Код Дурова - «Реальна історія ВКонтакте і її творця»

  1. Про що це?
  2. Герой нашого часу
  3. Вкрали або адаптували?
  4. фінанси
  5. Для кого це?
  6. Що в підсумку
  7. про автора

Я відклав убік книгу, яка за півроку встигла стати настільки популярною, що миготить в маршрутках і метро так само часто, як мелькали колись літературні праці старого Коельо. Як вийшло написати хоч щось про бізнес в рунеті і не облажався?

Як вийшло написати хоч щось про бізнес в рунеті і не облажався

Давайте розберемося. Адже мало того, що тема актуальна як ніколи, так і стиль викладу тут на висоті. Добір фактів, занурення в тему. Але краще обговоримо все по порядку.

Про що це?

Потрібно зауважити - це не біографія. Це зовсім не життєпис з хронологічним набором подій. У мені борються дві думки: блідий хлопець в білому, що сидить на лівому плечі, стверджує, що ця книга здається нудною вичавкою фактів, узятих з загальновідомих джерел і небагатослівних листувань по асьці. Імпозантний молодий чоловік з хвостом і надлишком кальцію в організмі, що сидить на плечі справа говорить: це цікаве чтиво, яке буде швидше приквелом до більшої історії, яка чекає всіх нас попереду.

Хитрий автор закинув вудку на рибному місці, відзначившись: тема розкрита мною, я буду розвивати її і далі, з дороги.

Соцмережі, як колись мобільні і широкосмуговий доступ в інтернети, міцно осіли в умах співгромадян. Більш того - сьогоднішні тенденції наполегливо ведуть наблюдатедя до об'єднання цих трьох аспектів жителів великих міст.

Відповіддю на питання, чи є ти вконтакте, в 2007-му році в більшості випадків було здивування і нерозуміння, що це і навіщо. Сьогоднішній традиційний відповідь - здивування, але вже з приводу «а є хтось, кого там немає?»

Герой нашого часу

Ми не можемо сказати однозначно, що сотня зареєстрованих і півстоліття мільйонів активних користувачів соцмереж в рунеті є заслугою Павла Дурова особисто і його команди в цілому. Безглуздо думати, що добре освічений і колись відлюдний програміст зібрався з думками і знайшов в собі сили змінити стиль проведення часу нинішньої молоді, прирікаючи її по дві-три години в день вдивлятися в екрани ноутбуків, планшетів і телефонів, репоста котиків, ставити лайки, а шлюбні гри перевести в розряд обміну цікавими аудіофайлами.

Проповідуючи, Дуров не забував заземлювати релігію. Він ріс як лідер, але залишався неабияким тролем, Нелюбители платити в маршрутках і фанатом "Тупий і ще тупіший".

Але і заперечувати вплив вконтакта ми не можемо. Чи не користуючись нав'язаними і реакційними думками громадськості, Дуров і компанія вловили, звідки дме каліфорнійський вітер і вчасно перейняли ідеологію, а заодно і структуру заморського Facebook. У 2007-му, коли я вперше побачив результат творчості пітерських програмістів, сумнівів бути не могло - точна копія. Що, втім, ніхто й не спростовував.

Вкрали або адаптували?

Взятий тоді, в 2006-му, зразок соцмережі, швидко змінювався. З студентського онлайн-спільноти вконтакт перетворювався більш масовий продукт - простий і зручний, залучаючи на свою сторону все більше народу. Коли щоденна аудиторія сайту була порівнянна з населенням Новосибірська, стало ясно - мережеве держава тепер має куди більший вплив, ніж здавалося з боку.

Микола Кононов, автор книги, не став прикрашати героя історії, вішаючи на нього часто використовувані нині ярлики. Найпростіше обізвати людину генієм, розпитавши про біографію і планах на майбутнє. Складніше -разобраться в відтінках сірого і дати читачеві можливість самому вирішувати, як ставитися до людини, чиє ім'я нескромно красується в підвалі всіх сторінок соцмережі.

За сміливості Дуров досить нетиповий персонаж для епохи загальної ссиклівості.

Працюючи багато годин, Дуров з братом та іншими ботаніками колись вдало поцупили ідею з часом повністю переписали, враховуючи свої смаки. ВК тоді ще не перетворився на величезну компанію в будинку Зінгера з вікнами на Невський, а тулився в квартирі, що служила для десятників як житлом, так і офісом.

До речі, ботаніків в книзі називають для багатьох образливим терміном "нёрд". І якщо Білл Гейтс ображається на подібне прізвисько, забороняючи створювати в Windows папку з назвою «con» (задрот, ботанік), то Дуров навпаки, вважає, що немає поганих інформаційних приводів - чим їх більше, тим краще. Називаєте ботаніком - будь ласка. Створюєте групу ненависників Дурова - ще краще. До речі, ботаніків в книзі називають для багатьох образливим терміном нёрд

Приблизно так бачить Таня Зоммер героїв нашого часу - ботаніків

фінанси

Там, де фігурують великі гроші, є місце для нерозуміння і конфлікту інтересів. Врахуємо, що великими для кого-то можуть бути мільйони, а кому-то і дві сотні євро - багатство. Головне - гроші, а привід посваритися завжди знайдеться. Так і в історії з ВКонтакте.

Віддамо належне оповідачеві - конфліктні відносини з холдингом mail.ru і керівником «однокласників» показані якщо не з нейтральної сторони, то хоча б з використанням фактів, які малюють більш-менш повну картину того, що відбувається.

Маючи сьогодні у володінні одну п'яту свого дітища, Дуров домігся того, що його думка залишається ключовим у прийнятті рішень, що впливають на стратегію розвитку мережі. Посварившись з одними друзями і знайшовши нових, він продовжує пропагувати свою точку зору. Якою б вона не була, за постійністю і вірністю ідеї можна побачити сильного духом людини.

Часто ночами одна з тіней відволікалася від ноутбука і кидала клич: "Хто за суші?" Колеги неохоче відривалися від екранів і висувалися в бік дверей - до бару на розі Фонтанки і Невського.

Людина такої рано чи пізно стає лідером в колі однодумців. Нам залишається лише запастися поп-корном і спостерігати, як з десяти чоловік це коло герой книги намагається збільшити до сотні мільйонів.

Для кого це?

Упевнений, знайдуться читачі, які стверджують, що книга їм нецікава і поверхнева. Втім, вони ризикують залишитися в меншості - інформація автором викладена лаконічно, грамотно і стилістично красиво. Ці три інгредієнта забезпечують книзі велику аудиторію - від жебраків першокурсників, що жують пельмені, до бізнесменів, старанно ховають випирає живіт.

Видавництво не прогадало - якщо з автором був підписаний ексклюзив, ця книга, нарівні з « І ботаніки роблять бізнес », Буде перевидана і доповнена, а незабаром вийде і друга частина. Можливо, не остання.

Що в підсумку

Добротно віддруковане сучасне чтиво, вельми хрестоматійно охоплює шлях розвитку історії Вконтакте і його творця. Книга місцями надихає, місцями дивує, залишаючи в підсумку приємні почуття причетності і обізнаності.

Наступного разу, відкриваючи чергову сторінку з літерою "В" на синьому тлі, читач може побачити давно знайомий сайт з іншого боку. І дізнавшись, згадати, що крім котиків, перепис і лайків є не менш цікавий реальний світ.

про автора

Приємно читати того, кого читати приємно. Микола Кононов - гл. редактор сайту "Hopes & Fears", присвяченого бізнесу. Після навчання в МДУ працював в "Известиях" і "Столичної вечірньої". До 2012 сотрдунічал в російському Форбсі. Пише для Слон.ру.

Та й до речі, спасибі Марії Лапшиной і видавництву "Манн, Іванов і Фербер" за надану книгу.

Про що це?
Як вийшло написати хоч щось про бізнес в рунеті і не облажався?
Про що це?
Сьогоднішній традиційний відповідь - здивування, але вже з приводу «а є хтось, кого там немає?
Вкрали або адаптували?
Часто ночами одна з тіней відволікалася від ноутбука і кидала клич: "Хто за суші?
Для кого це?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация