній вигляд, підкреслений чудовим дизайном запобіжної скоби і самого спускового гачка. Вага рушниці близько 3 кг, загальна довжина 1000 мм. Спуск приємний, інформативний. Довжина приклада 360 мм. Рукоятка приклада напівпістолетною типу. Вихід затвора зі ствольної коробки назад при перезарядженні становить 35 мм і не створює загрози особі стрілка. Довжина ходу цівки при перезарядженні 100 мм. Баланс рушниці на рівні казенного зрізу стовбура. Органи управління: рухливе цівку, спуск, кнопка розблокування затвора і дві кнопки відсікачів патрона в патроннику. Ціна рушниці 45 000 рублів, при всьому тому, що це прототип справжнього «вінчестера» зразка 1897 года!
Відомий радянський оружиеведов і зброяр В.Є. Маркевич писав, що ці магазинні рушниці Winchester «відрізняються безвідмовністю дії механізмів, гарною балістикою і невисокою вартістю: до 1914 року продавалися в Росії по 48 рублів. Рушниці даної системи завод "Вінчестер" випускав і дорогої обробки вартістю до 200 руб. золотом ». І далі: «Спеціально для стрільби картеччю і кулями випущений зразок з коротким стволом (510 мм) циліндричної сверловки ... Такі рушниці призначені для стрільби по великому звірі поблизу, нерідко в упор, і застосовують для експедицій і полювань в джунглях і очеретах або в якості дорожнього рушниці ». І на завершення: «... рушниці фірми« Вінчестер »даного зразка мали значне поширення серед російських мисливців». І що тут додати? Я більше десяти років полював з одним з кращих помпових рушниць Browning BPS, але, напевно, не упустив би можливості спробувати і Winchester 97, якби вони раніше були присутні на нашому ринку. І все ж мені здається, що це рушницю більше фермера, любителя рушниць Winchester, можливо, колекціонера. Але і «просунутий» мисливець теж не обійде його своєю увагою.
Друге магазинне рушницю, модель NR 87 Lever Action Shotgun, також системи Winchester, представлено 12-го калібру з патронником 76 мм, зі стовбуром циліндричної сверловки довжиною 460 мм, з підствольним трубчастим магазином на 4 патрони. Довжина стовбура разом зі ствольною коробкою становить 580 мм. Прицільне пристосування - мушка на дуловій частині стовбура і широка візирна канавка на ствольній коробці. Ствольна коробка сталева, округлої форми з великими верхнім і нижнім прорізами - вікнами, з довгими верхнім і нижнім хвостовиками.

Магазинне рушницю з перезарядженням скобою Генрі і напівприхованою курком NR 87 Lever Action Shotgun - версія системи Winchester зразка 1887 р

Магазинне рушницю з перезарядженням скобою Генрі і напівприхованою курком NR 87 Lever Action Shotgun - версія системи Winchester зразка 1887 р

Система важеля Генрі вимагає кваліфікованого звернення. В іншому випадку стрілку гарантовані травми рук.

У коробці на осі обертаються затвор і скоба-важіль. Бойова пружина пір'яна. Запобіжник також відсутня, є запобіжний взвод напівсхованого курка, можливе плавне його спуск, як і ручне Зведення. Замикання - скобою-важелем на фігурний виступ в задній нижній частині коробки. Расснаряженія магазину здійснюється через патронник рушниці. Ложа також виготовлена ​​з маньчжурського горіха, цівка складене з двох частин. Органи управління: скоба-важіль, спуск, напівсхована курок. Рукоятка приклада напівпістолетною типу, довжина приклада 335 мм. Баланс рушниці на рівні казенного зрізу стовбура. Спуск тугий, без потяга. Довжина рушниці 900 мм. Вага 3,4 кг. Це рушниця за зовнішнім виглядом, архітектоніці частин і механізмів, способу перезарядження, довжині стовбура навряд чи відповідає уявленням сучасної полювання, але воно напевно зацікавить фермера, власника селянського господарства, любителя розважальної стрільби, а може бути використано і в цілях самооборони. Ця зброя старої американської конструкції, коли питання безпеки ще не стояли на першому місці. Воно вимагає більш обережного поводження при перенесенні і стрільбі, особливо при використанні потужного патрона «магнум» з гільзою 76 мм. Але саме по собі це рушницю, безумовно, дуже цікаво і привабливо, як і його ціна - 45 000 рублів. Вибір за любителем оригінального рушниці, який прославив себе ще в кінці позаминулого століття, в тому числі і на світових полюваннях. І ось воно сьогодні знову у вітрині російського збройового магазина. Як новий виток історії. Заманливо.

Схожі статті

  • «КАЛАШНИКОВ» № 9/2017

    Михайло Дегтярьов ГІБРИДНА «АРМІЯ» Міжнародний військово-технічний салон «Армія» 2017 ПРЕЗИДЕНТ - НАШ! Віталій Крючин ...

  • DWJ №7 / 2017

    Тімо Лехнер ПОЛІПШЕННЯ Поповнення сімейства - справа тонка. І по відношенню до сімейства Browning 525 ймовірно також виникає питання, ...

Чи багато ми сьогодні зустрінемо чоловіків, тих, хто стріляв коли-небудь з пістолета ТТ?
І що тут додати?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация