Клавдія Шульженко: біографія, відомі пісні, особисте життя, фотографії співачки.

  1. співачками народжуються
  2. Пісня як міні-спектакль
  3. фронтові дороги
  4. Любов по переписці
  5. Народна артистка

У Клавдії Шульженко для кожної пісні була окрема роль - з жестами та мімікою, інтонаціями і навіть реквізитом. У воєнні роки співачка дала сотні концертів на фронтах Великої Вітчизняної , І її «Синий платочек» був символом майбутньої Перемоги. Читайте історію про те, як Клавдія Шульженко стала однією з найвідоміших артисток Радянського Союзу.

співачками народжуються

Першим сценічним досвідом для Клавдії Шульженко стали сімейні спектаклі. Ще в Харкові вся сім'я бухгалтера управління залізниці брала участь в імпровізованих виставах прямо у дворі власного будинку. Найчастіше ставили казки, і публіка стікалася з навколишніх будинків зі своїми табуретами. Іван Шульженко любив співати і сподівався, що його дочка теж стане співачкою.

Іван Шульженко любив співати і сподівався, що його дочка теж стане співачкою

Клавдія Шульженко.

Клавдія Шульженко

Клавдія Шульженко.

Але сама вона марила кіно і сценою. Дівчинка знала мало не напам'ять весь репертуар Харківського драматичного театру. За наполяганням батька Клавдія Шульженко почала займатися вокалом з професором консерваторії Микитою Чемізова, але викладачеві вчити юну виконавицю було практично нічому: голос у неї був поставлений від природи.

Пісня як міні-спектакль

На перегляді в театральну трупу Миколи Синельникова Шульженко виконала пісню «Розпрягайте, хлопці, коней». Акомпанував майбутній зірці завідувач музичною частиною Ісаак Дунаєвський .

«Ти повинна грати пісню і при цьому виконувати в ній все ролі», - говорив Синельников молодій артистці. Так зародилася особлива манера співачки: для кожної пісні - свої інтонації і свій образ, щирість і видима простота.

У 1923 році Клавдія Шульженко вперше співала на сцені - романс «Зірки на небі» у виставі «Страта», а лише через п'ять років артистка виступала на сцені Маріїнського театру на концерті до Дня друку. Молода співачка приїхала вже зі своїм репертуаром. Ще в Харкові артист Брейтінгам і тоді студент консерваторії Юрій Мейтус написали для Шульженко «Силует», баладу «Червоний маяк» і замальовку «На санках», яку Клавдія Іванівна виконувала багато років.

Ще в Харкові артист Брейтінгам і тоді студент консерваторії Юрій Мейтус написали для Шульженко «Силует», баладу «Червоний маяк» і замальовку «На санках», яку Клавдія Іванівна виконувала багато років

Клавдія Шульженко.

Клавдія Шульженко

Клавдія Шульженко й Володимир Кораллі з сином Гошею.

У Ленінграді, на сцені Мюзик-холу , Вона виконувала дві пісеньки в спектаклі «Умовно вбитий» на музику Дмитра Шостаковича . За диригентським пультом був Ісаак Дунаєвський. Там же, на сцені Мюзік-холу, співачка зустріла майбутнього чоловіка - конферансьє, виконавця сатиричних куплетів і чечеточнік Володимира Кораллі. Незважаючи на народження сина Георгія в 1930 році, творча пара багато гастролювала.

Через дев'ять років Шульженко стала лауреатом 1-го Всесоюзного конкурсу артистів естради. Три пісні - «Дівчина, прощай», «Челіта» і «Записка», виконані співачкою, вразили журі.

фронтові дороги

Велика Вітчизняна війна призвела артистку в армію. Організований в 1940-му році джаз-оркестр під керуванням Шульженко і Кораллі став справжнім фронтовим ансамблем. Співачка виступала перед бійцями і в лікарняних палатах, і на передовій. Постійне концертну сукню і підбори - будь-то Будинок культури, аеродром або лісова галявина. Тільки під час блокади Ленінграда відбулося понад 500 концертів. Клавдію Іванівну нагородили медаллю «За оборону Ленінграда» та орденом Червоної Зірки.

Клавдію Іванівну нагородили медаллю «За оборону Ленінграда» та орденом Червоної Зірки

Клавдія Шульженко серед солдатів на фронті.

Клавдія Шульженко серед солдатів на фронті

Виступ Клавдії Шульженко перед бійцями. Ленінградський фронт, 1941 рік.

Голос Шульженко звучав на всіх фронтах, а втіленням ніжності і прихованою суму за домом стала пісня «Синий платочек». Салонний романс, написаний спочатку на польське вірш, отримав абсолютно іншого звучання. Автором нового тексту був лейтенант Михайло Максимов, і пісня стала незмінною супутницею Клавдії Шульженко на всіх концертах і військового, а потім і мирного часу.

Любов по переписці

Клавдія Шульженко і Георгій Єпіфанов, 1960 рік.

Клавдія Шульженко і Георгій Єпіфанов, 1960 рік

Клавдія Шульженко і Георгій Єпіфанов.

У повоєнні роки Клавдія Іванівна Шульженко як і раніше багато виступала і записувала платівки. Перша, ще 1940 року, визначила долю співачки. Знаменитий кінооператор Георгій Єпіфанов в ті роки купив платівку з піснею «Челіта» і буквально закохався в голос. А потрапивши на концерт Шульженко, був підкорений його власницею. «Г. Е. »писав Шульженко всю війну. Через довгих 16 років вони зустрілися, і в 1957 році Клавдія Іванівна, на той момент вже розлучившись з Володимиром Кораллі, знову виходить заміж. Тепер уже листи і телеграми відправляла Шульженко - з гастролей: «Сьогодні співала тільки для тебе, моя рідна, улюблений Жорж».

Народна артистка

Клавдія Шульженко стала символом епохи, невибагливі пісні в її виконанні ставали історіями з життя, «окартіненнимі» то кастаньетами, то зв'язкою листів, то гілкою бузку, то синім хусточкою, що злітав над сценою і «падав з опущених плечей».

Клавдія Шульженко стала символом епохи, невибагливі пісні в її виконанні ставали історіями з життя, «окартіненнимі» то кастаньетами, то зв'язкою листів, то гілкою бузку, то синім хусточкою, що злітав над сценою і «падав з опущених плечей»

Клавдія Шульженко

Клавдія Шульженко

Клавдія Шульженко

Свою останню платівку «Портрет» Клавдія Іванівна Шульженко записала в 1980 році, тоді ж написала збірку мемуарів «Коли ви запитаєте мене ...». А в 1983 році на телеекрани вийшов фільм «Вас запрошує Клавдія Шульженко» - історія про життя співачки, розказана від першої особи.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация