Коли PayPal буде в Україні: Чому PayPal не входить в Україну (18.07.18 10:10) «Влада

Уявіть, що ви живете в Вінницькій області та робите найкрасивіші в світі шарфи ручної роботи

Уявіть, що ви живете в Вінницькій області та робите найкрасивіші в світі шарфи ручної роботи. Раніше, щоб їх продати, потрібно було їхати до Києва або обласний центр на ринок і вистоювати там цілий день.

З появою таких сайтів, як eBay, Amazon, Alibaba ви можете не обмежуватися "Троєщинського ринку" і продавати свої товари за кордоном, не виходячи з дому.

Світовий ринок електронної комерції показує стабільне зростання і в минулому році він досяг розмірі $ 1,85 трлн.

Тепер і українці можуть стати його частиною, але є одна заковика. Як легально завести зароблені за кордоном гроші в Україну?

Мрії про PayPal

Жителі більшості країн в світі користуються рядом платіжних сервісів, але визнаним лідером є американська система PayPal.

Причин тому кілька: низькі комісії (2,9-3,9%), висока швидкість платежів, зручність (для переказу грошей - досить знати email одержувача).

За допомогою PayPal гроші можна отримати в 117 країнах. Легше перерахувати країни, в яких сервіс повноцінно не працює. І одна з них Україна. Компанію їй в цьому списку складають ряд пострадянських країн: Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан і Узбекистан.

Поки українці можуть користуватися PayPal тільки для відправки платежу, але не для отримання. Фактично створивши аккаунт в цьому сервісі вам доступні тільки закордонні інтернет-покупки та переклад на відправку через карту українського банку. Прийом платежів від інших користувачів PayPal і "висновок" їх на свої карти в Україні недоступний.

Так, чому ж PayPal не може розширити горизонт своєї роботи на Україну? Адже сервіс доступний навіть в африканській Малаві, де ВВП в 10 млн разів нижче, ніж в Україні. Мабуть, справа все ж не в економічній благополучности країни.

Чому PayPal немає в Україні

Сама компанія вже неодноразово пояснювала причини, чому вона не працює в Україні. Проблема нібито криється в бюрократично Національний банк України, який не хоче послабити своє регулювання для входу компанії.

Переговори PayPal і НБУ тривають не перший рік. І позиція українського Центрального банку незмінна - все міжнародні платіжні системи повинні проходити реєстрацію в Україні.

Влітку 2015 року, Нацбанк закріпив умови їх ліцензування на рівні своїх нормативно-правових актів. Тоді НБУ назвав це "закладенням фундаменту для початку роботи PayPal, ApplePay і інших".

І якщо GooglePay і ApplePay дійсно скористалися "такою щедрістю Нацбанку" і почали працювати в Україні, то PayPal за три роки не зробив нічого, щоб наблизитись до України.

Варто відзначити, що навіть такі платіжні гіганти, як VISA і MasterCard врегулювали свою діяльність в Україні у відповідність до вимог НБУ.

Щоб переконати міжнародні системи платежів в серйозності своїх планів, НБУ вирішив закріпити "правила гри" на законодавчому рівні. У квітні 2017 року Верховну Раду надійшов законопроект №5361-д , Що закріплює вимогу для міжнародних систем проходити реєстрацію в НБУ.

Коли цей законопроект був провалений, то більшість ЗМІ подавали це з заголовками "Рада провалив закон про PayPal". Але насправді американська система його і не підтримувала. В PayPal давали вичерпне пояснення.

"Стаття 15 неприйнятий законопроекту 5361-д створює цілий ряд бар'єрів для виходу іноземних емітентів електронних грошей на ринок України для розрахунків в іноземній валюті. А саме, іноземним емітентам електронних грошей потрібно зареєструватися в НБУ (ця вимога була б логічним для гривневих розрахунків, але не для розрахунків в іноземній валюті), відстежувати резидентів України для придбання і погашення іноземних електронних грошей з використанням тільки рахунки в українських банках, відстежувати дотримання обмежень на суму іно Тран електронних грошей, які український користувач може зберігати на електронному пристрої ", - повідомлялося в заяві PayPal for Ukraine Initiative.

Після провалу законопроекту, депутати профільного парламентського комітету з фінансів внесли новий - №7270 . Він містить більшість норм попереднього законопроекту, і головну для PayPal - проходження реєстрації в Нацбанку. Зараз його також намагаються піднести як "зелене світло" для PayPal, оскільки НБУ не вважає це перешкодою для роботи в Україні.

Але PayPal вважає інакше і впирається проходженню реєстрації. Компанія не позиціонує себе як міжнародна платіжна система в класичному розумінні. Тому PayPal не хоче брати на себе обов'язки по підтримці реєстрацій для транскордонних послуг в іноземній валюті у всіх юрисдикціях, в яких працює.

В системі пояснювали, що реєстрація їм не потрібна для активації прийому платежів на аккаунт. Компанія продовжує наполегливо посилатися на директиву (ЄС) 2015/2366, де в пункті 11 статті 9 зазначено, що реєстрація платіжного сервісу в одній з країн ЄС дозволяє вести діяльність і в інших країнах Угоди без додаткових реєстрацій.

Але Україна хоч і підписала Угоду про асоціацію, не є учасником єдиного ринку товарів і послуг ЄС. І тому директиви ЄС імплементує в частині тільки зони вільної торгівлі, але ні в якому разі не спільного ринку товарів і послуг, або ринку праці або ринку капіталів.

Вхід PayPal відбудеться в тому випадку, якщо НБУ зробить для неї виняток, або якщо сама компанія відступить від своїх принципів.

До слова, як мінімум один з потенційних партнерів системи - компанія "Укрпошта" вже чекає платіжний сервіс в Україні. Держкомпанія заявляла, що готова була запустити спільну роботу ще в квітні, але завадив позов конкурента "Нової пошти" до НБУ з приводу отриманої "Укрпоштою" ліцензії.

PayPal і його альтернативи

Українці винайшли схеми, як отримувати гроші через PayPal. Більшість схем вже випробувано фрілансерами і айтішників, які не можуть чекати вічно офіційного приходу PayPal, оскільки працювати і отримувати гроші з-за кордону їм потрібно вже сьогодні.

Тим більше система дозволяє отримувати валютну виручку без обов'язкового продажу (і бажано податків).

Один із способів - відкрити рахунок в польському або естонському банку і прив'язати до нього аккаунт PayPal. Такий спосіб не дуже зручний і витратний. Крім того, система може заблокувати рахунок в разі перевірки.

Щоб пройти верифікацію PayPal, деякі естонські компанії пропонують українцям свої послуги по отриманню е-резідентсва, оренди фізичної адреси і навіть бухгалтера. Але в цьому випадку ми знову стикаємося з труднощами і необхідністю платити комусь за подібні "послуги".

Другий спосіб отримати гроші в PayPal - відкриття рахунку через VPN. Але і тут ми стикаємося з ризиком, що обліковий запис "забанити" після перевірки.

Третій спосіб - через компанії-посередників. Є фірми, що пропонують посередництво з PayPal (назви вказувати не будемо). Такі контори для вас створюють аккаунт, ви його вказуєте всюди для отримання грошей. Після зарахування коштів, фірма виводить ваші кошти за відсоток.

Але чи варто довіряти свої гроші маловідомим компаніям?

Всі три способи можуть привести до блокування аккаунта PayPal, є більш витратними і по грошах, і за часом.

Однак є і альтернативи PayPal, активно використовуються українцями. Крім стандартних swift-платежів, активно використовуються сервіси Payoneer і Skrill.

Payoneer - міжнародна компанія, що працює в 200 країнах. Дозволяє виводити гроші програмістам, дизайнерам і іншим, хто працює в інтернеті. Зараз його можна використовувати для отримання грошей з таких ресурсів: Amazon, Airbnb, Upwork, Google, iStock і інші.

За допомогою реєстрації аккаунта можна виводити гроші з Payoneer на свій банківський рахунок, або отримати їх банківську карту. Карта дозволяє знімати гроші в будь-якому банкоматі і розраховуватися в торгових мережах.

Комісії у Payoneer різні, в залежності від відправника і платформи, на якій буде отримано переклад. Випуск карти безкоштовний, а обслуговування становить $ 29,95 на рік. Розрахунок в магазинах без комісії, зняття в банкоматі - $ 3,15. Переклад на банківський рахунок - 2%.

Робота з сервісом є законною, оскільки в лютому 2017 року НБУ дозволив українцям відкривати рахунок в іноземному банку без отримання ліцензії.

Друга за популярністю система Skrill відрізняється тим, що у неї комісії вище - 5-7%, а випуск карти неможливий.

Напрошується висновок: вхід PayPal полегшив би роботу мікроекспортеров, фрілансерів та інших учасників ринку e-commerce. Крім того, це дасть можливість українським заробітчанам зручно переводити гроші в Україну.

Оскільки трудова міграція з нашої країни тільки посилюється, то обсяги грошових переказів будуть тільки збільшуватися. За останніми даними, в цьому році в Україну надійде $ 11,6 млрд грошових переказів.

Це може поліпшити ситуацію з платіжним балансом країни, і підтримає курсову стабільність.

Але поки Україна зіткнулися з ситуацією, коли жодна зі сторін не готова поступитися своїми принципами. Тому українці будуть шукати альтернативи PayPal, враховуючи, що їх кількість щороку зростає.

Джерело: https://biz.censor.net.ua/r3076952

Як легально завести зароблені за кордоном гроші в Україну?
Так, чому ж PayPal не може розширити горизонт своєї роботи на Україну?
Але чи варто довіряти свої гроші маловідомим компаніям?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация