Ключ до ефективної роботи команди

Ефективна команда.

Фото: pixabay

Протягом декількох років співробітники компанії Google намагалися зрозуміти "У чому полягає секрет створення ефективної команди?" і в результаті з'ясували, що важливим фактором є психологічна безпека.

Для цього був створений спеціальний проект, який отримав назву "Аристотель". Дослідження в його рамках тривало кілька років, і включало в себе сотні інтерв'ю зі співробітниками з різних відділів, повідомляють Мізкі.com .

Співробітники Google намагалися знайти магічну формулу - ідеальне поєднання людей з різними якостями, які необхідні для створення ефективної команди. Однак це виявилося непросто.

Підхід, заснований на отриманих даних, дав результати, про які і так в бізнесі були відомі: члени кращих команд поважають чужі емоції і пам'ятають, що кожен з них повинен робити однаковий внесок у спільну справу.

Примітно, що склад команди виявився менш важливі, ніж прийнятий в ній спосіб взаємодії.

Цікаво, що ці висновки перегукуються з книгою Стівена Кові "7 звичок надзвичайно ефективних людей", яка була написана ще в 1989 році. У ній йдеться про те, що члени продуктивних команд докладають зусиль, щоб зрозуміти один одного, способи встановлення особистих контактів і тільки потім намагаються донести до оточуючих свої думки.

Ця книга, яка зуміла вплинути на життя не одного десятка людей, в тому числі на Стівена Форбса, Білла Клінтона і Ларрі Кінга, зможе змінити і вашу.

Метт Сакагучи, керівник середньої ланки з Google, дуже хотів втілити результати проекту "Аристотель" в реальність. В інтерв'ю Чарльзу Дюги з New York Times він розповів про зустріч з колегами, на якій повідомив про свій страшний діагноз - рак. Спочатку всі мовчали, але потім почали ділитися власними історіями з життя.

В основі стратегії Сакагучи і висновків Google лежить концепція "психологічної безпеки". Йдеться про модель командної роботи, де всі члени колективу вважають ризики виправданими і діляться своїми ідеями без остраху бути приниженими.

"Ви коли-небудь боялися запитати щось у інших, бо не хотіли виглядати так, як ви єдиний, хто ще не зрозумів, про що йде мова? Чи доводилося вам відмовлятися від цього питання, щоб не виглядати дурним або непосвяченим?" , - пояснили метод в Google.

Ця концепція була описана професором Гарвардської бізнес-школи Емі Едмондсон в дослідженні, яке було опубліковано в 1999 році і довело, що "психологічна безпека" підвищує ефективність роботи в команді.

Тому зараз Google стверджує, що психологічна безпека - це найважливіший фактор створення успішної команди.

Тим часом в Google навчилися передбачати хвороби серця по сітківці ока . Згідно з даними розробників, точність визначення проблем з серцем у алгоритму становить 70%.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Quot;Ви коли-небудь боялися запитати щось у інших, бо не хотіли виглядати так, як ви єдиний, хто ще не зрозумів, про що йде мова?
Чи доводилося вам відмовлятися від цього питання, щоб не виглядати дурним або непосвяченим?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация