книга пам'яті


Пошук

Розширений пошук

словник скорочень

інші регіони

Зворотній зв'язок: [email protected]

сайт розроблений
МБУ "Міський
інформаційний
центр "
.

Світлої і вічної пам'яті земляків, загиблих при захисті Вітчизни на полях битв Великої Вітчизняної війни в 1941-1945 роках.


Книга пам'яті - це цінне історичне джерело минулої військової епохи. Нащадки будуть звертатися до нього всякий раз, коли виникне потреба знову доторкнутися до героїчних далей Великої Вітчизняної. Може бути, завдяки публікації всіх списків загиблих, ми нарешті з більшою вірогідністю зможемо відповісти на питання: скільки ж наших воїнів поклали свої голови на вівтар Вітчизни, трощачи коричневу чуму.

Час летить невблаганно. Багато свідків тих років не дожили до наших днів. Але і нині нащадки тих, хто загинув на полях бойових битв Великої Вітчизняної, несуть в серцях біль невозвратимой втрати. І пам'ять про полеглих буде жити вічно, передаючись від покоління до покоління. Це не тільки скорбота про загиблих, це і гордість за велич здійсненого ними подвигу в ім'я Вітчизни, бо ці жертви були марні - без них не було б Перемоги, не було б нашого майбутнього.

Книга пам'яті - ще один скорботний пам'ятник загиблим, зниклим без вести, померлим від ран.

База даних сформована на основі трьох джерел, перерахованих нижче.

1. Волгоградська обласна Книга Пам'яті, видана Комітетом з друку Адміністрації Волгоградської області в 1995-2004 рр. База даних містить 216 488 записів. У ній зібрані відомості про воїнів Червоної Армії, покликаних військовими комісаріатами Волгоградської області, які загинули (пропали безвісти) під час Великої Вітчизняної війни. При відсутності даних про призов відомості про загиблого вносилися в Книгу Пам'яті за місцем народження (в цьому випадку в запис додавалося примітка - одна зірочка), а при відсутності даних про місце народження - відомості вносилися за місцем поховання (дві зірочки). Три зірочки свідчать про те, що загиблий внесений до списку за бажанням родичів - місцевих жителів, хоча він міг бути покликаний будь-яким військкоматом країни.

У зв'язку з тим, що база даних створена на основі друкованого джерела, зміни в неї в подальшому вноситися не будуть, до тих пір, поки не вийде нове видання Волгоградської обласної Книги Пам'яті зі змінами та доповненнями.

2. База даних воїнів, призваних на всій території СРСР, які загинули під час Великої Вітчизняної війни і похованих на території Волгоградської області. Містить більше 200 000 записів. Робота по поповненню цієї бази триває.

3. База даних учасників Великої Вітчизняної війни, які повернулися з фронту живими, покликаних військовими комісаріатами Волгоградської області, а також проживали на території області до або після війни. Ця база використовувалася при підготовці до видання Волгоградської обласної книги пам'яті «Солдати Перемоги», виданої в 2005-2008 рр. В даний час база містить 263 970 записів. Вона уточнюється і доповнюється в міру надходження нових відомостей.

Список загиблих або зниклих без вести розташовується в алфавітному порядку. У нього, крім прізвища, імені та по батькові воїна, по можливості внесені такі відомості: рік і місце народження, звання, найменування частини, в якій він служив останнім часом, а також посаду або військова спеціальність. Багато дані наводяться в скороченому вигляді. Перелік прийнятих скорочень поміщений на окремій сторінці.

Дата загибелі воїна або відсутність конкретних даних про ньому обумовлюється окремо (називається держава, район, місто або село). Якщо він помер у військовому госпіталі або медсанбаті, повідомляються їх номери. Окремо в списку зазначено також місце поховання (за наявності такої інформації є) відповідно до нового адміністративно-територіального поділу. Це робиться для того, щоб родичам легше було відшукати могилу і поклонитися праху загиблого. Аналогічні дані наводяться про партизанів, бійців винищувальних загонів, ополченців і т. Д.

Якщо загиблий (зниклий безвісти) воїн родом з даної місцевості, географічні подробиці опускаються. Те ж стосується і місця призову військовослужбовця: якщо заклик здійснювався іншим військкоматом, вказується повне його найменування. При відсутності даних про призов в список вноситься місце народження воїна (в цьому випадку робиться виноска - одна зірочка). Внесення до списку загиблого за місцем його поховання позначено двома зірочками. Три зірочки свідчать про те, що загиблий внесений до списку за бажанням родичів - місцевих жителів, хоча він міг бути покликаний будь-яким іншим військкоматом.

Зрозуміло, наведений перелік не є вичерпним, повним і остаточним. Деякі відомості про загиблих могли не потрапити в цю базу даних. Однак у міру появи нових документів база даних буде уточнена і доповнена.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация