Кличко VS Пристюк: бій за честь алчевських виборів. Огляд луганських ЗМІ

Здавалося б, вибори мера в Алчевську повинні були струснути і розворушити інформаційний простір Луганщини, але крім «ударівці», які заявили про підкупи і фальсифікації, процес голосування відзначився в ЗМІ лише апатичністю виборця, а результат - передбачуваністю. Сталося те, що прогнозувалося аналітиками задовго до самих виборів - мером Алчевська став кандидат від Партії регіонів Володимир Косюга. При цьому, явка на виборчі дільниці стала рекордно низькою, - лише 22,3% жителів міста не стали ігнорувати вибори міського голови.

Фальсифікація?

«Ударівці» виявили факт підкупу виборців в день голосування. Про це заявив нардеп від "УДАРу" Сергій Каплін, передає інформаційний портал «Алчевськ». За його словами, при вході на дільницю №01007 стояла група зі списком, яка відзначала виборців, що приходять на голосування. «У цих списках було вказано кількість виборців і навпаки їх прізвищ були проставлені суми, які їм виплачувалися. Це були списки осіб, які повинні проголосувати за провладного депутата », - заявив С. Каплін.

В результаті, «ударівці» викликали міліцію для затримання порушників, однак,

в той же час, прес-служба Партії регіонів заявила, що «на одній з виборчих дільниць Алчевська провокатори спробували« підставити »Партію регіонів, розігравши спектакль з фальсифікацією голосування». І, більш того, прес-служба ПР називає ім'я головного, на їхню думку, учасника провокації.

«Один з провокаторів, молода людина в яскраво-червоних шортах, грав роль« сотника »від Партії регіонів. Другий провокатор, яким є відомий активіст громадського руху «Чесно» Всеволод Філімоненко, вдав, що нібито «вирахував» молодої людини в яскраво-червоних шортах, і кинувся за ним у погоню. Але раптово передумав і став робити гучні заяви про спробу сфальсифікувати підсумки виборів на дільниці », - стверджують в партії.

Втім, даний факт хоча і пройшов в новинних стрічках всіх без винятку луганських ЗМІ, переломним або вирішальним моментом для підведення підсумків не став.

Так, на думку «Східного Варіанта», заступник міського голови переміг «без прямих фальсифікацій», а тому не варто сумніватися в результаті голосування. Також журналісти видання допускають, що адміністративні дії по мобілізації вимушених прихильників мали місце, але масових фальсифікацій, на зразок вкидання бюлетенів, голосування пересувних груп на автобусах на кожній дільниці або переписування протоколів помічено не було. У перерахованих вище способах фальсифікацій, на їхню думку, не було сенсу. Проте, видання проаналізувало «окремі моменти», властиві минулим виборам міського голови Алчевська

«В цілому Алчевська міська виборча комісія допустила безліч порушень на цих виборах, внаслідок чого передбачені законом механізми захисту від фальсифікацій просто не працювали. Наприклад, дільничним виборчим комісіям повинні були передати один примірник списку виборців, а другий залишити в горізібркоме - це якщо по закону. Але в Алчевську обидва списки передали дільничним виборчим комісіям, теоретично надаючи можливість передрукувати їх », - пише« ВВ ».

Не оминули слухаємо журналісти і членів дільничних виборчих комісій, де більшість місць отримали регіонали.

«У складах 48 дільничних комісій, з урахуванням розміру виборчої дільниці, повинно було бути 780 чоловік. Всі 6 кандидатів могли внести по 48 кандидатур, і тоді загальна чисельність поданих кандидатами членів комісій склала б 288 чоловік. А ось що залишилися як мінімум 492 члена дільничних виборчих комісії повинен був взяти нізвідки голова Алчевської міської виборчої комісії Анатолій Тертичний. Важливо також уточнити, що не всі кандидати подали своїх представників в комісії по максимуму, частина із заявлених відмовилися працювати вже в процесу. Загалом, в дільничних комісіях утворилася така собі «додаткова квота» в 500 представників, яку фактично отримала Партія регіонів ».

Як зазначає «ВВ», «комуністи, теоретично вважалися основними конкурентами регіоналів, відмовлялися від зарплат і повноважень в комісіях, даючи додаткову можливість регіоналам брати під контроль роботу дільничних комісій».

«Як відомо, спочатку формується персональний склад дільничної комісії, а потім за квотою кандидата призначаються голови, заступники голів і секретарі комісій. Так ось за цілою низкою претендентів на роботу в комісіях від кандидата-комуніста Олександра Бебешко 1-й секретар Алчевської міської організації КПУ Ольга Лещенко заявила: «Люди погоджувалися працювати тільки членами комісій! І ви не маєте право призначати їх головами, заступниками та секретарями ».

Резюмуючи підсумки роботи комісій, видання робить висновок, що в тих комісіях, де траплялися адекватні голови, заступники або секретарі нерегіоналам, їх попросту «з'їдали», пресували адміністративно, а на одній ділянці навіть виключили самостійно (без рішення міськвиборчкому) зі складу комісії. «Переписування заднім числом рішення комісії (по суті - підробка) - цілком звичайне, що не лякає регіоналів, явище в дільничній виборчій комісії. Хоча міськвиборчком і намагався дотриматися принципу пропорційності, але кандидати-нерегіоналам були просто не готові до роботи в складі комісій. Грубо кажучи, ніхто, крім регіоналів, не вірив в перемогу - тому сильно і не намагався врівноважити партію влади у виборчих комісіях, щоб не допустити будь-яких фальсифікацій », - пише« Східний Варіант ».

Спостерігачі та екзит-поли

На думку журналістів видання, робота зі спостереження за виборами була фактично провалена усіма кандидатами крім регіонала Косюги і представника УДАРу Серпокрилова. «Їх представники вели повсюдне спостереження на дільничних виборчих комісіях, а УДАР ще й мобілізував групи швидкого реагування, які виїжджали на конфліктні ситуації, і« дістав »своїм людям посвідчення журналістів, отримавши можливість концентрувати в одному місці більше десятка осіб».

У місті було проведено 2 екзит-полу: перший реалізовувався під егідою «Асоціації незалежної преси Луганщини», другий - командою «Громадського об`єднання Донбас».

«Завданням першого, замовником якого, швидше за все, були регіонали, було оперативно подавати інформацію про результати голосування - щоб штаб міг під кінець працювати над підвищенням явки або коректуванням результатів, в разі виникнення проблем. Другий, мабуть, працював на замовлення комуністів і оголосив Олександра Бебешко переможцем, безглуздо спростовуючи очевидну перевагу регіонала Косюги ».

Не обійшлося і без конфліктів, пов'язаних зі спостерігачами вищеназваних політичних сил. Так, на ділянці в корпусі №6 ДонДТУ представники УДАРу виявили якихось хлопців зі списками студентів - і ті, кинувши папери, втекли. В результаті комуністи і представники УДАРу заявили, що хтось контролював явку студентів на виборчу дільницю, і, відповідно, скоїв кримінальний діяння.

На ділянці в СШ №2 (Алчевської соціально-економічної гімназії), був виявлено джип спостерігача-регіонала, в якому нібито лежали листівки Володимира Косюги і списки виборців з позначками, які можна було побачити через прочинене вікно. В результаті було багатогодинне розгляд, поки міліція не вилучила джип на штраф-майданчик.

Як припускав глава Луганського облвідділення КВУ Олексій Свєтіков, «регіонали спеціально створили ситуацію з джипом: їм набрид роз'їзд по місту натовпу« ударівці », тому всю їхню команду заманили до« гарячого »події - і ті благополучно останні години голосування з'ясовували ситуацію поза межами виборчої дільниці з адвокатом власника джипа і міліцією ».

Такі результати волевиявлення, на думку «Східного Варіанта», можна вважати успішними для Володимира Косюги: «при« ядрі »прихильників не вище 6-7 тис. І найвищому антирейтингу в місті, набрати 9,7 тис. Голосів - хороший підсумок».

Після бійки кулаками не махають

«Чим займалася на цих виборах опозиція - взагалі незрозуміло, і які б переможні реляції від неї не чули, в їхньому випадку дивитися потрібно не на відсоток голосів, а на їх абсолютна кількість. Де більше 6 тис. Голосів, відданих за опозицію на парламентських виборах-2012 (УДАР + Батьківщина + Свобода)? Зменшення кількості активних прихильників більш ніж в 2 рази (1326 + 1153 = 2479) - це що - «перемога» чи «гідний результат»? Можна зрозуміти 80% міських виборців, які просто не пішли на вибори, розчарувавшись у владі, але куди поділися прихильники опозиції, які повинні були послідовно голосувати проти діючої влади? Не прийшли або частково віддали голос «проти всіх»? - цікавиться «ВВ».

Опозиція, в особі лідера фракції «УДАР» Віталія Кличка, виходом з проблемної для них ситуації бачить і вимагає відставку глав адміністрацій Київської і Луганської областей та глави кримського уряду, «які не змогли забезпечити проведення чесних виборів». Про це Віталій Кличко заявив під час виступу з трибуни у Верховній Раді, - передає «Політика 2.0».

«Вибори, які відбулися минулої неділі в Україні, пройшли з численними і зухвалими порушеннями і махінаціями. Зокрема, це стосується виборів мерів міст Василькова, Ялти, Алчевська. Знову «кружляли» каруселі, вкідивалісь або кудись поділися з дільниць виборчі бюлетені, знову купували голоси. Ці факти задокументовані. Тому хочу підкреслити: ми будемо оскаржувати в суді результати сфальсифікованих виборів. Всі організатори і виконавці фальсифікацій повинні розуміти: відповідальність настане, рано чи пізно. Приклад того, що відбувається сьогодні в Туреччині, а перед тим в інших країнах, показує: масовий протест може викликати будь-яке рішення влади, яке не сприймається суспільством. Тому звертаюся до влади: не випробовуйте терпіння людей. Воно не нескінченно », - підкреслив Віталій Кличко.

Втім, луганський губернатор Володимир Пристюк з відповіддю чекати не змусив, порівнявши Віталія Кличка з «танцюристом, якому щось заважає».

«У мене склалося враження, що партія« УДАР »почала економити на послугах політтехнологів. Настільки недотепну мова, яка, швидше за все, була написана за 5 хвилин до початку засідання парламенту, Кличко могли підсунути або політичні любителі, які абсолютно не інформовані в ситуації, або провокатори », - передає слова губернатора прес-служба ЛОО ПР.

В. Пристюк також порадив В. Кличко, перш ніж робити зауваження щодо виборів в Алчевську, уважно придивитися до тих, хто його представляє на Луганщині - братам Серпокрилова «з дуже сумнівною біографією».

За словами В. Пристюка, в цій ситуації В. Кличко нагадує йому танцюриста, якому постійно щось заважає. «У такому разі партію« УДАР »Віталія Кличка потрібно перейменувати в партію« УДАР по Віталію Кличку »- інакше участь вихідців з кримінальних угруповань в нібито« європейської »партії назвати не можна», - пише прес-служба ЛОО ПР.

А тим часом, новообраний міський голова Алчевська Володимир Косюга вступив на посаду. Про це повідомила «Тиждень».

За рішення про обрання його міським головою Алчевська та визнання його повноважень вчора, 7 червня, одноголосно проголосували алчевські депутати на сесії міської ради. Повідомлення про вступ Володимира Косюги на посаду мера алчевські депутати зустріли оплесками.

Артем Брюханов, ОстроВ


Фальсифікація?
Голосів, відданих за опозицію на парламентських виборах-2012 (УДАР + Батьківщина + Свобода)?
Зменшення кількості активних прихильників більш ніж в 2 рази (1326 + 1153 = 2479) - це що - «перемога» чи «гідний результат»?
Можна зрозуміти 80% міських виборців, які просто не пішли на вибори, розчарувавшись у владі, але куди поділися прихильники опозиції, які повинні були послідовно голосувати проти діючої влади?
Не прийшли або частково віддали голос «проти всіх»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация