Коли Масляна і Великдень в 2019 році, якого числа?

  1. Прославлення язичницького бога Ярила, як символу сонця і приходу весни.
  2. Масляна і християнська церква.
  3. Святкування Масляної, обряди і традиції.
  4. Прощена неділя
  5. Чому ми відзначаємо Масляну за сім тижнів до Великодня?

В Церковному календарі як такої назви свята як Масляна не існує

В Церковному календарі як такої назви свята як Масляна не існує. Назва це взято з простолюддя, а остання підготовча седмиця до Великого посту- це Сирна седмиця. Тобто, святкування Масляної (Сирного тижня) починається в останній тиждень перед Великим Постом, і закінчується Прощеною неділею. Так само варто відзначити, що під седмицею розуміється одна календарний тиждень. Людям віруючим, які дотримуються посту, під час Сирного тижня забороняється куштувати м'ясо в їжу, а ось молоко, яйця, сметану, поки ще можна вживати, в тому числі і млинці.

рік

Масляна

2016

7 березня-13 березня 1 травня

2017

20 - 26 лютий 16 квітня

2018

12 по 18 лютого 8 квітня

2019

4 по 10 березня28 квітня

2020

24 лютого по 1 березня 19 квітня

Сценарії масниці : В садку, в школі, на вулиці міста, в селі.

Прославлення язичницького бога Ярила, як символу сонця і приходу весни.

За деякими джерелами святкування Масляної йде далеко корінням в язичництво За деякими джерелами святкування Масляної йде далеко корінням в язичництво. Під час святкування Масляної люди славили Ярілу- бога сонця, весни і родючості. У прославлянні Сонця слов'яни випікали коржі, за традицією, в долоні набирали жменю борошна, опускали в воду, і потім з отриманого тесту випікали круглу лепешку- символ сонячного диска. Пізніше люди почали пекти млинці з тіста і закваски. Гарячий, рум'яний, круглий блін- символ сонця, вважалося, що відкушуючи млинець, людина образно кажучи, відкушував шматочок сонця, разом з його теплом і життям.

Масляна і християнська церква.

Задовго до християнства Масляні гуляння починалися за сім днів до весняного рівнодення, і тривали ще сім днів після нього. Коли на Русі з'явилося християнство, прийшли і нові свята. Але, так як Масляна була трохи зміщена через Великого Посту, тим не менш, свято слов'яни відзначали так само, з розмахом. За язичницьким уявленням слов'яни проводили широкі гуляння, водили хороводи, спалювали опудало «масниці», уособлення зими. Після хрещення Русі в Х столітті, і прийняття християнства, церква непохитно боролася з подібного роду язичницькими обрядами, однак, минуло багато століть, і до наших днів збереглася традиція спалювати солом'яне опудало «масниці», але людей віруючих, які дотримуються Великого Посту, церква все ж застерігає від подібного роду розваг. Оскільки, необхідно пам'ятати, що Сирна седмиця-це підготовка до Великого посту, під час якого людина православна, віруючий повинен молитися, каятися, шукати себе в духовному відношенні, шукати життєвий сенс ... Але все це звичайно не заважає людині брати участь в подібних святах, головне щоб ці гуляння не нашкодили душі людської, виключається зловживання алкоголем, оскільки вважається, що вживання алкоголю тільки віддаляє людину від Бога.

Святкування Масляної, обряди і традиції.

Широко відомий звичай на Масляну - це випікання млинців. Цей звичай бере своє коріння ще за часів язичництва. Млинці випікалися золотисті, рум'яні, горячіе- все це уособлення Сонця, зустріч весни. Під час гулянь народ водив хороводи, прикрашав колеса від воза і носив його вулицями, все це пов'язано з круглою формою Сонця, всі ці ритуали вважалися як би «задобрювання» Сонця, звідси, до речі, і походить назва Масляна.

Ще однією традицією є перестрибування через багаття, цей звичай так само йде далеко корінням в язичництво, оскільки вважалося, що перестрибуючи через багаття, людина як би смалить свої гріхи. Але в наші дні, якщо і збереглася подібна традиція, то більше задля забави, веселощів. Що ж стосується гріховної боку людини, то людині православному необхідно ходити в храм, і нести свої покаяння Богу, а не палити їх, перестрибуючи через багаття.

На завершення всіх народних гулянь, в кінці святкування спалювали опудало «масниці» уособлення зими, що йде, і приходом весни, наближення періоду польових робіт. Спалюючи опудало люди, завжди чекали і вірили, в те, що рік буде родючим і врожайним.

Прощена неділя

Сьомий, останній день Масляної вважається прощеним воскресінням, в цей день всі люди, готуючись до Великого Посту, просили вибачення один у одного, поминали померлих.

У храмах проходять вечірні служби, присвячені чину прощення, коли настоятель просить вибачення у прихожан, а парафіяни, в свою чергу просять вибачення один у одного, відповідаючи на прохання «Бог простить».

Чому ми відзначаємо Масляну за сім тижнів до Великодня?

Як ми знаємо, найголовніший православне свято Великдень щороку доводиться на різні дати Як ми знаємо, найголовніший православне свято Великдень щороку доводиться на різні дати. Щорічно це свято відзначається в різні воскресіння місяця. Це обумовлено декількома факторами, відповідно від місячного календаря, весняного рівнодення, а так само святкування іудейської Пасхи. І так як Великдень є рухомим православним святом, тобто припадати на різні дати, то і інші церковні дати тих чи інших свят відраховуються від дати святкування Великодня.

Відповідно і святкування Масляної щороку доводиться на різні дати, а точніше якраз за сім тижнів до Великодня. Але оскільки сам свято Масляна має язичницьке коріння. І православна церква проти різних язичницьких світоглядів. Останній тиждень перед Великим Постом, яка в народі іменується як просто Масляні гуляння і проводи зими для людей, віруючих, які дотримуються посту, цей тиждень є підготовкою до Великого посту, тобто, полупостная, коли вже забороняється вживати м'ясні продукти, але яйця, сир, молоко ще можна їсти.

великодні традиції

До одного з головних церковних свят-Великодня православні люди готуються заздалегідь, протягом Страсного тижня. У понеділок, наприклад, приступають до генерального прибирання будинку, у вівторок готують ошатний одяг, якщо треба, перуть її. У середу також можна продовжувати прибирання в будинку і у дворі. У Чистий ж четверга обов'язково необхідно завершити всі справи по наведенню порядку в домі. У Страсну П'ятницю, в день, коли був розіп'ятий Христос, приносили освячені з церкви свічки, і весь день палили їх у різних кімнатах, так само починали фарбувати яйця і пекти паски, хто виконує пост і людям віруючим, в цей день церква забороняє вживання будь-якої їжі . Суббота- це день скорботи, в цей день забороняється веселитися, випивати алкоголь, входити в інтимний зв'язок. У церквах починаються великодні служби. І воскресеніе- наступ Світлого Великодня, коли Ісус Христос чудесним чином був відроджений. Святкування Великодня проходить за щедро накритим столом, в колі рідних.

У день Світлого Великодня всі православні люди Христа, тобто розбивають один об одного, або ж обмінюються пофарбованими яйцями зі словами «Христос Воскрес» а у відповідь «Воістину Воскрес». Традиція готувати яйця на Великдень символізує зародження нового життя, так як з нього з'являється нова істота. А традиція фарбувати яйця в червоний колір, це так звані крашанки або писанки, символ відродження через кров Христа. Фарбування ж в інші кольори, це більше нововведення, і символізує, про радість Великого і Світлого святкування Великодня.

Чому ми відзначаємо Масляну за сім тижнів до Великодня?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация