Коли Пасха в 2018 році

Великдень - православне свято воскресіння Сина Божого - Ісуса Христа. Цей день не має закріпленої календарної дати. Формула його обчислення складна і щорічно оновлюється. Православна церква визначила, коли Великдень в 2018 році. Про це і ритуалах, обов'язкових для святкування цього дня, розповімо детальніше. Великдень - православне свято воскресіння Сина Божого - Ісуса Христа

Фото: ippo.ru

У 2018 року Великдень у неділю, 8 квітня. Щороку дата, коли Великдень святкується, змінюється. Чи знаєте, чому це відбувається і від чого залежить? Якщо немає, тоді маленька довідка буде до речі.

Великдень - найбільш значимий і шанований в православному світі свято. Вважається, що в цей день воскрес Син Божий, якого розіпнули на хресті. Страждання він прийняв в ім'я спокутування людських гріхів. Цей подвиг повинен був просвітити людей і наставити їх на шлях благочестя і духовного розвитку.

Традиційно Великдень святкують навесні. Однак самостійно визначити дату цього свята обивателі не можуть, оскільки необхідно врахувати безліч чинників і показників, щоб провести розрахунки.

Формула, за якою православні патріархи обчислюють, якого числа Пасха, включає дані місячного і сонячного календаря. Однак є один стабільний показник - святкування обов'язково проходить в неділю. Таким чином, вказують на те, що Христос воскрес. Зазвичай Великдень - це перша неділя після весняного повного місяця.

Читайте також: Як відзначають свято Науриз в Казахстані

Ось цікаві факти, пов'язані з цим днем:

  • Розп'яття Христа на хресті відбулося напередодні єврейського свята Песах, що в перекладі з іудейського означає 'позбавлення'. Цей день у євреїв вважається днем ​​виходу з єгипетського рабства. Багато вчених дискутують щодо того, чи був такий результат. Однак ця подія має радше символічний характер: євреї були звільнені єгипетськими фараонами і нарешті могли створити власну державу.
  • До воскресіння Христос пережив страждання, а потім дізнався, що повинен пожертвувати собою в ім'я людства, довівши йому свою безмірну любов. Він відкрив на таємній вечері дванадцятьох Своїх учнів, хто і коли покаже свою духовну слабкість і зрадить його, прийняв зрада Іуди і пристрасно молився в Гетсиманському саду, щоб чаша ця минула його.
  • Кожен день тижня до Великодня має своє таємне, містичне значення: в ці дні дотримуються строгого посту і поминають пристрасну седмицю Христа. Облачення служителів церкви тільки чорні зі сріблом.
  • Особливе значення має святкова субота і ранок неділі. В ці дні:
  1. Перед північчю священик і диякон переносять Плащаницю (полотно з виявленим зображенням Христа) до вівтаря. Тут вона залишається 40 днів до Вознесіння.
  2. Священики переоблачаются в світлі ризи, що символізує радість людства, яке дізналося про воскресіння Христа.
  3. Звучить благовіст.
  4. Опівночі священнослужителі виконують піснеспіви і хресним ходом разом з прихожанами обходять храм.
  5. Після цього двері церкви відкривають і проголошують: «Христос воскрес із мертвих!»
  6. Православні вітають один одного і куштують скоромну їжу, яка була під забороною протягом усього Великого посту.

На честь цього свята пекли спеціальний ритуальний хліб - паску або паску, фарбували яйця. Звичайно ж, ця частина свята сягає корінням до язичництва, коли навесні святкували оновлення природи і нове народження світу. З появою християнства цей звичай набув інше сакральне значення.

Великдень - особливе свято, суть якого в духовному оновленні людини. Поки триває Великий піст, можна їсти лише рослинну їжу, а в деякі дні слід відмовлятися і від цього. Не можна погано думати і говорити, чинити перелюб, потрібно молитися.

У цей період відбувається духовне очищення людини. Коли пост завершується, людина переживає друге народження, подібно до Христа, в уже оновленої іпостасі. Він стає краще, благородніше, порядочнее.

Читайте також: Курбан-айт 2017 Казахстані: історія

Чи знаєте, чому це відбувається і від чого залежить?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация