Ключовий свідок. Що відомо про вбивство Вороненкова

Тіло колишнього депутата Держдуми РФ шостого скликання Дениса Вороненкова більше двох годин лежало на тротуарі біля будівлі п'ятизіркового готелю "Прем'єр Палас".

Поліцейські, які працювали на місці злочину, обнесли периметр червоно-білою стрічкою і зупинили рух автомобілів з боку вулиці Пушкінській.

"Чи не заступайте за стрічку! Чи не заступайте за стрічку! Це проїжджа частина, зійдіть", - кричала тендітна, молода поліцейська на фотографів і операторів, які намагалися зняти тіло убитого якнайкраще.

Поки судмедексперти оглядали поранення Вороненкова, керівник поліції Києва Андрій Крищенко на місці радився з підлеглими.

Поки судмедексперти оглядали поранення Вороненкова, керівник поліції Києва Андрій Крищенко на місці радився з підлеглими

Роман Кравець, уп

"Зараз ми можемо сказати, що попередня версія - це вбивство на замовлення через політичну діяльність. За попереднім оглядом медиків, в Вороненкова потрапили три-чотири кулі в живіт і шию ", - говорив Крищенко журналістам.

Він пояснював, що крім екс-депутата Держдуми поранення отримав один з його охоронців і кілера, який стріляв з пістолета ТТ.

"Обидва в різних лікарнях. Про стан здоров'я поки не знаємо, особистість злочинця встановлюємо. Можемо сказати, що він знаходиться під охороною", - додав Крищенко.

Поки поліцейські заспокоювали метушливих журналістів, охоронці готелю спостерігали за тим, що відбувається з розгубленим виразом облич.

"Я чув десь п'ять ударів. Він тут не жив, він проходив повз", - пояснював начальник відділу продажів "Прем'єр Палас" Олексій Матетській.

Трохи пізніше колишній депутат Держдуми РФ, опозиціонер Ілля Пономарьов написав на своїй сторінці в Facebook , Що Вороненко поспішав на зустріч з ним.

через деякий час на місце приїхали генеральний прокурор Юрій Луценко і головний військовий прокурор Анатолій Матіос.

Луценко виглядав злим, швидким рухом руки підняв стрічку, щоб пройти, і не зупиняючись попрямував всередину готелю. Матіос поспішав за ним.

"Ви бачили, який Луценко злющий? Це напевно справа Януковича руйнується (Вороненко був одним з ключових свідків у справі Віктора Януковича - УП)", - перемовлялися між собою журналісти.

Також на місце приїхав голова Служби безпеки України Василь Грицак. Всі вони перебували разом лаунж-бар, де, активно жестикулюючи, обговорювали вбивство і слідчі дії.

Всі вони перебували разом лаунж-бар, де, активно жестикулюючи, обговорювали вбивство і слідчі дії

РОМАН КРАВЕЦЬ, УП

Трохи пізніше на місці вбивства з'явилася заплакана блондинка в чорному пальто. Правоохоронці ледь не шеренгою перепиняли їй дорогу, але вона не звертала на них уваги, намагаючись прорватися за стрічку. Це була дружина Вороненкова Марія Максакова. Пізніше її проводили в будівлю готелю, де крім Луценка і Грицака, також був присутній Ілля Пономарьов.

Менше ніж через півгодини всі вони без коментарів покинули готель на кортежі, з трьох автомобілів. Машини несподівано зупинилися біля тіла. Василь Грицак разом з дружиною вбитого вийшли з автомобіля і попрямували на впізнання. Максакова кивнула і розплакалася.

На той час президент України Петро Порошенко провів нараду з силовиками за фактом вбивства екс-депутата і назвав його терактом проти України.

Юрій Луценко повідомив, що кілера, який стріляв в Вороненкова знаходиться при смерті. Через кілька годин він помре на операційному столі.

Максакова і український паспорт

Колишній депутат Державної думи Російської Федерації шостого скликання від фракції комуністів Денис Вороненко переїхав в Україну в жовтні 2016 року разом з дружиною Марією Максакова, оперною співачкою і колишнім депутатом Держдуми РФ від "Єдиної Росії".

"Я сам себе фінансував, не привертаючи ніяких олігархів, пройшовши своїми ногами все зустрічі, не маючи ніяких політтехнологів. Зачатки демократії ще існували в 2011 році, коли я обрався до Держдуми. Тоді ж почалися демонстрації на Болотній площі, і мені здавалося, що це паростки свободи, які приведуть до позитивних змін. Але все було жорстоко придушене. і влада почала приймати все більш і більш авторитарний характер.

У 2016 році я знову пішов на вибори, і нічого спільного з демократією вони вже не мали. Я виграв вибори, але влада відверто і цинічно організували пресинг членів виборчих комісій і сфальсифікували результати на кожній дільниці ", - говорив він в першому інтерв'ю " Цензора "після переїзду в Україну.

У своїх інтерв'ю українським медіа Вороненко не любив вдаватися в побутові подробиці і розповідати, як облаштувався в Києві, коротко відповідаючи, що це добрий місто і у нього тут все добре.

"Я взяв з собою свою сім'ю і дітей", - говорив він в інтерв'ю "Громадському" 16 лютого.

Я взяв з собою свою сім'ю і дітей, - говорив він в інтерв'ю Громадському 16 лютого

РОМАН КРАВЕЦЬ, УП

"Для мене Україна - така ж батьківщина, як і Росія. Ми всі з змішаних шлюбів. Я народився в Росії, в Горькому, де жив до року. У мене батько військовий, ми колесили по всьому Радянському Союзу. Я змінив у своєму час 12 шкіл. Тому Україна для мене - така ж батьківщина.

Я дитинство проводив у Херсоні, Маріуполі, Євпаторії. Я розумію українську мову. Моя бабуся завжди співала українські пісні. Для мене немає ніяких відмінностей. Дикість - це те, що зараз відбувається. П'ять років тому ніхто не міг такого уявити. Ми могли воювати з ким завгодно - Киргизією, Таджикистаном, Узбекистаном - в силу різниці менталітету. Але з братнім народом, Україна ... Це божевілля ", - говорив він" Громадському ".

Про те, що Вороненко отримав українське громадянство стало відомо 15 лютого 2017 року. За інформацією джерел "Нової газети", це сталося завдяки особистим указом президента України Петра Порошенка. Потім генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що Вороненко отримав громадянство автоматично, оскільки його близькі родичі народилися і жили в Україні.

Трохи пізніше екс-депутат став важливим і ключовим свідком у розслідуванні Генеральною прокуратурою України справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича.

Трохи пізніше екс-депутат став важливим і ключовим свідком у розслідуванні Генеральною прокуратурою України справи про державну зраду екс-президента Віктора Януковича

РОМАН КРАВЕЦЬ, УП

"Слухайте, ну було звідкись відомо, раз я володію певними знаннями в цій області", - не вдаючись у подробиці говорив екс-депутат в інтерв'ю "Громадському" , Додавши, що з проханням дати свідчення у цій справі звернулося керівництво Генпрокуратури і як громадянин України він вважав обов'язком це зробити.

Бізнес і кримінальні справи

Тоді ж, в лютому, російська "Новая газета" опублікувала ємне розслідування "Привид комуніста" про Дениса Вороненкова.

У матеріалі наводиться аналіз даних про кримінальні справи за десять років, які Вороненко нібито допомагав закривати за гроші, а також про справу, порушену стосовно нього за те, що він нібито здійснив рейдерське захоплення будівлі в центрі Москви.

Журналісти видання стверджували, що і Росію Вороненко покинув після того, як зрозумів, що йому пред'являть звинувачення у справі про захоплення будівлі.

Також в тексті наводилася інформація про те, що Вороненко сфальсифікував вибори в Держдуму в Нижегородської області в 2011 році.

"Я займався нерухомістю, грав на фінансовому ринку, коли він ріс в Росії, і приходили люди, коли йшла приватизація в Москві, вирішити якісь проблеми по нерухомості, оформити і продати. І ми цим займалися - я і юридична компанія певна.

З'явився людина, я його не знав. Крім того, що він "приніс" нам кілька об'єктів, які ми успішно реалізували, до нього був певний кредит довіри. Він отримав від мене обманним шляхом близько 100 тисяч доларів і зник ", - розповідав Вороненко свою версію подій в інтерв'ю" Громадському ".

Він отримав від мене обманним шляхом близько 100 тисяч доларів і зник , - розповідав Вороненко свою версію подій в інтерв'ю Громадському

Дружина Вороненкова, оперна співачка и екс-депутат від "Єдиної России", Марія Максакова разом з ним переїхала в Україну

Komsomolskaya Pravda / Global Look Press

З'явилися людиною, за словами колишнього депутата, виявився Олег Крилов, безробітний і раніше судимий наркоман без освіти.

"Потім виявилося, що він був агентом ФСБ, який працював з податківцем, який за певних обставин по будівлі, яке реально збиралися вкрасти, помер при порушенні кримінальної справи. Я пішов і написав заяву на Крилова в Слідчий комітет, і за моєю заявою порушили справу , я був потерпілим "- стверджував Вороненко.

За його словами, Крилов займався розкраданням будівель разом з колишніми співробітниками ФСБ.

"Нова газета" в своєму розслідуванні писала, що Денис Вороненко вважався абсолютно типовим російським політиком: скромна зарплата - і невідповідні їй активи; офшорні компанії на Британських Віргінських островах; кримінальні справи з прізвищами покровителів.

Опитані виданням знайомі колишнього депутата в Росії впевнені, що він втік з країни через зазначення його прізвища в гучних кримінальних справах, але кожен раз йому вдавалося виходити сухим з ​​води.

Читайте також

За словами знайомих Вороненкова причина такої успішності - рівень його зв'язків серед силовиків і високопоставлених чиновників, а також повна деградація російських спецслужб і системи відбору кадрів.

"У ФСБ на Вороненкова нагромадилася величезна кількість матеріалів. Але реалізувати їх кожен раз не вдавалося через політичні причини. В одному випадку спливли б прізвища помічників керівників Держдуми, чиї неформальні доручення він виконував. В іншому - став би відомий механізм незаконного фінансування виборів, і самі вибори в 2011 році потрібно було б відміняти. до того ж весь цей час у нього були покровителі.

Я вважаю, що російські спецслужби і ті, хто покривав Вороненкова, повинні понести відповідальність за цей провал. Не дай бог, щоб він ще якісь відомості, що загрожують національній безпеці, чи не передав ", - говорить колишній товариш по службі Вороненкова по ФСКН.

Імена високопоставлених чиновників, які спілкувалися з Вороненкова, можна зустріти в матеріалах кримінальних справ.

Екс-депутат ніколи не виключав, що його будуть обливати брудом.

"Мене ніхто ніколи не переслідував. Мені не було пред'явлено ніяких звинувачень, ніхто нікуди мене не викликав. Але я знаю, що в сплячому режимі під мене фальшувалося справу, щоб в будь-який момент мене можна було залучити.

Будь-яку людину в міру необхідності відразу знайдуть, до чого залучити. Я це прекрасно розумів, але я нікуди не втік, я не перебуваю в розшуку ", - говорив він в інтерв'ю" Московському комсомольцю "в лютому. Тоді ж в російському" Комерсанті "з'явилася непідтверджена офіційно інформація про те, що Слідчий комітет РФ оголосив Вороненкова у федеральний розшук.

Тоді ж в російському Комерсанті з'явилася непідтверджена офіційно інформація про те, що Слідчий комітет РФ оголосив Вороненкова у федеральний розшук

15 квітня 2016 року біля Максаковою і Вороненкова народився син

Колишній депутат не любив, коли до нього застосовували епітет "побіжний", і завжди різко реагував на подібні питання в своїх інтерв'ю.

Вороненко неодноразово говорив, що російські спецслужби не залишили його в спокої після переїзду в Україну.

"Постійно передають через дружину, що їм нічого не варто дати мені по голові і в багажнику вивезти. Це безумовно присутній", - говорив він.

З цієї причини серед версій вбивства правоохоронці в першу чергу розглядають дії Російської Федерації.

Також, за словами генпрокурора Юрія Луценка, прокуратура бачить дві можливі причина злочину - вбивство Вороненкова як свідка у справі про держзраді колишнього президента України Віктора Януковича, або ж ліквідацію людини, який колись ліквідував схему величезної контрабанди, організовану ФСБ під прикриттям президента Росії Володимира Путіна.

"Я хочу зараз передати тим, хто замовляв це вбивство: показання Вороненкова, згідно з чинним законодавством, будуть долучені до судового слідства, яке розгорнеться найближчим часом в українському суді. Навіть вбивство не зупинить його свідчень", - пообіцяв на прес-конференції генпрокурор Луценко .

Цитати з інтерв'ю

Про депутатство:

Я дисонував всередині системи, не публічно. Чи не заперечую: я намагався вижити в путінських реаліях. Я не хотів бути депутатом Держдуми, але зайшов в парламент, щоб піти на вищу посаду у виконавчу владу. Депутат Годсуми в Росії - ніхто, нуль, порожнє місце. Це всі знають. Я міг стати аудитором Рахункової палати, губернатором Нижегородської області, мене фракція погоджувала на ці посади, але мені так і не дали пройти в виконавчу владу.

Про переїзд в Україну:

Напевно у кожної людини є такий момент - точка біфуркації, момент прийняття рішення. Коли ти досяг певної межі і розумієш, що систему змінити неможливо. Зараз кожна людина може вибирати якість життя, тобто особиста свобода, можливість вільного пересування, спілкування з тими людьми, з ким ти хочеш.

Я таке рішення прийняв, виходячи з того, що в Росії зараз це все складно. Сьогоднішня ситуація в Росії змушує багатьох людей мого покоління їхати, коли система не просто тебе відкидає і не дає можливості реалізуватися. Я - професор, доктор наук, був завкафедрою теорії держави і права.

Неможливо такій людині кудись влаштуватися, не затребувані люди інтелектуальні, знають, простіше водієм влаштуватися. Будучи депутатом - те ж саме.

Соціальний ліфт сьогодні затребуваний для таких людей, як "Моторола", був такий, ви знаєте в Росії. Це такий герой сьогоднішнього часу. Ось я порахував, що нічого спільного з такими людьми я не хочу мати.

Тому я поїхав в Україну, де, безумовно, як у молодої держави, величезна кількість проблем, але є певні цілі, які мені дуже симпатичні, є прагнення стати вільним, незалежним державою, і я хочу бути корисний своїй новій батьківщині. У мене є коріння, родичі, які тут проживали.

Я все своє дитинство провів в Херсоні, в Маріуполі, в Євпаторії, я дуже добре знаю Україну. Тут до сих пір живуть мої багато родичів. Нічого нового тут для мене немає, я дуже добре знаю українську мову. Розмовляю з акцентом, але все прекрасно розумію.

Про голосуванні за анексію Криму

Чим загрожувало мені відкрите голосування проти, ну, говорили так, що 50 метрів від Думи не встигнеш дійти. Я був би посаджений у в'язницю за надуманими підставами, моя сім'я була б знищена, ви знаєте, моя дружина вже втратила двох дітей, коли було це тиск. Хтось би згадав тут на Україні про таку людину Дениса Вороненкова, який проголосував проти Криму?

Про українсько-російських відносинах

Це дуже складні питання, важкі, які виникли внаслідок бездіяльності попередньої влади. Не тільки одного Януковича, це цілий ланцюг помилкових рішень, коли кожне рішення наступне гірший за попередній. Вони привели до того, що трапилося в Україні.

Поруч величезна імперія, яка скористалася цим. Це завжди треба розуміти будь-якій країні-сателіту, що поруч з тобою такий великий ведмідь, який завжди буде користуватися твоєї слабкістю. Щоб цього не відбувалося, країна повинна бути незалежною, сильною економічно, мати сильні збройні сили.

Про події в Україні - революції і війни

Коли стався Майдан, вся нормально мисляча частина політичної еліти Росії зраділа, що українці прогнали корумповану владу. У Росії ж відбувається те ж саме. Дуже маленька група захопила і грабує країну. А всіх інших карають каральними методами за допомогою Слідчого комітету і ФСБ.

Просто Росія набагато аморфних України і набагато більше можливостей її експлуатувати, щоб ця влада могла втриматися на своєму місці. Тому в Кремлі і сказилися, і кричали, що події в Україні - це рука Америки. А раптом таке станеться в Москві? Там же теж величезна кількість незадоволених людей. В цьому і була головна проблема. Задушити на корені і показати, що не дай Бог щось подібне тут відбудеться.

Про війну Росії на Донбасі

Це величезна біда. Ситуація в Росії зараз як у нацистській Німеччині Гітлера. Всі знали, що він знищує євреїв, але продовжували з ним співпрацювати багато років, роблячи вигляд, що нічого не відбувається.

Цілу державу збожеволіло саме в псевдопатріотичне угарі. Багато речей зараз тотожні в Росії. Як сказав один відомий письменник: "Що об'єднує в Росії Івана і Магомеда? Це можливість сп..ть щось на халяву". Тоді йдуть всі національні, релігійні, мовні розбіжності.

Крим став таким лакмусовим папірцем - він об'єднав Росію навколо ідеї щось спи ... ть у свого сусіда. І багато громадян Криму надійшли б таким же чином - у них той же мислення. Прийшли б американці в Крим і сказали: зараз тут буде Америка і пенсії по тисячі доларів, так вони б і за Америку проголосували. Війна - це біда. Українці повинні проявити максимум сили волі. Будуть жертви, але потрібно відстояти свою територію.

Я бачу, що тут дуже високий патріотичний підйом. По-іншому війну не виграти ніяк. Інакше Україна будуть тиснути і ламати, Кремль не зупиниться. Нинішньої Росії ні в якому разі не потрібна успішна Україна. Тільки зі зміною цієї влади може змінитися щось, прозріння наступити.

Про Олексія Навального

З моєї точки зору, Навальний - це людина, доведена до відчаю, Який зараз кідається на всех, що не внікаючі в деталі. Я думаю, дивно з'ясовувати стосунки людям, Які знаходяться під ударом. У мене були свои вагомі причини поміняти свои погляди и переглянутися своє життя и ее цінності. Вступаті в Суперечка з кімось я не буду, немає СЕНС. Я дуже багатьом пожертвував, залишаючи Росію, і сперечатися з кимось не збираюся.

Про Володимира Путіна

Ранній Путін був людина іншої, який вникав в усі проблеми, розумів, що держава стійко тільки в системі стримувань і противаг. Зараз цього немає. Чому вони себе так і ведуть. І навіть якщо до нього прийти, то він запросить довідку ФСБ.

У Росії зараз основний документ для всіх справ - оперативна довідка ФСБ. При тому, що в кримінально-процесуальному кодексі немає такого документа, як оперативна довідка ФСБ. Путін керується тими ж принципами. Якби він не хотів знищити МВС, Генпрокуратуру, то цього б не було. Була б система противаг - був би хоч якийсь баланс. У Росії цієї системи давно немає.

Якщо ти в конфлікті з цими людьми, то тобі кінець. Я з ними в конфлікті. Головний принцип у них один - з ким ти ділиш гроші, які ти заробляєш? Я з ними гроші ніколи не ділив, коли я служив, то бізнесом не займався.

Про свідченнях у справі Януковича

Так, я дав свідчення в Генеральній прокуратурі України у справі екс-президента України Януковича, який дійсно зрадив свою країну, причетний до масових вбивств людей, який втік в іншу країну і закликав війська іншої держави знищувати свій народ.

Я вважаю, що ця людина повинна була отримувати в Росії не притулок, а справедливий суд. І цей суд дуже важливий для демократичної країни. Я не зрадник, я люблю країну, в якій я народився і відбувся.

Я нікого не зраджував, я не зраджував своїй присязі. Якщо Путін вважає своїм другом раніше двічі судимого Януковича, то мені такі друзі не потрібні.

Я навіть думаю, що їм абсолютно все одно, що Януковича судять у справі про держзраді. Вони розуміють, що у нього можуть конфіскувати на півтора мільярда доларів майна. Боротьба йде тільки за це. Економіка визначає всю політику. Нещасна доля багатьох людей - слідство не зробленого ними вибору. Я цей вибір зробив. І пишаюся цим.

Марія Жартовська, Роман Кравець, УП

Ви бачили, який Луценко злющий?
Хтось би згадав тут на Україні про таку людину Дениса Вороненкова, який проголосував проти Криму?
А раптом таке станеться в Москві?
Як сказав один відомий письменник: "Що об'єднує в Росії Івана і Магомеда?
Головний принцип у них один - з ким ти ділиш гроші, які ти заробляєш?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация