Класифікація конституційних прав і свобод людини і громадянина. Конституційні обов'язки.

КАТЕГОРІЇ:

Автомобілі Астрономія Біологія Географія Будинок і сад Інші мови інше Інформатика Історія Культура література логіка Математика Медицина металургія механіка Освіта Охорона праці Педагогіка політика право Психологія релігія риторика Соціологія Спорт Будівництво технологія туризм фізика Філософія фінанси хімія Креслення Екологія Економіка електроніка


В Конституції РК такий поділ на групи не робиться, але у викладі помітна згруповані за зазначеними підставами. В Конституції РК 1995 р заснованої на новій концепції прав людини, вони викладені в наступній класифікації: Особисті або цивільні права - це сукупність природних і невідчужуваних основоположних прав і свобод, що належать людині від народження і не залежать від його належності до тієї чи іншої держави . особисті права володіють двома найважливішими ознаками: по-перше, вони не пов'язані з громадянством, по-друге, вони належать усім з моменту народження.

До особистих прав і свобод відносяться: Право на життя (п. 1 ст. 15 Конституції) .Право на особисту свободу (п. 1 ст. 16 Конституції Право на недоторканність гідності людини (п. 1 ст. 17 Конституції) Право на недоторканність приватного життя, особисту і сімейну таємницю, захист своєї честі і гідності (п. 1 ст. 18 Конституції) Особливу групу основних прав і свобод людини і громадянина становлять соціально-економічні права.

До прав в сфері соціально-економічного життя, закріпленим в Конституції, відносяться: Право мати в приватній власності будь-яке законно придбане майно (ст. 26 Конституції) .Право власності передбачає право володіння, право користування і право розпорядження. У цивільному законодавстві виділяються інститути реквізиції і конфіскації Право на свободу праці (ст. 24 Конституції) .Право на відпочинок (п. 4 ст. 24 Конституції) .Право на охорону здоров'я (ст. 29 Конституції) .Політіческіе права і свободи. На відміну від основних особистих прав, які за своєю природою є невідчужуваними і належать кожному від народження як людині, політичні права і свободи пов'язані з володінням громадянством держави. Конституція відображає ця різниця, адресуючи особисті права «кожному», а політичні - «громадянам». 12.3. Акти масліхатів і акимів. Порядок і підстави їх отмени.Актамі масліхатів, які він видає з питань своєї компетенції, є рішення. Проекти рішень масліхатів, що передбачають скорочення місцевих бюджетних доходів або збільшення місцевих бюджетних витрат, можуть бути внесені на розгляд лише при наявності позитивного висновку акима. Рішення масліхатів, прийняті в межах його компетенції і стосуються прав, свобод і обов'язків громадян, підлягають офіційному опублікуванню в установленому законодавством Республіки Казахстан порядку і є обов'язковими до виконання на відповідній території. Рішення масліхатів, що мають загальнообов'язкове значення, що стосуються прав, свобод і обов'язків громадян, підлягають державній реєстрації територіальними органами Міністерства юстиції в установленому законодавством Республіки Казахстан порядку. Рішення масліхатів, що не відповідають Конституції і законодавству Республіки Казахстан, можуть бути скасовані самим масліхатів або в судовому порядку.

Дата додавання: 2015-04-21; переглядів: 7; Порушення авторських прав

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация