Колишній пожежний: Хлопці загинули ні за що!

  1. Дійшли до точки
  2. На чесному слові
  3. Сухих рукавів!
  4. З повідомлень на професійних форумах

Служба, яка повинна бути гарантом нашої безпеки і працювати, як годинник, сама просить про допомогу

У день, коли в Головному управлінні МНС на Пречистенці в Москві проходила громадянська панахида по восьми пожежним, які загинули під час гасіння складу на Амурській вулиці, перекрили кілька вулиць. Люди, багато з яких в формі МНС, з квітами в руках йшли і йшли, щоб попрощатися з товаришами, які прийняли страшну смерть: піднявшись на розпечену дах, пожежні провалилися в саме пекло. До сих пір багато хто дивується: чи варто було ризикувати життями людей - це ж був всього лише склад?

На церемонію прощання журналістів не допустили. А коли один з колишніх пожежних заявив в камеру, що «хлопці загинули ні за що - чиїмось необдуманим наказом були загнані на охопленої дах», представники відомства спробували його зупинити.

Людина, яка втратила у вогні товариша, провів паралель: «Не перший раз гинуть люди при обваленні покрівлі. Горів Манеж - точно так само загинули пожежні 47-ї частини. Ніхто не зробив ніяких висновків ».

Офіційний коментар до трагедії на палаючому складі: стояло завдання встановити водяну завісу для охолодження газових балонів і компресорів, які могли вибухнути. У приватних бесідах знаючі люди пояснювали ці дії так: за правилами гасити треба все. Щоб вогонь не перекинувся далі.

До міністра МНС Володимир Пучкова (зліва) виникло багато претензій. Фото Володимира ВЕЛЕНГУРІН / «Комсомольська правда»

- Навіть на трасі машина горить, і нікого поруч немає, а все одно намагаються збити полум'я, - пояснив майор пожежної служби Артур Клязін. - Інша справа, як була організована операція. Наскільки я розумію, пожежні намагалися охолодити дах. Але вони, мабуть, не знали, що внизу теж горить. А це вже питання координації дій. При будь-якому спалах найголовніше - аналіз ситуації. Хтось повинен на основі наявних даних зробити висновки: через якийсь час обрушаться стіни, коли прогорить дах - від цього залежить, кого і куди посилати. Чи була тут допущена помилка, розбереться слідство, але так уже повелося в останні роки: багато керівні посади займають люди, далекі від пожежної справи. Тому стільки втрат.

- Чому так багато стало загорянь? Тому, що хтось не додивився або не захотів додивитися, а хтось цим скористався, - обурюється пожежний. - Зараз власник цього складу каже, що по частині пожежної безпеки у них було все нормально. Але хто-небудь насправді це перевіряв? Пожежних інспекторів скорочують, а з тими, хто залишився, індивідуальні підприємці домовляються на раз. Закон забороняє «кошмарити» приватний бізнес без «вагомих підстав». Але ці самі «підстави» часто виникають вже після події - як в Пермі, пам'ятайте, коли в нічному клубі «Хромая лошадь» згоріли 156 осіб.

Дійшли до точки

- Пожежну службу початок бити давно, але зараз, видно, дійшло до критичної точки, - продовжує Клязін. - Ви знаєте, скільки отримують хлопці, які виїжджають на загоряння? У Москві - тисяч 25, в регіонах - 10 - 15. От і судіть про престиж професії. А люди життям ризикують. Щоб прогодувати сім'ю, багато в вихідний біжать на іншу роботу, а потім втомлені йдуть на зміну.

Років п'ять тому пожежників, що працюють за договором, з військових перевели в цивільні - «распогонілі». Після цього багато, особливо молодь, відразу пішли. Зате начальників всюди розплодилося. Пожежних підпорядкували управлінням, на чолі яких стояли генерали ГО, мало знайомі з системою пожежної охорони. На нас повісили заповнення купи нікому не потрібних паперів. А основною роботою тим же інспекторам Держпожнагляду займатися стало ніколи. Зате з їх допомогою реально впливати на будь-яку комерційну структуру. Може, тому комусь знадобилося об'єднувати нас з МНС?

- Окрема тема - обслуговування висотних будинків, - каже Артур. - Не можу сказати, що вони зовсім не захищені, але допрацьовувати там є ще що. Кілька років тому на одній з веж Москва-Сіті загорівся банер. Його гасили з вертольота, хоча в нічний час експлуатація подібної техніки заборонена. Найдовші сходи, наявні в розпорядженні пожежних, - 100-метрові, вони дістають до 30-го поверху. На всіх поверхах сучасних хмарочосів повинна бути встановлена ​​автоматична система, що включає зрошувальні системи - спринклери, що дозволяють зупинити загоряння, але на них власники будівель часто економлять.

При гасінні пожежі на складі на Амурській вулиці в Москві загинули відразу вісім вогнеборців. Серед них були офіцери, керівники підрозділів. Незважаючи на звання, вони разом з рядовими бійцями зробили крок в пекло. Фото: © Reuters

На чесному слові

Пожежа на Амурській вулиці прискорив чутки про можливу відставку керівника МНС Володимира Пучкова, які ходять в останній час: занадто багато нещасть торкнулося його відомства в 2016-м. Маса втрат. І не тільки серед пожежників. 21 вересня, напередодні трагедії на складі, в Підмосков'ї при відпрацюванні технології порятунку в особливо важких умовах розбився вертоліт Мі-8 МНС. Ніхто з трьох льотчиків не вижив.

У серпні Герасимчука голови управління МНС по Примор'я Олега Федюри - він особисто рятував колег з перекинутої вантажівки, який поспішав у село Прибирання, де прорвало дамбу.

У липні при гасінні лісових пожеж в Іркутській області розбився Іл-76. На його борту було десять чоловік.

У лютому, на шахті «Північна» в Республіці Комі вибухи газу в шахті забрали життя чотирьох рятувальників. Зловісним фоном цих катастроф виступають нестихающей лісові пожежі в Забайкаллі і Бурятії.

У цьому контексті міністру пригадали все: і сумнівну реорганізацію в пожежних структурах, коли під скорочення потрапили найдосвідченіші і професійні, і низькі зарплати, і затримки виплат, і набряклий чиновницький апарат.

Попрощатися з героями прийшли сотні людей. Фото з сайту moscow.mchs.ru

«Пожежна охорона Росії просить про допомогу!» - публікація під таким заголовком з'явилася в Інтернеті кілька років тому. У ньому вогнеборці чесно розповідали, що насправді відбувається у відомстві, яке, здавалося б, повинно бути гарантом нашої безпеки. Понюхати пороху «гасив», як вони себе називають, найбільше зачіпала несправедливість в оплаті праці, коли, виконуючи одну і ту ж роботу, люди отримують зовсім різні гроші на тій підставі, що одні - військові, а інші - цивільні. Такий поділ збереглося ще з радянських часів.

Я розшукала одного з авторів послання - ім'я цієї людини є в редакції, але він просив його не називати. «Люблю цю роботу, але, відчуваю, і я скоро піду», - поділився він.

Написала йому: мовляв, розкажіть, що змінилося. У відповідь отримала це:

- Що стосується проблем, які були описані в першому листі, абсолютно нічого не змінилося. Зарплата пожежного без погон - працівників - 9 - 14 тисяч на місяць (в залежності від регіону). Зарплата пожежного в погонах, тобто атестованого, співробітника, - 22 - 25 тисяч в місяць.

При такому перекосі вимоги абсолютно одні і ті ж. Нас, працівників, більше, ніж атестованих. Але це залежить від регіону. Наскільки я знаю, в Москві їх практично немає, а в Ростовській області або Волгоградської їх близько 3 тисяч проти 1 тисячі співробітників.

Веселе слово ОПТИМІЗАЦІЯ! - продовжує автор листа. - Під цією маркою були скорочені всі, хто досяг віку по догляду на пенсію, але вони могли працювати. Їм не дали, були реорганізовані навчальні центри, після чого з педагогів там залишилися працювати одиниці і підготовка молодих кадрів - це вже міф.

Техніка не списується, нову не дають, є пожежні автомобілі 80-х років. Вони працюють на чесному слові, але це заслуга особового складу.

Керівництво МНС всіляко приховує правду. Варто виїхати з Москви і заїхати в провінційне містечко, знайти частину і подивитися, хто працює (більшість - пенсіонери або молоді, хто тільки прийшов з армії і кому поки не підвернулася гарне місце), а потім попросіть їх показати «расчеткі» про зарплату і самі побачите цифри.

Після загоряння вежу «Олімп» в комплексі «Грозний-Сіті» перейменували в «Фенікс». Фото: © Reuters

Сухих рукавів!

Після страшної пожежі на Амурській вулиці я доїхала до пожежної частини № 59 на вулиці Пришвіна, де працювали троє з восьми загиблих 22 вересня пожежних. Олександр Коренця, Павло Андрюшкін, Павло Макарочкін вирушили звідси на свій останній виклик. Згадуючи загиблих, товариші по службі в розпачі махають рукою: боляче.

- Рік такий - високосний, - раптом вимовляє один з хлопців. І гірко посміхається:

- Адже він ще Роком пожежної охорони оголошений, чули? Ну, ось і відзначили ...

У пожежних прийнято бажати один одному «сухих рукавів», розповіли мені хлопці. Це як установка на удачу. Адже якщо напірні рукава не замочивши, значить, ніщо не загорілося ...

Земля пухом загиблим пожежникам - крім названих вище, в вогні залишилися Олександр Юрчик, Олексій Акімов, Роман Георгієв, Сергій Сінелобов і Микола Голубєв. Сил все це витримати їх друзям і близьким. А нам, решті, - сухих рукавів.

З повідомлень на професійних форумах

* "Алтайський край. Починається масове скорочення пожежних постів. Жителі, купуйте вогнегасники і готуйтеся до власного захисту свого життя і майна! »

* «Дожилися пожежні: тепер ще й немає грошей на техогляд і страховку. Люди, бійтеся пожежних автомобілів! При ДТП тепер тільки в суд, так як немає ОСАГО! »

* «Під час літніх пожеж згоріло багато лісу в районі, але оформляється це як загоряння трави. Тому що тоді це не йде пожежею і не треба звітувати в Москву. Також йде липова звітність про добровільні пожежні, про які дзвонять МНС РФ і яких за звітами мільйони. Насправді добровільні пожежні - це ми, пожежні, які у вільний від роботи час в добровільно-примусовому порядку виходять на роботу (мобільні групи не оплачують) ».

До сих пір багато хто дивується: чи варто було ризикувати життями людей - це ж був всього лише склад?
Чому так багато стало загорянь?
Але хто-небудь насправді це перевіряв?
Ви знаєте, скільки отримують хлопці, які виїжджають на загоряння?
Може, тому комусь знадобилося об'єднувати нас з МНС?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация