Книжкова рідкість

Перша публікація повісті Джорджа Оруелла «Скотний двір» російською мовою з'явилася в Радянському Союзі в 1988 р Її видали в Ризі в журналі «Родник»

Перша публікація повісті Джорджа Оруелла «Скотний двір» російською мовою з'явилася в Радянському Союзі в 1988 р Її видали в Ризі в журналі «Родник». А ось її український варіант, який завдяки перекладачеві Ігорю Шевченко (псевдонім - Іван Чернятинський) отримав назву «Колгосп тварин», з'явився на світло куди як раніше - в 1947-му. П'ятитисячним тиражем, в післявоєнній Німеччині, в українському видавництві «Прометей». І що примітно, передмову до неї автор написав власноруч.

Сьогодні цю унікальну книгу, а також безліч інших справжніх літературних раритетів можна побачити і придбати 7 жовтня на V Спеціалізованому букіністичному аукціоні «Українська книга». Передаукціонна виставка до нього пройде з 3-го по 6 жовтня в столичній галереї «Дукат» (вул. Рейтарська, 8б, dykat.com .ua).

У добірці 127 лотів - крім антикварних та букіністичних видань, представлені рідкісні карти, документи, фотографії, графіка. Також колекцію доповнюють виняткові англійські, німецькі та російські видання ХVII - початку XX ст.

Серед безперечних шедеврів - книга легендарного киянина, відомого балетмейстера Сержа Лифаря «Дягілев' і зй Дягілевим'» російською мовою (Париж, 1939). Цінність лота полягає не тільки в тому, що екземпляр відноситься до лімітованої серії, але і в походженні книги з бібліотеки автора, про що свідчать його автограф і екслібрис.

Цінність лота полягає не тільки в тому, що екземпляр відноситься до лімітованої серії, але і в походженні книги з бібліотеки автора, про що свідчать його автограф і екслібрис

У топ-лоти значаться такі видання: «Слідами запорожців» Дмитра Яворницького (1898), свого часу заборонене цензурою; рукописний документ Михайла Грушевського (1897); «Кобзар» - прижиттєве видання Шевченка, віддруковане в друкарні Пантелеймона Куліша (1860); фотографія українського мецената, підприємця і колекціонера Івана Терещенка з його дарчим написом (1876).

Співорганізатор проекту Ігор Глоба зазначає: «Ми взялися за абсолютно нову справу, адже до 2016 р спеціалізовані книжкові аукціони в Україні не проводилися. Якісь поодинокі спроби здійснювалися в кінці 80-х, але незабаром все заглохло: відбулася зміна поколінь, і цим просто нікому було займатися. Але найголовніше, що ні в радянські часи, ні в незалежній Україні ніхто цілеспрямовано і професійно не займався саме українською книгою. В цьому ми опинилися першопрохідцями. Відносно наших очікувань скажу так: звичайно, завжди хочеться більшого, але в цілому те, що ми плануємо, нарешті виходить ».

До слова, фахівець рекомендує вкладати кошти в українську книгу, аргументуючи своє переконання тим, що це, по-перше, вигідно - рівень цін в країні нижче, ніж на зовнішніх торгових майданчиках. По-друге, українська книга неодмінно буде дорожчати, тому як її дійсно мало.

Початок аукціону о 14:00.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация