Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати | Статті на inVictory

  1. Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати Дружні стосунки можуть стати,...
  2. Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела...
  3. Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості,...
  4. Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати
  5. Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International...
  6. Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела...
  7. Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості,...
  8. Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати
  9. Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International...
  10. Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела...
  11. Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості,...
  12. Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати
  13. Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International...
  14. Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела...
  15. Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості,...
  16. Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати
  17. Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International...
  18. Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела...
  19. Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості,...

Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати

Дружні стосунки можуть стати, як великим благословенням, так і принести руйнування в життя. Як зрозуміти, що з дружбою потрібно закінчувати, і з яких причин це допустимо? Читайте думки.

Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International Justice Mission, (Орландо Флорида):

Рішення припинити дружбу насправді в меншій мірі стосується того людини і більше пов'язане з межами, які ви встановили навколо себе.

Як правило, коли ми думаємо припинити дружбу, це тому, що ми дозволили людині переступити наші кордони. Або, може бути, ми старалися і зміцнювали стіну, але вони зробили все можливе, щоб її зруйнувати. У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям.

У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям

Ситуацію можна розглянути з декількох точок зору: можливо, один занадто вимогливий, можливо один недобрий, і ваші емоції постійно піддаються атаці. Або, можливо, один чудовий, але він впливає на вас так, як би вам не хотілося і ваші моральні межі піддаються випробуванням. У чому б не була справа, ясно, що ці відносини токсичні, і ми знаємо, що потрібно щось змінити.

На питання - чи можу я завершити дружба? Чи нормально це сприйме Ісус?

Так, ти можеш припинити дружні стосунки. Деякі можуть сказати, що Ісус ніколи так не робив, але це не так (Мф.16: 23). Дружба в цьому прикладі завершилася виправленням. Але в цьому випадку Ісус поставив жорстку кордон, яка довела його внутрішньому оточенню і нам, що якщо щось заважає Йому виконувати роботу, яку Він покликаний робити, Він не буде мовчати.

І нам слід робити так само. Тому що, врешті-решт, ми не повинні бути всім для всіх, ми повинні любити людей. І іноді любити, значить відпустити і дозволити їм побачити, що Бог приготував для них щось краще, ніж токсична ситуація, частиною якої вони стали.

Олексій Коломійцев, пастор-вчитель біблійної церкви «Слово Благодаті», (Бетл-Граунд, Вашингтон, США)

Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела 9 ознак токсичного дружби:

  1. Ваш друг вимагає вашої довіри.

Простіше кажучи, довіру не можна вимагати, незважаючи на посаду чи звання. Довіра потрібно заслужити. Хтось може шанобливо ставитися до посади, не поважаючи людини, що обіймає цю посаду, але це повага не передбачає наявність довіри. Довіра заробляється, грунтуючись на здатності людини бути надійним, і один, що вимагає вашої довіри, не є надійним. Здоровий один ніколи не буде вимагати від вас довіри.

  1. Ви не відчуваєте підтримки або натхнення.

Чи викликають зустрічі з друзями у вас такі почуття як депресія, песимізм, почуття приниження або неповноцінності, розуміння того, що вас використовують і вам необхідно оборонятися? Як часто ви помічаєте, що в цьому оточенні до вас ставляться як до дитини? Здорові дружні відносини повинні нас надихати і творити. Тип поведінки, який залишає вас з негативними почуттями, повинен бути показником необхідності ввести певні обмеження, і ця людина не повинна бути допущений до кола спілкування.

  1. Ваш друг часто висміює інших людей.

Глузування це явний знак токсичності. Людина, який висміює інших - далеко не кращий кандидат в друзі. Іноді глузування не завжди легко розпізнати, так що звертайте увагу на те, як ваш друг відгукується про інших людей. З повагу, з шануванням, або намагаючись принизити людину невеликими зауваженнями, неповагою, глузуванням? Якщо це так, то ця людина не та, кому можна довіряти.

  1. Ваш друг розпускає плітки.

Пам'ятайте, що вже було сказано з цього приводу? Той, хто бреше з вами, з часом починає брехати про вас. Остерігайтеся дружби, яка харчується плітками, в кінцевому підсумку вона зруйнується сама. Крім того, Біблія називає плітки гидотою. Якщо ваш друг по-зрадницьки відноситься до довірчих розмов або ділиться з вами інформацією, яка, як ви розумієте, не підлягає розголошенню, ви на 100% можете бути впевнені, що перед вами токсичний друг. Розсудлива людина є затятим захисником всіх своїх друзів ... і вас!

  1. Ваш друг ревнивець і контролер.

Є така категорія людей, які хочуть направити вашу дружбу тільки на себе, тому що вони бояться, що якщо у вас будуть інші друзі, ви неодмінно відкинете їх. Зазвичай такі страхи призводять їх до ревнощів і прагненню тримати під контролем час, проведений вами з іншими людьми. Навіть якщо комусь спочатку ревнощі може здатися схвальною, вона буде розквітати до тих пір, поки не задушить вас своїми винятковими правами. Остерігайтеся людини, яка хоче щоб ви стали його ексклюзивним іншому. Здоровий людина буде заохочувати вас будувати дружні відносини з оточуючими.

  1. Ваш друг займає оборонну позицію.

Біблія говорить, що справжня дружба схожа на те, як залізо точить залізо. Це звичайно не означає, що дружба повинна бути заснована на протистоянні. Це нездорові відносини. Але в кожної дружбу з часом будуть виникати суперечності, тому що ми недосконалі. Благословення дружніх конфліктів виявляються в тому, що здоровий друг виступає проти вас з любов'ю, в його серці завжди бажання самого кращого для вас. Якщо «правда, сказана з любов'ю» зустрічається з оборонною позицією, причому постійно, значить це нездорова дружба. Здоровий людина - це той, хто здатний прийняти те, що йому протистоїть, і пройти через це, тому що в ньому є досить смирення, щоб визнати свою недосконалість. Отруйний людина не бажає чесно визнавати свої помилки, коли йому про це говорять.

Тут є подвійне ставлення, воно полягає в тому, що часто токсичні люди як би відкидають себе, вони будуть відпускати жарти з приводу власних помилок, тому що вони готові зробити з себе мішень для своїх жартів, але їх отруйність стає очевидною тоді, коли хтось то інший вказує їм на помилки, і наштовхується на позицію самозахисту.

  1. Ваш друг повинен завжди бути прав.

Якщо ваш друг не залишає жодного шансу на помилку, це не та людина, в оточенні якого ви хочете проводити багато часу. Ми всі знаємо, що ніхто не може бути завжди на 100% прав, але отруйний людина не залишає місця для помилки у своєму житті, тому що визнання власної неправоти зажадає від нього визнання, що хтось інший може бути краще, ніж він сам. Це неприйнятно, тому що токсичний людина повинна завжди бути найкращим.

  1. Ваш друг бреше.

Очевидно, ви не можете довіряти тому, хто обманює. І якщо ваш друг обманює, він не заслуговує на довіру. Отруйний людина буде часто обманювати так, щоб не проявити недосконалість - як уже говорилося раніше, він завжди повинен бути найкращим. Тому він буде частенько покривати свої помилки брехнею. Цій людині немає місця в вашому найближчому оточенні.

Якщо ваш друг не проявляє в розмовах інтересу про вас або не стараються краще вас дізнатися, це не та людина, в якого вам варто вкладатися. Токсичний людина завжди готовий до тих, хто вкладається в нього, в його мрії, бачення, амбіції, але коли настає час для відповідної дії, він раптово самоусувається. Якщо ваш друг або нехтує вашими інтересами, або підозріло зникає, коли приходить час вкластися в вас, ваші мрії, бачення і амбіції, пора переглянути таку дружбу.

Андрій Вовк, пастор незалежної ростовської церкви «Слово істини».

Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості, відносин, психології, (Лозанна, Швейцарія):

Що робити? Не варто вмовляти себе: мовляв, щось зміниться само собою. Так, це може трапиться, як чудо або інсайт, зійшла на вашу токсичну подругу, але це буде винятком з правил. Більш того, як би не була сильна ваша надія, що все якось «перемеліть», ви, як доросла людина, несете свою частину відповідальності в цій дружбі і, швидше за все, ви можете вплинути на те, щоб ситуація змінилася. І, врешті-решт, саме вам вирішувати: чи дозволяти далі токсичним відносин проникати у ваше життя.

Отже, виберіть час і обов'язково поговоріть з подругою, підійшовши до розмови з усією можливою чистосердечністю і сміливістю з вашого боку.

  1. Скажіть чесно і відкрито їй про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах. Говоріть саме про свої почуття і зробіть все, щоб вона вас почула.
  2. Щоб подрузі було легше зрозуміти вас і ваші почуття, приведіть 1-2 конкретні приклади із ситуацій, де вона так чи інакше виявляла токсичність. Чи не приводите прикладів дуже багато, щоб це не виглядало ніби ви обрушуєте на неї гору звинувачень, від яких вона природним чином почне захищатися.
  3. Скажіть, що відносини з нею вам дороги і ви готові зберегти їх, але лише за умови, якщо вона готова зробити конкретні кроки до зміни своєї поведінки в ваших взаєминах.

Останній і важливий момент. Пам'ятайте: її реакція, її рішення щодо ваших стосунків і вибір її подальших дій - це не ваша відповідальність. Цілком можливо, вашій подрузі не вистачить зрілості визнати свої деструктивні манери і піти назустріч змінам. Більш того, вона може ображати вас і говорити, що саме ви причина такого її поведінки. Такі її реакції дуже засмутять вас, але вони, знову таки, - даність, а не ваша відповідальність. Ваше зобов'язання - сказати про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах і показати те, що терпіти їх руйнівний вплив ви більше не мають наміру. Решта - вибір іншої людини. Це потрібно прийняти як реальність життя, розуміючи, що при негативному сценарії відносини, можливо, потрібно буде припинити повністю.

Максим Максимов, пастор церкви «Нове життя» і президент християнського телеканалу CNL, (Алмати, Казахстан).

Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати

Дружні стосунки можуть стати, як великим благословенням, так і принести руйнування в життя. Як зрозуміти, що з дружбою потрібно закінчувати, і з яких причин це допустимо? Читайте думки.

Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International Justice Mission, (Орландо Флорида):

Рішення припинити дружбу насправді в меншій мірі стосується того людини і більше пов'язане з межами, які ви встановили навколо себе.

Як правило, коли ми думаємо припинити дружбу, це тому, що ми дозволили людині переступити наші кордони. Або, може бути, ми старалися і зміцнювали стіну, але вони зробили все можливе, щоб її зруйнувати. У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям.

У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям

Ситуацію можна розглянути з декількох точок зору: можливо, один занадто вимогливий, можливо один недобрий, і ваші емоції постійно піддаються атаці. Або, можливо, один чудовий, але він впливає на вас так, як би вам не хотілося і ваші моральні межі піддаються випробуванням. У чому б не була справа, ясно, що ці відносини токсичні, і ми знаємо, що потрібно щось змінити.

На питання - чи можу я завершити дружба? Чи нормально це сприйме Ісус?

Так, ти можеш припинити дружні стосунки. Деякі можуть сказати, що Ісус ніколи так не робив, але це не так (Мф.16: 23). Дружба в цьому прикладі завершилася виправленням. Але в цьому випадку Ісус поставив жорстку кордон, яка довела його внутрішньому оточенню і нам, що якщо щось заважає Йому виконувати роботу, яку Він покликаний робити, Він не буде мовчати.

І нам слід робити так само. Тому що, врешті-решт, ми не повинні бути всім для всіх, ми повинні любити людей. І іноді любити, значить відпустити і дозволити їм побачити, що Бог приготував для них щось краще, ніж токсична ситуація, частиною якої вони стали.

Олексій Коломійцев, пастор-вчитель біблійної церкви «Слово Благодаті», (Бетл-Граунд, Вашингтон, США)

Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела 9 ознак токсичного дружби:

  1. Ваш друг вимагає вашої довіри.

Простіше кажучи, довіру не можна вимагати, незважаючи на посаду чи звання. Довіра потрібно заслужити. Хтось може шанобливо ставитися до посади, не поважаючи людини, що обіймає цю посаду, але це повага не передбачає наявність довіри. Довіра заробляється, грунтуючись на здатності людини бути надійним, і один, що вимагає вашої довіри, не є надійним. Здоровий один ніколи не буде вимагати від вас довіри.

  1. Ви не відчуваєте підтримки або натхнення.

Чи викликають зустрічі з друзями у вас такі почуття як депресія, песимізм, почуття приниження або неповноцінності, розуміння того, що вас використовують і вам необхідно оборонятися? Як часто ви помічаєте, що в цьому оточенні до вас ставляться як до дитини? Здорові дружні відносини повинні нас надихати і творити. Тип поведінки, який залишає вас з негативними почуттями, повинен бути показником необхідності ввести певні обмеження, і ця людина не повинна бути допущений до кола спілкування.

  1. Ваш друг часто висміює інших людей.

Глузування це явний знак токсичності. Людина, який висміює інших - далеко не кращий кандидат в друзі. Іноді глузування не завжди легко розпізнати, так що звертайте увагу на те, як ваш друг відгукується про інших людей. З повагу, з шануванням, або намагаючись принизити людину невеликими зауваженнями, неповагою, глузуванням? Якщо це так, то ця людина не та, кому можна довіряти.

  1. Ваш друг розпускає плітки.

Пам'ятайте, що вже було сказано з цього приводу? Той, хто бреше з вами, з часом починає брехати про вас. Остерігайтеся дружби, яка харчується плітками, в кінцевому підсумку вона зруйнується сама. Крім того, Біблія називає плітки гидотою. Якщо ваш друг по-зрадницьки відноситься до довірчих розмов або ділиться з вами інформацією, яка, як ви розумієте, не підлягає розголошенню, ви на 100% можете бути впевнені, що перед вами токсичний друг. Розсудлива людина є затятим захисником всіх своїх друзів ... і вас!

  1. Ваш друг ревнивець і контролер.

Є така категорія людей, які хочуть направити вашу дружбу тільки на себе, тому що вони бояться, що якщо у вас будуть інші друзі, ви неодмінно відкинете їх. Зазвичай такі страхи призводять їх до ревнощів і прагненню тримати під контролем час, проведений вами з іншими людьми. Навіть якщо комусь спочатку ревнощі може здатися схвальною, вона буде розквітати до тих пір, поки не задушить вас своїми винятковими правами. Остерігайтеся людини, яка хоче щоб ви стали його ексклюзивним іншому. Здоровий людина буде заохочувати вас будувати дружні відносини з оточуючими.

  1. Ваш друг займає оборонну позицію.

Біблія говорить, що справжня дружба схожа на те, як залізо точить залізо. Це звичайно не означає, що дружба повинна бути заснована на протистоянні. Це нездорові відносини. Але в кожної дружбу з часом будуть виникати суперечності, тому що ми недосконалі. Благословення дружніх конфліктів виявляються в тому, що здоровий друг виступає проти вас з любов'ю, в його серці завжди бажання самого кращого для вас. Якщо «правда, сказана з любов'ю» зустрічається з оборонною позицією, причому постійно, значить це нездорова дружба. Здоровий людина - це той, хто здатний прийняти те, що йому протистоїть, і пройти через це, тому що в ньому є досить смирення, щоб визнати свою недосконалість. Отруйний людина не бажає чесно визнавати свої помилки, коли йому про це говорять.

Тут є подвійне ставлення, воно полягає в тому, що часто токсичні люди як би відкидають себе, вони будуть відпускати жарти з приводу власних помилок, тому що вони готові зробити з себе мішень для своїх жартів, але їх отруйність стає очевидною тоді, коли хтось то інший вказує їм на помилки, і наштовхується на позицію самозахисту.

  1. Ваш друг повинен завжди бути прав.

Якщо ваш друг не залишає жодного шансу на помилку, це не та людина, в оточенні якого ви хочете проводити багато часу. Ми всі знаємо, що ніхто не може бути завжди на 100% прав, але отруйний людина не залишає місця для помилки у своєму житті, тому що визнання власної неправоти зажадає від нього визнання, що хтось інший може бути краще, ніж він сам. Це неприйнятно, тому що токсичний людина повинна завжди бути найкращим.

  1. Ваш друг бреше.

Очевидно, ви не можете довіряти тому, хто обманює. І якщо ваш друг обманює, він не заслуговує на довіру. Отруйний людина буде часто обманювати так, щоб не проявити недосконалість - як уже говорилося раніше, він завжди повинен бути найкращим. Тому він буде частенько покривати свої помилки брехнею. Цій людині немає місця в вашому найближчому оточенні.

Якщо ваш друг не проявляє в розмовах інтересу про вас або не стараються краще вас дізнатися, це не та людина, в якого вам варто вкладатися. Токсичний людина завжди готовий до тих, хто вкладається в нього, в його мрії, бачення, амбіції, але коли настає час для відповідної дії, він раптово самоусувається. Якщо ваш друг або нехтує вашими інтересами, або підозріло зникає, коли приходить час вкластися в вас, ваші мрії, бачення і амбіції, пора переглянути таку дружбу.

Андрій Вовк, пастор незалежної ростовської церкви «Слово істини».

Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості, відносин, психології, (Лозанна, Швейцарія):

Що робити? Не варто вмовляти себе: мовляв, щось зміниться само собою. Так, це може трапиться, як чудо або інсайт, зійшла на вашу токсичну подругу, але це буде винятком з правил. Більш того, як би не була сильна ваша надія, що все якось «перемеліть», ви, як доросла людина, несете свою частину відповідальності в цій дружбі і, швидше за все, ви можете вплинути на те, щоб ситуація змінилася. І, врешті-решт, саме вам вирішувати: чи дозволяти далі токсичним відносин проникати у ваше життя.

Отже, виберіть час і обов'язково поговоріть з подругою, підійшовши до розмови з усією можливою чистосердечністю і сміливістю з вашого боку.

  1. Скажіть чесно і відкрито їй про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах. Говоріть саме про свої почуття і зробіть все, щоб вона вас почула.
  2. Щоб подрузі було легше зрозуміти вас і ваші почуття, приведіть 1-2 конкретні приклади із ситуацій, де вона так чи інакше виявляла токсичність. Чи не приводите прикладів дуже багато, щоб це не виглядало ніби ви обрушуєте на неї гору звинувачень, від яких вона природним чином почне захищатися.
  3. Скажіть, що відносини з нею вам дороги і ви готові зберегти їх, але лише за умови, якщо вона готова зробити конкретні кроки до зміни своєї поведінки в ваших взаєминах.

Останній і важливий момент. Пам'ятайте: її реакція, її рішення щодо ваших стосунків і вибір її подальших дій - це не ваша відповідальність. Цілком можливо, вашій подрузі не вистачить зрілості визнати свої деструктивні манери і піти назустріч змінам. Більш того, вона може ображати вас і говорити, що саме ви причина такого її поведінки. Такі її реакції дуже засмутять вас, але вони, знову таки, - даність, а не ваша відповідальність. Ваше зобов'язання - сказати про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах і показати те, що терпіти їх руйнівний вплив ви більше не мають наміру. Решта - вибір іншої людини. Це потрібно прийняти як реальність життя, розуміючи, що при негативному сценарії відносини, можливо, потрібно буде припинити повністю.

Максим Максимов, пастор церкви «Нове життя» і президент християнського телеканалу CNL, (Алмати, Казахстан).

Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати

Дружні стосунки можуть стати, як великим благословенням, так і принести руйнування в життя. Як зрозуміти, що з дружбою потрібно закінчувати, і з яких причин це допустимо? Читайте думки.

Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International Justice Mission, (Орландо Флорида):

Рішення припинити дружбу насправді в меншій мірі стосується того людини і більше пов'язане з межами, які ви встановили навколо себе.

Як правило, коли ми думаємо припинити дружбу, це тому, що ми дозволили людині переступити наші кордони. Або, може бути, ми старалися і зміцнювали стіну, але вони зробили все можливе, щоб її зруйнувати. У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям.

У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям

Ситуацію можна розглянути з декількох точок зору: можливо, один занадто вимогливий, можливо один недобрий, і ваші емоції постійно піддаються атаці. Або, можливо, один чудовий, але він впливає на вас так, як би вам не хотілося і ваші моральні межі піддаються випробуванням. У чому б не була справа, ясно, що ці відносини токсичні, і ми знаємо, що потрібно щось змінити.

На питання - чи можу я завершити дружба? Чи нормально це сприйме Ісус?

Так, ти можеш припинити дружні стосунки. Деякі можуть сказати, що Ісус ніколи так не робив, але це не так (Мф.16: 23). Дружба в цьому прикладі завершилася виправленням. Але в цьому випадку Ісус поставив жорстку кордон, яка довела його внутрішньому оточенню і нам, що якщо щось заважає Йому виконувати роботу, яку Він покликаний робити, Він не буде мовчати.

І нам слід робити так само. Тому що, врешті-решт, ми не повинні бути всім для всіх, ми повинні любити людей. І іноді любити, значить відпустити і дозволити їм побачити, що Бог приготував для них щось краще, ніж токсична ситуація, частиною якої вони стали.

Олексій Коломійцев, пастор-вчитель біблійної церкви «Слово Благодаті», (Бетл-Граунд, Вашингтон, США)

Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела 9 ознак токсичного дружби:

  1. Ваш друг вимагає вашої довіри.

Простіше кажучи, довіру не можна вимагати, незважаючи на посаду чи звання. Довіра потрібно заслужити. Хтось може шанобливо ставитися до посади, не поважаючи людини, що обіймає цю посаду, але це повага не передбачає наявність довіри. Довіра заробляється, грунтуючись на здатності людини бути надійним, і один, що вимагає вашої довіри, не є надійним. Здоровий один ніколи не буде вимагати від вас довіри.

  1. Ви не відчуваєте підтримки або натхнення.

Чи викликають зустрічі з друзями у вас такі почуття як депресія, песимізм, почуття приниження або неповноцінності, розуміння того, що вас використовують і вам необхідно оборонятися? Як часто ви помічаєте, що в цьому оточенні до вас ставляться як до дитини? Здорові дружні відносини повинні нас надихати і творити. Тип поведінки, який залишає вас з негативними почуттями, повинен бути показником необхідності ввести певні обмеження, і ця людина не повинна бути допущений до кола спілкування.

  1. Ваш друг часто висміює інших людей.

Глузування це явний знак токсичності. Людина, який висміює інших - далеко не кращий кандидат в друзі. Іноді глузування не завжди легко розпізнати, так що звертайте увагу на те, як ваш друг відгукується про інших людей. З повагу, з шануванням, або намагаючись принизити людину невеликими зауваженнями, неповагою, глузуванням? Якщо це так, то ця людина не та, кому можна довіряти.

  1. Ваш друг розпускає плітки.

Пам'ятайте, що вже було сказано з цього приводу? Той, хто бреше з вами, з часом починає брехати про вас. Остерігайтеся дружби, яка харчується плітками, в кінцевому підсумку вона зруйнується сама. Крім того, Біблія називає плітки гидотою. Якщо ваш друг по-зрадницьки відноситься до довірчих розмов або ділиться з вами інформацією, яка, як ви розумієте, не підлягає розголошенню, ви на 100% можете бути впевнені, що перед вами токсичний друг. Розсудлива людина є затятим захисником всіх своїх друзів ... і вас!

  1. Ваш друг ревнивець і контролер.

Є така категорія людей, які хочуть направити вашу дружбу тільки на себе, тому що вони бояться, що якщо у вас будуть інші друзі, ви неодмінно відкинете їх. Зазвичай такі страхи призводять їх до ревнощів і прагненню тримати під контролем час, проведений вами з іншими людьми. Навіть якщо комусь спочатку ревнощі може здатися схвальною, вона буде розквітати до тих пір, поки не задушить вас своїми винятковими правами. Остерігайтеся людини, яка хоче щоб ви стали його ексклюзивним іншому. Здоровий людина буде заохочувати вас будувати дружні відносини з оточуючими.

  1. Ваш друг займає оборонну позицію.

Біблія говорить, що справжня дружба схожа на те, як залізо точить залізо. Це звичайно не означає, що дружба повинна бути заснована на протистоянні. Це нездорові відносини. Але в кожної дружбу з часом будуть виникати суперечності, тому що ми недосконалі. Благословення дружніх конфліктів виявляються в тому, що здоровий друг виступає проти вас з любов'ю, в його серці завжди бажання самого кращого для вас. Якщо «правда, сказана з любов'ю» зустрічається з оборонною позицією, причому постійно, значить це нездорова дружба. Здоровий людина - це той, хто здатний прийняти те, що йому протистоїть, і пройти через це, тому що в ньому є досить смирення, щоб визнати свою недосконалість. Отруйний людина не бажає чесно визнавати свої помилки, коли йому про це говорять.

Тут є подвійне ставлення, воно полягає в тому, що часто токсичні люди як би відкидають себе, вони будуть відпускати жарти з приводу власних помилок, тому що вони готові зробити з себе мішень для своїх жартів, але їх отруйність стає очевидною тоді, коли хтось то інший вказує їм на помилки, і наштовхується на позицію самозахисту.

  1. Ваш друг повинен завжди бути прав.

Якщо ваш друг не залишає жодного шансу на помилку, це не та людина, в оточенні якого ви хочете проводити багато часу. Ми всі знаємо, що ніхто не може бути завжди на 100% прав, але отруйний людина не залишає місця для помилки у своєму житті, тому що визнання власної неправоти зажадає від нього визнання, що хтось інший може бути краще, ніж він сам. Це неприйнятно, тому що токсичний людина повинна завжди бути найкращим.

  1. Ваш друг бреше.

Очевидно, ви не можете довіряти тому, хто обманює. І якщо ваш друг обманює, він не заслуговує на довіру. Отруйний людина буде часто обманювати так, щоб не проявити недосконалість - як уже говорилося раніше, він завжди повинен бути найкращим. Тому він буде частенько покривати свої помилки брехнею. Цій людині немає місця в вашому найближчому оточенні.

Якщо ваш друг не проявляє в розмовах інтересу про вас або не стараються краще вас дізнатися, це не та людина, в якого вам варто вкладатися. Токсичний людина завжди готовий до тих, хто вкладається в нього, в його мрії, бачення, амбіції, але коли настає час для відповідної дії, він раптово самоусувається. Якщо ваш друг або нехтує вашими інтересами, або підозріло зникає, коли приходить час вкластися в вас, ваші мрії, бачення і амбіції, пора переглянути таку дружбу.

Андрій Вовк, пастор незалежної ростовської церкви «Слово істини».

Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості, відносин, психології, (Лозанна, Швейцарія):

Що робити? Не варто вмовляти себе: мовляв, щось зміниться само собою. Так, це може трапиться, як чудо або інсайт, зійшла на вашу токсичну подругу, але це буде винятком з правил. Більш того, як би не була сильна ваша надія, що все якось «перемеліть», ви, як доросла людина, несете свою частину відповідальності в цій дружбі і, швидше за все, ви можете вплинути на те, щоб ситуація змінилася. І, врешті-решт, саме вам вирішувати: чи дозволяти далі токсичним відносин проникати у ваше життя.

Отже, виберіть час і обов'язково поговоріть з подругою, підійшовши до розмови з усією можливою чистосердечністю і сміливістю з вашого боку.

  1. Скажіть чесно і відкрито їй про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах. Говоріть саме про свої почуття і зробіть все, щоб вона вас почула.
  2. Щоб подрузі було легше зрозуміти вас і ваші почуття, приведіть 1-2 конкретні приклади із ситуацій, де вона так чи інакше виявляла токсичність. Чи не приводите прикладів дуже багато, щоб це не виглядало ніби ви обрушуєте на неї гору звинувачень, від яких вона природним чином почне захищатися.
  3. Скажіть, що відносини з нею вам дороги і ви готові зберегти їх, але лише за умови, якщо вона готова зробити конкретні кроки до зміни своєї поведінки в ваших взаєминах.

Останній і важливий момент. Пам'ятайте: її реакція, її рішення щодо ваших стосунків і вибір її подальших дій - це не ваша відповідальність. Цілком можливо, вашій подрузі не вистачить зрілості визнати свої деструктивні манери і піти назустріч змінам. Більш того, вона може ображати вас і говорити, що саме ви причина такого її поведінки. Такі її реакції дуже засмутять вас, але вони, знову таки, - даність, а не ваша відповідальність. Ваше зобов'язання - сказати про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах і показати те, що терпіти їх руйнівний вплив ви більше не мають наміру. Решта - вибір іншої людини. Це потрібно прийняти як реальність життя, розуміючи, що при негативному сценарії відносини, можливо, потрібно буде припинити повністю.

Максим Максимов, пастор церкви «Нове життя» і президент християнського телеканалу CNL, (Алмати, Казахстан).

Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати

Дружні стосунки можуть стати, як великим благословенням, так і принести руйнування в життя. Як зрозуміти, що з дружбою потрібно закінчувати, і з яких причин це допустимо? Читайте думки.

Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International Justice Mission, (Орландо Флорида):

Рішення припинити дружбу насправді в меншій мірі стосується того людини і більше пов'язане з межами, які ви встановили навколо себе.

Як правило, коли ми думаємо припинити дружбу, це тому, що ми дозволили людині переступити наші кордони. Або, може бути, ми старалися і зміцнювали стіну, але вони зробили все можливе, щоб її зруйнувати. У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям.

У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям

Ситуацію можна розглянути з декількох точок зору: можливо, один занадто вимогливий, можливо один недобрий, і ваші емоції постійно піддаються атаці. Або, можливо, один чудовий, але він впливає на вас так, як би вам не хотілося і ваші моральні межі піддаються випробуванням. У чому б не була справа, ясно, що ці відносини токсичні, і ми знаємо, що потрібно щось змінити.

На питання - чи можу я завершити дружба? Чи нормально це сприйме Ісус?

Так, ти можеш припинити дружні стосунки. Деякі можуть сказати, що Ісус ніколи так не робив, але це не так (Мф.16: 23). Дружба в цьому прикладі завершилася виправленням. Але в цьому випадку Ісус поставив жорстку кордон, яка довела його внутрішньому оточенню і нам, що якщо щось заважає Йому виконувати роботу, яку Він покликаний робити, Він не буде мовчати.

І нам слід робити так само. Тому що, врешті-решт, ми не повинні бути всім для всіх, ми повинні любити людей. І іноді любити, значить відпустити і дозволити їм побачити, що Бог приготував для них щось краще, ніж токсична ситуація, частиною якої вони стали.

Олексій Коломійцев, пастор-вчитель біблійної церкви «Слово Благодаті», (Бетл-Граунд, Вашингтон, США)

Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела 9 ознак токсичного дружби:

  1. Ваш друг вимагає вашої довіри.

Простіше кажучи, довіру не можна вимагати, незважаючи на посаду чи звання. Довіра потрібно заслужити. Хтось може шанобливо ставитися до посади, не поважаючи людини, що обіймає цю посаду, але це повага не передбачає наявність довіри. Довіра заробляється, грунтуючись на здатності людини бути надійним, і один, що вимагає вашої довіри, не є надійним. Здоровий один ніколи не буде вимагати від вас довіри.

  1. Ви не відчуваєте підтримки або натхнення.

Чи викликають зустрічі з друзями у вас такі почуття як депресія, песимізм, почуття приниження або неповноцінності, розуміння того, що вас використовують і вам необхідно оборонятися? Як часто ви помічаєте, що в цьому оточенні до вас ставляться як до дитини? Здорові дружні відносини повинні нас надихати і творити. Тип поведінки, який залишає вас з негативними почуттями, повинен бути показником необхідності ввести певні обмеження, і ця людина не повинна бути допущений до кола спілкування.

  1. Ваш друг часто висміює інших людей.

Глузування це явний знак токсичності. Людина, який висміює інших - далеко не кращий кандидат в друзі. Іноді глузування не завжди легко розпізнати, так що звертайте увагу на те, як ваш друг відгукується про інших людей. З повагу, з шануванням, або намагаючись принизити людину невеликими зауваженнями, неповагою, глузуванням? Якщо це так, то ця людина не та, кому можна довіряти.

  1. Ваш друг розпускає плітки.

Пам'ятайте, що вже було сказано з цього приводу? Той, хто бреше з вами, з часом починає брехати про вас. Остерігайтеся дружби, яка харчується плітками, в кінцевому підсумку вона зруйнується сама. Крім того, Біблія називає плітки гидотою. Якщо ваш друг по-зрадницьки відноситься до довірчих розмов або ділиться з вами інформацією, яка, як ви розумієте, не підлягає розголошенню, ви на 100% можете бути впевнені, що перед вами токсичний друг. Розсудлива людина є затятим захисником всіх своїх друзів ... і вас!

  1. Ваш друг ревнивець і контролер.

Є така категорія людей, які хочуть направити вашу дружбу тільки на себе, тому що вони бояться, що якщо у вас будуть інші друзі, ви неодмінно відкинете їх. Зазвичай такі страхи призводять їх до ревнощів і прагненню тримати під контролем час, проведений вами з іншими людьми. Навіть якщо комусь спочатку ревнощі може здатися схвальною, вона буде розквітати до тих пір, поки не задушить вас своїми винятковими правами. Остерігайтеся людини, яка хоче щоб ви стали його ексклюзивним іншому. Здоровий людина буде заохочувати вас будувати дружні відносини з оточуючими.

  1. Ваш друг займає оборонну позицію.

Біблія говорить, що справжня дружба схожа на те, як залізо точить залізо. Це звичайно не означає, що дружба повинна бути заснована на протистоянні. Це нездорові відносини. Але в кожної дружбу з часом будуть виникати суперечності, тому що ми недосконалі. Благословення дружніх конфліктів виявляються в тому, що здоровий друг виступає проти вас з любов'ю, в його серці завжди бажання самого кращого для вас. Якщо «правда, сказана з любов'ю» зустрічається з оборонною позицією, причому постійно, значить це нездорова дружба. Здоровий людина - це той, хто здатний прийняти те, що йому протистоїть, і пройти через це, тому що в ньому є досить смирення, щоб визнати свою недосконалість. Отруйний людина не бажає чесно визнавати свої помилки, коли йому про це говорять.

Тут є подвійне ставлення, воно полягає в тому, що часто токсичні люди як би відкидають себе, вони будуть відпускати жарти з приводу власних помилок, тому що вони готові зробити з себе мішень для своїх жартів, але їх отруйність стає очевидною тоді, коли хтось то інший вказує їм на помилки, і наштовхується на позицію самозахисту.

  1. Ваш друг повинен завжди бути прав.

Якщо ваш друг не залишає жодного шансу на помилку, це не та людина, в оточенні якого ви хочете проводити багато часу. Ми всі знаємо, що ніхто не може бути завжди на 100% прав, але отруйний людина не залишає місця для помилки у своєму житті, тому що визнання власної неправоти зажадає від нього визнання, що хтось інший може бути краще, ніж він сам. Це неприйнятно, тому що токсичний людина повинна завжди бути найкращим.

  1. Ваш друг бреше.

Очевидно, ви не можете довіряти тому, хто обманює. І якщо ваш друг обманює, він не заслуговує на довіру. Отруйний людина буде часто обманювати так, щоб не проявити недосконалість - як уже говорилося раніше, він завжди повинен бути найкращим. Тому він буде частенько покривати свої помилки брехнею. Цій людині немає місця в вашому найближчому оточенні.

Якщо ваш друг не проявляє в розмовах інтересу про вас або не стараються краще вас дізнатися, це не та людина, в якого вам варто вкладатися. Токсичний людина завжди готовий до тих, хто вкладається в нього, в його мрії, бачення, амбіції, але коли настає час для відповідної дії, він раптово самоусувається. Якщо ваш друг або нехтує вашими інтересами, або підозріло зникає, коли приходить час вкластися в вас, ваші мрії, бачення і амбіції, пора переглянути таку дружбу.

Андрій Вовк, пастор незалежної ростовської церкви «Слово істини».

Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості, відносин, психології, (Лозанна, Швейцарія):

Що робити? Не варто вмовляти себе: мовляв, щось зміниться само собою. Так, це може трапиться, як чудо або інсайт, зійшла на вашу токсичну подругу, але це буде винятком з правил. Більш того, як би не була сильна ваша надія, що все якось «перемеліть», ви, як доросла людина, несете свою частину відповідальності в цій дружбі і, швидше за все, ви можете вплинути на те, щоб ситуація змінилася. І, врешті-решт, саме вам вирішувати: чи дозволяти далі токсичним відносин проникати у ваше життя.

Отже, виберіть час і обов'язково поговоріть з подругою, підійшовши до розмови з усією можливою чистосердечністю і сміливістю з вашого боку.

  1. Скажіть чесно і відкрито їй про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах. Говоріть саме про свої почуття і зробіть все, щоб вона вас почула.
  2. Щоб подрузі було легше зрозуміти вас і ваші почуття, приведіть 1-2 конкретні приклади із ситуацій, де вона так чи інакше виявляла токсичність. Чи не приводите прикладів дуже багато, щоб це не виглядало ніби ви обрушуєте на неї гору звинувачень, від яких вона природним чином почне захищатися.
  3. Скажіть, що відносини з нею вам дороги і ви готові зберегти їх, але лише за умови, якщо вона готова зробити конкретні кроки до зміни своєї поведінки в ваших взаєминах.

Останній і важливий момент. Пам'ятайте: її реакція, її рішення щодо ваших стосунків і вибір її подальших дій - це не ваша відповідальність. Цілком можливо, вашій подрузі не вистачить зрілості визнати свої деструктивні манери і піти назустріч змінам. Більш того, вона може ображати вас і говорити, що саме ви причина такого її поведінки. Такі її реакції дуже засмутять вас, але вони, знову таки, - даність, а не ваша відповідальність. Ваше зобов'язання - сказати про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах і показати те, що терпіти їх руйнівний вплив ви більше не мають наміру. Решта - вибір іншої людини. Це потрібно прийняти як реальність життя, розуміючи, що при негативному сценарії відносини, можливо, потрібно буде припинити повністю.

Максим Максимов, пастор церкви «Нове життя» і президент християнського телеканалу CNL, (Алмати, Казахстан).

Коли один вже не один: як зрозуміти, що з дружбою варто закінчувати

Дружні стосунки можуть стати, як великим благословенням, так і принести руйнування в життя. Як зрозуміти, що з дружбою потрібно закінчувати, і з яких причин це допустимо? Читайте думки.

Едді Кауфхольц , Письменник, подкастера, консультант, директор по мобілізації церкви для International Justice Mission, (Орландо Флорида):

Рішення припинити дружбу насправді в меншій мірі стосується того людини і більше пов'язане з межами, які ви встановили навколо себе.

Як правило, коли ми думаємо припинити дружбу, це тому, що ми дозволили людині переступити наші кордони. Або, може бути, ми старалися і зміцнювали стіну, але вони зробили все можливе, щоб її зруйнувати. У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям.

У будь-якому випадку, схоже, що ми втрачаємо контроль над нашими пріоритетами і нашим життям

Ситуацію можна розглянути з декількох точок зору: можливо, один занадто вимогливий, можливо один недобрий, і ваші емоції постійно піддаються атаці. Або, можливо, один чудовий, але він впливає на вас так, як би вам не хотілося і ваші моральні межі піддаються випробуванням. У чому б не була справа, ясно, що ці відносини токсичні, і ми знаємо, що потрібно щось змінити.

На питання - чи можу я завершити дружба? Чи нормально це сприйме Ісус?

Так, ти можеш припинити дружні стосунки. Деякі можуть сказати, що Ісус ніколи так не робив, але це не так (Мф.16: 23). Дружба в цьому прикладі завершилася виправленням. Але в цьому випадку Ісус поставив жорстку кордон, яка довела його внутрішньому оточенню і нам, що якщо щось заважає Йому виконувати роботу, яку Він покликаний робити, Він не буде мовчати.

І нам слід робити так само. Тому що, врешті-решт, ми не повинні бути всім для всіх, ми повинні любити людей. І іноді любити, значить відпустити і дозволити їм побачити, що Бог приготував для них щось краще, ніж токсична ситуація, частиною якої вони стали.

Олексій Коломійцев, пастор-вчитель біблійної церкви «Слово Благодаті», (Бетл-Граунд, Вашингтон, США)

Розілінд Джукич , Місіонер і письменник, (Тихоокеанський Північний Захід, Північна Америка), привела 9 ознак токсичного дружби:

  1. Ваш друг вимагає вашої довіри.

Простіше кажучи, довіру не можна вимагати, незважаючи на посаду чи звання. Довіра потрібно заслужити. Хтось може шанобливо ставитися до посади, не поважаючи людини, що обіймає цю посаду, але це повага не передбачає наявність довіри. Довіра заробляється, грунтуючись на здатності людини бути надійним, і один, що вимагає вашої довіри, не є надійним. Здоровий один ніколи не буде вимагати від вас довіри.

  1. Ви не відчуваєте підтримки або натхнення.

Чи викликають зустрічі з друзями у вас такі почуття як депресія, песимізм, почуття приниження або неповноцінності, розуміння того, що вас використовують і вам необхідно оборонятися? Як часто ви помічаєте, що в цьому оточенні до вас ставляться як до дитини? Здорові дружні відносини повинні нас надихати і творити. Тип поведінки, який залишає вас з негативними почуттями, повинен бути показником необхідності ввести певні обмеження, і ця людина не повинна бути допущений до кола спілкування.

  1. Ваш друг часто висміює інших людей.

Глузування це явний знак токсичності. Людина, який висміює інших - далеко не кращий кандидат в друзі. Іноді глузування не завжди легко розпізнати, так що звертайте увагу на те, як ваш друг відгукується про інших людей. З повагу, з шануванням, або намагаючись принизити людину невеликими зауваженнями, неповагою, глузуванням? Якщо це так, то ця людина не та, кому можна довіряти.

  1. Ваш друг розпускає плітки.

Пам'ятайте, що вже було сказано з цього приводу? Той, хто бреше з вами, з часом починає брехати про вас. Остерігайтеся дружби, яка харчується плітками, в кінцевому підсумку вона зруйнується сама. Крім того, Біблія називає плітки гидотою. Якщо ваш друг по-зрадницьки відноситься до довірчих розмов або ділиться з вами інформацією, яка, як ви розумієте, не підлягає розголошенню, ви на 100% можете бути впевнені, що перед вами токсичний друг. Розсудлива людина є затятим захисником всіх своїх друзів ... і вас!

  1. Ваш друг ревнивець і контролер.

Є така категорія людей, які хочуть направити вашу дружбу тільки на себе, тому що вони бояться, що якщо у вас будуть інші друзі, ви неодмінно відкинете їх. Зазвичай такі страхи призводять їх до ревнощів і прагненню тримати під контролем час, проведений вами з іншими людьми. Навіть якщо комусь спочатку ревнощі може здатися схвальною, вона буде розквітати до тих пір, поки не задушить вас своїми винятковими правами. Остерігайтеся людини, яка хоче щоб ви стали його ексклюзивним іншому. Здоровий людина буде заохочувати вас будувати дружні відносини з оточуючими.

  1. Ваш друг займає оборонну позицію.

Біблія говорить, що справжня дружба схожа на те, як залізо точить залізо. Це звичайно не означає, що дружба повинна бути заснована на протистоянні. Це нездорові відносини. Але в кожної дружбу з часом будуть виникати суперечності, тому що ми недосконалі. Благословення дружніх конфліктів виявляються в тому, що здоровий друг виступає проти вас з любов'ю, в його серці завжди бажання самого кращого для вас. Якщо «правда, сказана з любов'ю» зустрічається з оборонною позицією, причому постійно, значить це нездорова дружба. Здоровий людина - це той, хто здатний прийняти те, що йому протистоїть, і пройти через це, тому що в ньому є досить смирення, щоб визнати свою недосконалість. Отруйний людина не бажає чесно визнавати свої помилки, коли йому про це говорять.

Тут є подвійне ставлення, воно полягає в тому, що часто токсичні люди як би відкидають себе, вони будуть відпускати жарти з приводу власних помилок, тому що вони готові зробити з себе мішень для своїх жартів, але їх отруйність стає очевидною тоді, коли хтось то інший вказує їм на помилки, і наштовхується на позицію самозахисту.

  1. Ваш друг повинен завжди бути прав.

Якщо ваш друг не залишає жодного шансу на помилку, це не та людина, в оточенні якого ви хочете проводити багато часу. Ми всі знаємо, що ніхто не може бути завжди на 100% прав, але отруйний людина не залишає місця для помилки у своєму житті, тому що визнання власної неправоти зажадає від нього визнання, що хтось інший може бути краще, ніж він сам. Це неприйнятно, тому що токсичний людина повинна завжди бути найкращим.

  1. Ваш друг бреше.

Очевидно, ви не можете довіряти тому, хто обманює. І якщо ваш друг обманює, він не заслуговує на довіру. Отруйний людина буде часто обманювати так, щоб не проявити недосконалість - як уже говорилося раніше, він завжди повинен бути найкращим. Тому він буде частенько покривати свої помилки брехнею. Цій людині немає місця в вашому найближчому оточенні.

Якщо ваш друг не проявляє в розмовах інтересу про вас або не стараються краще вас дізнатися, це не та людина, в якого вам варто вкладатися. Токсичний людина завжди готовий до тих, хто вкладається в нього, в його мрії, бачення, амбіції, але коли настає час для відповідної дії, він раптово самоусувається. Якщо ваш друг або нехтує вашими інтересами, або підозріло зникає, коли приходить час вкластися в вас, ваші мрії, бачення і амбіції, пора переглянути таку дружбу.

Андрій Вовк, пастор незалежної ростовської церкви «Слово істини».

Анна Лянна-Моньє , Громадський діяч, психолог-консультант, мотиваційний спікер в сфері розвитку особистості, відносин, психології, (Лозанна, Швейцарія):

Що робити? Не варто вмовляти себе: мовляв, щось зміниться само собою. Так, це може трапиться, як чудо або інсайт, зійшла на вашу токсичну подругу, але це буде винятком з правил. Більш того, як би не була сильна ваша надія, що все якось «перемеліть», ви, як доросла людина, несете свою частину відповідальності в цій дружбі і, швидше за все, ви можете вплинути на те, щоб ситуація змінилася. І, врешті-решт, саме вам вирішувати: чи дозволяти далі токсичним відносин проникати у ваше життя.

Отже, виберіть час і обов'язково поговоріть з подругою, підійшовши до розмови з усією можливою чистосердечністю і сміливістю з вашого боку.

  1. Скажіть чесно і відкрито їй про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах. Говоріть саме про свої почуття і зробіть все, щоб вона вас почула.
  2. Щоб подрузі було легше зрозуміти вас і ваші почуття, приведіть 1-2 конкретні приклади із ситуацій, де вона так чи інакше виявляла токсичність. Чи не приводите прикладів дуже багато, щоб це не виглядало ніби ви обрушуєте на неї гору звинувачень, від яких вона природним чином почне захищатися.
  3. Скажіть, що відносини з нею вам дороги і ви готові зберегти їх, але лише за умови, якщо вона готова зробити конкретні кроки до зміни своєї поведінки в ваших взаєминах.

Останній і важливий момент. Пам'ятайте: її реакція, її рішення щодо ваших стосунків і вибір її подальших дій - це не ваша відповідальність. Цілком можливо, вашій подрузі не вистачить зрілості визнати свої деструктивні манери і піти назустріч змінам. Більш того, вона може ображати вас і говорити, що саме ви причина такого її поведінки. Такі її реакції дуже засмутять вас, але вони, знову таки, - даність, а не ваша відповідальність. Ваше зобов'язання - сказати про те, як ви себе почуваєте в цих відносинах і показати те, що терпіти їх руйнівний вплив ви більше не мають наміру. Решта - вибір іншої людини. Це потрібно прийняти як реальність життя, розуміючи, що при негативному сценарії відносини, можливо, потрібно буде припинити повністю.

Максим Максимов, пастор церкви «Нове життя» і президент християнського телеканалу CNL, (Алмати, Казахстан).

Як зрозуміти, що з дружбою потрібно закінчувати, і з яких причин це допустимо?
На питання - чи можу я завершити дружба?
Чи нормально це сприйме Ісус?
Чи викликають зустрічі з друзями у вас такі почуття як депресія, песимізм, почуття приниження або неповноцінності, розуміння того, що вас використовують і вам необхідно оборонятися?
Як часто ви помічаєте, що в цьому оточенні до вас ставляться як до дитини?
З повагу, з шануванням, або намагаючись принизити людину невеликими зауваженнями, неповагою, глузуванням?
Пам'ятайте, що вже було сказано з цього приводу?
Як зрозуміти, що з дружбою потрібно закінчувати, і з яких причин це допустимо?
На питання - чи можу я завершити дружба?
Чи нормально це сприйме Ісус?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация