Клімкін Павло Анатолійович

  1. Освіта
  2. Кар'єра:
  3. Сім'я:
  4. Компромат і чутки:

18:40

Павло Клімкін - український дипломат, екс-посол України в Німеччині, 19 червня 2014 року призначений на посаду міністра закордонних справ України.

Клімкін Павло Анатолійович народився в 1967 році в російському Курську.

Всі новини та згадки про Клімкін на FaceNEWS

Освіта

У 1991 році закінчив Московський фізико-технічний інститут, факультет аерофізікі і космічних досліджень за фахом «прикладна математика і фізика».

Кар'єра:

  • У 1991-1993 роки - науковий співробітник Інституту електрозварювання ім. Патона НАН України.
  • У 1993-1997 роки - аташе, третій, другий секретар Департаменту військового контролю і роззброєння МЗС України.
  • У 1997-2000 роки - третій, другий секретар Посольства України в Німеччині з науково-технічним і політичних питань.
  • У 2000-2002 роки - перший секретар, радник Департаменту економічного співробітництва МЗС України з питань ядерної та енергетичної безпеки.
  • У 2002-2004 роки - начальник відділу економічного та секторального співробітництва з ЄС Департаменту європейської інтеграції МЗС України.
  • У 2004-2008 роки - радник-посланник Посольства України у Великій Британії.
  • З березня 2008 року по квітень 2010 року - директор Департаменту Європейського Союзу МЗС України.
  • З квітня 2010 року по 29 квітня 2011 року - заступник Міністра закордонних справ України.
  • З 29 квітня 2011 року - по 22 червня 2012 року - заступник міністра закордонних справ України - керівник апарату.
  • З 22 червня 2012 року по 19 червня 2014 року - Надзвичайний і Повноважний Посол України в Федеративній Республіці Німеччина.

Робота на посаді міністра закордонних справ України

  • З 19 червня 2014 року - міністр закордонних справ України.
  • З 24 червня 2014 року - член Ради національної безпеки і оборони України.
  • 14 квітня 2016 року друге уряд Яценюка було відправлено у відставку, в новому уряді Гройсмана все так же зберігає посаду міністра закордонних справ України.

Про персони:

Міністр закордонних справ у 2015 році задекларував дохід в 611 тисяч 102 гривні, майже 75 тисяч з яких склала заробітна плата, а більш 536 тисяч - дохід від відчуження майна.

Крім того, члени сім'ї міністра в минулому році заробили 369 тисяч 128 гривень, 157 тисячі з яких - це зарплата, а 215 тисяч - дохід від відчуження майна.

Майна у Клімкіна, згідно з декларацією, немає, однак у членів сім'ї є земельна ділянка, квартира і 1/3 ще однієї квартири.

Володіє українською, англійською та німецькою мовами, має базові знання французької мови.

Клімкін - активний користувач соцмереж, часто публікує свої фотографії і звіти дипломатичних зустрічей.

Павло Клімкін - дуже простий у спілкуванні людина, яка поводиться відкрито, впевнено, часом навіть по-панібратськи. Настільки просто, що один з народних депутатів, який не знав його в очі, під час осіннього візиту в Берлін, прийняв посла за водія.

Сім'я:

Одружений, двоє синів.

Компромат і чутки:

- Експерти вважають, що Клімкін «сподобався» Порошенко під час його президентської кампанії. За неофіційними даними, він зумів 7 травня організувати зустріч кандидата Порошенко з канцлером Ангелою Меркель. За словами Віктора Небоженка, у самого Клімкіна відмінні відносини з Меркель.

- Відсутність політичної ваги - мабуть, це основна претензія, яку можуть пред'явити Павлу Климкіну експерти в 2016 році.

- Подейкують, що однією з проблем довіри до Климкіну є те, що він нібито спеціально аж ніяк не «заплямував» себе перед Кремлем.

- Віце-спікер Руслан Кошулинський зазначив, що рекомендував своєї фракції не підтримувати його кандидатуру. За його словами, під час Майдану діаспора в Німеччині скаржилася на вчинки Клімкіна. Які саме, політик не уточнив.

- В одному зі своїх інтерв'ю ще на посаді заступника міністра закордонних справ він відзначав, що Україна повинна прагнути до Європейського Союзу, але і розривати відносини з РФ в цьому випадку не варто. За його словами, Росія - це стратегічний партнер, з яким потрібно підтримувати дружні відносини. Також Клімкін відзначав, що в України є всі шанси стати членом ЄС, але це перспектива не сьогоднішнього дня, а тривалий процес.

- Німецький прикордонник в січні 2015 го не пустив Клімкіна на переговори. Німець довго вивчав дипломатичний паспорт, відмовляючись вірити, поки колеги-парламентарі хором НЕ поклялися, що це дійсно - глава МЗС України: «Знаю це відділення! Там кому попало видають паспорти! А я б подивився і нізащо б не видав! ». (В оригіналі йшлося про київському відділку, що видав паспорт якомусь Поплавському).

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация