Коли тепер можна пити алкоголь: горілка, пиво, вино і коньяк на Україні

Харків, 30 березня.

Останній генсек СРСР Михайло Горбачов прославився як автор самого провального «сухого закону». Він призвів до вирубці елітних виноградників і масових отруєнь лівої горілкою. Український уряд просуває сухий закон для українців.

Поки це законопроект, зареєстрований на рівні Верховної Ради. Але якщо його приймуть, то пиво і інше спиртне в будні дні продаватимуть до 10 вечора. А в свята до шести.

Пиття визначає свідомість

У кількох областях країни заборону на продаж спиртного після 22 годин діє вже давно. Наприклад, у Хмельницькій області. Там в супермаркетах і магазинах розвішані величезні плакати про те, що продаж спиртного після 22 годин у них заборонена. Але обійти заборону завжди можна, правда трохи дорожче.

Харків, 30 березня

Обійти заборону на купівлю спиртного завжди можна, правда варто це трохи дорожче

«Був у відрядженні в Хмельницькому, в 21.58 після вирішення всіх питань вирішили з товаришем випити пива. Зайшов в Сільпо, взяв пару пляшок. Але касир відмовилася їх пробивати. Був здивований, але тут касирка порадила пройтися на зупинку тролейбуса, де в одному з МАФів мені без всяких питань продали і пиво, і горілку, просто в кіоску продукція ця коштувала на пару гривень дорожче », - розповідає інженер Олександр.

Питання не в тому, коли пити, а в тому, що і в якій кількості, кажуть українці. На кожне можна в країні з'являється своє «зя», тільки це стає прибутком не для держави, а для спекулянтів.

«У нашому районі спиртне купити не проблема в будь-який час доби. Ніхто до місцевих магазинах уже не ходить. Ті продають його в три дорога. Є перевірені виробники самогону, вони із задоволенням продадуть будь-який обсяг спиртного в будь-який час доби », - розповідає житель ХТЗ Віктор.

Підтримуючи закон про заборону продажу спиртного після 22 годин влада заохочує спекулянтів. В СРСР, навіть при горбачовському сухий закон, продаж спиртного після 22 годин стала прерогативою працівників ресторанів, кафе і таксистів.

В СРСР, навіть при горбачовському сухий закон, продаж спиртного після 22 годин стала прерогативою працівників ресторанів, кафе і таксистів

Таксисти і донині приторговують спиртним

До речі, в Російській Федерації, де і зараз існує заборона про продаж спиртного після 21 години, таксисти активно підробляють не стільки на підвезення клієнтів, скільки на те, щоб доставити клієнту будь-яке спиртне, але з ресторанної націнкою.

«Нещодавно був у Володимирській області, в невеликому містечку Собінка, засиділися з товаришем за північ. Було що згадати. І душа зажадала продовження банкету. Той пояснив - йти в кіоск - марно, набрав по телефону службу таксі, вийшов до водію. І через 10 хвилин у нас була пляшка горілки на столі », - згадує Євген.

Продавці розуміють, що заборона продажу спиртного вдарить насамперед по кишені тих, хто працює по білому, тому авторів законопроекту не підтримують.

Сто грам спиртного - ніколи не завадять

«Горілка гидоту, горілка отрута, але сто грам не зашкодять», - говорить народна мудрість. Існує чимало рецептів, як народної медицини, так і кулінарії, де виправдано вживання спиртного. Опустимо метання кулінарів і прихильників компресів з горілкою, які після 22.00 не зможуть придбати необхідний інгредієнт.

Замість спиртного, молоді українці вибирають легкі наркотики

Автори законопроекту вважають, що він вбереже молодь від алкоголізму. І вони мають рацію, молоде покоління вибирає пепсі, кокс і курильні суміші. А так як заборона на продаж перерахованих продуктів не діє, то автоматично молоді люди, що бажають увійти в сутінковий стан, перейдуть на вживання більш сучасних препаратів.

«Це покоління минулого століття вибирає алкоголь, по мені так краще курнуть плану - розслабляє, вранці ніякого запаху, похмілля, в загальному, ідеальний стимулятор», - вважає 25-річний Георгій.

Крім того, ніхто не відміняв продажу спиртовмісних препаратів в аптеці - всілякі настоянки і бальзами вставляють нітрохи не менше ніж чистий алкоголь. Правда ефект може бути несподіваним, але для тих, хто страждає прийняти сто грам, і настоянка глоду - благо.

«Мій батько розповідав, що в горбачовські часи пили потрійний одеколон, правда вихлоп після нього був нереальний, але якщо душа бажала випити, то мужики ні перед чим не зупинялися», - каже Петро.

Сам він спиртне не п'є, а ось пару Ред - Булл для бадьорості, та ще з таблетками, рекомендованими іншому - приймає.

Буряківка, слівняка, грушівка

Самогоноваріння - старовинне українське промисел. Рецептів перегону продуктів в сивуху безліч. Самий екзотичний - з гнилих мандаринів.

«Я коли мандаріновку перший раз вигнав, та градуси заміряв - мало не обмір - більше 70. Перепало мені пару ящиків від зятя, він на овочевій базі працював, йому їх за безцінь віддали. А я спробував продукт в справу пустити. Такий товар, навіть клієнтам не пропоную, тримаю, так би мовити для домашнього користування. - розповідає Семен Іванович, самогонщик зі стажем.

В ті часи, коли самогоноваріння переслідувалося згідно із законом, українці ховали самогонні апарати в надійні місця.

Сучасний самогонний апарат

«Мої батьки змійовик зберігали в нижній кришці фортепіано. Я коли старші стала і не хотіла грати все жартувала, що я через них собі на статтю награю, тому як секрет їх звучить на весь поверх », - згадує Ірина Олегівна.

Гнати самогон і для себе, і для того хлопця українці стали посилено після чергового подорожчання горілки. У хід йде все - буряк, прострочені карамельки, яблука, сливи, помідори. Але, з'явився в країні і новий вид бізнесу - продаж спиртного на розлив в тарі від 5 літрів.

«Тариф такий - 5 літрів заводської горілки - 200 грн, коньячного напою - 250», -проконсультіровал по телефону реалізатор Юрій.

За його словами, це заводський продукт, який з-під поли виносять працівники місцевих лікеро-горілчаних підприємств. Бізнес у Юрія процвітає. Громадяни задоволені - додають інгредієнти на свій смак і розливають напій по красивих пляшках, які залишилися з минулого життя. Але у медалі є й зворотний бік. А саме кількість отруєних технічним спиртом, лівою горілкою та іншими побічними продуктами. Ті, хто вижив після таких серйозних отруєнь стають інвалідами - відмовили нирками, печінкою, обпаленими гортані і шлунками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Експерт - Після підвищення акцизів на алкоголь люди стануть пити «шмурдяк»

А може замість заборони варто виховувати культуру пиття, виробляти якісне спиртне, підтримувати вітчизняних виробників елітних напоїв? І законодавчо закріпити - вистачить забороняти, давайте вирішувати хороше. Адже не від хорошого життя українці прагнуть напитися і забутися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Україна спивається - вчені прогнозують деградацію нації

Інна Журавель

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация