Книжкова добірка до дня народження Булгакова

  1. Про пристрасті та пороки (збірник). Михайло Булгаков
  2. Булгаков і "Маргарита", або Історія нещасливого кохання "Майстра". Володимир Колганов
  3. Мастер і Маргарита. Михайло Булгаков.
  4. Мітла Маргарити. Ключі до роману Булгакова. Альфред Барков
  5. Булгаков. Воланд вчора, сьогодні, завтра. Дмитро Биков.
  6. Михайло Булгаков і його рідні. Сімейний портрет. Олена Земська.

Михайло Булгаков. Фото: ТАСС / Олексій Антонов

15 травня 2016 роки великому Майстрові Михайлу Булгакову виповнилося б 125 років. Визнаний геній слова, творець відомих всім персонажів, на книгах якого виросло не одне покоління - його люблять і знають не тільки на батьківщині, але і в усьому світі. Цитати з його романів давно стали крилатими, а образи героїв надихали багатьох авторів на створення кінофільмів, написання картин за мотивами його творів.

В ювілей великого письменника мережеве видання m24.ru і ЛітРес підготували спеціальну добірку книг, присвячену Михайлу Булгакову. Навіщо Аннушка пролила масло? Якою була сім'я великого письменника? Хто виступив прообразом Майстри в одному з найвідоміших романів автора?

Про пристрасті та пороки (збірник). Михайло Булгаков

Навіщо читати

Щоб дізнатися всі грані творчості Майстра


Коли страх і трепет повніше опановують читацької душею? Коли Майстер викликає Диявола і відправляється в політ над зачарованої Москвою, коли в лабораторіях його фантазії лопаються, випускаючи на світло чудовиськ, фатальні яйця і заполоняють вулиці люди з собачими серцями - або ж коли Булгаков показує нам реалістичні картини радянської Москви або передреволюційного томління?
Реальність, мабуть, страшніше, тим більше що Булгаков і його персонажі не забудуть підфарбувати її баченнями морфініста або бісівської грою. Морфій - Дьяволиада - Москва краснокаменная ... Страшно, страшно, страшно.

Булгаков і "Маргарита", або Історія нещасливого кохання "Майстра". Володимир Колганов

Навіщо читати

Дізнатися, в кого в юності був закоханий Михайло Булгаков


Із щоденника письменника: "Близько двох місяців я вже живу в Обуховом провулку в двох кроках від квартири К., з якою у мене пов'язані такі важливі, такі прекрасні спогади моєї юності ..." Хто така ця загадкова К., булгакознавців до цієї пори не розгадали . Літературне розслідування автора присвячено розгадки особистості таємничої дами, в яку був безнадійно закоханий М.А. Булгаков.
Крім історії про нещасливе кохання відомого письменника до чарівної княгині, до уваги читачів представлено розповідь про життя нащадків головної героїні. Дослідження біографій деяких персонажів призводить до несподіваних відкриттів, які знову повертають нас назад, в 20-е і 30-е роки минулого століття, але не в Москву, що було б логічніше, а на береги Сени, Темзи, на узбережжі Середземномор'я і в Берлін . Чимало сторінок присвячено долям російських аристократів на прикладі родичів княгині і її численних знайомих.

Мастер і Маргарита. Михайло Булгаков.

Навіщо читати

Щоб навчитися лагодити примус, якщо ти кіт


"Майстер і Маргарита" - блискучий шедевр, створений Михайлом Булгаковим, зачаровує містична дьяволиада, що оголює вічні теми любові, боротьби добра зі злом, смерті і безсмертя. Ця книга - на століття, вона не втрачає своєї привабливості; прочитавши першу фразу: "О першій годині жаркого весняного заходу на Патріарших ставках з'явилися двоє громадян ...", ми добровільно, неминуче і безповоротно занурюємося в світ Майстра, Маргарити, Пілата, Воланда, Азазелло з Коров'єва і інших героїв роману.

Мітла Маргарити. Ключі до роману Булгакова. Альфред Барков

Навіщо читати

Щоб зрозуміти, з кого писали образ Майстра


Ця книга - про знаменитому романі М.А. Булгакова Майстер і Маргарита ". І ще - про літературному істеблішменті, який Михайло Опанасович назвав МАССОЛИТом. Останнім часом із завидною регулярністю виходять книги, в яких обіцяють розкрити всі таємниці великого роману. Автори подібних творів задаються тими самими питаннями, на які знаходять Проте передбачувані відповіді.

Стало мало не традицією ставити риторичне питання: чому Майстер не заслужив "світла", тобто, в чому полягає його вина. Разом з тим, відповідь на нього слід з "відкритою", незашифрованому частині роману, він лежить буквально на поверхні.

Критик-булгакознавців Альфред Барков пропонує альтернативний погляд на роман і на фігуру Майстра. На думку автора, прототипом для Майстра став не хто інший, як Максим Горький. Барков вважає, що дата смерті Горького (1936 рік) і є час подій основної сюжетної лінії роману «Майстер і Маргарита». Читайте і дивуйтеся!

Булгаков. Воланд вчора, сьогодні, завтра. Дмитро Биков.

Навіщо читати:

Щоб зрозуміти, хто ж такий Воланд і яким він повинен був бути


Дмитро Биков розмірковує про те, як вийшло, що диявол став найпривабливішим героєм радянської літератури. Яким чином "Майстер і Маргарита" співвідноситься з радянською традицією, що в цьому романі радянського, що антирадянського і яку силу, "вічно бажає зла", уособлює Воланд. "Саме сьогодні в образі Воланда висвічуються досить неприємні, слабкі, вразливі риси ... Звичайно, Воланд - НЕ переможець. І Булгаков це розумів".
Трагедія роману "Майстер і Маргарита" в тому, що демонологія Булгакова стала майже Євангелієм для інтелігенції 60-70-х років.

Михайло Булгаков і його рідні. Сімейний портрет. Олена Земська.

Навіщо читати

Щоб дізнатися про сім'ю письменника і побачити його рідкісні фотографії


Монографія заснована на матеріалах архіву родини Булгакових, які збирала, зберігала і досліджувала сестра письменника Надія Опанасівна Булгакова-Земська (1893-1971).
Книга складається з двох частин. Перша частина містить публікацію документів різного роду: це листи письменника М. Булгакова і адресовані до нього листи рідних і друзів, листи його батьків, братів, сестер; щоденники членів сім'ї; спогади про життя сім'ї в Карачеве на рубежі XIX-XX ст .; спогади про М. Булгакова; розповіді його братів Миколи та Івана про еміграцію; некрологи на смерть діда М. Булгакова о. Михайла Покровського і на смерть його батька проф. Афанасія Івановича Булгакова, також дві статті М. Булгакова: "Прийдешні перспективи" (1919) і "Театральний Жовтень" (1920).

Опубліковані в книзі матеріали суттєво доповнюють відомості про М. Булгакова і про багатьох членів його сім'ї (дід і бабуся, мати і батько, молодша сестра матері Шурочка Бархатова, брати і сестри письменника), відтворюють не тільки атмосферу, що панувала в домі батьків М. Булгакова , а й картину життя російської інтелігенції і духовенства кінця XIX - початку XX ст., розкривають вплив сім'ї та міста Києва на життя і творчість майбутнього письменника.

Друга частина монографії містить аналіз матеріалів архіву з історико-культурної та лінгвістичної точки зору. Досліджуються мову і стиль документів рубежу ХІХ-XX ст., Які представляють інтерес для історика російської літературної мови.

У книгу включено понад сто ілюстрацій. Монографія призначена для всіх, хто цікавиться життям і творчістю Михайла Булгакова, а також для читачів, яких цікавить історія російської культури, мови і побуту кінця XIX - першої третини XX ст.

Навіщо Аннушка пролила масло?
Якою була сім'я великого письменника?
Хто виступив прообразом Майстри в одному з найвідоміших романів автора?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация