Китайський етикет і культура

  1. соціальні особливості
  2. Правила знайомства і вітання
  3. Як правильно дарувати подарунки
  4. Правила поведінки в гостях
  5. Правила спілкування за столом
  6. Діловий етикет в Китаї

відвідування будь-східної країни представляє певні труднощі для європейців, тому що правила етикету східних країн базуються на вікові традиції , Які значно відрізняються від європейських своєю строгістю і неухильно вимог. Особливо це стосується Китаю, який подарував світові унікальну мудрість, оздоровчі техніки і фен-шуй.

Дотримання звичаїв і етикету в Китаї є життєвою філософією і, по суті, нормою життя Дотримання звичаїв і етикету в Китаї є життєвою філософією і, по суті, нормою життя. Тому перед поїздкою до Китаю уважно вивчіть особливості місцевого етикету.

Головними відмінними рисами характеру китайців є повага до старших, працьовитість, колективізм, організованість, спокій , Невибагливість в їжі, одязі і побуті. Китайський етикет заснований на дотриманні традиційних ритуалів, повагу до старших, акуратності.

Іноземців в Китаї оточують доброзичливістю і підвищеною увагою. Тому поставтеся до цього спокійно і з розумінням, навіть якщо хтось показує на вас пальцем - тут це не вважається образою.

Якщо ви сумніваєтеся, як повестися в тій чи іншій ситуації, поспостерігайте за китайцями або попросіть у них поради - вони з радістю вам допоможуть.

соціальні особливості

Так само, як і для   японців   , Для кожного китайця престиж підприємства понад свого особистого Так само, як і для японців , Для кожного китайця престиж підприємства понад свого особистого. У сім'ї, трудовому колективі або громадської організації через поганого вчинку одного з членів групи можна втратити репутацію групи, тому будь-який китаєць намагається вести себе гідно.

Тут не сперечаються зі старшими за званням, рангу, положенням і віком. Це не просто грубе порушення етикету, а й національної традиції в цілому. При розмові з начальством або людиною високого соціального статусу прийнято говорити багато компліментів і виявляти стурбованість тим, що ви у них відбираєте дорогоцінний час.

У китайських сім'ях за законом нормою є мати тільки одну дитину, тому діти тут - велике благо і цінність.

Правила знайомства і вітання

У Китаї народ товариський і доброзичливий У Китаї народ товариський і доброзичливий. Вони можуть першими заговорити з вами в транспорті або на вулиці, і це не буде вважатися чимось винятковим.

При зустрічі китайці вітають легким кивком, словами. На «Ви» звертаються рідко - тільки до малознайомих або літнім людям. Звернення «пан» або «пані» перед вашим прізвищем говорить про особливе повазі.

Своє особисте ім'я китайці пишуть після прізвища. Звертатися по імені прийнято тільки з родичами і близькими друзями приблизно одного віку.

Іноземців найчастіше вітають рукостисканням. Під час вітання не обов'язково вставати.

Як правильно дарувати подарунки

Як правильно дарувати подарунки

  • Ножі, ножиці та інші ріжучі предмети в Китаї символізують розрив відносин, тому для подарунка не годяться жодним чином.
  • Солом'яні сандалі і носові хустки - предмет організації похорону та символ смерті. У цей список потрапляють навіть квіти. Їх теж не можна дарувати.
  • Не можна загортати подарунки в блакитну, білу або чорну папір.
  • Уникайте будь-яких асоціацій з цифрою 4 - це число вважається нещасливим. Щасливим числом вважається 8. Все, що з нею пов'язано, приносить удачу.
  • Дарують і приймають подарунки, тримаючи їх двома руками. У момент отримання відкривати їх не прийнято. Згідно з ритуалом, від презенту належить тричі відмовитися перед тим, як прийняти його остаточно.

Правила поведінки в гостях

Правила поведінки в гостях

  • Зазвичай китайці приймають гостей не у себе вдома, а в громадських місцях, особливо коли гостями виступають іноземці.
  • З привітанням або поздоровленням першим повинен виступити найстарший із присутніх на дні народженні, зборах або іншому заході.
  • Якщо вас запросили в хата , Тим самим вам надали велику честь.
  • Намагайтеся прийти в гості вчасно. Спізнюватися в цьому випадку буде проявом поганого тону. Засиджуватися, до речі, теж.
  • У Китаї необхідно роззуватися перед входом в будинок.
  • Візьміть з собою невеликий презент для господині дому. Це можуть бути фрукти, солодощі або тістечка. Для дитини доречна невелика іграшка. Якщо ви знаєте, що в родині є маленькі діти і люди похилого віку, то прийти без подарунка буде розцінено як крайній непристойність. У будь-якому випадку подарунок не повинен бути дорогим, щоб не спровокувати неоднозначну реакцію.

Правила спілкування за столом

Правила спілкування за столом

  • Вам треба навчитися користуватися китайськими паличками, так як вилками в Китаї не їдять. Якщо ви перебуваєте в гостях, пробуйте все, що вам запропоновано, і се своїм виглядом демонструйте оточуючим, що ви насолоджуєтеся частуванням.
  • Зачекайте, поки за стіл сядуть всі присутні. До речі, найпочеснішим вважається місце неподалік від дверей.
  • Першими повинні приступити до їжі господарі.
  • Останній шматочок залишився на столі страви не їжте ні в якому разі.
  • За господарем завжди перший тост .
  • Кістки від м'ясних чи рибних страв не складайте на тарілку - для цього є спеціально призначена посуд.
  • Тарілку під час їжі треба тримати біля рота.

Діловий етикет в Китаї

Від знання ділового етикету Китаю може залежати доля переговорів і комерційних проектів Від знання ділового етикету Китаю може залежати доля переговорів і комерційних проектів.

Бізнесмени в Китаї будують ділові відносини через посередників з метою упевнитися в благонадійності вашої фірми. Посередники є гарантами угод і вашими поручителями. Уточнення питань і узгодження деталей здійснюються також через посередників

До свого прибуття в Китай заздалегідь надішліть матеріали для укладання угоди на китайській мові.

Узгодження різних питань вимагає багато часу і сил, воістину ангельського терпіння, так як бюрократичний апарат Китаю величезний. Це слід враховувати при веденні бізнесу з китайськими партнерами.

На відміну від нашого стилю ведення бізнесу в Китаї ділові відносини носять більш формальний характер і не передбачають більш близьких контактів (ресторани, сауна та інше).

Ділові зустрічі не призначаються в нічних клубах, театрах, кафе і ресторанах. Китайці дуже педантичні в розмежуванні бізнесу і особистого спілкування, тому намагайтеся не потрапити в халепу.

В іноземних партнерах китайці бачать не особистість, а представників компаній , Тому робіть упор на чіткому викладі суті справи, а не на спробах завоювати симпатію співрозмовників в особистому спілкуванні.

Для китайських партнерів надзвичайно важливе значення має ваш ранг. Для ведення переговорів на високому рівні повинен їхати глава компанії, а не помічник або заступник.

Бізнес Китаю не має гендерної асиметрії -   жінки   нарівні з чоловіками можуть займати відповідальні посади Бізнес Китаю не має гендерної асиметрії - жінки нарівні з чоловіками можуть займати відповідальні посади. Але при цьому торкатися до жінки, допомагати одягати пальто або брати під руку - неприпустимо. Також не прийнято відкривати перед жінкою двері і поступатися їй місце. Для жінок існує сувора заборона на вживання спиртного і куріння в компанії!

Майбутню важливу ділову зустріч обговорюйте заздалегідь у письмовій формі місяця за два-три.

Якщо ви тільки налагоджуєте тісні контакти, скористайтеся послугами посередників, які зможуть офіційно представити вашу компанію. Після досягнення домовленості про зустріч надайте майбутнім партнерам повну інформацію про діяльність своєї компанії. На подібну зустріч прийнято приходити трохи раніше призначеного часу. Запізнення рівносильно образи, так як в Китаї пунктуальність вважається символом чесноти.

Одяг   китайських бізнесменів невибаглива - для   чоловіків   характерні ділові костюми темних відтінків і консервативного крою Одяг китайських бізнесменів невибаглива - для чоловіків характерні ділові костюми темних відтінків і консервативного крою. Жіночий одяг не повинна бути яскравою. Поряд з діловими костюмами допустимі сукні строгого крою. жіноча взуття повинна мати низький каблук.

Валентина
10.01.2012
Передрук матеріалів статті без посилання на сайт заборонена!


Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация