Ківі при грудному вигодовуванні

  1. Раціон харчування мами при грудному вигодовуванні Перший місяць життя новонародженого - це період...
  2. Ківі при грудному вигодовуванні фото
  3. Які фрукти можна при годуванні груддю їсти ще?
  4. Які фрукти можна при годуванні груддю їсти мамі

Раціон харчування мами при грудному вигодовуванні

Перший місяць життя новонародженого - це період його адаптації. В утробі матері малюк відчував себе комфортно, а з моменту народження він потрапляє в зовсім інші умови, до яких йому треба пристосуватися.

На жаль, останнім часом серед новонароджених досить багато функціонально незрілих дітей, внутрішні органи яких ще не можуть працювати на повну силу. Процеси адаптації у них протікають складніше.

Але навіть якщо у новонародженого все в нормі, матері-годувальниці слід пам'ятати, що від її дієти безпосередньо залежать здоров'я і комфорт дитини.

Досить серйозні обмеження раціону матері показані тільки в перший місяць життя дитини. На весь період грудного вигодовування вони не поширюються. Вже на другому місяці дієту можна розширити, а після третього - взагалі повернутися до звичайного режиму харчування. Крім того, мамі після вагітності і пологів добре б і для себе самої харчуватися простими корисними продуктами - вони полегшують роботу шлунково-кишкового тракту і кишечника.

Приймати їжу годувальниці доцільно 5-6 разів на день десь за півгодини до годування дитини. Це сприяє утворенню молока.

Протягом всього періоду грудного вигодовування (і особливо на початку його) матері необхідні хороший відпочинок, прогулянки на свіжому повітрі по 2-3 години в день. Родичі повинні подбати про те, щоб жінка спала не менше 8 годин вночі, а також мала можливість спати вдень протягом 1-2 годин.

Отже, що можна їсти мамі, що годує в перший-другий місяці життя немовляти:

  1. Каші: рисова, гречана, кукурудзяна, перлова, ячна, многозлаковие. Каші готуйте без засмажкою.
  2. Супи: на овочевому бульйоні, який готується, в основному, з білих і зелених овочів. У суп можна додати: цибуля, картопля, трохи селери і пастернаку, топінамбур, брокколі, трохи моркви, крупу. Зелень поки не треба. Масло потрібно використовувати тільки рослинна.
  3. Печені яблука: по одному в день.
  4. Банани: по одному в день.
  5. М'ясо: індичка, кролик, яловичина, нежирна свинина. Але трохи - стежте за реакцією малюка.
  6. Печиво несолодке: крекери, сушки.
  7. Неміцний зелений чай: несолодкий або з фруктозою.
  8. Компот із сухофруктів або заморожених ягід.
  9. Кисломолочні продукти: маложирний кефір, ряжанка, натуральний йогурт. Уважно читайте етикетку: продукт повинен бути з невеликим терміном придатності і без хімічних добавок. А краще робити йогурт самостійно, використовуючи закваски типу «нарине», «симбівіт», «Біфілайф».
  10. Хліб: житньо-пшеничний (наприклад, «Український»), трохи підсушений ( «не першої свіжості»).
  11. Картопля: намагайтеся вживати менше.
  12. Макаронні вироби: теж небагато. Віддавайте перевагу макаронів на основі кукурудзяної, рисової або гречаної муки.
  13. Яйця: перепелині.
  14. Фруктове пюре дитяче.
  15. Сир: жирністю не більше 8-9%.

Можна, але обережно, вживати такі продукти:

  1. Вершкове масло.
  2. Нежирні молочні продукти.
  3. Соломка, галетное печиво.
  4. Мед.
  5. Чорний чай, кава (тільки після 1 місяця!).
  6. Кукурудзяні палички.
  7. Зефір.
  8. Калина.
  9. Буряк.
  10. Родзинки.
  11. Сир нежирний.
  12. Кукурудза.
  13. Бобові.
  14. Печінка.
  15. Козинаки з кунжутом.
  16. Курага.
  17. Інжир.
  18. Консервовані персики (бажано в скляних банках).
  19. Халва.
  20. Насіння (білі, чорні), краще сирі.

А тепер подивимося, що їсти не можна:

  1. Несезонні тепличні овочі / фрукти.
  2. Майонез.
  3. Гостре і копчене.
  4. Смажене.
  5. Тушковані гриби.
  6. Морозиво.
  7. Ковбасні вироби.
  8. Шоколад (в т. Ч. Білий).
  9. Торти, лукум (до 3-х місяців).
  10. Телятина.
  11. Гусь (дуже жирне м'ясо).
  12. Білий родзинки.
  13. Вишня Черешня.
  14. В'ялені банани.
  15. Домашній сир.
  16. Чорна смородина.
  17. Цукати.
  18. Згущене молоко.
  19. Цукерки «Корівка».
  20. Ківі.
  21. Ананас.
  22. Цитрусові.
  23. Фабричні стовідсоткові соки. Коли можна буде послабити дієту, почніть з нектарів. Свіжовичавлені соки розбавляйте водою.

перевірено часом

(З книги «Мать и дитя» В.Н. Жука, 1906 г.)

Одне з найбільш важливим умов для матері-годувальниці, щоб вона мала хороший апетит, щоб шлунок її і кишки добре переварювали їжу. Тільки тоді годування буде задовільним, сили її швидко відновляться і молоко її буде хорошим як в кількісному, так і в якісному відносинах. Якщо ж, навпаки, травлення її мляве, вона неминуче стане худнути і виснажуватися. Відділення молока зменшиться, воно втратить свої хороші якості, так що рано чи пізно, в інтересах її власного здоров'я та здоров'я дитини, доведеться припинити годування.

Їжа її повинна бути звична, легка, поживна і розподілена в правильні проміжки (4 рази в день). При вживанні свіжих овочів, різних страв, що збуджують апетит, треба бути обережним і стежити насамперед, як це відгукнеться на дитину, яка в цьому відношенні є найкращим регулятором. Ні в одному віці не проявляється стільки ідіосинкразії, як в дитячому. Кожна дитина чогось не переносить, не любить і з цим треба рахуватися, т. Е. Не тільки не давати йому, а й самій не є.

Ківі при грудному вигодовуванні фото



Читайте і інші статті про дітей, їх життя, вихованні, розвитку.

Якщо вам припала до душі стаття - Ківі при грудному вигодовуванні, то ви можете залишити відгук або розповісти про неї в соціальних мережах.

А також дивіться і інші статті, написані спеціально для вас:

  • Гнейс у грудничка
  • Аналіз на вуглеводи у грудничка
  • Банани при грудному вигодовуванні

  • Посміхайтеся разом зі своєю дитиною! 🙂

    Безумовно, в раціоні харчування годуючої мами обов'язково повинні бути фрукти. Вони потрібні для того, щоб наповнити грудне молоко вітамінами і корисними для крихти мікроелементами, ну і, звичайно, підтримати організм ослаблений вагітністю, пологами і, власне, процесом годування. Головне, дотримуватися деяких правил в своєму харчуванні, тому що у дитини може бути схильність до алергії і діатезу.

    Що стосується порцій, то лікарі радять починати з однієї склянки соку або рівного за вагою кількості цілих фруктів і ягід на добу. Поступово кількість можна збільшити до 1,5 склянки, або приблизно до 300 грамів. Багатьох мам цікавить питання, які фрукти можна при годуванні грудьми і в якому вигляді бажано їх вживати.

    Яблука - надають енергію мамі, що годує і корисні для кишечника, краще їх вживати в печеному вигляді. У мікрохвильовці можна запекти яблучко за пару хвилин. Яблуком можна перекусити під час прогулянок на вулиці. Шкірку бажано з яблук зчищати.

    Груші -Багатий калієм, містить вітамін А, В9, С, а також 14 важливих мікроелементів. Але грушами не варто захоплюватися - деякі малюки реагують на молоко після груш добре, а у деяких починаються коліки, тому стежте за реакцією крихти. Груші потрібно обов'язково очищати від шкірки.

    Персики - багаті високим вмістом магнію, тому сприятливо впливають на психічну рівновагу, покращують настрій годуючої матусі, а організм дитини отримує матеріал для будови головного мозку.

    Кавун - допомагає збільшити кількість молока, сприяє швидкому обміну речовин, але зараз майже неможливо знайти кавун не оброблені різною хімією, тому якщо кавун ні з вашого городу, краще не ризикувати.

    Слива - має послаблюючу ефектом, може викликати розлад шлунка у вас або у дитини. Тому краще використовувати її для компотів, або у вигляді сухофруктів.

    Банан - калорійний, але не жирний. Кращий енергетик для мами і дитини.

    Які фрукти можна при годуванні груддю їсти ще?

    Екзотичні фрукти типу папайї, фейхоа, манго, ківі корисні, але можуть викликати алергічні реакції у дитини. Вводити нові фрукти і соки потрібно поступово, по одному продукту в день, а найкраще після того, як малюку виповниться 4 місяці.

    Цитрусові фрукти - апельсини, мандарини, хурма, грейпфрут - зазвичай вживати не рекомендують, щоб уникнути можливих алергічних реакцій. Тому дивіться на реакцію організму дитини: якщо немає ознак алергії і проблем з животиком - не варто відмовляти собі в невеликої порції вітамінів цитрусових фруктів.

    Ягоди - можна їсти черешню, смородину, аґрус, вишню в невеликих кількостях. Не слід захоплюватися суницею, полуницею, малиною.

    Виноград, абрикоси - це будівельний матеріал для кісток малюка.

    Пам'ятайте - все, що міститься в тому чи іншому фрукті, ягоді відіб'ється на молоці, тому намагайтеся вибирати тільки той продукт, яким довіряєте.

    Слідкуйте за реакцією організму дитини, якщо почнуться гази, або розлад травлення - поміняйте фрукт (краще навіть вид фрукта). А взагалі, бажано отримувати змішану їжу, в якій міститься досить і овочів, і фруктів.

    Які фрукти можна при годуванні груддю їсти мамі

    Ківі при грудному вигодовуванні фото



    Читайте і інші статті про дітей, їх життя, вихованні, розвитку.

    Якщо вам припала до душі стаття - Ківі при грудному вигодовуванні, то ви можете залишити відгук або розповісти про неї в соціальних мережах.

    А також дивіться і інші статті, написані спеціально для вас:

  • Алергія у грудничка як лікувати
  • Діатез у немовлят причини
  • Зелені соплі у грудничка

  • Посміхайтеся разом зі своєю дитиною! 🙂

    Які фрукти можна при годуванні груддю їсти ще?
    Навигация сайта
    Новости
    Реклама
    Панель управления
    Информация