Колізей - символ Рима і його вікової історії.

31 жовтня 2012 р 6:31 Рим - Італія Вересень 2012

Оглядова екскурсія по Риму вивела нас на одну з найкрасивіших площ Риму. Рим-це джерело старовинної античної архітектури, але саме з цього місця я наближаюся до самого знакової для мене пам'ятника стародавнього Риму-Колізею. Я поки ще не усвідомлюю, яке враження він справить на мене, відкидаю будь-які думки про той момент, коли я його побачу. Дуже жарко, сонце світить прямо в очі, значить знімки можуть бути невдалими, так в кінцевому підсумку і вийшло. В деякі моменти я ловлю себе на думці, що забуваю фотографувати, вже не кажучи про переключення режимів, настільки моє увага прикута до оточуючих будівель. Вони-як швидка зміна кадрів в кіно, ще й гід мчить, як на пожежу. Одна туристка з нашої групи сказала дуже ємну і точну фразу: «Будемо жерти очима, осмислювати будемо вдома!». Наша супроводжує Евелін попереджала, що «синдром Стендаля» ми отримаємо не тільки від Флоренції, як сам Стендаль, але від Риму однозначно! Вона була права. Отже почнемо -Площа Венеції розташована біля підніжжя Капітолійського пагорба недалеко від Римського форуму. Сьогодні вона, звичайно ж, має зовсім інший вигляд, ніж на початку нашої ери, але то що ми побачили-вразило! Дуже прикрашають площу правильно сформовані, високі і з великою кроною нагорі італійські сосни-пінії. Оглядова екскурсія по Риму вивела нас на одну з найкрасивіших площ Риму

У 336 році на місці, де ночував апостол Марк, була споруджена церква Сан-Марко. Коли Венеція вирішила відкрити своє представництво в Римі, було прийнято рішення побудувати палац в безпосередній близькості до базиліки Сан-Марко. Як відомо, апостол Марк є покровителем Венеції.

Палац був споруджений в 1455 році. Палац Венеції дав назву площі. Будівля кольору червоної цегли нагадує Московський Кремль. Воно оброблено такими ж роздвоєними зубцями. З цією будівлею пов'язана і чорна сторінка італійської історії. У роки другої світової війни в цій будівлі знаходилася резиденція дуче Муссоліні. З маленького балкончика, що виходить на площу, цей чудовий оратор, любив виступати з промовами перед римлянами, закликаючи їх вступати до лав армії воюючою стороною на боці фашистської Німеччини. Балкон досі називають - балконом Муссоліні.

На східній стороні площі Венеції стоїть будівля Страхового Банку.

На стіні, зверненої до Вівтаря Вітчизни висить меморіальна дошка з написом «Тут стояв будинок, в якому жив і помер божественний Мікеланджело»

За будівлею банку знаходиться церква Санта-Марія ді Лоретта, побудована в 1507-85 роках за проектом Антоніо да Сангалло.

В поряд з нею біла барокова церква Сантиссима Номі ді Марія. Француз Антуан Дерізе побудував її в 1951 році.

А далі форум давньоримського імператора Траяна, гідний уваги. Це чудове монументальне творіння створено в 106-113 роки.

Підноситься там же і 40-метрова Колона Траяна, на якій раніше знаходилася статуя самого імператора, але не збереглася і в 1588 році була встановлена ​​статуя апостола Петра, яка там знаходиться і до цього дня.

Всередині колона порожня і має кручені сходи, що ведуть на майданчик. Зараз колона служить надгробком Траяну, а двері в підставі колони веде в зал, де зберігається урна з попелом самого імператора.

Але найпомпезнішим будівлею на площі Венеції, побудованим в пам'ять про об'єднання Італії першим королем Віктором Еммануїлом II є палац в комплексі Вітторіано або Вівтар Вітчизни.

Весь комплекс споруд, в який входить палац, сходи, пам'ятники, підноситься на більш ніж 81 метрову висоту. Його видно практично з будь-якої точки Риму. Пройшовши по площі, ми виходимо на фінішну пряму до Колізею, видали його вже можна побачити.

Римський Форум це площа в жвавому центрі міста, виконувала торгові, судові, релігійні і політичні життєво важливі функції. Тут проводилися всі важливі публічні заходи і зборів, релігійні церемонії державного значення. Тут же розташувалася резиденція царів і трибуни народні збори для прийняття рішень і обрання суддів.

Від храму Диоскуров залишилося лише 3 колони (їх ще називають «3 сестри»). Побудований він був в 484 г. до н. е. на замовлення сина диктатора Аулія.

Одним з останніх будівель став собор (базиліка) Максенція. Це найбільший будинок, коли-небудь, побудоване на Римському форумі. Базиліка Максенція служила не тільки місцем поклоніння богам, а й місцем для засідань міської префектури. Зараз в базиліці проводять літні музичні концерти.

На протилежному боці вулиці знаходиться статуя Траяна (53-117). Він був першим імператором, народженим поза Римом, а саме - на території сучасної Іспанії.

Благородним прикрасою Форуму були арки, що прославляли римські перемоги і завоювання. Одна з таких арок дожила і до наших днів - тріумфальна арка Септимія Півночі, зведена в північній частині Форуму на честь перемоги імператора Септимія і його синів в двох війнах з Парфією.

Відразу скажу, що єдиний раз я пошкодувала, що я перебуваю в складі групи саме в Римі. Ми галопом промчали по площі, по вулиці веде до Колізею, а стільки всього цікавого залишилося не побаченим по обидва боки нашого руху! Але про це я подумала пізніше, а в ту мить перед нами виникла 57- метрова по висоті громадина з величезною кількістю очниць замість вікон!

Скільки разів я бачила Колізей по ТБ, читала про нього у відгуках, захоплювалася, але свідомість осмислило його грандіозність тільки в момент, коли він постав перед нами у всій своїй багатовіковій красі! Скільки ж йому довелося пережити, скільки всього пам'ятають ці стіни-й рев биків, і стогони поранених гладіаторів і крики тисячних натовпів, які потребують «хліба і видовищ»! На рахунок хліба-не знаю, але видовищ на століття Колізею вистачило.

Амфітеатр Флавіїв або Колізей (італ. Colosseo) - найбільший з давньоримських амфітеатрів і одне з найбільш примітних споруд у світі. Він є найбільшим і красивим стадіоном античного світу, побудований в I столітті н. ер. і має форму амфітеатру. Свою назву Колізей отримав від імені величезної скульптури, що знаходиться поруч на території Domus aurea. По-італійськи «величезний» - colosso, звідси і назва стадіону.

Колізей був закладений імператором Титом Флавіо Веспазіаном в 72 році, цим жестом він бажав ще більше поширити кривавий спорт гладіаторів. Закінчив же споруду (через вісім років) його син - імператор Тіто. З цієї нагоди влаштували свято, що тривав рівно 100 днів. За той період часу на арені Колізею вбили 5 тисяч хижаків, привезених з північної Африки і сотні гладіаторів.

У Колізеї працювали 36 ліфтів, керованих вручну рабами. Кожен ліфт в стан піднімати до 10 рабів. На них також перевозили і диких тварин. У 523 році н. ер., після довгих народних протестів, в Римі прийняли постанову, що забороняє вбивство хижаків. На цьому античному стадіоні показ гладіаторських боїв тривав до V століття н. ер. Бої починалися з світанком і закінчувалися в сутінки, а деякі святкові вистави тривали протягом декількох днів. Часто глядачі проводили тут кілька днів поспіль, тому приносили з собою їжу з дому. Середня місткість Колізею складала близько 50 тисяч чоловік, але могло увійти до 68 тисяч. Вхід в Колізей був безкоштовним. Багато імператори дбали про розвагах свого народу, щоб легше тримати його під контролем. Для цієї ж мети перед входом на стадіон безкоштовно роздавали муку для випічки хліба.

У 11-12 вв. Колізей стає феодальним замком-фортецею. З середини 14 ст. тут оселяються релігійні братства (на арені споруджується церква), проводяться релігійні уявлення - містерії, заборонені в середині 16 ст.

Навали варварів привели Амфітеатр Флавіїв в запустіння і поклали початок його руйнуванню. З XI століття і до 1132 року його служив фортецею для знатних римських родів Під час Середньовіччя Колізей постраждав від землетрусів. Ще в 1332 року місцева аристократія влаштовувала тут бої биків, проте з цієї пори почалося систематичне руйнування Колізею. В епоху Відродження на нього стали дивитися як на джерело добування будівельного матеріалу, і не тільки відвалилися, а й навмисне виламані з нього каміння стали йти на будівництво нових римських будівель, про що свідчать великі діри.

Однак значна частина амфітеатру уціліла, хоча будівля в цілому залишилося спотвореним. Незважаючи на всі негаразди, випробувані Колізеєм протягом століть, його руїни, позбавлені колишньої зовнішньої і внутрішньої обробки, до цієї пори справляють сильне враження своєю суворою величністю і дають достатньо чітке уявлення про те, якими були його розташування і архітектура.


Нині Колізей став символом Риму і одним з найпопулярніших туристичних об'єктів. У XXI столітті Колізей опинився в числі претендентів на звання одного з семи Нових чудес світу, і за результатами голосування, які були оголошені 7 липня 2007 року, був визнаний одним з 7 Нових чудес світу.

От і все. Думаю, що на Колізей і форуми просто необхідно мінімум півдня.

готель в Римі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация